خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

Question فیزیوتراپی یا دام پزشکی؟

سلام دوستان رتبه ها اومد و متاسفانه رتبه ی من به پزشکی سراسری نمیخوره ولی عشق اول و آخر ! من فقط پزشکیه ! و نمیتونم خودم رو

راضی کنم که بدون در نظر گرفتن علاقه ام روی همه ی آرزوهام پا بذارم ! و برای همیشه از پزشکی دست بکشم!!! من میتونم دامپزشکی شهر محل

سکونتم و یا فیزیو ی شهر دیگه قبول بشم !! به هیچ کدومشم اون اندازه که به پزشکی علاقه دارم , علاقه ندارم :/ از طرفیم امسال فارغ التحصیل

بودم و دیگه توان روحی ی سال دیگه پشت کنکور موندن رو ندارم و تصمیم گرفتم همین امسال برم دانشگاه و انتخاب رشته کنم. من شدیدا میخوام !!

رشته ای رو انتخاب کنم که بیشترین شباهت رو به پزشکی داشته باشه ! تا انشالله در ادامه بتونم راهی برای ورودم به رشته ی پزشکی باز کنم ! در

ضمن این فاکتورم برام خیلی مهمه که اگرم خدایی نکرده نتونستم وارد رشته ی پزشکی بشم بعد از فارغ التحصیلی از رشته ی خودم بتونم مشغول به

کار بشم و درآمدی داشته باشم !

+کسی میدونه از فیزیو میشه راحت تر وارد رشته ی پزشکی شد یا دام پزشکی و یا شایدم اصلا از هیچ کدومش نشه ؟!!!!

+برای دامپزشکی میتونم در شهر محل سکونت خودم و در کنار خانواده باشم و از این نظر میتونم در دوران دانشجویی خییلی بهتر درس بخونم و

انشالله معدل بالایی رو بدست بیارم ولی برای فیزیو باید برم ی شهر دیگه که خب مشکلات خوابگاهی شدن رو بدنبال داره ! شاید نتونم در اون اندازه

که دلم میخواد از لحاظ درسی موفق بشم :/

اگه اطلاعات دقیقی در این زمینه دارید ! و با دلیل و منطق منو راهنمایی میکنید ! خوش حال میشم نظرتون رو بدونم .

اینم پیشاپیش تقدیم شما عزیزان

با خودم میگویم :

باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد

آن قدر که اشک ها خشک شوند

باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد ..

به چیز دیگری فکر کرد

باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد ...

"آنا گاوالدا"

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      با سلام خسته نباشی...
      شما که فیزیوتراپی دولتی میارید شهر دیگه!بعید میدونم پزشکی نیارید...(هر چند رتبتونو نمیدونم ولی بین الملل یا ازاد احتمالش هست)

اگه برید فیزیوتراپی میتونین بعد از گرفتن لیسانس در ازمون کارشناسی به پزشکی شرکت کنید که احتمال قبولی به دلایلی زیاد نیست...(پارتی میخواد!)
      اگه برید دامپزشکی بعد از گرفتن دکترای حرفه ای میتونین بعضی از رشته های علوم پایه پزشکی رو بخونین که فکر میکنم با اون چیزی که در ذهنتون دارید فاصله داشته باشه!

در کل فیزیوتراپی رو صد در صد پیشنهاد میکنم...چه از نظر درامد چه از نظر جایگاه(شما جایگاهتون از پزشک بیشتر نباشه کمتر نیست!)چه از نظر کار...
      دامپزشکی یکی از رشته های سخته...سختیش به گفته ی بعضیا از پزشکی هم بیشتره!نزدیک 6سال درس خوندن و بعد از اون بازار کار زیاد جالبی انتظار شما رو نمیکشه...البته بستگی داره روحیه خودتون چه طوری باشه یا شرایطتتون...مثلا میتونین خارج از شهر فعالیت کنین؟!میتونین مطب بزنین؟!میتونین اشنایی پیدا کنین و کارتونو گسترش بدید...؟
      کسیو سراغ دارم دامپزشکی ماهی 7تومن درامدشه.کسی رو میشناسم 2تومن هم بعید میدونم در بیاره و کسی هم هست شمال تهران مطب داره و پول پارو میکنه...
      اگه عاشق پزشکی و کادر درمان هستین فیزیوتراپی برای شما بدون شک بهترین گزینس...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Hosein نمایش پست ها
      با سلام خسته نباشی...
      شما که فیزیوتراپی دولتی میارید شهر دیگه!بعید میدونم پزشکی نیارید...(هر چند رتبتونو نمیدونم ولی بین الملل یا ازاد احتمالش هست)

اگه برید فیزیوتراپی میتونین بعد از گرفتن لیسانس در ازمون کارشناسی به پزشکی شرکت کنید که احتمال قبولی به دلایلی زیاد نیست...(پارتی میخواد!)
      اگه برید دامپزشکی بعد از گرفتن دکترای حرفه ای میتونین بعضی از رشته های علوم پایه پزشکی رو بخونین که فکر میکنم با اون چیزی که در ذهنتون دارید فاصله داشته باشه!

در کل فیزیوتراپی رو صد در صد پیشنهاد میکنم...چه از نظر درامد چه از نظر جایگاه(شما جایگاهتون از پزشک بیشتر نباشه کمتر نیست!)چه از نظر کار...
      دامپزشکی یکی از رشته های سخته...سختیش به گفته ی بعضیا از پزشکی هم بیشتره!نزدیک 6سال درس خوندن و بعد از اون بازار کار زیاد جالبی انتظار شما رو نمیکشه...البته بستگی داره روحیه خودتون چه طوری باشه یا شرایطتتون...مثلا میتونین خارج از شهر فعالیت کنین؟!میتونین مطب بزنین؟!میتونین اشنایی پیدا کنین و کارتونو گسترش بدید...؟
      کسیو سراغ دارم دامپزشکی ماهی 7تومن درامدشه.کسی رو میشناسم 2تومن هم بعید میدونم در بیاره و کسی هم هست شمال تهران مطب داره و پول پارو میکنه...
      ممنون دوست عزیز آخه دامپزشکی میتونم شهر خودم برم ! و دختر خاله و عموم هر دو دامپزشکی خوندن و در آمد خوبی دارن ! و آخرشم اینکه حس میکنم از دامپزشکی شاید

یجوری بتونم به پزشکی برسم (اصلا میشه ؟؟ ) ولی فیزیو نه !

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      با سلام خسته نباشی...

طول مدت تحصیل فیزیو 4 ساله ؟ یعنی واقعا فیزیو به پزشکی شبیه ؟؟!

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیزیوتراپی الان کاملا از پزشکی عمومی بهتره درامد فیزیو از 90 درصد پزشکای عمومی بیشتره

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیوتراپی اصلا اشباع نشده قطعا آینده کاری خیلی خوبی داره. دامپزشکی برای دختر زیاد مناسب نیست

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      فیزیوتراپی اصلا اشباع نشده قطعا آینده کاری خیلی خوبی داره. دامپزشکی برای دختر زیاد مناسب نیست
      من میخوام از طریق این رشته وارد رشته ی پزشکی بشم ! اگرم نشد !!! تا phd میرم جلو چه دام چه فیزیو

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      دامپزشکی رشته سختی هست و اگه علاقه نداشته باشید به احتمال زیاد پس از یکی دو سال منصرف می شوید .....
      برای بانوان هم دامپزشکی بیشتر در زمینه دام های کوچک شغل وجود داره.
      تاکید میکنم این رشته فقط علاقه میخواد و سختی درس هاش هم یه نمونه اش اینه ک مثلا شما در پزشکی فقط اناتومی انسان میخونید ولی در دامپزشکی باید اناتومی چندین جانور ک ب مراتب سخت تر از انسان هست رو بخونید و....

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نظرتون راجع به تغذیه چیه ؟؟ اونم میتونم برم...

+خودم میدونم فیزیو خییلی طرفدار داره ! ولی من همش دلم دنبال پزشکیه برام درآمد و وجه ی اجتماعی و راحتی دروس در ابتدای راه زیاد مهم نیست !!! بیشتر دلم میخواد رشته ای رو
      که انتخاب میکنم منو به پزشکی وصلم کنه

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.Samira نمایش پست ها
      ممنون دوست عزیز آخه دامپزشکی میتونم شهر خودم برم ! و دختر خاله و عموم هر دو دامپزشکی خوندن و در آمد خوبی دارن ! و آخرشم اینکه حس میکنم از دامپزشکی شاید

یجوری بتونم به پزشکی برسم (اصلا میشه ؟؟ ) ولی فیزیو نه !

اگه شما بخواین از دامپزشکی وارد شاخه های پزشکی بشین اغلب کار شما میشه تحقیق...که همینطور که میدونین علوم پایه در ایران هنوز جا نیوفتاده...
      بستگی داره این میزان حقوقی که بستگانتون میگیرن در چه حد باشه...ولی به طور عمومی درامد دامپزشکان متوسطه...بین2تا4تومنه...
      شما تو دامپزشکی با حیوانات سر و کار دارین...شما عاشق این موجوداتین؟!یا دوست دارین در کادر درمانی بیمارستان باشین؟!
      شما در فیزیوتراپی وارد بخش درمان میشین و با انسان سر و کار دارید...با 4سال درس خوندن درامد خیلی خوبی رو کسب میکنین...از هر لحاظ حساب کنین این رشته بهتره...
      پزشکی-فیزیوتراپی-پرستاری-هوشبری و...همگی جز کادر درمان هستن...شما اگه دنبال اون لذت و حس خوب از کمک کردن به دیگران هستین,با فیزیوتراپی هم میتونین به این احساس برسید...
      اگه مشکلی از نظر خوابگاه و دوری از خانواده ندارید(مشکل نمیشه اسمشو گذاشت!تجربه ی جدید با ادم های جدید...)فیزیوتراپی رو انتخاب کنید...ارزششو داره...مطمین باشید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      اگه شما بخواین از دامپزشکی وارد شاخه های پزشکی بشین اغلب کار شما میشه تحقیق...که همینطور که میدونین علوم پایه در ایران هنوز جا نیوفتاده...
      بستگی داره این میزان حقوقی که بستگانتون میگیرن در چه حد باشه...ولی به طور عمومی درامد دامپزشکان متوسطه...بین2تا4تومنه...
      شما تو دامپزشکی با حیوانات سر و کار دارین...شما عاشق این موجوداتین؟!یا دوست دارین در کادر درمانی بیمارستان باشین؟!
      شما در فیزیوتراپی وارد بخش درمان میشین و با انسان سر و کار دارید...با 4سال درس خوندن درامد خیلی خوبی رو کسب میکنین...از هر لحاظ حساب کنین این رشته بهتره...
      پزشکی-فیزیوتراپی-پرستاری-هوشبری و...همگی جز کادر درمان هستن...شما اگه دنبال اون لذت و حس خوب از کمک کردن به دیگران هستین,با فیزیوتراپی هم میتونین به این احساس برسید...
      اگه مشکلی از نظر خوابگاه و دوری از خانواده ندارید(مشکل نمیشه اسمشو گذاشت!تجربه ی جدید با ادم های جدید...)فیزیوتراپی رو انتخاب کنید...ارزششو داره...مطمین باشید
      ممنون عالی بود عاشق پزشکیم ! چون قبلش عاشق وطنم و مردمانش هستم و از اینکه ببینم میتونم آلامشون رو کم کنم لذت میبرم هیچ چیزی نمیتونه جای لبخند و دعای خیر یک

بیمار بهبود پیدا کرده و خانواده اش رو برای من بگیره کار کردن در محیط بیمارستان و از نزدیک در ارتباط بودن با افراد بیمار و لمس کردن مشکلاتشون با گوشت و پوست و خون و

همدردی و کمک بهشون رو خییییییییییلییییییییییییی ییییم دوست می دارم

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون عالی بود عاشق پزشکیم ! چون قبلش عاشق وطنم و مردمانش هستم و از اینکه ببینم میتونم آلامشون رو کم کنم لذت میبرم هیچ چیزی نمیتونه جای لبخند و دعای خیر یک

