خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Post کسی جواب این سوال رو نمی دونه؟ (فیزیک چهارم)

سلام
      سوال رو دوباره می پرسم

در رشته فوند بزرگترین طول موج برابر عددی نزدیک 7506 و در رشته لیمان این عدد نزدیک 122 است مگر همه این رشته ها برای هیدروژن نیستند

چطور ممکن است یک بار بزرگترین طول موج هیدروژن 7506 و یک بار 122 نانو متر شود

من کلا این مبحث رو نفهمیدم

لطفا توضیح کامل بدین

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خو هرچی از هسته اتم دورتر میشیم برای کندن الکترون به انرژی کمتری نیاز داریم یعنی بسامد کمتر و طول موج بیشتر!
      در ضمن هسته هم باید برانگیخته باشه که الکترونش توی ترازهای انرژی بالاتر قرار بگیره
      فک کنم جوابه سوال همین بشه!

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اگه بیای دور هسته اتم چندتا نوار بکشی میبینی که هر کدوم از این رشته ها مقصداشون با هم فرق داره یکی2یکی32 و... یکی8 و...........
      حالا تو این رشته ها الکترون از این ترازا میره به تراز بالا تر از خودش....که تراز بالاتر برا هر رشته چندتا تراز مختلف میتونه باشه ... پس تو هر رشته یک الکترون میتونه چندتا راهو بره که تو هر کدوم انرژی و طول موجش متفاوته
      اینا مربوط به طول موجهای طیفای هیدروژنه ...امیدوارم منظورمو تونسته باشم برسونم...نتونستم شرمنده دوست عزیز
      خدانگهدار

4. Top | #4

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobgim نمایش پست ها
      سلام
      سوال رو دوباره می پرسم

در رشته فوند بزرگترین طول موج برابر عددی نزدیک 7506 و در رشته لیمان این عدد نزدیک 122 است مگر همه این رشته ها برای هیدروژن نیستند

چطور ممکن است یک بار بزرگترین طول موج هیدروژن 7506 و یک بار 122 نانو متر شود

من کلا این مبحث رو نفهمیدم

لطفا توضیح کامل بدین

اول باید به چند نکته توجه کنید؛
      1.همون طور که تو شکل بالا میبینید .. فاصله نوار اول تا دوم خیلی خیلی بیشتر از نوار پنجم تا ششمه !
      2.زمانی ما بیشترین طول موج رو داریم که کمترین فرکانس رو داشته باشیم!
      3.زمانی کمترین فرکانس رو داریم که دو لایه مجاور هم باشند،
      یعنی برای سری لیمان از دو به یک و پفوند از شش به پنج
      با توجه به اختلاف فاصله یک و دو نسبت به پنج و شش در انتقال الکترون از دو به یک فرکانس بیشتری داریم نسبت به انتقال اون از پنج به شش (هر چه مسافتی که الکترون طی میکنه بیشتر باشد فرکانس هم بیشتر ست)
      و هر چه فرکانس بیشتر,طول موج کمتر!

امیدوارم کامل بوده باشه ...
      موفق باشید!
      کودک که بودم؛
      تاب بازی، بهانه ی خنده های بلندم بود؛
      حالا که بزرگ شده ام؛
      چه بیتاب شده ام ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن