خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 69
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaddd نمایش پست ها
      من یه عنوان عارف
      بهتون گفتم چی کار کنید
      اگه میتونید 11سال زیر خرج بابات باشیو مثل چی درس بخونیو فشارای روحی روانی اعم از پاره کردن جسدو تحمل کنیو وضع مالیتون خیلی خوبه و علاقه هم داری واقعا بفرما پزشکی
      اگه نه مختو به کار بگیر اول برو کامل تحقیق کن در مورد بازار کار همه ی رشته ها علاقتو بسنج ببین فارغ شدی چی کار میتونی بکنی
      بعد برو بخون
      مهم همین انتخاب رشته درسته
      مثلا بعضی رشته ها هستن که هیشکی نمیشناسه و سمتش نمیره در حالی که اگه یکم مخشونو به کار بگیرن میتونن با همون رشته ناشناس بیشتر از پزشکبی در میارن خیلیا نمیفهمن من چی میگم چون پزشکی پزشکی کورشون کرده
      نه عزیزم 11سال دیگه به اندازه 11سال پزشک تحویل جامعه دادیم و فکر نکنید ارزش پزشکی با همین معیار میمونه
      در کل بحثم اینه جستجو کنید و رشته های ناب انتخاب کنید همیشه کمیاب باشید تا موفق شید
      نظر من هم تقریبا مشترک هستش ولی :
      شما تو این 11 شال می تونی خرجی رو خودت بدی . ( تازه دانشگاه دولتی هم که خرج نداره ) . پس اگه دوشت دارید پزشکی بخونید . به خاطر سخنی هاش کنار نکشید . چون می تونید تحصیل رو موازی با زندگی پیش ببرید البته یه کم سخته ولی شدنی .
      ولی حتما ایده های جدید تو ذهنتون داشته باشید و فقط به یه مطب و بیمارستان نگاه نکنید . یعنی ادم های متفاوت هستند که موفق اند .

... خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه ...

*** اللهم کن لولیک الفرج ***
      - ان شاء الله -

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط akbari1377 نمایش پست ها
      نظر من هم تقریبا مشترک هستش ولی :
      شما تو این 11 شال می تونی خرجی رو خودت بدی . ( تازه دانشگاه دولتی هم که خرج نداره ) . پس اگه دوشت دارید پزشکی بخونید . به خاطر سخنی هاش کنار نکشید . چون می تونید تحصیل رو موازی با زندگی پیش ببرید البته یه کم سخته ولی شدنی .
      ولی حتما ایده های جدید تو ذهنتون داشته باشید و فقط به یه مطب و بیمارستان نگاه نکنید . یعنی ادم های متفاوت هستند که موفق اند .
      آقای اکبری بهتر بعضی چیزارو بدونید
      اولا دانشگاه سراسری بودن دلیل بر این نیست که خرج نداره
      دوم اینکه درسای پزشکی اینقدر ستی دارن که وقت کار دیگه ای نداشته باشید اینو به عنوان کسی که چندین نفر دوست دارم که تو دانشگاه سراسری تبریز میخونن میگم
      اصلا کتابا و جزوه های عمومی خودش مساوی با کل کتابایی که شما دستت گرفتی
      در ضمن وقتی کسی که بدون اطلاع میره پزشکیو وسط راه ول میکنه حالا به دلایل سختی هاش و محیطش حق امثال اونی که واقعا شرایط خوندنشو داررو میخوره
      بهتره منطقی باشیم و منطقی نظر بدیم و با اطلاعات کافی در یه بحثی شرکت کنیم وگرنه بهتره یاد بگیریم

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_h نمایش پست ها
      سلام. میشه از تجربه های دیگه که خیلی مهمه به جز جمع کردن نت و اینا بگین . خیلی دوست دارم از تجربیات یک نفر که از سد کنکور گذشته استفاده کنم.
      عزیزم خو تا حالا داشتم چی میگفتم؟؟؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah B نمایش پست ها
      سلام ب همه ی بچه های گل کنکوری!
      می دونم تا حالا چند تا پست دیگه راجب توصیه به کنکوری ها نوشته شده ولی خب ماله من یه کوشولو فرق داره!
      بچه ها من امسال کنکور دادم و خیلی تجربه ها دارم!
      امروز یکی از فامیلامون ک سال دیگه کنکور داره داشت در موردش می حرفید منم فکر کردم چقدر خوب میشد بتونم تمام تجربیاتمو با بچه ها در میون بزارم تا موفق بشن!
      خب بچه ها حواسا جمع!
      بچه ها اولین چیزی ک ب نظرم خیلی مهمه زمانه! الان حتما با خودتون میگید کووووو تا کنکور ۹۵ بیش از یک سالش مونده! اما نه گول نخورین! یک سال ب سرعت جت می گذره!
      خدا شاهده من هنوز نمی تونم باور کنم که کنکور دادم رفت! بچه ها قدر تک تک ثانیه ها رو بدونین چونکه اووووووونقده زود این یه سال میگذره ک اصلا نمی تونین تصور کنین!
      بچه ها به عنوان خواهرتون دلسوزانه توصیه می کنم بعد تابستون حتما همه ی شبکه های اجتماعیتونو پاک کنین! باور کنین من اگه اینقده پای نت نبودم امسال رتبه می شدم!
      سعی کنین هم خوب درساتونو بخونین هم کنارشم حتما تفریح کنین!
      راه طولانی ایی رو در پیش دارین! پر از فراز پر از نشیب
      بعضی روزا اونقده از درس زده و خسته میشین. تو این روزا باید کمی درس رو واسه یکی دو روز تعطیل کنین و کلی تفریح کنین تا حالتون سر جاش بیاد! بعد دوباره شروع کنین!حتما ی دفتر خلاقه نویسی درست کنین و همه ی خلاصه هاتون از درسایی ک واستون سخته رو توش بنویسین این کار معجزه می کنه! از حالا یواش یواش شروع کنین و اصلاااااا بیشتر از ۶ ساعت نخونین تا زده نشین اون آخرا!
      واسه کتاب هم وسواس خرج ندین همین تابستون همه ی کتاباتونو بخرید و دیگه عوض نکنین!
      بازم تکرار میکنم! وایبر اینستا فیسبوک و... اینا رو بر دارین! ب خدا مانعتون میشن!
      فقط یک ساله بچه ها! ب سرعت برق و باد میگذره!سر جلسه کنکور اصلا باورم نمیشد خدایا دارم کنکور میدم!!! وحشنتاک زود میگذره! حتما قلم چی شرکت کنین'
      هیچ درسیو هرگز حذف نکنین تا قبل کنکور ۹۴ از درس ۱۶ دینی ۲ در تاریخ سوال طرح نشده بود! منم گفتم پس امسال نمیاد! چشتون روز بعد نبینه از قضا دقیقا از همون درس برای اولین بار در تاریخه کنکور سوال طرح شد! من دیگه می خواستم خود کشی کنم اشتباه منو تکرار نکنین!
      موفق باشین بچه ها! ب همه ی حرفام گوش بدین من همه رو از روی تجربه گفتم!
      هر سوالی داشتین در خدمتم :*

دقیقا این کوشولویی که گفتی کجاهه من ندیدم..

چون همش چیزای روتینی بود که وایه هرکی پیش میاد

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها
      دقیقا این کوشولویی که گفتی کجاهه من ندیدم..

چون همش چیزای روتینی بود که وایه هرکی پیش میاد
      هه
      اینجوری گفتم مدیرا حذف نکنن و بچه ها بخونن

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هه
      اینجوری گفتم مدیرا حذف نکنن و بچه ها بخونن
      ع کمبود توجه هم که داری

7. Top | #22
      در انتظار تایید ایمیل

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eskalis نمایش پست ها
      ع کمبود توجه هم که داری
      چیکار کنیم دیگه برادر!

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چیکار کنیم دیگه برادر!
      ی دنس بیرون بده هم توجه بهت بیشتر میشه هم اسباب هنده مارو فراهم میکنی

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_dook نمایش پست ها
      سلام دوستان، من امسال کنکور دادم رتبم 26 شد هیچوقت خودمو در حد این رتبه نمیدیدم هیچوقت خودمو باور نداشتم یکسالم پشت کنکور موندم همه جور کلاسو مشاورو امتحان کردم گول تبلیغات اینترنتو نخورین این آقایانی که معلوم نیست از کجا مدرک گرفتن از زور بیکاری اومدن پی مشاوره و کلاس خصوصی گذاشتن، یکم تحقیق کنید خودتون بسپارید دست کسی که مسیر رسیدن به هدفتونو طی کرده و موفق شده و توانایی اینو داره که این راه رفته رو بهتون نشون بده، من اصلا بلد نبودم چطور مفهومی درس بخونم، دوستان خداشاهده نمیخوام شعار بدم یا تبلیغ کنم فقط به حرفام با دقت گوش بدید، من رتبه 26 کنکورمو مدیون مشاور دلسوزم آقای دکتر حسین رونقی هستم ایشون رتبه تاپ کنکور هستن و دانشجوی پزشکی، فوق العاده دلسوز هستن و با حوصله تک تک نحوه مطالعه دروس رو بهم یاد دادن هر هفته به من بودجه بندی و برنامه ریزی دادن، پیگیرم بودن، ترازهای آزمونامو بررسی میکردن، برنامه و بودجه بندیشون طوری بود که من تا روز کنکور 5 دور مطالبو مرور کردم هیچ درسی هم کلاس نرفتم، اسم دکتر حسین رونقی رو در گوگل سرچ کنید آدرس سایتشون میاد شماره تلفنشونم در سایتشون موجود هستش، موفق باشید.
      چقدر بعضی ها تابلو تبلیغ میکنن

دبیر ریاضی ما یکی از بهترین دبیرای مشهده میبگفت هیچ وقت گول این دبیرایی که تو روزنامه اسمشون رو میزنن نخورید مالی نیستن این حرفو فوق لیسانس آنالیز گفته
      کم آدمی نیست محمودیان تو دبیرای ریاضی مشهد
      حالا چه برسه به این اینترنتی ها
      که سراپا تزویر و دروغن
      من این آقای رونقی که شما فرمودید دانشجوی سال پنجم پزشکی گیلان(البته به اعتراف خودشون راست ودروغ پای خودشون منم میتونم برم کاور پزشکی بگیرم و گوشی طبی از دوست خواهرم که مامانش دکتره بگیرم بندازم گردنم عکس بندازم ولی خب میگیم اایشون دکتر)

کی گفته دانشجوی پزشکی مشاور خوبیه
      ایشون راه بلد اما راه شناس نیستن
      راه بلدن چون یه بار این مسرو سال 89 بازم به زعم خودشون رفتن
      اما آیا راه شناسم هستن؟؟؟
      راه شناس میدونی کیه
      مشاور
      کسی که درس این رشته رو خونده
      مشاور
      کسی که درس های تخصصی روانشناسی بالینی یا راهنمایی ومشاوره رو خونده و خصوصیات ومتقضیات هر فردو میشناسه
      و متناسب با امکانات هر فرد وتوانمندیهاش برنامه میده
      الان همین مشهد مشاوری داریم آقای اختراعی
      یادمه سال 91 میگفتن شاگردی دارن از شهرستان که خیلی پشتکار بالایی داره و از 5900 قلم چی ظرف 2 ماه به 7800 رسیده
      الان برید قبولی های سال 92 ایشون رو ببیند تو سایتشون
      گلبرگ ابریشمی پزشکی بیرجند ورودی 92
      مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی اختراعی - مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی اختراعی | مرکز تخصصی مشاوره تحصیلی اختراعی
      من برای هیچ کی تبلیغ نمیکنم
      تو مشهد مشاور خوب کم نیست ولی من مثال زدم
      مزاری داریم که از شهرستان هم شاگرد داره مشاوره تلفنی
      از فرزانگان و هاشمی نژاد هم شاگرد دارن
      الان به نظرت امکانات یه سمپادی با یه بچه شهرستانی که حداقل امکاناتم نداره یکیه؟؟
      پس برنامه هاشون باید متفاوت و متناسب با امکانات آموزشی اون فرد باشه
      آیا یک دانشجوی پزشکی این توانمندی رو داره که ویژگی های هر فرد رو بشناسه وبر مبنای اون برنامه بده

الان یه مثال من خودم امسال نتونسم بخونم فقط دو هفته(در واقع ده روز از 10 خرداد تا 20 خرداد) مشاورم هم سن خودم بود دانشجوی پزشکی مشهد ورودی 91 سید علی محمدی
      من تبلیغ نمیکنم ولی مشخصات دقیق فرد رو برای صحت کلامم میگم
      ایشون اومدن خونه ی ما
      و در حد یک ساعت صحبت انگیزشی با بنده کردن و منم به وجد اومدم ولی بعد برنامه ریزیشون ضعیف بود
      در حالی که یکی از دانشجوهای تاپ وممتاز پزشکی مشهدن
      میبینی قرار نیست کسی که خودش موفقه بتونه تو رو هم موفق کنه

تو باید با کسی کار کنی که خودش با صد نفر لا اقل قبل تو سر وکله زده
      من پیش مشاور رفتم من دهن باز ننکرده گفت مشخصه استرس زیادی داری
      چهار شاخ موندم تازه من داشتم فیلم بازی میکردم که نفهمه ولی سریع گرفت
      چون کارش اینه
      روانشناس بالینی همینه
      ولی وقتی هر کی ساز خودشو تو مملکت بزنه میشه همین
      طرف سال 92 هنوز کارت دانشجوییش رو تحویل نگرفته میگه دکتر کاویانی هستم مشاور مکتبستان
      چقدر سر مردمو کلاه گذاشت
      من خودم جزوه زیست وفیزیکشو گرفتم *****
      هنوزم نگهشون داشتم
      شاه ماهی ایران استاد قدیر زاده هنوز شما اون دنیا بودی ایشون زیست تدریس میکرد
      راست میگه جزوشم مثل خودش فسیله
      اومده تو فصل گوارش فرق یبوست واسهالو گفته
      گفته اگه آب گیری زیاد انجام بشه میشه یبوست
      اگه کم انجام شه میشه اسهال
      آخه این چرندیات چیه
      مگه تو کنکور هم چینت چیزی میاد

ببین آقای محترم اگه شما اولی من و خیلی از دوستان اینجا ختم کنکوریم
      از این رکبا لا اقل من یکی زیاد خوردم
      dvd گرفتم استاد آزاده موشک و هزار تا دری وری دیگه اون قدر چرند معتلو گفته که نگو

جزوه
      هر چی خلاصه بخوای از ین متقلا من گرفتم

ایشونم اگه نظارت درست ودرمون بود نمیتونست این دکون و دستگاه رو راه بندازه
      هر چی تو نت باشه راسته
      چقدر ملت به خاطر همین قرص های لاغری وچاغی خانواده اسلیمینگ ضرر کردن هم مالی حالا بعضی ها بدتر چند مورد تو صفحه حوادث نوشت جونشونو از دست دادن

همین کرم حلزون
      من میگفتم هیچ کی نمیخره
      ولی حدود یک میلیون و500 هزار نفر خریدن
      450 میلیار دتومن
      28 میلیارد به صدا وسیما رشوه دادن
      دانشکده علوم پزشکی البرز مشارکت داشت
      چقدر عارضه پوستی
      سر چی
      سر جهل مردم
      مافیای 4 هزار میلیارد تومنی کنکور اون قدر وسوسه انگیزه که هر کی از ننه باباش قهر کرده بیاد مشاور بشه

من آن چه شرط بلاغ است با تو میگویم

تو خواه پند گیر خواه ملال

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      برنامه و بودجه بندیشون طوری بود که من تا روز کنکور 5 دور مطالبو مرور کردم

این جمله خیلی جالبه

دوستان انجمن یک رتبه برتر یک یا دو یا حتی 3 رقمی اسم ببرید که بیش از دو دور درسا رو خونده باشه

من این همه مصاحبه خوندم از سال 88(اون موقع دوم دبیرستان بودم الان دانشجوی صنایعم) تو این 6 سال یه مورد ندیدم که همچین حرفی بزنه

همه تاکید کردن کنکور کیفیته نه کمیت

من دوست داشتم از 7:30 صبح تا 6 بعد از ظر کتابخونه یه کله میخوند
      بعد ساعت کاری اون کتابخونه تموم میشد میرفت یه کتابخونه که شیفتی بود تا قبل 6 دختر خانوما بودن بعد 6 تا 12 شب پسرا
      اون همه خوند ولی چند شد
      10000 سال اولش شد 34000
      میگه زیاد خوندم ولی بی کیفیت

ورنر هایزنبرگ که تز عدم قطعیت رو ارایه کرده
      میگه
      هر وقت کمیت بالا بره کیفیت میاد پایین
      اما این که کیفیت چه میزانه برای هر فرد متفاوته
      مثلا خانم همتی فرمودن از بهمن به بعد (قبلش کمتر میخوندن بابت مشغله مدرسه) روزی 14 ساعت میخوندن یعنی قریب به 100 ساعت هفته ای
      اما ما رتبه های برتر نظیر خانمی از کرمانشاه که سال 91 نفر اول تجربی شدن اسمشون در خاطرم نیست
      یا پویا براهیم باستانی رتبه 1 کنکور 92 تجربی ایشون هم به صراحت به کمتر از 10 ساعت و بعد از عید بیشتر اشاره کردن
      یا سیاوش مهران این که دیگه همشهری خودمه ودورادور میشناسمش
      بعد عید روزی 12 ساعت میخوند وبرای نهار 1 ساعت استراحت
      اما عموما 6 تا8 ساعت بودن
      و طی پاییز هفته ای 60 ساعت
      برای هر کسی متفاتوته
      اگه بتونی توانمدی های خودتو بشناسی ومحدودیت ها ی خودتو برطرف کنی میتونی با حداقل کار(میتونه همون 14 ساعت حداقل کار تو باشه یا 8 ساعت بستگی به خودت داره) حداکثر نتیجه رو بگیری
      دوستان موافق ومخالف لطفا نظر بدن
      ممنون میشم
      ترجیحا بیشتر انتقاد
      چون کسی با تعریف وتمجید موفق نمیشه

انتقاده که تبر ذهن رو تیز میکنه

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      اشتباهات من در سال گذشته :
      1. با دوستانی میگشتم که درس خون نبودن و تحت تاثیر اونا قرار گرفتم.
      2. برنامه ریزی و نظم نداشتم 3. آزمون قلم چی ثبت نام نکردم 4. کلاس فیزیک رفتم، کلاسی که دبیرش یه دروغگوی بی وجدان بود و پول و وقتم هدر رفت 5. دفتر برنامه ریزی و ساعت مطالعه ام رو ثبت نمیکردم 6. کندخوانی و وسواس در مطالعه داشتم 7. از فرصت هام استفاده نکردم مخصوصا تابستون و بعد افسوس گذشته رو خوردم و "حال" رو از دست دادم (یعنی پاییز و زمستون و عید رو که "باید" درس میخوندم افسوس تابستون رو میخوردم و ناامید شدم و کلا بیخیال درس شدم) 8. از درسای پیش غافل شدم و اصلا سرکلاس درسو گوش نمیدادم . 9. اعتماد به نفس کاذب داشتم که بعد از چند وقت از بین رفت ! 10. و مهمترین چیز اینکه به خودم و خدام ایمان نداشتم که اگه تلاش میکردم مطمئنا بی نتیجه نمیموند.
      امیدوارم همه کنکوریای 95 به نتیجه دلخواهشون برسن از جمله خودم

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما رتبتون چند شد ؟

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم به عنوان یک توصیه خدمت همگی بگم که هرگز درس خوندنتون رو با تخیر نیندازین

درسته الان تابستونه و همه ما دوست داریم بگردیم و درس نخونیم اما اگه کل تابستون رو از دست بدیم احساس میکنیم که از همه عقب افتادیم

منم کنکور 94 رو به همین دلیل بالا از دست دادم پس دوستان لطفا تابستون رو از دست ندین چون خیلی مهمه
      پیری دوره ی تثبیت خوی هاست .تغییر را از همین الان شروع کن

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم امسال کنکور دادم کسیم نداشتم ک راهنماییم کنه ولی بعدش تجربه هام زیاد شدن و تقریبا بعد عید تونستم خوب بخونم.درسته انتخاب رشته کردم ولی اگه بخوام پشت بمونم اصلا روحیمو از دست نمیدم کاری که میدونم بعضی بچه ها افسرده میشن مثلا تو ازمون می بینن نتیجشون خوب نمیاد و دیگه نمیتونن با انرژی کافی بخونن...هیچ وقت اعتماد ب نفستونو از دست ندین و با انرژی تمام بخونین و ب اخرش فکر نکنین طوریم نباشین ک اعتماد ب نفس کاذب داشته باشین ینی دیگه خیلی مثبت نگر باشین و مثلا بگین حتما پزشکی قبولم.دوست من اینطوری بود خردادماه ک ازمون جامع داد ضربه اساسی دید..پس متعادل باشین و از کنکور واسه خودتون غول نسازین.
      به نظرم حتما توی آزمونا شرکت کنید
      یه مزیت دیگه آزمون دادن،برنامه خوبشه. کمک میکنه که برنامه منظمی داشته باشین
      یه سری نکات!
      حالا برای داشتن یه برنامه خوب یه سری نکاتی که یا خودم استفاده میکردم یا شنیدم میگم امیدوارم به دردتون بخورن
      اول این که صبحا با درسی که دوس داشتم شروع می کردم: جنبه روانی هم داره شنیدم که اگه موقع درس خوندن اول از اسون شروع کنی میلت برای درس خوندن هم بیشتر میشه
      اینکه بخواید بگید خب امروز زیستو میخونمو تمومش میکنمو 5-6ساعت بکوب زیست بخونید در این زمینه اصلا قبول ندارم که این روش شماست و شما اینجوری راحت ترید!چون مطمئنم که اشتباهه!
      چرا؟؟! چون ذهن ادم خسته میشه..من خودم اینطوری بودم وقتی 5-6 ساعت بکوب میخوندم دیگه کشش نداشتم درس دیگه ای رو بخونم.پس حتما حتما بین درساتون استراحت بذارین که اینطوری هم کیفیت و هم کمیت میره بالاتر
      و اینکه ساعت مطالعاتی تون رو از همون اول زیاد نکنید و یواش یواش ببرین بالا که خسته نشین
      و مطلب اخر: مروووور
      مرور خیلی مهمه که من زیاد توجه نکردم و میگفتم کسی ک عمیق بخونه یادش میمونه ولی اینطور نیس
      هردرسیو که خوندین شبش حتما مرور کنید.حتما این روالم شنیدین:فرداش، یه هفته بعد و یه ماه بعد هم مرور کنین. البته توی یکی از کتابای قلمچی هم گفته بود 10 دقیقه بعد از خوندن هم مرور کنین. مثلا هردرسی که خوندین کتابو ببندین و با خودتون فکر کنین :خب این یه ساعتو چی خوندم و چی یادگرفتم؟ به نظرم خیلی کمک کنه
      اما سوالی ک پیش میاد اینه که..
      کی یادش میمونه چه تاریخی چه درسیو خونده که بره یه هفته بعد و ... بازم مرورش کنه!!
      این سوالی بود که یه مجری از کارشناسی که این روشو توضیح داد پرسید
      کارشناسم گفت: اگه کسی میخواد موفق باشه باید این سختیو تحمل کنه!
      اما چیزی که همین الان یهویی یادم اومد والبته خودمم امتحانش نکردم: خب این منطق طبق منطق جعبه لایتنره: به نظرم روی یه کاغذ بنویسین مثلا زیست ص20تا50! و بذارید توی جعبه اینجوری دیگه لازم نیست همش حفظ کنین چه درسیو توی چه تاریخی خوندین!!
      و در اخر میگم که هیچوقت هیچوقت ناامید نشین و ب حرفای بقیه گوش ندین و اگه دوستاتون شما رو از خوندن دلسرد میکنن باهاشون حرف نزنین

من فقط چیزایی رو که خودم توی این مدت یادگرفتم گفتم که ممکنه درست هم نباشن!! منظورم اینه که تاکیدی روش ندارم و ممکنه نکات خیلی بهتری هم وجود داشته باشن!!
      فعلا نکته ی دیگه ای به ذهنم نمیرسه

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aliseydali نمایش پست ها
      منم به عنوان یک توصیه خدمت همگی بگم که هرگز درس خوندنتون رو با تخیر نیندازین

درسته الان تابستونه و همه ما دوست داریم بگردیم و درس نخونیم اما اگه کل تابستون رو از دست بدیم احساس میکنیم که از همه عقب افتادیم

منم کنکور 94 رو به همین دلیل بالا از دست دادم پس دوستان لطفا تابستون رو از دست ندین چون خیلی مهمه
      دوستان گرچه دوره تابستون مهمه ولی یادتون نره اکثرا تو این دوره داره قلق گیری انجام میشه
      و غالبا وقتشون صرف کدوم منبع کدوم کلاس
      خونه بخونم یا کتابخونه
      روزی چند ساعت بخونم
      کی از خواب بیدار شم
      نهار چند بخورم
      چقدر استراحت برای نهار
      مشاوره حضوری یا تلفنی
      و صدها سوال از این دست
      یادتون نره شما فقط دو رقیب دارید
      یکی که الان پیش روتونه
      یه تک پا برید جلوی آینه
      چی میبینید
      خودتون
      نه
      اون شما نیستید
      اون رقیب شماست
      شما با اونی که تو آینه میبینید
      زمین تا آسمون فرق دارید
      اون خود دانی شماست
      خود عالی شما تو وجودتونه
      نگید دارم فلسفیش میگم
      نه عین واقعیته
      شما چقدر به اون تصویر شباهت دارید
      تصویر عینی که میبینید
      چقدر شبیه تصویر دهنی وبرداشتی که از خودتون دارید
      روانشناسان میگن یک انسان معمولی به طور متوسط روزی 17000 مرتبه فکر میکند با خود بی خودو ونخودی
      17000 فکر
      به قول اوشو اگر یک اتم چنان انرژی متصاعد میکند
      وای بر انسان
      که با میلیاردها میلیارد اتم چنین منفعلیم
      چه انرژی عظیمی که در وجودمان مدفون ساخته ایم
      سن واقعیتون چقدره
      اون عدد شناسنامه رو بی خیال
      شما پیرید اگر مدام در گذشته سر کنید
      جوانید اگر در حال سر کنید
      و بالاخره میانسال اگر در گذشته وآینده سیر کنید

ببینید خلاصه حرفام اینه شرمنده طولانی شد
      شما میگید تابستونو از دست دادم همه چی تمومه
      این اشتباهه
      ناپلئون بوئونوپارته(فامیل اصلیش اینه و محل تولدشه)
      میگه
      نمیشه به عقب برگشت وخوب شروع کرد
      ولی میشه شروع کرد وپایانی خوب رقم زد
      من به عنوان این تاپیک استناد میکنم
      رستگار رحمانی تنها
      میشناسیدش که
      کسی که فعل خواستنو صرف کرد و کاری کرد کارستون
      از بهمن شروع کرد
      این یعنی چی
      یعنی تابستون و پاییز رو از دست داد(میدونم از سربازی برگشته بود ولی به هرحال این دو فرصتو در اختیار نداشت که چندان تفاوت خاصی نه روی کاغذ که در عمل با از دست دادن نداره)
      میتونست زانوی غم بغل بگیره و بگه من دیگه هیچ شانسی ندارم
      ولی چی کار کرد
      به عقب برنگشت که به اعتقاد اینشتین حتی اگر تمام انرژی های دنیا را مصرف کنیم یک صدم ثانیه نمیتوان به عقب برگشت
      شروع کرد
      با برنامه
      نه dvd
      نه کلاس
      نه مشاوره آقای ایکس
      فقط اراده خودش و همت عالیش
      نتیجه ای رقم زد که برای خیلی از ما حتی رویاش هم چیزی شبیه به لطیفست
      پس اینقدر دل بچه ها رو خالی نکنید
      البته من نمیگم تابستونو به این بهونه حروم کنند بچه ها
      نه ولی اگر هم به دلایلی حداکثر بهره رو نبردن دیگه رهاش کنن
      یادمه موقع امتحان نهایی یه امتحانو خیلی بد دادم و 17 شدم
      مادرم گفت ولش کن
      وبچسب به امتحان بعدیت
      این یعنی آینده نگری
      زندگی در حال وبرنامه ریزی برای آینده سرنوشت شما رو رقم میزنه
      چه در گذشته موفق چه شکست خورده بودید رهاش کنید
      و یادتون نره اسکار وایلد گفته
      هیچ کس از یک رودخانه خشک به خاطر گذشته اش تشکر نمیکنه
      با توکل شروع کنید وبا استمداد به پروردگار وبهره از همتتون ادامه بدید
      مموفقیت از آن شماستت
      توکل واقعی کنید
      یعنی کار از شما
      نتیجه از خدا

پ.ن:من کلا نمیتونم کوتاه بنویسم پیشاپیش پوزش میخوام

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن