خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 47
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ممنوع کردن دین کار درستی نیس!
      همونطور ک اجبار کردن دین کار درستی نیس!
      البته از نظر من!.....

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hadis_moh نمایش پست ها
      البته از نظر من!.....
      ممنوع کردن دین به خودی خود کا درستی نیست اما دولت تاجیکستان از این کار اهداف دیگه ای رو دنبال میکنه که در صورت
      محقق شدن میتونه گام جدی در آشنا زدایی و در یک کلام جلوگیری ازاجرای دین از روی عادت برداره
      هر چند که اتخاذ این تصمیم نیازمند یکسری مقدمه چینی ها بود که ضاهرا از سوی مقامات تاجیک عملی نشده و همونطور
      که میدونید باید خیلی محتاطانه پیش رفت

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

khejalati
      نمایش مشخصات
      پس عجیب تر از کشور خودمونم پیدا میشه! عجب

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah B نمایش پست ها
      پس عجیب تر از کشور خودمونم پیدا میشه! عجب
      کره ی شمالی )

5. Top | #20

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      از لحاظ روانشناسی اثبات شده که تصمیمات تا قبل از 18 سالگی از روی احساسات هستند و برای همینم هست که افراد زیر 18 سال نمی تونن رای بدهند و چیزای دیگه حالا هر چقدر هم که میخواهند میتونن محقق باشند اما تا قبل از 18 سالگی اجازه رای دادن ندارند
      و این قانون میخواد دین موروثی رو برداره ...خیلی از افراط گریها از همین دین های ارثی است
      خوشحال میشم لینک ارجاع به اثبات این مطلب رو بگید البته تا حدودی قبول دارم اما نه کامل ( لینک eفارسی فرقی ندارد )
      دوم اینکه اینکه من راجع به تحقیق قبل از 18 سالگی صحبتی نکردم بلکه راجع به تحقیق در کل زمان زندگی فرد صحبت کردم .
      ممنون .

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hadis_moh نمایش پست ها
      البته از نظر من!.....
      تاجیکستان از سوی مسلمانان افراطی داره تهدید میشه ...حتی همین الانشم چندین نفر از تاجیکستان به داعش پیوستند
      خب اینها چطوری افراطی شدند؟؟اینها از بچه گی در گوششون خرافات خونده شده و با خرافات شکل گرفتن
      دولت تاجیکستان میخواد با اینکار تحقیق در مورد دین رو بیشتر کنه تا بلکه افراط از بین بره
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها
      خوشحال میشم لینک ارجاع به اثبات این مطلب رو بگید البته تا حدودی قبول دارم اما نه کامل ( لینک eفارسی فرقی ندارد )
      دوم اینکه اینکه من راجع به تحقیق قبل از 18 سالگی صحبتی نکردم بلکه راجع به تحقیق در کل زمان زندگی فرد صحبت کردم .
      ممنون .
      متاسفانه این فره تو گوگل سرچ کردن هنوز نیومده بین ما
      اگه تو گوگل سرچ میکردین منابع مختلفی می دیدین و اون موقع می تونستید باور کنید

این یه منبع
      ی ی ۱۸ ی
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

8. Top | #23

نمایش مشخصات
      متاسفانه این فره تو گوگل سرچ کردن هنوز نیومده بین ما
      اگه تو گوگل سرچ میکردین منابع مختلفی می دیدین و اون موقع می تونستید باور کنید

این یه منبع
      ���ی� ����� ��� ���� ������ �ی� ۱۸ ��� �� ����� ���ی�����
      نه اقای سامان عزیز ! منبع برای این سخن که تا قبل از 18 سالگی تصمیم ها از روی احساس است مد نظرم بود ! البته نیاوردید هم نیاوردید ! چون بیان اینکه انسان تا قبل از 18 سالگی احساسی عمل میکند هم به قسمت دوم حرفم ضربه ای نمیزنه
      ممنون از شما .

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پس اگه اینطوره افراد زیر 18 سالی که نمی تونن رای بدن هم داره بهشون توهین میشه
      مقایسه جالبی نبود صلاحیت برای رای دادن با ورود به اماکن مذهبی برای شناخت بیشتر اون دین ، درک حالات روحی عبادت کننده ها ، درک نوع بینش مبلغ دین و هر چیزی مربوط به اون کاملا فرق داره و دین هر کس هم صرفا به خودش بستگی داره بزارید من هم از یه مقایسه استفاده کنم: آموزش دین در مدرسه بدون امکان ورود به اماکن مذهبی مثل اکثر کتابهای تخصصی ماست که اسم آزمایشگاه رو یدک میکشن اما خیلیا به اون دسترسی ندارن و در نتیجه هم درک درست مطلب،درک کاربرد مطلب و . . . یا صورت نمیگیره و یا به نادرستی صورت میگیره
      بله محیط به افراد زیر 18 سال القا میکنه دین رو اما وقتی افراد زیر 18 سال اجازه نداشته باشند به مکانهای مذهبی بروند و اعمال مذهبی را انجام بدهند و در مدرسه آموزش سکولار ببینن و ازشون خواسته بشه خودشون دینشون رو انتخاب کنند نتیجه بسیار خوبی میده
      حرف شما کاملا نادرسته و ظاهرا شما دید درستی نسبت به دین ندارید. . .برای اینکه فرد به یک دین خاص گرایش بیدا کنه نیازی به اماکن مذهبی نیست و همچنین هیچ کس نمیتونه انجام عبادت در منزل کسی رو محکوم کنه و خانواده ها هم در سنین کودکی با رفتارهای درست یا نادرست خودشون که به دین نسبت داده میشه به افکار مذهبی شخص جهت میدن و در مدرسه شخص با دیوار محکمی از عقایدی که از دوران گذشته داره به مقابله با اکثریت مطالب و در نتیجه بی اعتمادی به کل مطالب میبردازه بنابراین به جای این ممنوعیتها باید فرهنگسازی در جامعه و خانواده صورت بگیره و در مدرسه هم باید صرفا مبانی شناخت دین و راهنمایی برای منابع شناخت و . . . صورت بگیره و افراد هم به راحتی بتونن به منابع دسترسی داشته باشن و بدون هیچ فشاری مطالعه کنن به خاطر دلایلی که در بالا گفتم به اماکن مذهبی برن و در نتیجه با شناخت کامل یک دین رو انتخاب کنند و یا اصلا تصمیم بگیرند هیچ دینی نداشته باشند!..
      ویرایش توسط ناخدا : 17 تیر 1394 در ساعت 23:31

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ناخدا نمایش پست ها
      مقایسه جالبی نبود صلاحیت برای رای دادن با ورود به اماکن مذهبی برای شناخت بیشتر اون دین ، درک حالات روحی عبادت کننده ها ، درک نوع بینش مبلغ دین و هر چیزی مربوط به اون کاملا فرق داره و دین هر کس هم صرفا به خودش بستگی داره بزارید من هم از یه مقایسه استفاده کنم: آموزش دین در مدرسه بدون امکان ورود به اماکن مذهبی مثل اکثر کتابهای تخصصی ماست که اسم آزمایشگاه رو یدک میکشن اما خیلیا به اون دسترسی ندارن و در نتیجه هم درک درست مطلب،درک کاربرد مطلب و . . . یا صورت نمیگیره و یا به نادرستی صورت میگیره

حرف شما کاملا نادرسته و ظاهرا شما دید درستی نسبت به دین ندارید. . .برای اینکه فرد به یک دین خاص گرایش بیدا کنه نیازی به اماکن مذهبی نیست و همچنین هیچ کس نمیتونه انجام عبادت در منزل کسی رو محکوم کنه و خانواده ها هم در سنین کودکی با رفتارهای درست یا نادرست خودشون که به دین نسبت داده میشه به افکار مذهبی شخص جهت میدن و در مدرسه شخص با دیوار محکمی از عقایدی که از دوران گذشته داره به مقابله با اکثریت مطالب و در نتیجه بی اعتمادی به کل مطالب میبردازه بنابراین به جای این ممنوعیتها باید فرهنگسازی در جامعه و خانواده صورت بگیره و در مدرسه هم باید صرفا مبانی شناخت دین و راهنمایی برای منابع شناخت و . . . صورت بگیره و افراد هم به راحتی بتونن به منابع دسترسی داشته باشن و بدون هیچ فشاری مطالعه کنن به خاطر دلایلی که در بالا گفتم به اماکن مذهبی برن و در نتیجه با شناخت کامل یک دین رو انتخاب کنند و یا اصلا تصمیم بگیرند هیچ دینی نداشته باشند!..
      اتفاقا مقایسه شما بسیار نادرست بود ... کسی نگفت که مردم تاجیکستان برای دسترسی به منابع دینی در فشار هستند اتفاقا اونها بسیار ازاد گذاشته میشوند تا بتونند تحقیق کنند ... نقش اماکن مذهبی غیر قابل انکاره ...چند وقت پیش که چندین جوان تاجیک به داعش رفتند مشخص شد که ملای مسجدشون اونهارو تحریک کرده بود

اگر متن بالا رو می خوندید متوجه می شدید که تاجیکستان با مشکل اسلام گراهای افراطی داره دست و پنجه نرم میکنه ... که به نظر میرسه این قانون تا حدود زیادی از مشکل افراط در تاجیکستان. جلو گیری کنه
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

11. Top | #26

نمایش مشخصات
      ببینید من این قسمت صحبت های شما رو نمیدونم درست متوجه میشم یا نه منظورتون اینه چون ورود به اماکن مذهبی ازاد هست باعث میشه مثلا عده ای تحریک بشن (بهتره اینطور بگیم که اغوا میشن ) برن گروهک های تروریستی و ...
      اگر این منظورتونه که اصلا دلیل خوبی برای ممنوعیت نیست بهترین راه ازادی همه نوع اندیشه و دین هست .
      کلا این ادم کشی درسته ربط به تمایلات دینی افراطی هها داره ولی نمیشه گفت کاملا وابسته به اون هست به عنوان مثال دوتا جنگ بزرگ اول و دوم جهانی هیچ کدوم دینی نبودن.
      کاملا مخالف ممنوعیت هستم میشه یه دلیل بیارید برای تصدیق ممنوعیت
      شاید واقعا من دارم اشتباه میکنم مرسی از شما .

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اتفاقا مقایسه شما بسیار نادرست بود ... کسی نگفت که مردم تاجیکستان برای دسترسی به منابع دینی در فشار هستند اتفاقا اونها بسیار ازاد گذاشته میشوند تا بتونند تحقیق کنند
      ببنید فشار جامعه و خانواده چیزی نیست که با ممنوع کردن دین برای افراد زیر ۱۸ سال از بین بره و اتفاقا شدیدتر هم میشه تا فرد در این سن به دینی که در اطرافش هست رو بیاره

نقش اماکن مذهبی غیر قابل انکاره ...چند وقت پیش که چندین جوان تاجیک به داعش رفتند مشخص شد که ملای مسجدشون اونهارو تحریک کرده بود
      خب اون مسءولیت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی اون کشور هست که چنین افرادی رو شناسایی و دستگیر کنه و دلیل بر بد بودن تمامی مبلغهای دین و مسجدها نیست(ما کلی مسجد در جهان داریم) و همچنین کلیه اماکن مذهبی ادیان ممنوع هست و نه تنها مسجد!

اگر متن بالا رو می خوندید متوجه می شدید که تاجیکستان با مشکل اسلام گراهای افراطی داره دست و پنجه نرم میکنه ... که به نظر میرسه این قانون تا حدود زیادی از مشکل افراط در تاجیکستان. جلو گیری کنه
      برطرف کردن هر مشکل راه مشخصی داره و قطعا این راه حل جوابگوی این مسءله نیست و تنها ضعف دولت این کشور رو نشون میده و به احتمال زیاد به خاطر محدودیتهای به وجود اومده و فقر فرهنگی گروه های تندرو خیلی راحتتر میتونن عقاید نادرست خودشون رو گسترش بدن
      ویرایش توسط ناخدا : 17 تیر 1394 در ساعت 23:52

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      با تشکر از شما سعید عزیز که در بحث شرکت کردید
      شما فکر میکنین حالا که در تاجیکستان ورود کودکان به مسجد و کلیسا ممنوع شده اونا دیگه از دین نمی شنوند؟؟پدرو مادر این بچه ها دین دارند و ممکنه بیشتر از قبل براشون از دین بگن
      اما این تصمیم دولت میخواد به بچه ها این اجازه رو بده که با تحقیق و پژوهش در ادیان و مکاتب خودشون ایدئولوژی خودشون رو مشخص کنند
      خیلی ممنونم داداش....اگه واقعا اینطور باشه که بسیار عالی خواهد بود
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ناخدا نمایش پست ها
      ببنید فشار جامعه و خانواده چیزی نیست که با ممنوع کردن دین برای افراد زیر ۱۸ سال از بین بره و اتفاقا شدیدتر هم میشه تا فرد در این سن به دینی که در اطرافش هست رو بیاره

خب اون مسءولیت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی اون کشور هست که چنین افرادی رو شناسایی و دستگیر کنه و دلیل بر بد بودن تمامی مبلغهای دین و مسجدها نیست(ما کلی مسجد در جهان داریم) و همچنین کلیه اماکن مذهبی ادیان ممنوع هست و نه تنها مسجد!

برطرف کردن هر مشکل راه مشخصی داره و قطعا این راه حل جوابگوی این مسءله نیست و تنها ضعف دولت این کشور رو نشون میده و به احتمال زیاد به خاطر محدودیتهای به وجود اومده گروه های تندرو خیلی راحتتر میتونن عقاید نادرست خودشون رو گسترش بدن
      شاید خانواده فشار بیارن اما در مدرسه و در جامعه با چیزایی برخورد میکنن که در دین ایندشون تاثیر به سزایی میذاره

اما در مورد اسلامگراهای افراطی به موضوع های خوبی اشاره کردید
      تاجیکستان همسایه افغانستان هست و بارها شده که از طالبان گروه گروه به تاجیکستان رفتند و مقر اصلیشون هم مساجد بوده با تبلیغ احساسات دینی جوانان تاجیک رو تحریک کردند و اونارو به پیوستن به گروه های افراطی تشویق کردند
      زمانی که افراط تمام کشور را در بر گرفت دیگه قضیه از اطلاعات و سپاه اون کشور میگذره ... نیازمند یک قانون خوب میشه تا از بین بره این مشکل رو

تاجیکستان بعد از وضع قانون های مختلف به این قانون رسید ... همین چند وقت پیش یکی از سرهنگ های تاجیک به داعش پیوست
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AliRZ نمایش پست ها
      ببینید من این قسمت صحبت های شما رو نمیدونم درست متوجه میشم یا نه منظورتون اینه چون ورود به اماکن مذهبی ازاد هست باعث میشه مثلا عده ای تحریک بشن (بهتره اینطور بگیم که اغوا میشن ) برن گروهک های تروریستی و ...
      اگر این منظورتونه که اصلا دلیل خوبی برای ممنوعیت نیست بهترین راه ازادی همه نوع اندیشه و دین هست .
      کلا این ادم کشی درسته ربط به تمایلات دینی افراطی هها داره ولی نمیشه گفت کاملا وابسته به اون هست به عنوان مثال دوتا جنگ بزرگ اول و دوم جهانی هیچ کدوم دینی نبودن.
      کاملا مخالف ممنوعیت هستم میشه یه دلیل بیارید برای تصدیق ممنوعیت
      شاید واقعا من دارم اشتباه میکنم مرسی از شما .
      درمورد اسلام گراهای افراطی و تاجیکستان توضیح دادم

اما این قسمت از صحبت های شما که گفتید جنگ جهانی اول و دوم هیچ ربطی به دین نداشتند کاملا اشتباه هست
      در جهنگ جهانی دوم بزرگترین فاجعه در کل تاریخ بشریت رخ داد و اونم فاجعه هولوکاست بود که صده ها هزار یهودی در اون کشته شدند و تماما مذهبی بود
      هیتلر پس از حمله به لهستان و تسخیر شهر هولوکاست در لهستان دستور داد تا کوره های ادم سوزی درست کنند و تمامی مردم اون شهر رو چون یهودی هستند در کوره های ادم سوزی بسوزنند

در مورد قتل عام مردم ارامنه در ترکیه هم تحقیق کنید خوبه
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن