خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آیا توی مسائل حل کردنی شیمی سرعت رو میشه تا حد مطلوبی بال برد؟

سلام
      دوستان عزیز من امسال یعنی 94 کنکور دادم و همونطور که فکر میکردم مشکل کمبود وقت اذیتم کرد...
      دوستان با وجود اینکه من حدود 45 دقیقه وقت میزارم واسه شیمی اماباز هم وقت کم میارم و با وجود اینکه از لحاظ علمی مشکلی ندارم (یعنی اگه محدودیت وقت نباشه تا 90 درصد راحت میزنم) اما خیلی وقت کم میارم تا حدی که درصدام تا 50 درصد افت میکنه.
      میخواستم بدونم آیا سرعت عمل توی حل مسائل شیمی چیزی هست که بشه تقویتش کرد واقعا؟؟؟ یا نه یه چیز ذاتی هست؟؟؟
      من باید حداقل 4 دقیقه وقت بزارم واسه هر مساله حل کردنی و همچنین سوال های درس و غلط هم معمولا باید زیادتر از تایم خودش وقت بزارم. دیگه طوری شده بود که هر مساله ای میدیدم ازش رد میشدم و میرسیدم آخر و آخر هم وقت نمیاوردم که بزنم
      کسی تجربه داره؟؟؟ که مثلا سال اول کنکورش، مسائل نقطه ضعفش بوده باشن و سال دوم نقطه قوتش شده باشن؟
      میشه تغییر داد؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sn912sajjad نمایش پست ها
      سلام
      دوستان عزیز من امسال یعنی 94 کنکور دادم و همونطور که فکر میکردم مشکل کمبود وقت اذیتم کرد...
      دوستان با وجود اینکه من حدود 45 دقیقه وقت میزارم واسه شیمی اماباز هم وقت کم میارم و با وجود اینکه از لحاظ علمی مشکلی ندارم (یعنی اگه محدودیت وقت نباشه تا 90 درصد راحت میزنم) اما خیلی وقت کم میارم تا حدی که درصدام تا 50 درصد افت میکنه.
      میخواستم بدونم آیا سرعت عمل توی حل مسائل شیمی چیزی هست که بشه تقویتش کرد واقعا؟؟؟ یا نه یه چیز ذاتی هست؟؟؟
      من باید حداقل 4 دقیقه وقت بزارم واسه هر مساله حل کردنی و همچنین سوال های درس و غلط هم معمولا باید زیادتر از تایم خودش وقت بزارم. دیگه طوری شده بود که هر مساله ای میدیدم ازش رد میشدم و میرسیدم آخر و آخر هم وقت نمیاوردم که بزنم
      کسی تجربه داره؟؟؟ که مثلا سال اول کنکورش، مسائل نقطه ضعفش بوده باشن و سال دوم نقطه قوتش شده باشن؟
      میشه تغییر داد؟؟؟
      اشتباه اکثر دوستان اینه که فکر میکنن بالاتر رفتن سرعت در تست زنی مربوط به سر جلسه است در حالی که این تفکر کاملا غلطه شما باید در طول تحصیل سرعت تست زنیتون رو بالا ببرید !!!!
      حالا چطوری؟ از طریق تکرار کردن فرمول ها و مسائل و بالا بردن تسلط . در واقع راه سریع تر پاسخ دادن به تست ها این نیست که سر جلسه تند تر بزنید بلکه اینه که درس رو خیلی خوب مسلط بشید تا مغطتون سریع تر اطلاعاتتون رو بازیابی کنه و در نتیجه سریع تر تست ها رو حل کنید

3. Top | #3

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
      اشتباه اکثر دوستان اینه که فکر میکنن بالاتر رفتن سرعت در تست زنی مربوط به سر جلسه است در حالی که این تفکر کاملا غلطه شما باید در طول تحصیل سرعت تست زنیتون رو بالا ببرید !!!!
      حالا چطوری؟ از طریق تکرار کردن فرمول ها و مسائل و بالا بردن تسلط . در واقع راه سریع تر پاسخ دادن به تست ها این نیست که سر جلسه تند تر بزنید بلکه اینه که درس رو خیلی خوب مسلط بشید تا مغطتون سریع تر اطلاعاتتون رو بازیابی کنه و در نتیجه سریع تر تست ها رو حل کنید
      آها پس ینی شما میفرمایید میشه سرعت رو بالا برد
      آخه من همش یه فکر منفی تو ذهنمه که سرعت تا حد زیادی ذاتیه و ظرفیت من همینه و دیگه نمیشه بالاتر بردش....

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      آخه من همش یه فکر منفی تو ذهنمه که سرعت تا حد زیادی ذاتیه و ظرفیت من همینه و دیگه نمیشه بالاتر بردش....
      شما 5/6 رو میبینید یاد چی میوفتید؟؟؟
      من یاد این میوفتم که این ربع22/4
      شما اینقدری باید مسئله حل کنید که اینطوری بشید. در فیزیک هم همینطور اصلا هم ذاتی نیست و فقط با تمرین بدست میاد. در حل مسائل شیمی عامل حدس هم عامل مهمیه!

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نه تسلط بالا بره سرعتم بالا میره ما چیزه ذاتی نداریم ما که انسانیم حتی جالبه حیوانات هم که بر اساس غریزه عمل میکنند میشه خودشون رو تغییر بدن مثلا فک میاد دست میزنه و حرکات نمایشی انجام میده دیگه چه برسه به انسان

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر چی تسلط شما رو مطالب بیشتر باشه سرعتتون هم بالاتره تسلط هم فقط با تمرین مستمر به دست میاد
      این به این معنی نیست که نوع مسائل یا اطلاعات اون ها رو حفظ کنید بلکه وقتی شما تعداد و انواع زیادی مسئله حل کنید خود به خود حل مسائل در زمان کم به عادت شما نبدیل میشه و راه حل ها سریع تر به ذهنتون میرسه بدون این که کار عجیبی انجام داده باشین
      به نظرم بیشتر سوالات کنکور هم تسلط رو میسنجن و تعداد کمی شون نیاز به هوش یا توانایی های ذهنی خاص دارن
      اما این رو بگم کلا هر کاری یه مقداری جنبه ژنتیکی داره ولی در رابطه با سرعت حل مسئله تأثیرش خیلی کم هست و با تمرین زیاد می تونین مشکلتون رو حل کنید.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      شما 5/6 رو میبینید یاد چی میوفتید؟؟؟
      من یاد این میوفتم که این ربع22/4
      شما اینقدری باید مسئله حل کنید که اینطوری بشید. در فیزیک هم همینطور اصلا هم ذاتی نیست و فقط با تمرین بدست میاد. در حل مسائل شیمی عامل حدس هم عامل مهمیه!
      میشه لطفا بیشتر توضیح بدین قسمت قرمزُ؟

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      یعنی توی کنکور عدد چرت خیلی کم میدن و اکثر عددا یه ربطی به هم دارن..عامل حدس یه پیش شرط داره. اینکه شما جرم مولی ها رو حفظ باشید و بعدش حدس بزنید مثلا شما 1/225 میبینید و مثلا توی یکی از داده های سوالا سولفوریک اسید میبینید. خب بیاید بگید یه ربطی داره به هم دیگه.من حدس میزنم که 1/225 میتونسته چیا باشه اولش ه اعشار میبرم اینور میشه 12/25 بعدش میگم ضربدر 2 میشه 24/5 و بازم ضربدر 2 میشه 49 و 49 هم که نصفه 98 که جرم مولی سولفوریک اسیده

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیس دیقه وقت زمینو بزار روش

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      یه بعد دیگه حدس پرت کردن عدده! روش بالا خیلی روش خاصیه.شما باید خیلی مسلط باشی که بتونی اینطوری حل کنی.شاید من ترم 2 به مهارت بالا رسیدم ولی پرت کردن عدد روش خیلی خوبیه که از اول مطالعاتم تا خود جلسه کنکور ازش استفاده کردم..اینه که همه چیز رو بذار کنار چندتا چیز شانسی بگو و هی به جواب نزدیک شو.اینا همش بر اثر تجربه بدست اومده..یه کمی که تست بزنی خودت خیلی روش های بهتر از این رو میفهمی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.23 نمایش پست ها
      بیس دیقه وقت زمینو بزار روش
      کنکور امسال همه این کارو کردن ولی بازم وقت کم آوردن

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      یعنی توی کنکور عدد چرت خیلی کم میدن و اکثر عددا یه ربطی به هم دارن..عامل حدس یه پیش شرط داره. اینکه شما جرم مولی ها رو حفظ باشید و بعدش حدس بزنید مثلا شما 1/225 میبینید و مثلا توی یکی از داده های سوالا سولفوریک اسید میبینید. خب بیاید بگید یه ربطی داره به هم دیگه.من حدس میزنم که 1/225 میتونسته چیا باشه اولش ه اعشار میبرم اینور میشه 12/25 بعدش میگم ضربدر 2 میشه 24/5 و بازم ضربدر 2 میشه 49 و 49 هم که نصفه 98 که جرم مولی سولفوریک اسیده
      شما یه جوری گفتین عامل حدس من گفتم چیزه عجیبیه !
      اتفاقاً امسال به نظرم گزینه ها اصن پرت نبودن و گزینه بی کار نداشتیم سریع می تونستن با اولین اشتباه نمره ی منفی رو نصیبتون کنن اما این چیزی که شما میگین تو کنکورای 90 - 91 به کار میومد.

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      من شیمیم خیلییییییی خوب بود ولی سر جلسه حدود 45 دقیقه وقت گذاشتم تا یه درصد خوب بزنم..شوخی نیست که میگن امسال سخت بوده ..کنکور امسال هر کی فقط یه درس رو یا نهایتا دو درس رو بالا زده و بقیه رو حدود 50 زده(بچه های قوی منظورمه)

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قید مسایل استوکیومتریو بزن ، یا همونا که فکر میکنی وقت گیرن اصلا نگاشونم نکن !! امسال فکر کنم تجربی 12 تا مساله داشت ، حداقل سه تا آسونم توش پیدا میشه ، تو 25 تا جواب بدی میشه 70 درصد اونجوری که گفتی فقط مشکلت وقته پس باید بتونی مفهومیا رو بزنی

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kahkoo نمایش پست ها
      شما یه جوری گفتین عامل حدس من گفتم چیزه عجیبیه !
      اتفاقاً امسال به نظرم گزینه ها اصن پرت نبودن و گزینه بی کار نداشتیم سریع می تونستن با اولین اشتباه نمره ی منفی رو نصیبتون کنن اما این چیزی که شما میگین تو کنکورای 90 - 91 به کار میومد.
      بله امسال انطوری بود اما من عدد چرت رو درمورد گزینه ها نگفتم توی فرایند حل گفتما ولی کنکور 93و94 از لحاظ مسئله آسون ولی از جهت ایده ها خیلی نو و جالب بود در همه درسها و این شد خاص بودن کنکور94

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن