خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پریس نمایش پست ها
      امروز دیدم توی همه ی این تاپیکا بلاخره یکی حرف علمی زد.
      پروزاک که تو ایران نایابه تقریبا و به جاش محصولات ایرانی و فقط عوارض... حالا از این حاشیه گذشته میخواستم در مورد محرک بودن ریتالین بگم که دقیقا توی یکی از تاپیکهایی که منم امروز خوندم و دوستان در مورد استفاده ریتالین نوشتن یکی نوشته بود رفته و"شیشه" استفاده کرده. که فکر میکنم چون ریتالین براش محرک نبوده رفته سراغ شیشه.

ریتالین رو به عنوان کوکایین کودکان هم میشناسن و توی بچه ها جالبه که عوارضش خیلی کم و اندک هست، اما برای بزرگسالا راه درمانی قطعی برای adhd نیست و تا به حال ثابت نشده که برای بزرگسالان هم میتونه راه درمانی مناسبی باشه. کلا داروییه که تحقیقات هنوز درموردش خیلی جا داره و چون داروی جدیدی هست تقریبا، خیلی از اثراتش به صورت علمی بررسی نشده. مثلا برای درمان حملات ناروکوپلاستی تجویز میشه در صورتی که به بعضی از مصرف کننده ها دقیقا حمله نارکوپلاستی میده.
      خداکنه علوم اعصاب بیشتر و سریعتر رشد کنه و نسلای بهتری از این مهارکننده های بازجذب دوپامین و سروتونین و امثال تولید بشه.
      محصولات ایرانی بدرد نمیخورند بدترین مکانیسم اثر رو دارند و بیشترین عوارض . داروهای آلمانی و هندی و .... خیلی بهتر هستند.
      داروخونه های جردن دارن این داروهای کم یاب رو فقط باید آشنا باشی من یکی از آشناهامون دکتر تجویز کرده بود گفته بود از همین جردن براش تهیه کردم ولی دیگه اینا گرونن خیلی .
      از سال 1980 ریتالین داره برای درمان adhd در آمریکا تجویز میشه و طبیعتا اگر درمانش نبود تو این سه دهه و نیم! استفاده نمیشد براشون.
      Dsm راهنمای تشخیص و اماری اختلالات روانی در سازمان روانپزشکی آمریکا این امارها رو بیرون میده. اونی که قطعیت نداره هنوز درمان adhd نیست بلکه دلیل ایجاد adhd هست. چرا که فقط از طریق نشانه های پاتولوژیکش قابل تشخیصه اون هم در صورت داشتن حداقلی از لیست مشاهدات.
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

2. Top | #32
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      محصولات ایرانی بدرد نمیخورند بدترین مکانیسم اثر رو دارند و بیشترین عوارض . داروهای آلمانی و هندی و .... خیلی بهتر هستند.
      داروخونه های جردن دارن این داروهای کم یاب رو فقط باید آشنا باشی من یکی از آشناهامون دکتر تجویز کرده بود گفته بود از همین جردن براش تهیه کردم ولی دیگه اینا گرونن خیلی .
      از سال 1980 ریتالین داره برای درمان adhd در آمریکا تجویز میشه و طبیعتا اگر درمانش نبود تو این سه دهه و نیم! استفاده نمیشد براشون.
      Dsm راهنمای تشخیص و اماری اختلالات روانی در سازمان روانپزشکی آمریکا این امارها رو بیرون میده. اونی که قطعیت نداره هنوز درمان adhd نیست بلکه دلیل ایجاد adhd هست. چرا که فقط از طریق نشانه های پاتولوژیکش قابل تشخیصه اون هم در صورت داشتن حداقلی از لیست مشاهدات.
      بله همینطوره. نه بعد از تحریم ها... ممنون.
      اگه adhd توی کودکی درمان نشده باشه، ریتالین توی بزرگسالی کمک زیادی نمیتونه بکنه.
      فکر میکنم در حال حاضر جایگزینی هایی مثل ونلافاکسین رو نزدیکتر به درمان میدونن برای بزرگسالان. نمیدونم کاملا درسته یا نه.

(اطلاعات وحرفهای من دقیق نیست چون رشته م پزشکی نیست و روانشناسی خوندم توی دانشگاه و این مطالعات دارویی رو جدا از چند واحد درسی محدود، بنا به علاقه ی شخصی داشتم).

3. Top | #33
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      شما اطلاعاتت هم در اون پستهای تعریفی غلط بود هم در این پست انتقادی.
      یک چیزهایی کلی خواندید. اینکه من به تجربیات عملی خودم اعتقاد دارم از اون جمله های ناب بود!
      اسم کاپلان و سادوک رو احتمالا از سخنرانی های حسن عباسی شنیدی یا صدا سیما آره؟ خلاصه روانشاسیشونو بخون بد نیست.
      در ضمن اطلاعات جنایی و درام از !!! از سه نفری که نام برده شد دو نفرشون پزشک و دیگری اینده پزوه مشهور و استراتژیست بزرگ فرانسیس فوکویاما بود. اینکه شما اینها رو قبول نداری بازم هم از اون جمله هاست!!!
      من حوصله و وقت جر و بحث ندارم جایی اطلاعات غلط میبینم ممکنه پستی بنویسم . دیگه اینکه کسی بخواد گوش بده یا نه به خودش مربوطه
      +افراد ذکر شده در پست غیر از یک نفر سایرین پزشکان مشهور دانشگاه ویسکانسین!!! و ییل در آمریکا هستند اون یکی هم که بین رشته ایه.

شما دارید اطلاعا تخصصی پزشکی رو به غلط و و فقط در اثر کلی خوانی هایی از مجلات و غیره میدید کار درستی نیست و پر از ایراد هست پستهاتون .
      + عرض کردم که اینجا باید ثبت ملی بشه! سال دوم دبیرستان میاد به یک دوست پزشکی میگه در یکی از تاپیکها که شما در باره پزشکی نمیدونی انگار نه انگار اون بنده خدا انترنه!(منظورم در اون تاپیک پزشکی و نصیحت هست ) شما میای با زیست دبیرستان اطلاعات پزشکی به من میدی!!! دیگری هم....

شما حرفی واسه گفتن نداری انگار

فقط خواستی بگی بله "منم میدونم ولی شما نمیدونین چون بچه دبیرستانی هستین"

به هیچ وجه پست شما ربطی به تاپیک ما نداره این داستان و شعر سرایی هارو ببرید یه جا دیگه لطفا

ما در این تاپیک بهصورت خودمانی و تا حدودی علمی در مورد ریتالین بحث میکنیم برای ما به اصطلاح "بچه دبیرستانی ها" نظریه فلان پزشک آمریکایی اهمیت و سودی نداره

شما تاپیک رو منحرف میکنی

4. Top | #34
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      فکر میکنم در حال حاضر جایگزینی هایی مثل ونلافاکسین رو نزدیکتر به درمان میدونن برای بزرگسالان. نمیدونم کاملا درسته یا نه.
      نزدیک ترین دارو البته بهص ورت off-label بوپروپیون هست هرچند خیلی از بیمارا بی اثر بودن اون رو اعلام کردن

درمان اصلی برای adhd و add شامل محرک ها (آمفتامین و امثالهم) غیر محرک ها ( بوپروپیون .... استراترا) ست هر چند خیلی از روانپزشکا دارو های دیگه ای هم تجویز میکنن مثل کلونیدین!

من با دوز 150 * 4 میلی گرم فرم گسترده رهش بوپروپیون به قدرت درمانیش ایمان پیدا کردم ولی بدلیل تشنج وابسته به دوز و توهومات شنیداری ادامه دادم

ونلافاکسین رو گاها تجویز میکنن ولی تاثیر چندانی نداره

جدیدا selegiline رو با دوز بسیار بسیار کمی از ولباترین مصرف میکنم که خاصیت نیمه تحریکی داره و میشه روش حساب کرد ( برای ADD)

خلاصه دوا و درمون زیادی وجود داره فقط باید بری پیش یه روانپزشک کار بلد و خلاق!

محصولات ایرانی بدرد نمیخورند بدترین مکانیسم اثر رو دارند و بیشترین عوارض
      این حرفتون در مورد پزشکای آموزش دیده داخل هم صدق مکنه دکتر جان؟

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تو مملکت ما هر جایی که میری و هر هدفی که داری یه سری افراد سود جو میخوان با حرفهای قشنگشون و برای کسب درامد اینطور نمایان کنن که با زحمت کمتر و با یک سری قرصو این چیزا میشه از رقبا جلو زد ولی دروغ محضه بشینین درستونو بخونین اینا چین دیگه
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

6. Top | #36
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات

+ عرض کردم که اینجا باید ثبت ملی بشه! سال دوم دبیرستان میاد به یک دوست پزشکی میگه در یکی از تاپیکها که شما در باره پزشکی نمیدونی انگار نه انگار اون بنده خدا انترنه!(منظورم در اون تاپیک پزشکی و نصیحت هست ) شما میای با زیست دبیرستان اطلاعات پزشکی به من میدی!!! دیگری هم....
      شما زیادی عرض میفرمایید ... یه بار دیگه اون تاپیکو بخون بعد بیا اینجا نظر بده نمیدونی بحث سر چی بوده الکی قضاوت نکن ....

