خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 79
    1. Top | #61
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
      من میخوام بگم محمد . دلیلی نمیبینم واسه اینم توضیحی بدم به کسی . پیامبر زوری آره. کسی که من انتخابش نکردم اجدادم انتخاب کردن و بالاجبار منم باس پیامبر صداش بزنم.

منبع موثق ؟؟؟ بیخیال بابا کتاب سوزی و طاق کسرا و اینا مگه منبع میخوان ؟؟؟ دو قرن سکوت تاریخ طبری تاریخ بخارا ، عقد الفرید
      تو کتاب تذکره الشعرا اومده : یکی دیگر از ماجراهای کتاب سوزی توسط اعراب در دوره خلافت عباسیان :: عبدالله ابن طاهر به روزگار خلافای عباسی امیر خراسان بودو روزی در نیشابور به مسند نشسته بود شخصی کتابی اورد و به تحفه پیش او نهاد امیر پرسید : این چه کتاب است؟؟؟ مرد گفت این قصه وامق و عذرا است و خوب حکایتی است که حکما بنام شاه انوشیروان جمع کرده اند.
      امیر فرمود: ما مردم قران میخوانیم مارا از این نوع کتاب در کار نیست .این کتاب تالیف زرتشتی هاست و پیش ما مردود است پس فرمود تا ان کتاب را در اب انداختند و حکم کرد که در قلمرو او بهر جا از تصانیف عجم و مغان(زرتشتی) کتابی باشد جمله را بسوزانند

ابن خلدون که دقیق ترین و بزرگترین جامعه شناس و مورخ عرب است درباره کتاب سوزی به دست اعراب میگوید: ( دو قرن سکوت ص 98)
      وقتی سعد ابن ابی وقاص به مداین دست یافت در انجا کتابهای بسیار دید
      در نامه به عمر ابن خطاب نوشت و در باب این کتابها خواست . عمر در پاسخ به او نوشت همگی را به اب افکن که اگر انچه در این کتابهاست سبب راهنمایی است خدا برای ما راهنمایی فرستاده و اگر در ان کتابها جز مایه ی گمراهی نیست خداوند ما را از شر انها در امان نگه داشته است از این سبب همه ی انها را در اب یا اتش افکندند
      اینم منبع واسه کتاب سوزی تا درودی دیگر بدرود !
      وای بر تو که مرتد شدی استغفرالله
      دارم میرم مسجد و گرنه بحث زیاد هستش
      شما ناراضی هستی برو مسیحی .. یهودی .. زرتشی...برهمایی..بودایی و...شو

2. Top | #62
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majesticfire نمایش پست ها
      واقعا بحث داره این قضیه عزیز؟؟!!!این اعراب به حرف چه کسی فکر کردند که خون ایرانی ها و مال و ثروت و ناموسشون حلاله؟؟؟!!!

به حرف خلیفه دوم
      دلیل هم دارم
      چون اگه پیامبر گفته بود شیعیان هم در جنگ شرکت می کردند
      طمع به خاک فرو می برد حریصان را

ز حرص بر سر قارون رسید آنچه رسید

درود بر دل من باد کز ستم کیشان

ستم کشید ولی بار منتی نکشید

3. Top | #63
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nasser5190 نمایش پست ها
      خخخخ
      نه مسیحی نه زرتشتی نه یهودی هیچی نیستن واسم

از دیی مرتد شدم که اصلا نقشی تو قبول کردنش نداشتم ؟؟؟

برو مسجد به یاری خدا میری بهشت با شیوخ عجوزه عربستان نشست و برخواست میکنی .

منم میرم جهنم با خواننده ها و دانشمندا اگه افتخار بدن اونا البته هه
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

4. Top | #64
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nasser5190 نمایش پست ها
      میلاد برو فرار کن حکم مرتد مرگ هست خخخخخ
      برو مسجد سینه اتو بزن برادر من چیکار داری به بحث
      [صحنه ی ما غزل پوش
      صدا صدای گوگوش ....

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      میلاد برو فرار کن حکم مرتد مرگ هست خخخخخ
      برو مسجد سینه اتو بزن برادر من چیکار داری به بحث
      الان دارم ساکمو جمع میکنم خخخخخ

6. Top | #66
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگر به نظرتون این طرز تفکر که واقعا با خونریزی و حلال کردن ناموس ایرانی ها و به برده گرفتن مردان اونا و کشتن بسیاری از مردم بی گناه میشه اسلام رو برپا کرد درسته...پس من بیشتر از این نمیتونم ادامه بدم...ما میخونیم که اسلام رو با آغوش باز قبول کردیم...در حالی که اینجوری نیست...خیلی طول کشید تا تفکر مردم عوض شه.

اول اینکه قبل از ادامه بحث تذکر بدم که باید اسلام رو از رفتار به اصطلاح مسلمون ها جدا کرد !!

چیزی که من در دفاع از اسلام میگم بر طبق قرآنه !! پس نه میخوام به تاریخ برگردم نه به یک مشت احادیث و روایت جعلی و تحریف شده ، ملاک بنده فقط قرآنه !

هیچ اجباری در پذیرفتن دین نیست !! هیچ اجباری ! اما شما باید بین عقیده و عمل فرق بزاری ، وقتی یک نفر میگه من اعتقادی به اسلام ندازم اصلا و ابدا مشکلی وجود نداره ، همونطوری که اگر در لفظ بگه من اعتقادی به قانون اساسی ندارم اشکالی نداره !

اما وقتی این فرد در عمل میاد خلاف قانون اساسی عمل میکنه ، به نظر شما حقش نیست که مجازات بشه ؟! منم مخالف قتل و غارت و تجاوز به ناموس دیگرانم ، اما این حرف رو هم قبول ندارم که اگر دیدیم در یک جای دیگه ای یک عده سوار بر مردم شدن و دارن بهشون ظلم میکنن ما حق دخالت نداریم و فقط باید با حرف ظالم رو به ترک ظلم دعوت کنیم !!

حق ....
      من فکر نمیکنم عدالت و ازدادی در اون زمان تو ایران در حدی بوده باشه که محمد بیاد و واسه برقراری عدالت شمشیر بزنه .

عزیزم شمشیری که محمد کشید من فکر میکنم برای ازادی نبود . برای دینی بود که توش ازادی محدودیت های بی نظیری داره

نمونش کشتن به خاطر ترک دین، سنگسار برای زنا و و و

هیچ کسی حق نداره به خاطر اعتقادات و به گفته ی اونا کفر به الله کسی رو بکشه

داداش کتاب سوزی ها رو در نظر بگیر اعرابی که از جهنمی به نام عربستان به ایران اومده بودن همچین چیزایی واسشون بی معنا بوده و به اسم قران کلی از کتب تاریخی و علمی رو اون زمان سوزوندن . خیلی از بناهای تاریخی و .... این واسه عدالت بوده ؟؟؟ من فکر نمیکنم

کشتن به خاطر ترک دین = زیر پا گذاشتن قوانین یک جامعه که از قبل شما اون قوانین رو پذیرفتی و حالا به جای اینکه با بحث و استدلال اون قوانین رو زیر سوال ببری ، داری میگی من دلم نمیخواد این هارو رعایت کنم !! دقیقا مثل این میمونه که به یک متجاوز بگی عزیز من تجاوز کار اشتباهیست و سزای تجاوز مرگه !! اما اون فرد برگرده بگه : نه خیر ، من میخوام تجاوز کنم و به بقیه هیچ ارتباطی نداره !!

حکم سنگسار در هیچ کجای قرآن نیومده ، و من هم به همین دلیل قبولش ندارم و از سنت های اسلام نمیدونمش ، پس دیگه هیچ وقت تکرار نکنید سنگسار نشان خشونت در اسلامه چون هیچ مدرکی برای این حرف نیست (گفتم که ملاک بنده قرآنه ) ،

جالب اینجاست در مسیحیت زیاد امر به سنگسار مخالفین دین شده ( متاسفانه نمیتونم دقیق بگم کجا اما خودم خوندم چنین چیزی رو !!)

نقشی که اسلام در پیشرفت علم داشته ، کل تاریخ ایران قبل از اسلام جمعا یک دهم چنین نقشی رو ایفا نکرده !! هر ایرادی که به اسلام بگیرید قابل بحثه اما مخالفت با علم و دانش مضحکه !! چون حتی خلفای ظالم اسلام هم برای اینکه مردم رو به چیزی سرگرم کنند تا بیخیال سیاست و عدالت و ... بشند از علم حمایت می کردند چه برسه به صدر اسلام !!

7. Top | #67
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان دارم ساکمو جمع میکنم خخخخخ
      اکبر جانِ جوان!!!بیا پیش خودم

8. Top | #68
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adam Hart نمایش پست ها
      به حرف خلیفه دوم
      دلیل هم دارم
      بازم نشد...نگفتین تحریکات اولیه از سمت چه کسی بود؟؟!!!
      نمیدونم چرا دوستان فکر میکنن با یه کافری چیزی حرف میزنن...بابا ما هم نماز میخونیم!!!قرآنم میخونیم...ولی به گفته ی همین قرآن میخوایم بیشتر تحقیق کنیم...همین!!!

9. Top | #69
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      من برم دونه دونه همه ی پست هام رو ویرایش کنم...ملت میشینن یه پست رو دل بخواهی انتخاب میکنن و هی گیر میدن....دربارش توضیح دادم...دیدگاهمه...حالا شما فکر کن من میگم خود پیامبر حمله کرده...!!یکم میومدی جلوتر دیگه نقل نمیگرفتی عزیزم
      عزیزم پست هاتو خوندم ... به نوعی توجیح حرفای قبلیت بود
      ولی خب همینقدر که بدونی حمله به ایران که مورد مذمت هممون هست توسط پیامبر انجام نشدکافیه
      ومطمئنا اگر پیامبر اون موقع زنده روشهای دیگه ای رو پیش میگرفت...
      برای روشن شدن تفاوت حکومت سیاسی پیامبر با خلفای صدراسلام یک نگاه سطحی به کتب تاریخی
      کفایت میکنه...ما اسلام رو باید از رفتار محمد(ص) بفهمیم نه خلفای صدر اسلام

ویرایش توسط Faghat Pezeshki : 08 تیر 1394 در ساعت 22:47

10. Top | #70
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adam Hart نمایش پست ها
      به حرف خلیفه دوم
      دلیل هم دارم
      اگر همین خلیفه دوم نبود ، الآن جنابعالی مسلمون نبودی !!

علی (ع) خودش به عمر (رضی الله عنه ) مشاوره میداده و در نهج البلاغه هم(که شما قبولش داری و من نه ) گفته اگر مهاجرین و انصار به کسی رای دادند حق خلافت با اون فرده !! ( نامه 6 نهج البلاغه)

11. Top | #71
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها

علی (ع) خودش به عمر (رضی الله عنه ) مشاوره میداده و در نهج البلاغه هم(که شما قبولش داری و من نه ) گفته اگر مهاجرین و انصار به کسی رای دادند حق خلافت با اون فرده !! ( نامه 6 نهج البلاغه)
      حضرت علی در زمینه حمله به ایران مشاوره به خلیفه دوم مشاوره داده ؟
      جمله دوم هم قبول دارم اگه قبول نداشتم به عمر نمیگفتم خلیفه دوم

12. Top | #72
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

کشتن به خاطر ترک دین = زیر پا گذاشتن قوانین یک جامعه که از قبل شما اون قوانین رو پذیرفتی و حالا به جای اینکه با بحث و استدلال اون قوانین رو زیر سوال ببری ، داری میگی من دلم نمیخواد این هارو رعایت کنم !! دقیقا مثل این میمونه که به یک متجاوز بگی عزیز من تجاوز کار اشتباهیست و سزای تجاوز مرگه !! اما اون فرد برگرده بگه : نه خیر ، من میخوام تجاوز کنم و به بقیه هیچ ارتباطی نداره !!

حکم سنگسار در هیچ کجای قرآن نیومده ، و من هم به همین دلیل قبولش ندارم و از سنت های اسلام نمیدونمش ، پس دیگه هیچ وقت تکرار نکنید سنگسار نشان خشونت در اسلامه چون هیچ مدرکی برای این حرف نیست (گفتم که ملاک بنده قرآنه ) ،

جالب اینجاست در مسیحیت زیاد امر به سنگسار مخالفین دین شده ( متاسفانه نمیتونم دقیق بگم کجا اما خودم خوندم چنین چیزی رو !!)

نقشی که اسلام در پیشرفت علم داشته ، کل تاریخ ایران قبل از اسلام جمعا یک دهم چنین نقشی رو ایفا نکرده !! هر ایرادی که به اسلام بگیرید قابل بحثه اما مخالفت با علم و دانش مضحکه !! چون حتی خلفای ظالم اسلام هم برای اینکه مردم رو به چیزی سرگرم کنند تا بیخیال سیاست و عدالت و ... بشند از علم حمایت می کردند چه برسه به صدر اسلام !!
      از بحثای سیاسیت خوشم میاد و همیشه میخونمشون but !
      داداش داریم راجب دین حرف میزنیم من دین رو قبول کردم که حالا بیام به خاطر ترک دینی که نمیخوامش گردنمو بدم زیر شمشیر ؟؟
      تجاوز یه چیز غیر اخلاقیه با دین نمیشه صرفا مقایسه ــش کرد مثل دزدی کلاهبرداری و و و
      تو زرتشتم به زدن زنان اشاره شده کاری به اینا نداریم.
      نقشی داشته یا نه رو نمیدونم چون نه چیزی راجبش خوندم نه شنیدم منتها بحث اصلی من راجب کتاب سوزی تو ایران بود که اونم دمشون گرم به خوبی ادا کردن

13. Top | #73
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها
      عزیزم پست هاتو خوندم ... به نوعی توجیح حرفای قبلیت بود
      ولی خب همینقدر که بدونی حمله به ایران که مورد مذمت هممون هست توسط پیامبر انجام نشد
      ومطمئنا اگر پیامبر اون موقع زنده روشهای دیگه ای رو پیش میگرفت...
      برای روشن شدن تفاوت حکومت سیاسی پیامبر با خلفای صدراسلام یک نگاه سطحی به کتب تاریخی
      کفایت میکنه...ما اسلام رو باید از رفتار محمد(ص) بفهمیم نه خلفای صدر اسلام
      من هنوزم میگم توسط پیامبر انجام شده...برداشت (به نظر شما اشتباه) خلفا از حرفای پیامبر باعثش بود!شاید اگه پیامبر زنده بود این اتفاق نمیفتاد!!!بله شاید !!!

14. Top | #74
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

این از توضیح نامه 6 و شبهه ای که ایجاد کردید.

شما چرا این خطبه ی نهج البلاغه را نمی بینی؟؟؟

کاربران سایت لطفا هر شبهه ای رو بدون تحقیق نپذیرید.
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

15. Top | #75
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من هنوزم میگم توسط پیامبر انجام شده...برداشت (به نظر شما اشتباه) خلفا از حرفای پیامبر باعثش بود!شاید اگه پیامبر زنده بود این اتفاق نمیفتاد!!!بله شاید !!!
      دوست عزیز چرا در مقابل فهمیدن مقاومت می کنی ؟
      اصن همون که شما میگی درسه
      حوصله بحث ندارم

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن