خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21

موضوع: سوال شیمی2

1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      نئون کمتره چون از چپ به راست شعاع اتمی کمتر می شود
      خوب من هم که میگم نیون کمتره. ولی این جمله شما یعنی چی:

اینکه میگم شعاع واندروالسی بیشتر از شعاع کووالانسی است برای یک عنصره نه اینکه شعاع واندوروالسی عنصر a را با شعاع کووالانسی عنصر b مقایسه کنید.
      نه حسن خطرناکه که شعاع واندروالسی یک عنصر را با کووالانسی اون یکی مقایسه کنی
      یعنی ما در بالا شعاع واندروالسی نیون را با شعاع کوالانسی فلویور مقایسه نکردیم؟

2. Top | #17
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzin نمایش پست ها
      خوب من هم که میگم نیون کمتره. ولی این جمله شما یعنی چی:

اینکه میگم شعاع واندروالسی بیشتر از شعاع کووالانسی است برای یک عنصره نه اینکه شعاع واندوروالسی عنصر a را با شعاع کووالانسی عنصر b مقایسه کنید.
      نه حسن خطرناکه که شعاع واندروالسی یک عنصر را با کووالانسی اون یکی مقایسه کنی
      یعنی ما در بالا شعاع واندروالسی نیون را با شعاع کوالانسی فلویور مقایسه نکردیم؟
      آهان از این بابت میگین.
      کاملا حق با شماست ولی منظور من اینکه طراح نمی تونه بپرسه مثلا شعاع کووالانس گوگرد را نمی تواند با شعاع واندروالس سیلسیم مقایسه کرد
      در ضمن با اینکه شعاع نئون کمتر از فلور است ولی برای این لفظ شعاع اتمی استفاده می کنند نه اینکه واندروالسی و یا کووالانسی هر چند که شما میگید نئون فقط واندروالسی دارد دیگه
      حل؟

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      آهان از این بابت میگین.
      کاملا حق با شماست ولی منظور من اینکه طراح نمی تونه بپرسه مثلا شعاع کووالانس گوگرد را نمی تواند با شعاع واندروالس سیلسیم مقایسه کرد
      در ضمن با اینکه شعاع نئون کمتر از فلور است ولی برای این لفظ شعاع اتمی استفاده می کنند نه اینکه واندروالسی و یا کووالانسی هر چند که شما میگید نئون فقط واندروالسی دارد دیگه
      حل؟
      یعنی در جدول شعاع اتمی اگه اتمی هم واندروالسی داشته باشه هم کوالانسی کدام را مینویسند؟در ضمن چرا برا هلیم شعاع نمینویسند؟

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      He 31 pm
      F 42 pm Ne 38 pm
      منبع
      Atomic Radius for all the elements in the Periodic Table
      الته این شعاع ها از محاسبات تیوری بدست اومده> جالبه نمیشه همزه رو نوشت
      ویرایش توسط j.abbasifar : 29 شهریور 1392 در ساعت 00:07

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگر در آزمایش رادرفورد به جای ورقه ی طلا از مس استفاده می شد چه اتفاقی می افتاد؟..

متشکرم

6. Top | #21
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صبوادلا نمایش پست ها
      اگر در آزمایش رادرفورد به جای ورقه ی طلا از مس استفاده می شد چه اتفاقی می افتاد؟..

متشکرم
      مس شعاع اتمی کمتری نسبت به طلا داره و نیز تمرکز بار مثبت در هسته مس هم کمتر است یعنی میزان انحراف پرتوهای آلفا کمتر می شود

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن