خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
      خیلی ها هم هستند از عمد میرن شبانه بخونند، چون دیگه پول آزادسازی مدرک رو نمیدن.
      بله. احتمالا هزینه شبانه کمتر از آزادسازی مدرک میفته
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

2. Top | #17
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقا من در حدی نیستم که بخوام نصیحت بکنم. ولی بذارین یه چیزی رو بگم.

الان خیلی از ماها که عشق خارج رفتن داریم چشممون رو به واقعیت ها بستیم. اگه کسی تو ایران به شما توهین کرده اگه فرهنگ ایرانیا رو کم میدونید اگه شکست عشقی خوردین و ... خواهشا نرین خارج. این بدترین انتخاب ممکنه.

به نظر من اگه استعدادتون واقعا خوبه و واقعا درسو دوست دارین و تو ایران هیچ راه پیشرفت نمیبینین اونوقت تصمیم بگیرین به رفتن. نه اینکه مثل بچه ها قهر کنین و از کشور برین.
      به جیب بابایی نگاه کنین. نذارین خانوادتون فقط به خاطر اینکه شما عشق و حال کنین شب خواب راحت نداشته باشن.
      اصلا اومدیم شما رفتی آمریکا سال دوم دانشگاه دلت برای مامانی تنگ شد. مگه خونه خالس که سوار هواپیما شی بیای! باید اول بری ترکیه یا دبی یا .. بعد دوباره از اونجا بیای تهران که قیمت پروازا رو هم که میدونید!

در ضمن اینو بگم هر کس آزاده و هر تصمیمی میتونه برای آیندش بگیره. ولی گفتم بعضی واقعیت ها رو بگم.

قبل تصمیم به رفتن خوب فکر کنید!

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      همونجور که می دونین ایران به علوم پایه که بسیار مهم هست اهمیت نمیدن ولی بر عکس خارج ....

خب واسه اپلای شدن به دانشگاه های اروپایی یا امریکا و کانادا و.....

در رشته شیمی راحت تر هست یا زیست شناسی ؟

یک دبیر خوب داشتیم پیش دانشگاهی بسیار ادم با سوادی بود متاسفانه اون موقه زیاد مخم کار نمیکرد

میگفت در امد خوب میخای اینده روشن برو زیست بخون برو رشته های ژنتیک که اینده واسه ژنتیک هست...

حالا نمی دونم در کل شیمی راحت تر هست پذیرشش و بازار کارش یا زیست شناسی؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      همونجور که می دونین ایران به علوم پایه که بسیار مهم هست اهمیت نمیدن ولی بر عکس خارج ....

خب واسه اپلای شدن به دانشگاه های اروپایی یا امریکا و کانادا و.....

در رشته شیمی راحت تر هست یا زیست شناسی ؟

یک دبیر خوب داشتیم پیش دانشگاهی بسیار ادم با سوادی بود متاسفانه اون موقه زیاد مخم کار نمیکرد

میگفت در امد خوب میخای اینده روشن برو زیست بخون برو رشته های ژنتیک که اینده واسه ژنتیک هست...

حالا نمی دونم در کل شیمی راحت تر هست پذیرشش و بازار کارش یا زیست شناسی؟
      به نظرم زیست شناسی..اولا بیوتکنولوژی و ژنتیک دو تا از علم های شناخته شده ی دنیا هستن که به راحتی میشه پذیرش گرفت..توی شیمی 4 گرایش اصلی وجود داره: تجزیه.آلی.معدنی.فیزیک...بیتش ر از فیزیک پذیرش میگیرن اما در کل پیشرفت علم در زیست خیلی بیشتر از شیمی و به تبع اون پذیرشش هم راحت تر

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.a_935267 نمایش پست ها
      اقا من در حدی نیستم که بخوام نصیحت بکنم. ولی بذارین یه چیزی رو بگم.

الان خیلی از ماها که عشق خارج رفتن داریم چشممون رو به واقعیت ها بستیم. اگه کسی تو ایران به شما توهین کرده اگه فرهنگ ایرانیا رو کم میدونید اگه شکست عشقی خوردین و ... خواهشا نرین خارج. این بدترین انتخاب ممکنه.

به نظر من اگه استعدادتون واقعا خوبه و واقعا درسو دوست دارین و تو ایران هیچ راه پیشرفت نمیبینین اونوقت تصمیم بگیرین به رفتن. نه اینکه مثل بچه ها قهر کنین و از کشور برین.
      به جیب بابایی نگاه کنین. نذارین خانوادتون فقط به خاطر اینکه شما عشق و حال کنین شب خواب راحت نداشته باشن.
      اصلا اومدیم شما رفتی آمریکا سال دوم دانشگاه دلت برای مامانی تنگ شد. مگه خونه خالس که سوار هواپیما شی بیای! باید اول بری ترکیه یا دبی یا .. بعد دوباره از اونجا بیای تهران که قیمت پروازا رو هم که میدونید!

در ضمن اینو بگم هر کس آزاده و هر تصمیمی میتونه برای آیندش بگیره. ولی گفتم بعضی واقعیت ها رو بگم.

قبل تصمیم به رفتن خوب فکر کنید!
      بعله! اضافه میکنم که اونها که عاشق چیم و ابروی ما نیستن که..باید واسشون کار کنی تا خوب اونجا جا بیوفتی درصورتی که شما در ایران واقعا پول مفت میگیرید! یعنی مثلا تو اونجا تایم ناهار اداره یه ربعه.خارج این یه ربع مثلا اگه چیزی بخوری کسر حقوق و ...
      البته من شرایط شغلیش رو گفتم! خارج واسه کسی خوبه که واقعا راه پیشرفت نداشته باشه. بره پیشرفت کنه در علم و برگرده......شما کسی رو دیدید برگرده؟؟؟

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza16 نمایش پست ها
      برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندون و داروسازی برای امریکا باید سه تا امتحان داد به نام "usmle" که سه تا مرحله داره و پاس کردنش بسیار سخته به علاوه مدرک زبان هم میخواد.
      مدرک زبان رو واسه تحصیلات تکمیلی خودمون هم میخواد دیگه ولی خب اصلا عاقلانه نیست یه پزشک بره خارج از کشور
      میدونید واسه هر پزشک کشورمون چقدر خرج میکنه؟؟؟؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با توجه به کف درآمد پزشکان(سقف که نداره!) ایران بهترین جا و اصلا بهشتیه برای خودش! ولی برای مهندس اونطرف بهتره که عدالت هست.

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط k92nm نمایش پست ها
      با توجه به کف درآمد پزشکان(سقف که نداره!) ایران بهترین جا و اصلا بهشتیه برای خودش! ولی برای مهندس اونطرف بهتره که عدالت هست.
      پارتی رو فراموش نکنید! اگه پارتی داشته باشید واسه مهندسی هم بهترین جا همین جاست!

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      سلام
      هر چند اینجا فروم کنکوره ولی دیدم بعضی دوستان علاقمندن بدونن چجوری میشه برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجی رفت گفتم یک سری تجربیاتی روکه تو این چند سال بدست آوردم در اختیارتون قرار بدم. به هر حال هم میتونه انگیزه باشه و همین اینکه شاید در انتخاب رشته و دانشگاهتونم تاثیر بذاره.
      من از 7 سال پیش که کنکور دادم و در دانشگاه قبلیم پذیرفته شدم تو فکر اپلای (پذیرش) بودم. از همون موقع توی سایتهای applyabroad و academiacafe عضو بودم. بعدا که انصراف دادم و رفتم شریف بازم به فکر اپلای بودم. این سایتها رو زیاد مطالعه کردم و اطلاعات من هم بیشتر از این سایتها و همچنین از دوستانیه که از ایران رفتن. همونطور که میدونید شریف از دانشگاههاییه که بالای 90 درصد دانشجوهاش اپلای میکنن و میرن.
      من اینجا یه سری اطلاعات که دارم رومیگم تا با روند کلی پذیرش آشنا بشین. اینکه چجوری میشه رفت؟ اصلا میشه رفت یا نه؟ چیکار باید بکنید و ..
      اینها رو خودم امروز نوشتم و حاصل تجربه خودمه پس ممکنه بعضیاش درست نباشه.. همونطور که گفتم فقط روند کلی رو میخوام بگم نه جزییات رو. انشاله رفتین دانشگاه کم کم آشنا مبشین و دقیقا متوجه مبشین که برای رفتن باید چیکار کنید.
      راستی اینم بگم مطالب من بیشتر درمورد رشته های مهندسی و علوم پایه(مثل ریاضی و فیزیک) هستش. برا رشته های پزشکی و .. یکم متفاوته قضیه که من دقیق اطلاع ندارم

درود
      یه عالمه سوالای من :

1.یه سوالی ذهنمو چند وقتیه درگیر کرده میخواستم از شما بپرسم
      عضویت در ستاد نخبگان ، استعدادهای درخشان ، مقام های المپیاد دانشجویی ، باشگاه دانش پژوهان جوان ، انجمن علمی دانشکده ، TA شدن ، همکاری در پروژهای دولتی ، همکاری با اساتید در پروژه های عمرانی و صنعتی و...
      هرکدوم ازینا تاثیری در پذیرش میتونه داشته باشه ؟ یعنی ارزش داره واسشون وقت بزارم یا روی همون معیار های اصلی ( معدل ، ایلتس ، مقاله ... ) تمرکز کنم ؟
      فک کنم در رزومه تاثیر گذار باشه ؟ ( یه پست در مورد رزومه نویسی هم بزارید لطفا)
      2. واسه گرفتن ریکام از استاد ، الزاما باید استاد دانشگاه خودت باشه یا میتونی با از یک استاد دانشگاه تاپ ریکام بگیری ؟
      3. در مورد اسکولارشیب هایی که برخی کشورهای آسیایی میدن اطلاعی دارید ؟ در مقطع undergraduate
      4. کسی که میخواد واسه ارشد آپلای کنه ، دقیقا از چه زمانی باید اقدام کنه ؟ (قبل یا بعد از آزمون ارشد ؟ ترم 8 ؟ پایان دوره کارشناسی؟ - چون برای ثبت نام آزمون آیلتس و تافل مهمه )
      1+4. لطفا نام کاربریتون در آپلای ابرود و آکادمیا رو معرفی کنید ، لازم میشید

یه دنیا سپاس

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      درود
      یه عالمه سوالای من :

عضویت در ستاد نخبگان ، استعدادهای درخشان ، مقام های المپیاد دانشجویی ، باشگاه دانش پژوهان جوان ، انجمن علمی دانشکده ، TA شدن ، همکاری در پروژهای دولتی ، همکاری با اساتید در پروژه های عمرانی و صنعتی و...
      هرکدوم ازینا تاثیری در پذیرش میتونه داشته باشه ؟ یعنی ارزش داره واسشون وقت بزارم یا روی همون معیار های اصلی ( معدل ، ایلتس ، مقاله ... ) تمرکز کنم ؟
      2. واسه گرفتن ریکام از استاد ، الزاما باید استاد دانشگاه خودت باشه یا میتونی با از یک استاد دانشگاه تاپ ریکام بگیری ؟
      3. در مورد اسکولارشیب هایی که برخی کشورهای آسیایی میدن اطلاعی دارید ؟ در مقطع undergraduate
      4. کسی که میخواد واسه ارشد آپلای کنه ، دقیقا از چه زمانی باید اقدام کنه ؟ (قبل یا بعد از آزمون ارشد ؟ ترم 8 ؟ پایان دوره کارشناسی؟ - چون برای ثبت نام آزمون آیلتس و تافل مهمه )

یه دنیا سپاس
      جواب سوال اولتون: من شنیدم حتی مثلا فارغ التحصیلی از یه دبیرستان معتبر هم امتیاز داره چه برسه به عضو بنیاد بودن..المپیادیا خیلی راحت میگیرن.مخترعین از اونا راحت تر.پژوهشگرا ... کلا اونا میخوان آدم با سواد جذب کنن و اینا هم معیارای خوبیه واسه نشون دادن سواد

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      پارتی رو فراموش نکنید! اگه پارتی داشته باشید واسه مهندسی هم بهترین جا همین جاست!
      پارتی داران و حضرت و اقازادگان چنان با پورشه مثل برق و باد از صحنه متواری میشن که اصلا نمیشه روشون فوکوس کرد

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza16 نمایش پست ها
      برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندون و داروسازی برای امریکا باید سه تا امتحان داد به نام "usmle" که سه تا مرحله داره و پاس کردنش بسیار سخته به علاوه مدرک زبان هم میخواد.
      همین usmle رو دیگه از ایرانیا نمیگیرن!!
      پاسخ به سوالات سربازی

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      همین usmle رو دیگه از ایرانیا نمیگیرن!!
      دوباره میگیرن
      Update: Verification of Iranian Credentials - ECFMG News ECFMG News
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

14. Top | #29
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط biskie نمایش پست ها
      درود
      یه عالمه سوالای من :

یه دنیا سپاس
      سلام
      1-همه اینایی که گفتین (بجز همکاری در پروژه های دولتی) امتیاز محسوب میشه و باعث پربارتر شدن رزومه خواهد شد.ولی نه به اندازه معدل و نمره زبان خوب. معدل مهمترین فاکتوره بعدش نمره زبان. ،َTA هم خوبه بخصوص اگه باعث بشه ریکام خوب از استاد بگیرن
      اما همه اینها در کنار معدل و نمره زبان خوب ارزش دارند پس اگه وقت داشتین و به نمراتتون اثر منفی نذاشت دنبالشون برین
      2-میتونه از دانشگاه دیگه باشه. اگه از یه استاد خوب ریکام بگیری که خیلی خوبه
      3-اطلاعی ندارم. نشنیدم کشوری برا undergraduate بورس بده
      4-تا جایی که اطلاع دارم آیلتس و تافل تا دو سال اعتبار دارن. فک کنم از دو ترم مونده شروع میکنن به ایمیل دادن به استادا و ...
      دقیقشو اطلاع ندارم چون تا اونجا پیش نرفتم
      5-اینم به دردتون نیمخوره چون من بیشتر خواننده سایت بودم ویکی دوتا پست بیشتر نداشتم که اونم سوال پرسیدم. سوال داشتین همونجا بپرسین جواب میدن
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      ممنون از مطالب مفیدتون
      فقط برای آزمن تافل چقدر باید هزینه کنیم؟وکجا باید بریم؟
      بنده مدرک موسسه ملی زبان رو دارم(advanced) میخواستم بدونم برای تافل خیلی باید بخونم؟
      با تشکر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن