خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

یک سوال خفن و جووندار از هندسه !!

سوال امرووز رو هر کی بحله من رتبه تکش رو از الان تضمین میکنم

سوال : مکان هندسی نقاطی از صفحه که اختلاف فاصله ی آن ها از دو خط متقاطع برابر 2 است ، کدام است ؟!

گزینه ها رو نمیدم چون میشه از گزینه کمک گرف و .....

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      untitled.jpg
      سلام دوست عزیز،
      اگه دو خط مورد( a و b ) نظر با زاویه آلفا متقاطع باشند، ابتدا دایره ای به شعاع 2 به روی سینوس آلفا رسم می کنیم، سپس از نقطه A، خطی موازی خط a رسم می کنیم، حالا نیمساز این زاویه ایجاد شده، میشه جواب مسئله!
      حس توضیح دادن زیاد نیست! خودت دیگه فکر کنم بدونی چی میگم !
      خلاصه خط های سبز رنگ می شند جواب مسئله، که البته واسه نقاط C و D نیز همین روند باید ادامه پیداه کنه!
      موفق باشی...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aero22 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 58
حجم: 21.2 کیلو بایت
      سلام دوست عزیز،
      اگه دو خط مورد( a و b ) نظر با زاویه آلفا متقاطع باشند، ابتدا دایره ای به شعاع 2 به روی سینوس آلفا رسم می کنیم، سپس از نقطه A، خطی موازی خط a رسم می کنیم، حالا نیمساز این زاویه ایجاد شده، میشه جواب مسئله!
      خلاصه خط های سبز رنگ می شند جواب مسئله، که البته واسه نقاط C و D نیز همین روند باید ادامه پیداه کنه!
      موفق باشی...
      اوهوم
      روش حلتون جالب بوود
      و جوابتون هم درسته.

ولی این سوال رو میشه با معلومات کنکوری هم حل کرد .
      با استفاده از خواص مثلث متساوی الساقین و بدون نیاز به دایره و ....

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S I N A نمایش پست ها
      سوال امرووز رو هر کی بحله من رتبه تکش رو از الان تضمین میکنم

سوال : مکان هندسی نقاطی از صفحه که اختلاف فاصله ی آن ها از دو خط متقاطع برابر 2 است ، کدام است ؟!

گزینه ها رو نمیدم چون میشه از گزینه کمک گرف و ....

میشه نشون داد که قدرمطلق تفاضل فواصل "هر" نقطه واقع بر قاعده یک مثلث متساولی الساقین تا دو ساق اون مثلث برابر با ارتفاع وارد بر ساق.
      فرض کنید اختلاف فواصل نقطه P از دو ضلع زاویه XoY برابر مقدار 2 باشه. اکه روی زاویه XoY ی مثلث متساوی الساقین چنان رسم کنیم که دو ساقش منطبق بر نیم خط های oX و oY باشه و ارتفاع وارد بر ساقش 2 باشه(قاعده درون زاویه خواهد بود)در این صورت قدر مطلق تفاضل هر نقطه واقه امتداد قاعده از دو ساق مثلث برابر 2 خاهد بود. بنابر این در این حالت دو نیم خط خاهیم داشت ک جواب خواهند بود.

چون دو خط متقاطع 4 زاویه ایجاد میکنن و هر زاویه طبق چیزی ک گفتم دو نیم خط متمایز رو ب عنوان جواب مسله ب دست میده پس جواب مسله شما 8 نیم خط واقع بر زوایای خارجی یک مستطیلن.

چگونگی رسم مثلث متساوی الساقینی ب طول ارتفاع وارد بر ساق 2 رو هم ب عنوان تمرین ب خودت واگزار میکنم.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aero22 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 58
حجم: 21.2 کیلو بایت
      سلام دوست عزیز،
      اگه دو خط مورد( a و b ) نظر با زاویه آلفا متقاطع باشند، ابتدا دایره ای به شعاع 2 به روی سینوس آلفا رسم می کنیم، سپس از نقطه a، خطی موازی خط a رسم می کنیم، حالا نیمساز این زاویه ایجاد شده، میشه جواب مسئله!
      خلاصه خط های سبز رنگ می شند جواب مسئله، که البته واسه نقاط c و d نیز همین روند باید ادامه پیداه کنه!
      موفق باشی...

دایره ای به شعاع 2 به سینوس الفا رسم میکنیم؟ اونوقت اگه زاویه 17 درجه باشه پیدا کردن طول 2 ب سینوس الفا ب مراتب سخت تر از حل خود مسله س(اگه خاستین میگم چطور میشه پاره خطی به طول 2 به سینوس الفا برای هر مقداری از الفا رسم کرد)
      در ضمن جوابتون صحیح نیست.

طبق چیزی ک گفتم جواب اینجوری میشه. نقطه a روی یکی از خطها طوری پیدا کنید که فاصله ش از خط دیگه 2 باشه(خطی به فاصله 2 موازی یکی از خطوط رسم کنید تا خط دیگه رو قطع کنه.) دایره ای به مرکز o و به شعاع oa رسم کنید تا دو خط متقاطع رو در 3ه نقطه دیگه قطع کنه. 4 نقطه حاصل از برخورد دایره با دو خط داده شده راس های ی مستطیل هستن(قطرها مساوی هستن و همدیگه رو نصف کردن)

تفاضل فواصل هر نقطه رو امتداد اضلاع مستطیل (نه روی خود اضلاع) از دو خط میشه 2.
      مجموع فاصله هر نقطه روی اضلاع مستطیل (نه روی امتداد) از دو خط میشه 2.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن