خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: راه حل برای بالابردن سرعت حل تست

رأی دهندگان
    68. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • استفاده از تکنیک های غیر از کتاب درسی

5 7.35%
    • نمیشه چون باید باهوش باشی

5 7.35%
    • حل زیاد تست

53 77.94%
    • تسلط روی کتاب درسی

15 22.06%
    • باید میلیونی پول خرج کنی بری کلاسهای بیرون

3 4.41%
    • استفاده از کتاب های کمک درسی

15 22.06%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 40
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

راه حل برای بالا بردن سرعت حل تست

آقا نگید بقیه با هوش ترن سرعت حلشون بیشتره
      فرض کنید یه مسئله ریاضی حتما باید 5 خط نوشت و فقط نوشتنش سرعتی اون 4 دقیقه زمان میخواد حالا اون فرد هرچقدر هم باهوش باشه که نمیتونه مراحلش رو حل نکنه
      یا باید از راه حلی غیر از کتاب حل کنه یا اصلا رو برگه ننویسه که روی برگه ننوشتن توی ضرب و جمع و ریشه و اینها میشه ولی اینکه هیچی ننویسی من اصلا قبول ندارم
      حتی اگر کمترین مطلب رو هم بنویسی یه مسئله که 4 دقیقه باید می نوشتی با تمرکز بالا باز هم به 2 دقیقه میرسه من این امتحان کردم حالا اگر فرمول و روش اون رو تازه سریع به ذهنت بیاد نه اینه بخوای فکر کنی هر طوری حل کنی وقت کم میاری
      حالا بقیه چطور 100 میزنن و وقت کم نمیارن این سوال منه؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فقط و فقط تمرين و تسلط..

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      زیاد حل کردن تست + تسلط روی کتب درسی فقط همین
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راه میانبر برای تست نداریم. فقط تمرین و افزایش تسلط
      اگه دنبال چیز دیگه ای بری وقتت هدر میشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا که دوستان درست میگن تست و تسلط و تمرین
      دوما سرعت نوشتن همون 4 خط فرق داره تو آدما
      سوما بقول خودت باید از نوشتن بعضی چیزای ساده خودداری کنی که اینم واسه اینکه غلط غلوط نشه باید تمرینت زیاد باشه که ذهنت خودکار انجام بده.
      چهارما بعضی از تستا چندتا راه حل دارن که کسی که مسلطه با کوتاهترینشون حل میکنه.
      پنجما بعضی تستا اصلا نیاز به حل نداره اگه مفهومو فهمیده باشی کلک سوالو میفهمیو میتونی حلش کنی بدون نوشتن.البته گفتم بعضی تستا.

اصلا تو فکر رمز و تکنیک و اینا نباش.
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فقط تمرین و دیدن تست زیاد + خلاقیت بالا

ببینید یه چیز میگم که خودمم سر آزمون ها تجربش کردم نمیدونم واقعا دلیلش چیه اما سر هر آزمونی که میری انقدر فشار و استرس آزمون بالاست که نمیتونی هیچ راه حلی رو به جز راه حل اصلی کتاب به یاد بیاری چه برسه به راه حل های تستی و قرار

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drmoslem نمایش پست ها
      آقا نگید بقیه با هوش ترن سرعت حلشون بیشتره
      فرض کنید یه مسئله ریاضی حتما باید 5 خط نوشت و فقط نوشتنش سرعتی اون 4 دقیقه زمان میخواد حالا اون فرد هرچقدر هم باهوش باشه که نمیتونه مراحلش رو حل نکنه
      یا باید از راه حلی غیر از کتاب حل کنه یا اصلا رو برگه ننویسه که روی برگه ننوشتن توی ضرب و جمع و ریشه و اینها میشه ولی اینکه هیچی ننویسی من اصلا قبول ندارم
      حتی اگر کمترین مطلب رو هم بنویسی یه مسئله که 4 دقیقه باید می نوشتی با تمرکز بالا باز هم به 2 دقیقه میرسه من این امتحان کردم حالا اگر فرمول و روش اون رو تازه سریع به ذهنت بیاد نه اینه بخوای فکر کنی هر طوری حل کنی وقت کم میاری
      حالا بقیه چطور 100 میزنن و وقت کم نمیارن این سوال منه؟
      دوست عزیز تعداد اون مسئله هایی که میفرمایید شاید به زور گسسته به 5 تا هم نرسن!
      نمیگم بقیه تو نصف یه خط حل میشن ، نه اصلا منظورم این نیس ولی اینی هم که شما فرمودید نیس!
      دوست عزیز کی گفته که همه 100 میزنن؟
      اینو باور کن دوست عزیز تعداد کسایی که یه درسو تو کنکور 100 میزنن خیلی محدودن و انگار که یه قطره اب هستن که چکیده شدن تو دهن یه فیل! خیلی محدود هستن.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط forgotten نمایش پست ها
      فقط تمرین و دیدن تست زیاد + خلاقیت بالا

ببینید یه چیز میگم که خودمم سر آزمون ها تجربش کردم نمیدونم واقعا دلیلش چیه اما سر هر آزمونی که میری انقدر فشار و استرس آزمون بالاست که نمیتونی هیچ راه حلی رو به جز راه حل اصلی کتاب به یاد بیاری چه برسه به راه حل های تستی و قرار
      باید تمرینتو بیشتر کنی.
      یه تجربه از خودم:اوایل که ساز میزدم اگه میخواستم جلو کسی بزنم دست و پام می لرزید و چیزای خوبی که بلد بودمو نمیتونستم بزنم.تمرینمو بیشتر و سختتر کردم الان خوب شدم.
      موضوع اینه که تو تمرین باید خیلی سخت کار کنیم که تو امتحان فشارو استرس و اینا زیاد روش تاثیر نذاره.
      راز بدبخت بودن اینست که وقت فراغت داشته باشید و بتوانید به اینکه خوشبخت یا بدبخت هستید فکر کنید...

تاپیک حل سوال و مطالعه ی هفتگی گسسته

تاپیک دانلود فایل برنامه ریزی ...

تاپیک پرسش و پاسخ ریاضی

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نمایش پست ها
      باید تمرینتو بیشتر کنی.
      یه تجربه از خودم:اوایل که ساز میزدم اگه میخواستم جلو کسی بزنم دست و پام می لرزید و چیزای خوبی که بلد بودمو نمیتونستم بزنم.تمرینمو بیشتر و سختتر کردم الان خوب شدم.
      موضوع اینه که تو تمرین باید خیلی سخت کار کنیم که تو امتحان فشارو استرس و اینا زیاد روش تاثیر نذاره.
      تا حدودی حق با شماست که تمرین و تسلط باعث کاهش فشار و استرس میشه من به شخصه یه مشکل جدی دارم با اینکه تسلط خوبی دارم اما وقتی یه درسی رو توی آزمون شروع به پاسخ دادن میکنم اگه چهار پنج تا سوال اول رو بلد نباشم دیگه کامل بهم میریزم ولی در صورتی که میرم از آخر میام اول حتی چند تا از اون چهار پنج تارو هم میتونم بزنم در کل برخی اوقات تمرین هم زیاد بوده اما شرایط آزمون اون تسلط رو بهم میزنه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من همیشه میگم

99% مطالعه + 1% انگیزشی

دنبال هیچ روشی جز مطالعه نباش

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط afarmanie نمایش پست ها
      من همیشه میگم

99% مطالعه + 1% انگیزشی

دنبال هیچ روشی جز مطالعه نباش
      دوست عزیز انگیزشی دقیقا یعنی چی ؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط forgotten نمایش پست ها
      دوست عزیز انگیزشی دقیقا یعنی چی ؟
      هر روشی غیر از درس خوندن که بتونه به شما کمک کنه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مسلما هر چی با مبحثی بیشتر کلنجار رفته باشی راحت تر کلک تستو میفهمی...
      این همون چیزیه که میگه یه چیزو خوب یاد بگیر بعد برو سر یه چی دیگه...

ببین دوست عزیز!

یه چیزیو بهش توجه نداریم..
      اینکه مثلا ریاضی یا فیزیک
      30 تا تست داره..
      که این سی تا تست رو تو باید 5 تا 5 تا جدا کتی و بفهمی پنج سوال اول از چه مبحثاییه پنج سوال بعدیش از چه مبحثاییه و همینطور بری جلو...یعنی از الان بدونی پنج سوال اول رشته تجربی از مباحث مثلا آمارو لگاریتمو اینا میاد..طبق اون میتونی 1 دقیقه از حل سوالتو فاکتور بگیری..
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      مسلما اول تسلط و بعد تمرین زیاد روی سریع حل کردن
      یه جاهایی دیگه نباید فکر کنی باید نا خود آگاه دستت بنویسه
      مثل شیمی که فرمولا رو باید بلا فاصله بنویسی و مثلا جرم های مهم رو حفظ باشی
      کلا دیگه بنظر منم سمت روش های تستی ای که برای یه سوال خاص هست و اینا نرین که کنکور امسال نشون داد مفت ام نمی ارزن
      run forrest runnn

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تمرین زیاد و تسلط + بعدش اینجوری تست را دسته بندی کن : مثلا 100 تا سوال ریاضی .زوجا رو اموزشی میزنم و یاد میگیرم. حالا بعد تموم شدن این تست ها بشین فرد ها رو از خودت وقت بگیر و برای ارزیابی بزن. کار خاصی نداره!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن