خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 69 از 69
    1. Top | #61
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      اره منم دیدم 168 دقیقه س پشیمون شدم !!
      از کجا دان کردی؟ حجمش چقدره؟؟ منم میخوام دان کنم...
      والا 720 Ganool حدود 1.2 گیگ

از تاینی موویز

2. Top | #62
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب الان کجاشو متوجه نمیشی؟؟
      اینکه خیلی ساده...اگه با سرعت نور حرکت کنی زمان کامل متوقف میشه.... هر چی سرعتت نزدیک به نور بشه زمان برات کمتر میگذره...مثلا برا تو یه ساعت گذشته برا ما یک سال!
      خب من اصلا تعریف زمانو نمیدونم که بتونم درک کنم چرا با سرعت نور زمان متوقف میشه

3. Top | #63
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MaHnooxxH نمایش پست ها
      دیدی وقتی یه کار جذابی انجام میدی زمان زود میگزره ؟ یا مثلا وقتی تیم داره میبازه ؟
      ولی اگه شرایط بر عکس باشه خیلی دیر میگزره ؟
      این دیالوگ که میگه این 1 روز برا من یه سال بود و اینا رو شنیدی حتما
      این یه مثال از عملکرد نسبیته یعنی نسبیت یه همچین چیزیه به گفته انیشتین
      run forrest runnn

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MaHnooxxH نمایش پست ها
      میدونی من فک میکنم مشکل تو اینه که میخوای همه چی رو میخوای از رو فرمول و اینجور چیزا نگاه کنی ولی این مطالب رو باید اول از همه تحلیل کنی واسه خودت
      درسته درک این بعدا ی کمی سخته ولی مغز توانایی هر کاری داره فقط باید تقویتش کرد

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      @daniad @Hanie76 @8MIT8
      دوستان من فیلم رو کامل دیدم....با دقت زیادی هم دیدم...نقد و بررسی هم خوندم
      خب کاملا مشخص بود یه جاهاییش کاملاااا تخیلی هست...یه جاهاییش احساسی...و خیلی خوب هم بود که یه جاهاییش هم علمی
      البته یه فیلم سینمایی بود و بیشتر از این ازش انتظار نداشتم! چون دوستان میگفتن این فیلم خیلی علمی هست و اینا... درحالی که اینطور نبود! و تخیلات درونش بود...
      البته اگه قرار هم بود که تخیلات توش نباشه و همه چیز خیلی علمی پیش بره و ذهن مخاطب به چالش کشیده نشه میشد یه مستند علمی!
      اما در مورد فیلم نظر خودم این بود(به تفکیک)
      به نظرم قسمت خیلی احساسیش وقتی بود که کوپر یه زمانی رو توی سیاره نزدیک به سیاهچاله میگذرونه و برمیگرده میبینه 23 سال شده، و میره تمام پیام های 23 سال رو میبینه! به نظرم بیشترین قسمت احساساتی فیلم همینجا بود و البته یه قسمتی هم توی بعد پنجم پشت قفسه کتاب ها...
      قسمت های علمی جالبی هم داشت...واقعا تصور کرمچاله خیلی سخته...و البته علمی هم بود... اما در مورد سیاهچاله خیلی اغراق شده بود... شما وقتی وارد سیاهچاله بشید دیگه ازش خارج نمیشید ولی کوپر خارج میشه ازش...
      چیز دیگه ای ک توی فیلم هم خیلی بهش اشاره شد این بود که نمیدونستن توی سیاهچاله چیه و به قوانینش احتیاج داشتن! و برای به دست اوردنش کوپر رفت داخل سیاهچاله! خب انسان که تا حالا داخل سیاهچاله نرفته و مجهولات زیادی هست...واسه همین اون یه قسمت از رو فرضیات و بهتره بگم تخیلات نوشته شده بود تا داستانی که اول فیلم باز کرده بود رو بتونه ببنده...
      در کل فیلم خوب و دوست داشتنی و زیبایی بود...به 3 ساعت دیدنش می ارزید
      ممنون
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

6. Top | #66
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان در مورد اینکه شاید بگید از سیاهچاله مواد میتونن خارج بشن از جایی به نام سفیدچاله، اینو بگم که سفید چاله تا حالا جایی رصد نشده و دیده نشده همچین چیزی... این سفیدچاله فقط در حد تئوری بوده تا الان و این سفیدچاله نظر اقای استیون هاوکینگ بوده ک برای تعادل گازی توی سیاهچاله وجود این سفیدچاله رو ضروری میکنه و میگه چیزی به نام سفید چاله هم باید باشه
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

7. Top | #67
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

کشف سیاه چاله ای ۷ میلیارد برابر خورشید!

به گزارش خبرگزاری مهر، این سیاه چاله عظیم به بزرگی ۷ میلیارد برابر خورشید است و تخمین زده می شود ۱۱.۷ میلیارد سال قدمت داشته باشد یعنی تنها ۲ میلیارد سال پس از وقوع انفجار بزرگ و شکل گیری عالم شکل گرفته است.

با این حال آنچه که موجب حیرت دانشمندان شده بزرگی بیش از حد و خارج از فهم آن است تا آنجاکه برخی معتقدند اکنون باید بر روی مدلهای جدیدی برای ارایه فرمول شکل گیری کهکشانها ارایه کرد.

این سیاه چاله بسیار بزرگ CID-۹۴۷ نام داشته و توسط دانشمندانی شناسایی شده که با رصدخانه W.M. Keck Observatory هاوایی، اشعه ایکس چاندار ناسا و پروژه فضاپیمای XMM-Newton آژانس فضانوردی اروپا (اسا) همکاری می کنند.

عظمت این سیاه چاله و این واقعیت که نسبت به کهکشانی که در آن قرار گرفته بسیار بزرگ است دانشمندان را وادار ساخته که به فکر ارایه مدلهای جدیدی از فرآیند تشکیل کهکشانها باشند.

این ابر سیاه چاله در زمره غول پیکرترین سیاه چاله هایی قرار دارد که در تاریخ علم نجوم شناسایی شده است.

دانشمندان با بررسی دقیق حرکت سریع گازها در اطراف این سیاه چاله متوجه شده اند که ابعاد بسیار بزرگی دارد، چیزی درحدود ۷ میلیارد خورشید.
      به طورکلی در قلب اکثر کهکشانها (از جمله کهکشان راه شیری) ابرسیاه چاله ای وجود دارد که تقریبا میلیاردها برابر خورشید اندازه دارد.

معمولا این ساختارهای عظیم و کمتر شناخته شده بین ۲ تا ۵ دهم درصد کل کهکشان خود اندازه دارند اما این رقم برای سیاه چاله عظیم CID-۹۴۷ بسیار بزرگتر است، رقمی که برآورد می شود درحدود یک دهم اندازه کل کهکشان میزبانش باشد!

8. Top | #68
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نظریات زیادی راجع بعد ها مطرح شده که اصلی تریناش ایناس که میگن یه بعدی هست که زمان برای شما مثل بالا و پایین رفتن از یه کوه میمونه بری بالا آیندتو میبینی بیای پایین گذشته رو !!! یه نظریه ای هست که میگن هرچی تو بعدهای جدید فرو بری زمان برات سریع تر سپری میشه یعنی در فرض یک ساعت زمان در بعد ششم معادل 7 سال زمان در بعد سوم ( جهان کنونی ما روی کره زمین ) هست و هرچی وارد بعدهای بالاتری بشیم این نسبت بیشتر میشه . یه فرضیه ای هم هست که میگه تو الآن داری تو یه بعد پنجمی گذشته خودتو میبینی ولی نمیتونی کاری کنی و بهش دسترسی پیدا کنی .
      فیلم سینمایی اینتراستلار این فرضیات رو خیلی خیلی قشنگ به تصویر کشیده .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

9. Top | #69
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      آقايون داداشام، لطفاً همين الان بريد فيلم interstellar رو دانلود كنيد ببينيد. سايت downloadha.com هم گذاشته. از اينجا دانلود كنيد خيلي ديدتون بازتر ميشه. حتما حتما ببينيد فيلمو. ميتونم بگم جزو سه فيلم برتريه كه توي عمرم ديدم.
      یادش بخیر تو عید روزی 2 بار میدیدمش
      ممنون از لطفت...
      ولی توی بعد چهارم میرن؟! یعنی زمان متوقف میشه؟؟؟
      اینکه خیلی تخیلی ساخته شده... شما وارد سیاهچاله بشی دیگه نمیتونی ازش خارج بشی... چون حتی نور هم با اون سرعتش نمیتونه ازش فرار کنه!
      عامو..حضرت نولانو دست کم نگیر
      فیلمی که شما میبینید ظاهر قضیس..اون همه نظریه ها که استفاده شده
      بعد دیدن فیلم اگه یکمی فک کنید چیزایی زیادتری به ذهنتون میرسه
      دقیقا مثل فیلم inception که من کلا با خوندن چنتا نقد الانم نگرفتمش

پیشنهاد میکنم این نقد رو کسایی که فیلمو دیدن تا آخر مطالعه کند :
      گیشه: پرونده‌‌ی فیلم Interstellar

کسایی هم که زیادی درگیر فیلم شدن میتونن extra ی فیلمم دانلود کنن که کلا درمورد ساختن فیلمه و اینکه فیزیکدان به نولان کمک میکنه در طول فیلم و هیچ چیزی الکی نیست توش

پ.ن:بهترین تاپیک غیر درسیه(کلا درسیم میشه) هست که تو این انجمن دیدم

ممنون @8MIT8

ویرایش توسط d4nte : 21 تیر 1394 در ساعت 12:43

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)