بیمار بهبود پیدا کرده و خانواده اش رو برای من بگیره کار کردن در محیط بیمارستان و از نزدیک در ارتباط بودن با افراد بیمار و لمس کردن مشکلاتشون با گوشت و پوست و خون و

همدردی و کمک بهشون رو خییییییییییلییییییییییییی ییییم دوست می دارم
      شما ببینین چه چیزی راضی میکنه شمارو؟
      میخواین جز کادر درمان باشید و کمک کنین؟!
      یا به هر نحوی میخواین لقب دکتر رو به دست بیارید!؟(توهین برداشت نکنید!به دلیل اینکه گفتید چه در فیزیو چه در دامپزشکی تا پی اچ دی ادامه میدم,میخوام خودتون بدونین هدفتون از این کار چیه!؟میخواین تدریس کنین!؟یا فقط به خاطر لقب دکتر بودنه!؟اگه شما اونجوری که میگین عاشق پزشکی هستین دامپزشکی نمیتونه شمارو راضی کنه!)

هر چیزی از زندگی میخواین رو بگیرین ازش...
      همینطور که خودتون گفتین عاشق کار در بیمارستان هستین...پس دامپزشکی,علوم پایه ها(در کل رشته هایی که برخورد مستقیم با بیمار ندارن) نمیتونه انتخاب مناسبی باشه...
      فیزیوتراپی رشته ی خوبی هست...شما میتونین به خیلی از افراد خدمت کنید...حتی مظلوم ترین قشر ها و ضعیف ترین قشر های جامعه...مثل سالمندان,کسایی که بعضی از توانایی هاشونو از دست دادن و...بدون شک کار کردن در چنین شرایطی میتونه رضایت خوبی برای شما ایجاد کنه...
      تا انتخاب رشته وقت به اندازه ی کافی هست...با فارغ التحصیل های هر دو رشته صحبت کنید و از روحیات خودتون بگین و همینطور خواسته هاتون..

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما ببینین چه چیزی راضی میکنه شمارو؟
      میخواین جز کادر درمان باشید و کمک کنین؟!
      یا به هر نحوی میخواین لقب دکتر رو به دست بیارید!؟(توهین برداشت نکنید!به دلیل اینکه گفتید چه در فیزیو چه در دامپزشکی تا پی اچ دی ادامه میدم,میخوام خودتون بدونین هدفتون از این کار چیه!؟میخواین تدریس کنین!؟یا فقط به خاطر لقب دکتر بودنه!؟اگه شما اونجوری که میگین عاشق پزشکی هستین دامپزشکی نمیتونه شمارو راضی کنه!)

هر چیزی از زندگی میخواین رو بگیرین ازش...
      همینطور که خودتون گفتین عاشق کار در بیمارستان هستین...پس دامپزشکی,علوم پایه ها(در کل رشته هایی که برخورد مستقیم با بیمار ندارن) نمیتونه انتخاب مناسبی باشه...
      فیزیوتراپی رشته ی خوبی هست...شما میتونین به خیلی از افراد خدمت کنید...حتی مظلوم ترین قشر ها و ضعیف ترین قشر های جامعه...مثل سالمندان,کسایی که بعضی از توانایی هاشونو از دست دادن و...بدون شک کار کردن در چنین شرایطی میتونه رضایت خوبی برای شما ایجاد کنه...
      تا انتخاب رشته وقت به اندازه ی کافی هست...با فارغ التحصیل های هر دو رشته صحبت کنید و از روحیات خودتون بگین و همینطور خواسته هاتون..
      ممنون از راهنماییتون میتونم بپرسم خودتون چه رشته ای میخونید؟

اینکه گفتم در هر رشته ای که وارد شدم تا phd ادامه میدم به هیچ وجه به این خاطر نیست که لقب دکتر رو بدست بیارم! از نظرمن یک هدف (میتونه هر چیزی باشه مثلا قبولی

در ی رشته ی خاص مثل پزشکی) وقتی ارزش داره که آدم خودش اونو بدست اوورده باشه! با افتخار و اقتدار! درواقع نون تلاش خودشو بخوره و گرنه بشخصه این منو راضی

نمیکنه ! کهالان بیان ی روپوش سفید تنم کنن ی گوشی پزشکیم بندازن گردن و مدامم خانم دکتر صدام کنن!!!! و بگن بفرمایید ی صندلی هم در دانشکده ی علوم پزشکی تهران

برای شما کنار گذاشتیم ...!!! همه ی اینایی که گفتم وقتی موجبات ذوق کردن منو فراهم میکنه که خودم بدستشون اوورده باشم ! اونم با به جون خریدن تموم سختیاش! و

گرنه خیلی از دخترها هستن که به واسطه اینکه با ی پزشک ازدواج کردن خانم دکتر صداشون میکنن یا خیلی از مردم عامه لیسانس مامایی تغذیه بینایی سنج رو دکتر صدا

میزدن بواسطه ی مطب داشتن !!!

در هر صورت وارد هر رشته ای که بشم تا جایی که راه داشته باشه ادامه اش میدم و تا تهش میرم جلو چون دوست دارم در حیطه ی کاری خودم حرفی برای گفتن داشته باشم

و دستی هم بر آتش در رشته ی خودم فرد باسوادی باشم و بتونم برای کشور و مردمم مفید واقع بشم و بهترین خدمات رو بهشون ارائه کنم دیگه هم اینکه از درس خوندن

لذت میبرم و دوست دارم در کار خودم بهترین باشم.

با خودم میگویم :

به چیز دیگری فکر کرد

"آنا گاوالدا"

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییتون میتونم بپرسم خودتون چه رشته ای میخونید؟

اینکه گفتم در هر رشته ای که وارد شدم تا phd ادامه میدم به هیچ وجه به این خاطر نیست که لقب دکتر رو بدست بیارم! از نظرمن یک هدف (میتونه هر چیزی باشه مثلا قبولی

در ی رشته ی خاص مثل پزشکی) وقتی ارزش داره که آدم خودش اونو بدست اوورده باشه! با افتخار و اقتدار! درواقع نون تلاش خودشو بخوره و گرنه بشخصه این منو راضی

نمیکنه ! کهالان بیان ی روپوش سفید تنم کنن ی گوشی پزشکیم بندازن گردن و مدامم خانم دکتر صدام کنن!!!! و بگن بفرمایید ی صندلی هم در دانشکده ی علوم پزشکی تهران

برای شما کنار گذاشتیم ...!!! همه ی اینایی که گفتم وقتی موجبات ذوق کردن منو فراهم میکنه که خودم بدستشون اوورده باشم ! اونم با به جون خریدن تموم سختیاش! و

گرنه خیلی از دخترها هستن که به واسطه اینکه با ی پزشک ازدواج کردن خانم دکتر صداشون میکنن یا خیلی از مردم عامه لیسانس مامایی تغذیه بینایی سنج رو دکتر صدا

میزدن بواسطه ی مطب داشتن !!!

در هر صورت وارد هر رشته ای که بشم تا جایی که راه داشته باشه ادامه اش میدم و تا تهش میرم جلو چون دوست دارم در حیطه ی کاری خودم حرفی برای گفتن داشته باشم

و دستی هم بر آتش در رشته ی خودم فرد باسوادی باشم و بتونم برای کشور و مردمم مفید واقع بشم و بهترین خدمات رو بهشون ارائه کنم دیگه هم اینکه از درس خوندن

لذت میبرم و دوست دارم در کار خودم بهترین باشم.
      پس اگه این ذهنیت رو دارین براتون ارزوی موفقیت میکنم...بدون شک میتونین در رشته ی خودتون بهترین بشین...

بنده زمانی پرستاری میرفتم و انصراف دادم ...
      ویرایش توسط Mr.Hosein : 24 شهریور 1397 در ساعت 14:35

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من جات بودم عزیزم بین این 2تا بدون شک فیزورو انتخاب میکردم

کلا از حیوون متنفرم... ولی از فیزیو راحتر میتونی بری پزشکی تا دام..

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)