7. Top | #37
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
      نزدیک ترین دارو البته بهص ورت off-label بوپروپیون هست هرچند خیلی از بیمارا بی اثر بودن اون رو اعلام کردن

درمان اصلی برای adhd و add شامل محرک ها (آمفتامین و امثالهم) غیر محرک ها ( بوپروپیون .... استراترا) ست هر چند خیلی از روانپزشکا دارو های دیگه ای هم تجویز میکنن مثل کلونیدین!

من با دوز 150 * 4 میلی گرم فرم گسترده رهش بوپروپیون به قدرت درمانیش ایمان پیدا کردم ولی بدلیل تشنج وابسته به دوز و توهومات شنیداری ادامه دادم

ونلافاکسین رو گاها تجویز میکنن ولی تاثیر چندانی نداره

جدیدا selegiline رو با دوز بسیار بسیار کمی از ولباترین مصرف میکنم که خاصیت نیمه تحریکی داره و میشه روش حساب کرد ( برای add)

خلاصه دوا و درمون زیادی وجود داره فقط باید بری پیش یه روانپزشک کار بلد و خلاق!

این حرفتون در مورد پزشکای آموزش دیده داخل هم صدق مکنه دکتر جان؟

جالبه کلا هرچی داروی دوپامین موپامین هست رو میشناسی : )) سلژیلین یه خورده خطرناک نیست؟ maoi؟!!
      نوروفیدبک رو چرا امتحان نمیکنید بجای این داروهای پرعارضه؟ بوپروپیون رو دز ثابت نمیتونید بمونید که عوارض تشنجش کنترل شده باشه؟ (سوالا رو بنا به علاقه ی شخصی و کنجکاوی میپرسم، قصد بحث علمی ندارم)

راستی در مورد داروی ونلافاکسین و تاثیرش روی کمبود توجه و تمرکز بزرگسالان تحقیقات (بهتره بگم آزمایش میدانی) جالبی شده توی چنتا از دانشگاه های ایران خودمون. اگه خواستی میتونم پی دی اف نتایج گزارش و تحقیق رو بهت بدم مطالعه ش خالی از ضرره : )
      ویرایش توسط پریس : 06 تیر 1394 در ساعت 18:52

8. Top | #38
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      جالبه کلا هرچی داروی دوپامین موپامین هست رو میشناسی : )) سلژیلین یه خورده خطرناک نیست؟ maoi؟!!
      نوروفیدبک رو چرا امتحان نمیکنید بجای این داروهای پرعارضه؟ بوپروپیون رو دز ثابت نمیتونید بمونید که عوارض تشنجش کنترل شده باشه؟ (سوالا رو بنا به علاقه ی شخصی و کنجکاوی میپرسم، قصد بحث علمی ندارم)
      selegiline در دوزاژ درمانی 10 میل فقط MAO تیپ B رو بلوک میکنه و در دوز های بالا رو تیپ A هم تاثیر داره ( که نیاز به رعایت رژیم غذایی فاقد تیرامین هست)
      نمیشه گفت خطرناک نیست چرا هست ولی با احتیاط اگر مصرف بشه مشکلی پیش نخواهد اورد

من قبل از اینکه شروع به مصرف کنم حدود 10 نوع داروی ضد هایپرتنشن کنار خودم گذاشتم که که اگر بحران فشار خون بوجود اومد موشکلی نباشه
      برای سندرم سروتونین هم یدونه آنتاگونیست سروتونین و یه سری دارو دیگه کنار گذاشتم که بازم موشکلی نباشه
      هر چند ساعت یه بار دما و فشار خون رو چک میکنم.

و فعلا با خیال راحت دارم دارو های مختلف رو باهاش میکس میکنم

در مورد بوپروپیون من تا دوز 900 میل در روز هم رسیدم و مشکل تشنجی برام پیش نیومد ولی دچار توهم شنوای شدم تمرکزم بشدت بالا بود کم اشتها و کم خواب شده بودم خلاصه تاثیر خیلی خیلی خوبی رو تمرکز و ADD داشت.

تاثیرات دوز بالای بوپروپیون با selegiline بسیار بسیار جالبه و شاید هفته آینده مقداری ریتالین و مدافینیل بهش اضافه کردم به هر حال مرگ حقه! چه الان بمیرم چه 50 سال دیگه

به نوروفیدبک اعتقاد ندارم.

در آخر باید بگم این پست هارو به منزله تشویق تبلیغ و یا توصیه این دارو ها ندونید! بعدا نگین این یارو برامون دارو تجویز کرد

9. Top | #39
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      شما زیادی عرض میفرمایید ... یه بار دیگه اون تاپیکو بخون بعد بیا اینجا نظر بده نمیدونی بحث سر چی بوده الکی قضاوت نکن ....
      ایشون چه گیری داده به "زیست دیبرستان" ! انگار ما چون مدرسه ای هستیم فقط کتب درسی میخونیم!

یکی نیست بش بگه دکتر جان ما بچه هستیم تو چرا اومدی تو بازیمون؟ خو برو با هم سن و هم عقل خودت بازی کن

10. Top | #40
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JoKeR نمایش پست ها
      selegiline در دوزاژ درمانی 10 میل فقط MAO تیپ B رو بلوک میکنه و در دوز های بالا رو تیپ A هم تاثیر داره ( که نیاز به رعایت رژیم غذایی فاقد تیرامین هست)
      نمیشه گفت خطرناک نیست چرا هست ولی با احتیاط اگر مصرف بشه مشکلی پیش نخواهد اورد

من قبل از اینکه شروع به مصرف کنم حدود 10 نوع داروی ضد هایپرتنشن کنار خودم گذاشتم که که اگر بحران فشار خون بوجود اومد موشکلی نباشه
      برای سندرم سروتونین هم یدونه آنتاگونیست سروتونین و یه سری دارو دیگه کنار گذاشتم که بازم موشکلی نباشه
      هر چند ساعت یه بار دما و فشار خون رو چک میکنم.

و فعلا با خیال راحت دارم دارو های مختلف رو باهاش میکس میکنم

در مورد بوپروپیون من تا دوز 900 میل در روز هم رسیدم و مشکل تشنجی برام پیش نیومد ولی دچار توهم شنوای شدم تمرکزم بشدت بالا بود کم اشتها و کم خواب شده بودم خلاصه تاثیر خیلی خیلی خوبی رو تمرکز و ADD داشت.

تاثیرات دوز بالای بوپروپیون با selegiline بسیار بسیار جالبه و شاید هفته آینده مقداری ریتالین و مدافینیل بهش اضافه کردم به هر حال مرگ حقه! چه الان بمیرم چه 50 سال دیگه

به نوروفیدبک اعتقاد ندارم.

در آخر باید بگم این پست هارو به منزله تشویق تبلیغ و یا توصیه این دارو ها ندونید! بعدا نگین این یارو برامون دارو تجویز کرد
      دز 900؟؟؟ دکترتون گفته بود؟ بابا حداکثر دز مجاز مگه نداره؟ چزا افزایش دز دادین؟ وابستگی روانی داره؟ ینی منظورم اینه که ساده بگم بدنتون بهش عادت میکنه؟
      نوروفیدبک رو امتحان کردید؟
      یکی از استادای دانشگاه ما نوروفیدبک رو برای یه خانوم چهل ساله هم انجام میداد و نتایجش عالی بودن

11. Top | #41
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دز 900؟؟؟ دکترتون گفته بود؟ بابا حداکثر دز مجاز مگه نداره؟ چزا افزایش دز دادین؟ وابستگی روانی داره؟ ینی منظورم اینه که ساده بگم بدنتون بهش عادت میکنه؟
      نوروفیدبک رو امتحان کردید؟
      یکی از استادای دانشگاه ما نوروفیدبک رو برای یه خانوم چهل ساله هم انجام میداد و نتایجش عالی بودن
      کلا من میرم پیش پزشک که فقط برام تجویز کنه ... نحوه مصرفش رو خودم تعیین میکنم :d
      میرم پیشش خودش میدونه اصلا به حرفاش گوش نمیدم فقط میگه : " اینبار چی برات بنویسم؟" آدم بسی باحالیه

خیر تحمل و تلرانس ایجاد نمیکنه ولی در دوز های معمولی من هیچ اثری حس نمیکنم! البته به غیر از اثر ضد افسردگیش
      در دوز های نسبتا بالا تمرکز بشدت بالا میره ولی سرخوشی ایجاد نمیکنه
      توهمات شنیداریش فوق العاده وحشتناکه .... به طور واضح میشنیدم که مادرم پشت در داره با بابام نقشه کشتن منو میریزه!
      بعضی وقتا هم توهمات دیداری بوجود میاره که دوبعدی و ساده هستن و در حد چرخش در و دیوار!

من بیشتر دنبال اثرات محرک دارو هستم نوروفیدبک همچین چیزی بهم نمیده

12. Top | #42
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط JoKeR نمایش پست ها
      کلا من میرم پیش پزشک که فقط برام تجویز کنه ... نحوه مصرفش رو خودم تعیین میکنم :d
      میرم پیشش خودش میدونه اصلا به حرفاش گوش نمیدم فقط میگه : " اینبار چی برات بنویسم؟" آدم بسی باحالیه

خیر تحمل و تلرانس ایجاد نمیکنه ولی در دوز های معمولی من هیچ اثری حس نمیکنم! البته به غیر از اثر ضد افسردگیش
      در دوز های نسبتا بالا تمرکز بشدت بالا میره ولی سرخوشی ایجاد نمیکنه
      توهمات شنیداریش فوق العاده وحشتناکه .... به طور واضح میشنیدم که مادرم پشت در داره با بابام نقشه کشتن منو میریزه!
      بعضی وقتا هم توهمات دیداری بوجود میاره که دوبعدی و ساده هستن و در حد چرخش در و دیوار!

من بیشتر دنبال اثرات محرک دارو هستم نوروفیدبک همچین چیزی بهم نمیده
      به هر حال شما خودتونید و بدن خودتون. دست دکترتون درد نکنه : )) بله معلومه چقد باحاله!
      من فکر کردم مشکل کمبود توجه و تمرکز دارین. میخام بگم اگر کمبود توجه و تمرکز دارید توی هر سنی باشید نوروفیدبک حتما جواب میده و بجز یه سردرد گذرا هیچ عارضه ای نداره. چون همون طور که خودتون میدونید این اصلا دارو نیست و تحریک مغزه توسط بازی برای کنترل ترشح و بازجذب برخی هورمون هاش. اگر هم تهران باشید من بهترین مرکز نوروفیدبک کل ایران که اونجا هست رو میتونم بهتون معرفی کنم.

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ماشالا پشت کنکوری ها از دکتر من بیشتر میفهمن ( پروفسور محمدرضا محمدی)
      من به توصیه ایشون ریتالین رو گذاشتم کنار یه تعداد کمی برام تجویز کرد که تمومش کنم ولی کلی خریدم و انبار کردم ولی مونده رو دستم نه میتونم دور بندازمشون نه ضررشو تحمل کنم و بخورم و نه جرات دارم به کسی بدمشون.

اگه برای بیدار موندن بخوان دارو تجویز کنن معمولا بوپروپیون و مودافینیل تجویز میکنن
      برای تمرکز در بزرگسالان بیش فعال هم ریتالین و یه داروی بهتر به نام آتموکستین ( استراترا که دونه ای 11 تومنه دوز40ش و همینطور استراموکس که میشه بدون نسخه خرید )
      نوروفیدبک هم تله پول هست سمتش نرین من 33 جلسه رفتم هیچی نیست در موردش خوب تحقیق کنین حتی روانپزشک هایی هم هستن که قبولش ندارن

عکس اسکن شده نسخه هامم میتونم قرار بدم اینجا اگه کسی شک داشت.

جالبه بدونین خیلی هاتون که فکر میکنین adhd هستین در حقیقت وسواس فکری دارین و باید داروهای دیگه ای توسط متخصص اعصاب براتون تجویز بشه نه اینکه برین سراغ داروهای دیگه.
      سلژلین هم فقط برای افسردگی های سخت استفاده میشه داروی تمرکز نیست. هرچیزی که دوپامینوژیک باشه یا مشابه آمفتامین باشه داروی تمرکز نیست. البته روی کاغذ همه داروها برای همه انواع تمرکزها روی بیماران مختلف جواب دادن حتی شیشه البته خود شیشه نه هیدروکلرایدش به صورت داروی دزوکسین هم برای adhd استفاده شده.

یه چیزی رو از دکترم براتون نقل قول میکنم که اگه مشکل تمرکز و بیماری اعصاب دارین به هیچ وجه شروع به مطالعه در موردش نکنین چون بیماریتون رو بدتر و مقاوم به درمان میکنه. به قول پروفسور محمدی، سخت ترین کار دنیا درمان کسیه که میدونه ssri و سرتونین چی هستن !!

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن