خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.23 نمایش پست ها
      قید مسایل استوکیومتریو بزن ، یا همونا که فکر میکنی وقت گیرن اصلا نگاشونم نکن !! امسال فکر کنم تجربی 12 تا مساله داشت ، حداقل سه تا آسونم توش پیدا میشه ، تو 25 تا جواب بدی میشه 70 درصد اونجوری که گفتی فقط مشکلت وقته پس باید بتونی مفهومیا رو بزنی
      شما که میگید رتبه زیر 50 چجوری میزنید؟؟؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاس میندازم

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      بله امسال انطوری بود اما من عدد چرت رو درمورد گزینه ها نگفتم توی فرایند حل گفتما ولی کنکور 93و94 از لحاظ مسئله آسون ولی از جهت ایده ها خیلی نو و جالب بود در همه درسها و این شد خاص بودن کنکور94
      منم شیمی رو خوب نزدم علی رغم این که نمیشه گفت شیمیم قوی نبود ولی احساس می کنم اونایی که می خواستن بزنن نه تنها شیمی بلکه همه درسای دیگشونم بالا زدن
      تازه زمینم زدن

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kahkoo نمایش پست ها
      منم شیمی رو خوب نزدم علی رغم این که نمیشه گفت شیمیم قوی نبود ولی احساس می کنم اونایی که می خواستن بزنن نه تنها شیمی بلکه همه درسای دیگشونم بالا زدن
      تازه زمینم زدن
      اینطوری که فکر میکنیم نیس! وضعیت خیلی خرابتر از این حرفاست! غافلگیر شدیم دیگه! منم زمینو زدم ویلی سر ریاضی خیلییییییییییی وقت کم آوردم

5. Top | #20
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نحوه مطالعه صحیح شیمی و راه کارهایی برای حل مشکلات سرعت عمل شما

نحوه مطالعه و فصل شناسی شیمی

مشاوره تحصیلی و کنکور_سایت مشاوره تحصیلی علیرضا افشار

دانلود رایگان همایش های مشاوره ای انگیزشی و آموزشی از سال 90 تا امروز
      www.alirezael.ir

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

-- یه نکته ی مهم در تست زنی:بسیاری از مشاوران کنکور بر این باورند که تست زنی ابتدا باید به صورت آزاد برگزار شود یعنی وقتی شما شروع به تست زنی میکنید نیازی نیست که از همان اول برای هر تست زنی زمان بگیرید(طبق استاندارد کنکور) و حتی درصد گیری هم لازم نیست....این مشاوران بر این اعتقادند که تست زنی همراه با زمان گیری (طبق استاندارد) و درصد گیری باید بعد عید و بعد از دوران جمع بندی صورت گیرد همینطور میگن اگه یه تستو بلد نبودی و سخت بود عیب نداره واسش وقت بذار حتی 10 یا 20 دقیقه و خوب یادش بگیر این باعث میشه دیگه اگه یه همچین تستی تو کنکور اومد ثانیه ای جواب بدی و اون تست و نکاتش میشه ملکه ذهنت باشه.ولی من قسمت اول این نظر رو به شدت رد میکنم برای قسمت دوم هم نظریه بهتری دارم ....طبق تحقیق هایی که من انجام دادم و خود شما هم خیلی هاشو میدونید ذهن ما خیلی زود به یه چیزی عادت میکنه اگه شما از همون ابتدا که شروع به تست زنی میکنید زمان نگیرید و هر کدوم از تست هارو تو 2 یا 3 دقیقه حل کنید و بعدا جواباهر کدوم رو بعد از حل تست چک کنید و نکاتشو یادداشت کنید و تستهایی رو هم که مشکل دارید براشون نیم ساعت وقت بذارید ذهن شما کند میشه... مثال میزنم مثلا بیاید تست فیزیک بزنید سوال 1 رو زود بزنید و بلافاصله جوابشو چک کنید و بعد 2 رو بزنید و جوابشو چک کنید تا 4 و ببینید تست 4 نیاز به فکر دارد و مدتی دربارش فکر کنید و حلش کنید و بعد ادامه دهید تا برسید به سوال 11و12و13 و ببینید تو این تست ها مشکل دارید و برای هر کدوم 10 دقیقه وقت بذارید... اینطوری زدن 13 تا تست یک ساعت زمان خواهد برد و ذهن شما هم به کندی عادت خواهد کرد... از همان ابتدا زمان و درصد بگیرید از همان ابتدا. یعنی زمانی که شاید یک سال به کنکورتان مانده باشد...ولی چطور و چرا باید حرف منوانجام بدید؟؟ببینید من نمیگم که شما برای تست هایی که مشکل دارید 30 دقیقه وقت نذارید بلکه میگم هر کاری در وقت خودش باید صورت بگیرد و تست هایی رو که مشکل دارید نباید در حین تست زنی مورد بررسی قرار بدید همینطور من میگم نباید بعد زدن تست بلافاصله جوابشو چک کنید و نکاتشو یادداشت کنید...به نظر من وقت این کارها بعد از انجام تست زنی هستش مثال میزنم شما برای اولین بار (یا برای دومین بار یا سومین یا...یا..یا...)میخواهید تست فیزیک بزنید و میدانید که در کنکور برای هر تست فیزیک 1 دقیقه وقت دارید.خب شروع به تست زنی میکنید و قصد دارید 13 سوال را در 13 دقیقه جواب دهید سوال 1و2و3 را زود زدید؟خب مشکلی نیست سوال 4 نیاز به فکر دارد؟خب دورش یه علامت بزنید و بگذارید برای اخر که وقت اضافه اومد.سوال 5و6و7و8و9و10 رو هم زدید؟باز مشکلی نیست.سوال 11 را نمیدانید و تا به حال اصلا نمونشم ندیدهاید؟؟خب عیبی ندارد ولش کنید سوال 12و13 هم سخت بودند؟عیب ندارد ولش کنید عین کنکور وبه همین ترتیب ادامه دهید بعد از پایان تست زنی اگر وقت بود بروید سراغ تست 4 که نیاز به فکر داشت بعد از آن برای خود درصد بگیرید تاریخ تست زنی و فصل مربوطرو بنویسید و درصد خود را هم کنارش قید کنید .بعد این کار شروع کنید به بررسی .سوال 1و2و3 که زده بودید را چک کنید ببینید ایا با روشی رفته اید که کتاب رفته و کار شما درست بوده ؟یا جواب را شانسی و به طور اشتباه به دست اورده اید و اگر نکته ی خاصی داشت در جزوه یا کتاب خود یادداشت کنید...سوال 4 را هم چک کنید و ببینید چرا نیاز به فکر کردن داشت.سوال 5و6و7و8و9و10 را هم چک کنید و راه حل های خودتان و کتاب را مقایشه کنید...سوال 11 را چک کنید و ببینید چرا بلد نبودید آیا تا به حال نکته اش را نمیدانستید؟آیا ادبیات نوشتن سوال مشکل داشت و سخت بود؟آیا سخت بود و خیلی به مفهوم و ترکیب ربط داشت؟ خوب حالا برای سوال 11 اگر نیاز هست تا نیم ساعتم وقت بذارید و حلش کنید...سوال 12 و 13 را چک کنید ببینید چرا بلد نبودید؟مشکل کجاست؟ مشکلتان را حل کنید و بعدا این دو سوال را نیز حل کنید.....الان دقیقا متوجه شدید که وقت چک کردن سوال کی هست و همینطور فهمیدید که اگه سوالی سخت بود و نفهمیدید کی باید براش 30 دقیقه(به عنوان مثال) وقت بذارید و حلش کنید؟ فهمیدید که زمان این کارها بعد از تست زنی هستش نه حین تست زدن...فکر میکنم من اولین نفری هستم که این نظریه رو ارایه دادم امیدوارم که بهش عمل کنید چون با عمل کردن بهش اگر نفع هم نکنید ضرر هم نخواهی کرد..
      .

یه نکته ی دیگه ای که باید بهش توجه کنی اینه که مشکل محسباتیم نباید داشته باشی
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.
      ویرایش توسط Saeed735 : 13 تیر 1394 در ساعت 11:33

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام میشه ولی سخته یکم چون میبینی یه دفعه ایده داهر سوال نه محاسباتی البته رشته ریاضی بیشتر محاسبات طرفو میسنجن اما خب تو کنکو تجربی فرق میکنه احتمال اینکه سال بعد بازم سوالا از محاسباتی بیاد بیرون زیاده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن