خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات

فواید کم آبی .. ! :)

به گزارش گروه اجتماعی “خودم ” :پدیده چند همسری در هند ممنوع است با این حال داشتن بیش از یک زن در روستای دنگانمل بسیار عادی است و دلیل آن را نیز راه حلی برای تهیه آب عنوان می‌کنند.
      “سخارام بهاگات” ۶۶ ساله سه زن دارد: “سخری”، “توکی” و “بهاگی”. او دلیل ازدواج با سه زن را چنین بیان می‌کند: «خانم اولم باید از بچه‌ها مراقبت می‌کرد. و وقتی زن دوم‌ام بیمار شد و در نتیجه نمی‌توانست آب بیاورد، ناگزیر زن سوم گرفتم.»

بهاگات همسران خود بهاگی و سخری را در مسیر چاه آب در خارج از قریه دنگانمل همراهی می‌کند. این به اصطلاح “خانم‌های آب” (Water Wives) در مناطق محافظه کار روستایی مورد احترام قرار دارند؛ غالب این “خانم‌های آب” زنان بیوه‌اند.

براساس ارزیابی مقامات هند، در “مهاراشترا”، سومین ایالت بزرگ این کشوردر سال گذشته نزدیک به ۱۹هزار روستا به آب آشامیدنی دسترسی نداشته‌اند. بهاگات و خانواده‌اش از کمبود آب آشامیدنی و خشکسالی در ایالت مهاراشترا رنج می‌برند.

به این دلیل همسران او ظرف‌های فلزی را از چاهی واقع در خارج از روستا پر آب نموده، به خانه حمل کرده و برای ایام کم‌آبی ذخیره می‌کنند.

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      وضع زندگیشون رو نگاه کن، خدایا! هزار مرتبه شکرت به خاطر این زندگی ای که به ما دادی، یعنی اونا هم فکر می کنن که دارن زندگی میکنن؟!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      یعنی یکی دیگه هم ازیه جادیگه به زندگی مانگاه کنه ممکنه همین حرفوبزنه که خدایا اینافک میکنن دارن زندگی میکنن؟
      آدم باش همین

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها

به گزارش گروه اجتماعی “خودم ” :پدیده چند همسری در هند ممنوع است با این حال داشتن بیش از یک زن در روستای دنگانمل بسیار عادی است و دلیل آن را نیز راه حلی برای تهیه آب عنوان می‌کنند.
      “سخارام بهاگات” ۶۶ ساله سه زن دارد: “سخری”، “توکی” و “بهاگی”. او دلیل ازدواج با سه زن را چنین بیان می‌کند: «خانم اولم باید از بچه‌ها مراقبت می‌کرد. و وقتی زن دوم‌ام بیمار شد و در نتیجه نمی‌توانست آب بیاورد، ناگزیر زن سوم گرفتم.»

بهاگات همسران خود بهاگی و سخری را در مسیر چاه آب در خارج از قریه دنگانمل همراهی می‌کند. این به اصطلاح “خانم‌های آب” (Water Wives) در مناطق محافظه کار روستایی مورد احترام قرار دارند؛ غالب این “خانم‌های آب” زنان بیوه‌اند.

براساس ارزیابی مقامات هند، در “مهاراشترا”، سومین ایالت بزرگ این کشوردر سال گذشته نزدیک به ۱۹هزار روستا به آب آشامیدنی دسترسی نداشته‌اند. بهاگات و خانواده‌اش از کمبود آب آشامیدنی و خشکسالی در ایالت مهاراشترا رنج می‌برند.

به این دلیل همسران او ظرف‌های فلزی را از چاهی واقع در خارج از روستا پر آب نموده، به خانه حمل کرده و برای ایام کم‌آبی ذخیره می‌کنند.

چقدر ناراحت کننده

مردمانی ساده زیست با کلی مشکلات معیشتی ... خدا جون واسه هممون درست کن ، اوفـــــــــ

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها

چقدر ناراحت کننده

مردمانی ساده زیست با کلی مشکلات معیشتی ... خدا جون واسه هممون درست کن ، اوفـــــــــ
      بحران کم آبی کم کم به ما هم نزدیک شده .. مواظب باشیم ما هم مثه اینا نشیم ...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      بحران کم آبی کم کم به ما هم نزدیک شده .. مواظب باشیم ما هم مثه اینا نشیم ...
      دوست گلم پارسا .... بحران کم آبی به ما نزدیک نشده چون الان ما تو دل این بحرانیم ، یعنی چندین ساله که تو دل این بحرانیم ....
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      دوست گلم پارسا .... بحران کم آبی به ما نزدیک نشده چون الان ما تو دل این بحرانیم ، یعنی چندین ساله که تو دل این بحرانیم ....
      60 روستای ایران با بی آبی کامل مواجه شدن
      مگه شماها اخبار نگاه نمیکنید ؟
      اینا خوبه الان چاه دارن ولی روستاهای ایران هیچی ندارن و با تانکر واسشون آب میارن

---------
      نکته دیگه اینه نمیخواد دلتون به اینا بسوزه - اتفاقا اینا از زندگی شون خیلی راضی هستن - اینا اگه ماهی ده میلیون تومن هم بشون بدی حاضر نیستن بیان تو شهر زندگی کنن -
      همون طور که زندگی اونا واسه ماها عجیبیه - اونا هم به زندگی ما عجیب نگاه میکنن - همش میگن شماها چطور تو شهر زندگی میکنید

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      60 روستای ایران با بی آبی کامل مواجه شدن
      مگه شماها اخبار نگاه نمیکنید ؟
      اینا خوبه الان چاه دارن ولی روستاهای ایران هیچی ندارن و با تانکر واسشون آب میارن

---------
      نکته دیگه اینه نمیخواد دلتون به اینا بسوزه - اتفاقا اینا از زندگی شون خیلی راضی هستن - اینا اگه ماهی ده میلیون تومن هم بشون بدی حاضر نیستن بیان تو شهر زندگی کنن -
      همون طور که زندگی اونا واسه ماها عجیبیه - اونا هم به زندگی ما عجیب نگاه میکنن - همش میگن شماها چطور تو شهر زندگی میکنید
      دوست گلم من که دارم می گم ... مثل این که من خودم ساکن کویرم و مشکل کم آبی رو کاملا درک کردم ... حتی بعضی دوستان لطف کردن و2 سال پیش حوالی نوروز به مدت 20 روز آب یزد رو قطع کردن !!!!روستای پدریم هم تو دل کویره ، به نظرتون مشکل کم آبی رو حس نکردم ؟؟؟
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...
      ویرایش توسط moho : 17 تیر 1394 در ساعت 13:39

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن