خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezadeth نمایش پست ها
      همه می خوان پزشک شن چون راه دیگه ای نیست. من خودم لیسانس مکانیک گرفتم می خوام دوباره کنکور بدم. نه به خاطر پول میلیاردی می دونم از این خبرا نیست. اون دکتر های متخصص که می بینیم مطبشون جای نشستن نیست همشون 50-60 سالشونه و زمان اونا فرق می کرد. الان با این همه بین الملل و آزاد پزشکی هم ارزشش رو از دست میده ولی حداقل می دونی که قراره کاری کنی که درسش رو خوندی!!
      دوستای من فارغ التحصیل شدن بعضی ها ارشد هم گرفتن. یکی داره تو یه شرکت کارگری می کنه به اسم مهندس با حقوق 800 تومن. یکی بوتیک لباس زده. یکی گچ کاره. یکی طلافروشی کار می کنه. چند نفر هم که کارهای مرتبط به رشته دارن همه با پارتی بازی بوده. ارزش داره اون همه درسای سخت رو خوند بعد اومد کار آزاد کرد؟ خو اگه بعد دیپلم شروع می کردن که الان 6 سال جلوتر بودن اینقدر هم دلشون نمی سوخت که چرا اینهمه درس خوندن. الان وقتی یاد اون همه پایان ترم و کتاب های 500 صفحه ای می افتم گریم می گیره از این وضع...

داداش شما تلاش کردی در این هم هیچ شکی نیست باید فقط رفت اونور ، منظورم رو که فهمیدی داداش ، چون اینجا تا بوده همین بوده ...

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.23 نمایش پست ها
      خوندمش !!! بنظرم خیلی سطحی اومده بررسی کرده، همش میگن پزشکی سخته ! پزشکی خیلی سختم که باشه دیگه در حد مهندسی برق رشته ریاضی نیس
      شما اولش پزشکی قبول شید، بعدش بیا تا با هم صحبت کنیم
      ...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      ببینید عمده نظراتی که به صورت احساسی بیان میشه از طرف یا کسانیه که توی رشته خودشون موفق نبودند یا خیلی روای پردازن یا کم سن. شما اگر نظرات ترم بالایی های پزشکی یا کسانی که در سنین بالاتر وارد شدن یا فارغ التحصیلن مخصوصا مقطع عمومی رو بخونید مطمئن باشید چیزی غیر از نظرات بچه های 18-19 ساله در باره پزشکی و کار و درآمد و سایر مسایل میشنوید . تاپیک توصیه و نصیحت به مشتاقان پزشکی رو بخونید نکات خوبی درش هست . من نمونه ای از نظرات بدرد بخور و قابل اطمینان نه نظرات احساسی و ... فقط در سایتهایی مثل مد نت و انجمن دستیاری و اپلای آبرود میتونم بهتون بگم بهش اطمینان کنید وگرنه در باره پزشکی و آیندش نظر داد اونم توسط کسی یا کسانی که وارد نشدن یا تو رشته خودشون موفق نشدن یا سنشون خیلی کمه بجز گمراهی و سرخوردگی در آینده چیزی به دنبال نداره. یک بچه 18-19 ساله هنزو نه میدونه طرح چیه نه میدونه اجازه مطب نداشتن یعنی چی نه میدونه منطقه محروم چیه نه میدونه زاهدان و بندرعباس کجاست نه میدونه 15 سال بدون درآمد درت حسابی زندگی کردن یعنی چی پولی که توی دوره انترنی میدن پول کرایه تاکسی هم نیست .
      در مورد درآمد هم حتی در سایر کشورها هم همینطوره
      الان در املان داروسازی و مهندسی شیمی مثلا جزو بالاترین ها هستند. پزشکی و دندان که به علت دولتی بودن م ماهیت کارمندی داشن خیلی وضعیت جالبی ندارند .
      انگلستان من دخترعموهام هردو متخصص هستند در اونجا فقط به علت اینکه از بچگی اونجا بودن و نمیتونن توی ایران زندگی کنند نمیان وگرنه میگفتن اصلا اینقدر کالیات میگیره دولت که درآمدت دقیقا بالانس میشه با خیلی مشاغل دیگه تازه ایران تا قسمتی بهتره.
      ایران هم باز میگن بردی فروم هایی مثل مد نت و انجمن دستیاری و اپلای آبرود اینها رو بخونید . نظرات سطحی و احساسی هیچ دردی دوا نمیکنه
      +به نظرم دلیل اصلی این هجوم برمیگردهبه روحیات ایرانی. متسافنه روحیه ایرانی خیلی با تلاش و خلاقیت و نو اوری همخوانی نداره . تا یه جماعتی میبینن کسی در کار خودش موفق هست فورا میرن به شسمت تقلید و نه الگو برداری برای موفقیت درکار خودشون . و این نتیجش میشه صنعت ضعیف و محصولات بی کیفیت.
      یادتونه یه زمانی همه میخواستم مهندس برق بشن! هرچی بعضیا میگفتن اخه بابا اصلا تو شناختی نداری و فلان بعد که بازارش خراب شد همونا که میگفتن علاقه داریم یهو علاقشون آب کشید. الانم همینطوریه 995 دلیلش علاقه نیتس حتی اراده هم نیست فقط تقلیده تقلیدی که عاقبت خوبی نداره و احساسیه نمونش رو میتونید توی نظرات مختلف برای پستهای دوستانی که همنطور که گفتم یا ترمهای بالایی هستن یا سنین بالتر هستند بخونید. و نظرات فاقد اهتبار هم پر هست میتونید همه جا یا از کسانی هنوز وارد نشدن و کل فهمشون از پزشکی دیدن مطب یه پزشک 6--70 ساله در فلان نقطه لوکس تهرانه و یا اینه از خانواده هاس طح پایین از نظر مالی هستند و تنها امیدشون برای موفقیت همینه و اصلا نمیتونن فکر کنن که اینم انی نیست که فکرشو میکردن .
      موفق باشید
      دوست عزیز من که اینقد آرمانگرا هستی وبازم مرسی که میای به بچه ها رو راهنمایی میکنه ولی هیچوقت یکطرفه نرو به قاضی
      من هم میدونم طرح چیه هم میدونم دمای هوای بوشهر55 درجه هستش
      چون خواهر بنده پزشکه/این دور کردن بچه ها از پزشکی رو نمیدونم باید به پای چی گذاشت که همه دس گذاشتن رو علاقه
      بله شما هم نمیدونی کار اقماری چیه..و کار و درآمد رشته ها مهندسی چقدره
      شما هم نمیدونی fire drill روی سکو دریایی توی ساعت 4 صبح بعد از 12 ساعت کار چیه..
      شما هم پاهات 28 روز و روزی 12 ساعت توی پوتین نبوده تا از درد زگیل روی پاهات خوابت نبره
      شما اینو یادت رفته که زمین خدا پهناوره و وقتی انسان شرایط خوبی نداره باید مهاجرت کنه یا تمام تلاشش رو بکنه تا زندگیشو بهتر کنه

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LAZAR نمایش پست ها
      دوست عزیز من که اینقد آرمانگرا هستی وبازم مرسی که میای به بچه ها رو راهنمایی میکنه ولی هیچوقت یکطرفه نرو به قاضی
      من هم میدونم طرح چیه هم میدونم دمای هوای بوشهر55 درجه هستش
      چون خواهر بنده پزشکه/این دور کردن بچه ها از پزشکی رو نمیدونم باید به پای چی گذاشت که همه دس گذاشتن رو علاقه
      بله شما هم نمیدونی کار اقماری چیه..و کار و درآمد رشته ها مهندسی چقدره
      شما هم نمیدونی fire drill روی سکو دریایی توی ساعت 4 صبح بعد از 12 ساعت کار چیه..
      شما هم پاهات 28 روز و روزی 12 ساعت توی پوتین نبوده تا از درد زگیل روی پاهات خوابت نبره
      شما اینو یادت رفته که زمین خدا پهناوره و وقتی انسان شرایط خوبی نداره باید مهاجرت کنه یا تمام تلاشش رو بکنه تا زندگیشو بهتر کنه
      ممنون میشم ربطش به پست من رو بگید.
      دوست عزیز پدر بنده مهندس هست و دکترای عمران داره دقیقا میدونم یعنی چی از مهندس بیکار داریم و از مهندس که توی شرکت پدر خودم ماهی 30 تومن فقط برای کارهای طراحی و دیزاین داخلی میگره. همین دیروز اتفاقا پدرم فرستادش برا یکی از پروژهاشون توی شمال کشور برای طراحی داخلی یک خونه 400 متری 25 میلیون تومن گرفت فقط طراحی و تحویل برنامه . دیگه غیر از وسایل و ...
      مهندس بیکار هم داریم نمیتونه ماهی 700 تومن در بیاره.
      مهاجرت که بله اتفاق خیلی هم خوبه آدم هرجا شرایطش استیبل باشه همونجا خوبه ایران آمریکا اروپا هرجا. اتفاق خیلی از دوستای من الان امریکا هستن راضی هم هستن رشته های مختلف از پزشکی گرفته تا مهندسی و انسانی هر کسی بسته به شرایطش. بعضی هم ناراضی . شرایط افراد فرق میکنه. دوست داشتید دوستان زیادی دارم شریف بودن در آمریکا هستند الان هم رشتتون هم هستند لینکتون میکنم بهم بدرد بخوره براتون.
      من یه مقدار برنامم اذیت میکنه وگرنه خیلی چیزا میتونم بنویسم دوست عزیزم در تاپیک دیگری خیلی مسایل رو بهتر از من نوشته که فکر میکنم الان درگیر امتحانات هستن البته همه درگیرن کمتر وقت هست برای نوشتن. من اومدم بنویسم نقل نزنید لطفا چون جواب نمیدم . وقتشو ندارم. اما به احترام شما که نقل قول زده بودید جواب رو نوشتم. امیدوارم بدرد بخوره . من چیزیو که میدونم مینویسم چه اینجا چه سایتای تخصصی پزشکی که التبه اونجا فضا چون بچه ها همه پزشکی هستن و دقیقا میدونن جریان چیه بهتره. درد دل میشه بجای کل کل کردن اما اینجا چون 90% وارد نشدن همین فکرو میکنن که رویا بافی بهتر از حقیقته و پزشکی که قبول شدیم تمومه و از طور مسایل. اما وقتی من میبینم همسر دکتر فلانی که پزشک عمومیه شده حسابدار کلینیک شوهرش (البته شوهر متخصصه و میگه مگه دیونم برم روستا کار کنم به عنوان پزشک عمومی همین جا هم بیشتر میگیرم هم توی تهرانم راحتتر زندگیمو میکنم)و مغازه لباس فروشی هم داره. وقتی میبینم همسایه خودمون پزشکه عمومیهو داره کار آزاد میکنه(شرکت سرمایه گذاری داره و کار ساختمونی هم میکنه و کلا کار پزشکی نمیکنه) و خیلی مسایل دیگه میگم که حداقل چیزیو که دیدم بگم و یکمی از رویابافی و بازی با آینده دوری بشه. کسی که پزشکی میخونه میفهمه قبولی توی امتحان رزیدنتی یعنی چی؟ دیگه رزیدنتی نه بین المللی وجود داره نه خارج جایی پولی میشه خوند همه جای دنیا سنگین ترین امتحانات رو دارن . عمومی هم با کمال احترام به همه دوستانم یعنی کشک!
      +بابت غلط نوشتاری در تایپ هم از خواننده های محترم معذرت خواهی میکنم به دلیل عجله ای تایپ کردن و سریع رفتن هست.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حداقل چهار سال مهندسی خوندیم شانس قبولیمون از شما دبیرستانی که به زور ریاضی فیزیک شیمی 50 میزنی بالاتره
      شما همین ریاضی و فیزیک تجربی رو 50 بزن. بعدش بیا با هم صحبت میکنیم!
      ...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اقایون خانوما ادب رو رعایت کنید.
      ما اینجاییم که به هم کمک کنیم نه اینکه بزنیم تو سر هم دیگه.
      فرهنگ ما و شما بیشتر از این حرفاست...
      حالا همدیگرو ببوسین موضوع حل شه
      دنیا جای خطرناکی برای زندگی است. نه به خاطر مردمان شرور،بلکه به خاطرکسانی که شرارتها را می بینند و کاری درمورد آن انجام نمی دهند.
      انیشتین

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها پزشکی چیز دست کمی نیست
      یه فرد بالغ باید بره سمت پزشکی چون جون مردم دستشه
      این رفتارهای زشت نشون میده هنوز خیلی بچه گانه دارید برخورد می کنید

من نه می خوام بگم من بزرگم و عاقلم و ... اما واقعا درست نیست این طور رفتار بخصوص از خانومی که لیسانس هم دارن
      واقعا متاسفم برای نظام اموزشی ... دانشجوهای قدیم چه ارمانایی داشتن... شما خانوم محترم اومدی فقط داری توهین می کنی و از دید بالا نگاه می کنی و مسخره می کنی مثلا شما که منطقه 1 هستی چه برتری به منطقه 3 داری ؟ خیلی سطح پایین بود این دیدگاهتون

بچه ها تو رو خدا بیاید با هم درست تر صحبت کنیم

از همین جا اگر کسی از حرفم ناراحت میشه عذر می خوام
      اگر می خواهید چیزی را به دست آورید که تا بحال نداشته اید, باید کسی بشوید که تا بحال نبوده اید

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.amhozp نمایش پست ها
      بچه ها پزشکی چیز دست کمی نیست
      یه فرد بالغ باید بره سمت پزشکی چون جون مردم دستشه
      این رفتارهای زشت نشون میده هنوز خیلی بچه گانه دارید برخورد می کنید

من نه می خوام بگم من بزرگم و عاقلم و ... اما واقعا درست نیست این طور رفتار بخصوص از خانومی که لیسانس هم دارن
      واقعا متاسفم برای نظام اموزشی ... دانشجوهای قدیم چه ارمانایی داشتن... شما خانوم محترم اومدی فقط داری توهین می کنی و از دید بالا نگاه می کنی و مسخره می کنی مثلا شما که منطقه 1 هستی چه برتری به منطقه 3 داری ؟ خیلی سطح پایین بود این دیدگاهتون

بچه ها تو رو خدا بیاید با هم درست تر صحبت کنیم

از همین جا اگر کسی از حرفم ناراحت میشه عذر می خوام
      دادا حرفت کاملا درست هست

منم اگه بد حرف زدم واسه اینکه طرف با یه لیسانس لهههههه داره تمام منطقه دو و سه و بچه های دبیرستانی توهین میکنه...

الان داره ۸۰ درصد جامعه رو میبره زیز سوال..

اگه ما دروغ میگیم اشتباس بگین تا از فروم برم

sent from my asus zenfone2

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      دادا حرفت کاملا درست هست

منم اگه بد حرف زدم واسه اینکه طرف با یه لیسانس لهههههه داره تمام منطقه دو و سه و بچه های دبیرستانی توهین میکنه...

الان داره ۸۰ درصد جامعه رو میبره زیز سوال..

اگه ما دروغ میگیم اشتباس بگین تا از فروم برم

sent from my asus zenfone2

دوست عزیز من کسی رو قضاوت نمی کنم کلا
      در ضمن من نگفتم شما دروغ می گید
      اما خب بنظرم اگر می بینید کسی سطحش پایینتر از شماست بهتر سطح خودتون پایین نیارید و باهاش هم کلام نشید
      البته اینم باز نظر منه و لزومی نداره شما باهاش موافق باشین
      بازم امیدوارم از من ناراحت نباشی دوست خوبم
      اگر می خواهید چیزی را به دست آورید که تا بحال نداشته اید, باید کسی بشوید که تا بحال نبوده اید

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان لطفا به هم توهین نکنید و بر حسب ادب به هم پاسخ بدید ....

سخن شما نمایانگر شخصیت شماست
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...
      ویرایش توسط moho : 10 تیر 1394 در ساعت 02:23

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      پزشکی رشته ای هستش که توش علاقه واقعا حرف اولو میزنه ...
      اگه علاقه داشته باشی سختیشو میتونی تحمل کنی ...
      در سخت بودنش شکی نیست ...
      خعلی ها فکر می کنن که همه چی کنکوره ولی تازه بعد کنکور میفهمی باید چند برابر اونو بذاری واسه موفقیت و ادامه راه ..

باید از خعلی لذت هایی که دانشجوهای رشته های دیگه دارن بزنی ... کلا یه دانشجو دیگه میشی و با همشون فرق داری
      باید از خعلی از لذت های زندگیت بزنی ولی اگه واقعا هدفت کمک به مردم باشه اون لذتها در برابر این پشیزی ارزش نداره ....

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوندمش !!! بنظرم خیلی سطحی اومده بررسی کرده، همش میگن پزشکی سخته ! پزشکی خیلی سختم که باشه دیگه در حد مهندسی برق رشته ریاضی نیس
      بانو به جیزی به اسم غرور داریم و یه چیزیم به اسم غرور کاذب...
      غرور کاذب نه تنها باعث میشه شخصیت طرف بین اطرافیانش خورد شه و کلا وجهش خراب شه بلکه باعث میشه به نصف اون چیزیم که میخواد نرسه...
      من بعضی واحدای علوم پایرو پاس کردم ولی شما نکردی...من واحدای مهندسی برق قدرت رو هم (البته دانشگاه آزاد) پاس کردم و تا حدودی در جریانم...
      درسته دکتر انواع و اقسام داره و تو همین فروم یه دکتر بی سوادی اومده بود از یه قرص مزخرفی به اسم ریتالین تعریف میکردو برای خودش دلایلیم میاورد, من به دکترای فامیلمون نشون دادم یه 1 ساعتی به خودشو اساتیدش خندیدن! اما خوب در برابر 1 دکتر بی سواد حداقل 9تا دکتر با سواد هست که باید قبول کنیم سواد یعنی خوندن درس, دروسی که شاید شما حفظیاتت قویه و به نظرت آسون میاد اما در کل اصلا آسون نیست...به نظر شخص من دروس پزشکی سنگینتر از برق قدرت هستن و پزشکی رشته ای فرسایشیه...(اگرچه قطعا شما که برق قدرت رو تموم کردی نظرت در مورد این رشته منطقی تر از منه...)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)