خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

مطلبی درمورد خوابیدن

بنظرم اومد مطلبی درمورد فایده های خواب درست و به موقع و ضررهای خواب بد موقع بذارم.که امیدوارم به همه مخصوصا کنکوری ها و کسایی که می خوان درس بخونن کمک کنه.چون جدیدا ساعت خواب عموم بهم ریخته (یکیشون خود من که خیلی هم اذیت میشم).خودمون ضرراشون متوجه میشیم...
      سعی کردم مطلبای پزشکی نذارم چون شاید حوصله نکنید بخونید.اما همه ی این مطالب علت علمی داره که میتونین سرچ کنین و بفهمین.

خواب اول شب : خواب سرشب یعنی بعد از نماز عشا تا نیمه شب شرعی است که بسیار مناسب است و هرساعت آن برابر با دو ونیم تا 3 ساعت است.به این معنی که کیفیت خواب اول شب بسیار زیاد است و خستگی کار روز را از بین می برد.

خوابعیلوله: فاصله زمانی بین اذان صبح و طلوع خورشید را بین الطلوعین و خواب در اینزمان را عیلوله می نامند. عیلوله از ماده ( (علل) ) و به معنای مرض است؛ زیرا خوابدر این زمان بیماری زاست.

خواب فیلوله: خواب ضعف و سستی است و به خواب بعد از روز (بعد از طلوع خورشید) گفته می شود.

امام باقر علیه السلام: خواباول روز بی عقلی است؛ زیرا موجب سردی بدن می شود؛ لذا فرد در طول روز کسلاست و شور و نشاط کافی جهت انجام فعالی تهای روزانه خود ندارد. همانبحرانی که نسل های امروزی در اثر بی توجهی به این دستورات طبی وروان شناسی اسلام گرفتار آن شده اند.

خواب غیلوله: خوابیدن حدود نیم ساعت قبل از غروب را غیلوله می گویند. این خواب موجب هلاکت انسان می شود.

امام باقر علیه السلام: خواب بعد از عصر حماقت است.

خواب قیلوله: خواب پیش از ظهر (حدود نیم ساعت قبل از اذان ظهر تا اذان ظهر) را خواب قیلوله گویند که بسیار مفید بوده و موجب نشاط و تقویت قوای مختلف بدن می شود.

شخصی نزد پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله رفت و سوال کرد:

من حافظه ای قوی داشتم ولی اکنون فراموشی بر من غالب شده است. حضرت پرسیدند: آیا خواب قیلوله می کردی و اکنون آن را ترک کردی؟ گفت: بله. حضرت فرمودند: دوباره خواب قیلوله بکن. چون این کار را کرد، حافظه اش برگشت.

مطالب بیشتر(نحوه تنظیم خواب و...) در لینک زیر
      http://www.iranboom.ir/tazeh-ha/khabar/7563-favayed-dorost-va-be-moghe-khabidan.html
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی
      ویرایش توسط مسیح : 24 تیر 1394 در ساعت 19:34

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مرسی اصلا مشکلی که داشتم برطرف شد...مطلب بسیار به درد بخوری بود...خلاصه و مفید...خدا خیرت بده عزیز
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خوابیدن باید کافی باشه.
      از قدیم گفتن خواب و خورااک. خوراک رو آدم نخوره میمیره پس خواب هم یه چیزی تومایه های همین تغذیه هست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      مرسی اصلا مشکلی که داشتم برطرف شد...مطلب بسیار به درد بخوری بود...خلاصه و مفید...خدا خیرت بده عزیز
      سلامت باشی
      جون مشکل خودمم بود و دارم واسه ارشد میخونم خیلی از برنامه هامو ریخته بهم که واسه همین باید تنظیم کنم خوابمو.سود یا ضرراش واسه سلامتی هم زیاده...
      موفق باشید
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadvand70 نمایش پست ها
      خوابیدن باید کافی باشه.
      از قدیم گفتن خواب و خورااک. خوراک رو آدم نخوره میمیره پس خواب هم یه چیزی تومایه های همین تغذیه هست
      بله کافی بودن مهمه.مثلا 8 ساعت.اما این مقدار اگه به موقع انجام نشه کارایشو نمیرسونه.علتشم واکنشها و ترشح هورمون های بدنه.مثلا تو یه ساعت مشخص بازسازی سلول ها شروع میشه موقع خواب یا سم زدایی.واسه اینه که زمانی که آدم میخواد بخوابه مهمه.

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مطلب خوبی بود.ولی این خواب اول صبح خیلی به آدم میچسبه ها
      و تو آهسته آهسته بلند میشوی
      و راه می افتی و می روی
      و در این راه رفتن دست و بالت بارها زخمی می شود
      اما آبدیده می شوی
      و می آموزی که از جاده های ناشناس نهراسی
      از مقصد بی انتها...از نرسیدن نهراسی
      و تنها بروی و بروی و بروی...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elham75 نمایش پست ها
      مطلب خوبی بود.ولی این خواب اول صبح خیلی به آدم میچسبه ها
      واسه کسی که 12 میخوابه بله
      شاید مسخره باشه اما ساعت خواب 9 تا 10
      که 8ساعتم که بخوابه آدم دیگه دم صبه بیدار میشه
      من چند وقته که تازه دم صبح میرم تو رختخواب (متاسفانه)

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      دوستان من یه مشکل خواب دارم یعنی اینکه اگر هم 12 ساعت هم بخوابم باز هم خوابم میاد ؟ نمیدونم چرا؟؟؟!!!
      به نظرتون اشکال از کجاست؟؟؟
      موفق باشید
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      بله کافی بودن مهمه.مثلا 8 ساعت.اما این مقدار اگه به موقع انجام نشه کارایشو نمیرسونه.علتشم واکنشها و ترشح هورمون های بدنه.مثلا تو یه ساعت مشخص بازسازی سلول ها شروع میشه موقع خواب یا سم زدایی.واسه اینه که زمانی که آدم میخواد بخوابه مهمه.
      داشی من ساعت 12 میخابم ...خب اگه بعد نماز صبح نخوام این خواب میشه 5 ساعت خب اگه نخوابم کمبود خواب دارم اخه...پس چیکار کنم؟خوابیدن بعد از نماز صبح هم که خوب نیست؟
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      سلام دوستان
      دوستان من یه مشکل خواب دارم یعنی اینکه اگر هم 12 ساعت هم بخوابم باز هم خوابم میاد ؟ نمیدونم چرا؟؟؟!!!
      موفق باشید
      دیر بیدار شدن و در نتیجه کسلی و عقب موندن از درس همینطور باور نداشتن هدف....
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دیر بیدار شدن و در نتیجه کسلی و عقب موندن از درس همینطور باور نداشتن هدف....
      داداش وقتی بیدار میشم میتونم به راحتی به درسام برسم و عقب نمونم ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم؟؟
      الان یه چند وقته که اینجوری شدم متاسفانه
      موفق باشید دوستان
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش وقتی بیدار میشم میتونم به راحتی به درسام برسم و عقب نمونم ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم؟؟
      الان یه چند وقته که اینجوری شدم متاسفانه
      موفق باشید دوستان
      ای موفق و موید باشید چیه اخرش مینویسی؟؟؟؟؟؟
      اولا وقتی میخوابی با خودت قرار بذار ساعت فلان بیدار میشی
      بعدشم گوشی رو یکمی دور قرار بده که وقتی زنگ میزنه مجبور شی پا شی و بری خاموشش کنی اینطوری زود بیدار میشی
      انرژی و هدفت یادت نره یه انگشتر هر چند بدل بنداز دستت بعنوان انگشتر هدفت هر وقت بهش نگاه کردی اینده و هدفتو یاداور بشه...تمام
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داشی من ساعت 12 میخابم ...خب اگه بعد نماز صبح نخوام این خواب میشه 5 ساعت خب اگه نخوابم کمبود خواب دارم اخه...پس چیکار کنم؟خوابیدن بعد از نماز صبح هم که خوب نیست؟
      ببین 7 ساعت خواب نیازه.شما که 12 میخوابی باید 7 یا 8 بیدار شی.نمیتونی 12 بخوابی تا 5 اینجوریم داستان پیش میاد.اگهتایم صحیحشو بخوای ساعت 9 تا 10 موقع خوابه که تا اون 5 که میگی بیدار شی.یه توضیح اضافه اینکه میگن بعد از نماز صبح و موقع طلوع آفتاب بدن وقتی تو حالت بیداری باشه یه سری انرژی جذب میکنه.

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      موفق باشید
      شما لطف کن وقت بذار این لینکو برو بخون توش توضیح داده تقریبا کامل.
      فواید درست و به موقع خوابیدن

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      ببین 7 ساعت خواب نیازه.شما که 12 میخوابی باید 7 یا 8 بیدار شی.نمیتونی 12 بخوابی تا 5 اینجوریم داستان پیش میاد.اگهتایم صحیحشو بخوای ساعت 9 تا 10 موقع خوابه که تا اون 5 که میگی بیدار شی.یه توضیح اضافه اینکه میگن بعد از نماز صبح و موقع طلوع آفتاب بدن وقتی تو حالت بیداری باشه یه سری انرژی جذب میکنه.
      صحیح ولی خب پس نمازو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن