خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 78
    نمایش نتایج: از 106 به 113 از 113
    1. Top | #106
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نکته:
      آیا اسلام اجازه تنبیه بدنى داده است؟
      ممکن است ایراد کنند چگونه اسلام به مردان اجازه داده که در مورد زنان متوسل به تنبیه بدنى شوند؟!
      پاسخ این ایراد، با توجه به معنى آیه، و روایاتى که در بیان آن وارد شده و توضیح آن در کتب فقهى آمده است و همچنین با توضیحاتى که روانشناسان امروز مى دهند چندان پیچیده نیست; زیرا:
      اولاً ـ آیه، مسأله تنبیه بدنى را در مورد افراد وظیفه نشناسى مجاز شمرده که هیچ وسیله دیگرى براى اصلاح آنها مفید واقع نشود.
      اتفاقاً این موضوع تازه اى نیست که منحصر به اسلام باشد، در تمام قوانین دنیا هنگامى که طرق مسالمت آمیز براى وادار کردن افراد به انجام وظیفه، مؤثر واقع نشود، متوسل به خشونت مى شوند، نه تنها از طریق ضرب، بلکه گاهى در موارد خاصى مجازات هائى شدیدتر از آن نیز قائل مى شوند، که تا سرحدّ اعدام پیش مى رود.
      ثانیاً ـ «تنبیه بدنى» در اینجا ـ همان طور که در کتب فقهى نیز آمده است ـ باید ملایم و خفیف باشد به طورى که نه موجب شکستگى شود، نه مجروح گردد و نه باعث کبودى بدن.
      ثالثاً ـ روانکاوان امروز، معتقدند جمعى از زنان داراى حالتى به نام «مازوشیسم» (آزار طلبى) هستند، که گاه این حالت در آنها تشدید مى شود، تنها راه آرامش آنان تنبیه مختصر بدنى است.
      بنابراین، ممکن است ناظر به چنین افرادى باشد که تنبیه خفیف بدنى در مورد آنان جنبه آرام بخشى دارد و یک نوع درمان روانى است.

2. Top | #107
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

3. Top | #108
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امام صادق‏ علیه السلام فرمودند: نشوز زن آن است كه در فراش (همبستر شدن) از شوهر تبعیت نكند و مقصود از «اضربوهنّ»، زدن با چوب مسواك و شبیه آن است، زدنى كه از روى رفق و دوستى باشد.[272]

4. Top | #109
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آیا می دانید حضرت ایوب قسم خورد که زنش را صد ضربه خواهد زد و خداوند به وی چگونه پاسخ داد؟ خداوند فرمود دسته ای صد تایی از شاخه خشکیده از جنسی مانند ریحان را به وی بزند! و این گونه بود که ایوب (ع) بدون آزار همسرش سوگند خویش را اجرا کرد! داستانی از قرآن کریم!

5. Top | #110
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohadeseh نمایش پست ها
      ببخشید ولی هردوتون پسرید کلا پسرا سلامشونم با کتکه
      بعد شما خودتو با یه دختر مقایسه کردی؟؟؟؟؟؟
      اتفاقا من اگه کتکم نه دعوام بکنن تو یه مورد جنس مذکر لجبازی میکنم تا کارمو درست بکنم چه برسه به کتک
      آیا می دانید حضرت ایوب قسم خورد که زنش را صد ضربه خواهد زد و خداوند به وی چگونه پاسخ داد؟ خداوند فرمود دسته ای صد تایی از شاخه خشکیده از جنسی مانند ریحان را به وی بزند! و این گونه بود که ایوب (ع) بدون آزار همسرش سوگند خویش را اجرا کرد! داستانی از قرآن کریم!!

6. Top | #111
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adam Hart نمایش پست ها
      ولا اینکه شما داری پیامبرو با خدا یک میکنی دوم اینکه شما خودت جواب خودتو دادی نمیشه که بیاد تو قران اسم بچه های امامارو بیاره هنوز به دنیا نیومدن که
      پس چرا در احادیث شیعیان اومده که پیامبر در زمان خودش اسم 12 امام رو برده و گفته امام دوازدهم هم اسم منه و غایب میشه !!

پس چرا شیعیان ادعا میکنن روح ائمه قبل از اینکه جهان آفریده بشه وجود داشته ، حتی جایی میخوندم نوشته بود دلیل آفرینش بشریت ائمه بودن !! (نمیدونم باید گریه کنم یا بخندم ؟! )

پس چرا شیعیان به امامت معتقدند ؟! مگه امامت یکی از اصول مذهب شیعه نیست ؟! معنی امامت چیه به اعتقاد شما ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها

ببینید برادر من! شما جای خداوند ننشسته اید که بخواهید برای وی تعیین تکلیف کنید که چرا فلان آیه آمده ولی بهمان آیه نیامده!
      اگر می توانید به من پاسخ دهید که چرا خداوند حرفی از تعداد رکعات نماز در قرآن نزده که الان این همه اختلاف پیش نیاید؟
      شک نکنید که مصلحتی در کار بوده!
      جوابتان را بسیار خلاصه دادم! امیدوارم متذکر شوید!

همش منتظر بودم یکی الآن بیاد این حرفو بزنه ، چون همیشه به اینجا ختم میشه که آقا خدا دوست نداشته ، اصلا عشقش نکشیده بگه به تو چه ؟!!

منم میگم اگر خدا نمیخواسته بگه پس چرا میاید از قرآن عبارات مرتبط با ائمه میکشید بیرون و میگید منظور خدا اینه ؟! سوال من اینه چرا خدا منظور دار حرف زده ؟! 3 حالت بیشتر نداره که ؟!
      1- یا میترسیده
      2- یا میخواسته مارو سر کار بزاره با فرشته ها دور هم بخندن !!
      3- یا همه ی این حرفا خیالاته و فقط در یک دوره تاریخی برای اختلاف اندازی بین مسلمین به وجود اومده ؛

حالت دیگه ای هست ممنون میشم بگید ( برای حفظ قرآن هم نبوده ، چون خدا خودش توی قرآن گفته من خودم قرآنو حفظ میکنم و قدرتش هم حتما داره!!)

پ . ن : یه دفعه گفته بودید من در بحث های گذشته بهتون توهین کردم ، من که واقعا یادم نیست اما اگر هم چنین چیزی بوده از این فرصت استفاده میکنم و معذرت میخوام ؛

7. Top | #112
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها
      پس چرا در احادیث شیعیان اومده که پیامبر در زمان خودش اسم 12 امام رو برده و گفته امام دوازدهم هم اسم منه و غایب میشه !!

پس چرا شیعیان ادعا میکنن روح ائمه قبل از اینکه جهان آفریده بشه وجود داشته ، حتی جایی میخوندم نوشته بود دلیل آفرینش بشریت ائمه بودن !! (نمیدونم باید گریه کنم یا بخندم ؟! )

پس چرا شیعیان به امامت معتقدند ؟! مگه امامت یکی از اصول مذهب شیعه نیست ؟! معنی امامت چیه به اعتقاد شما ؟!

همش منتظر بودم یکی الآن بیاد این حرفو بزنه ، چون همیشه به اینجا ختم میشه که آقا خدا دوست نداشته ، اصلا عشقش نکشیده بگه به تو چه ؟!!

منم میگم اگر خدا نمیخواسته بگه پس چرا میاید از قرآن عبارات مرتبط با ائمه میکشید بیرون و میگید منظور خدا اینه ؟! سوال من اینه چرا خدا منظور دار حرف زده ؟! 3 حالت بیشتر نداره که ؟!
      1- یا میترسیده
      2- یا میخواسته مارو سر کار بزاره با فرشته ها دور هم بخندن !!
      3- یا همه ی این حرفا خیالاته و فقط در یک دوره تاریخی برای اختلاف اندازی بین مسلمین به وجود اومده ؛

حالت دیگه ای هست ممنون میشم بگید ( برای حفظ قرآن هم نبوده ، چون خدا خودش توی قرآن گفته من خودم قرآنو حفظ میکنم و قدرتش هم حتما داره!!)

پ . ن : یه دفعه گفته بودید من در بحث های گذشته بهتون توهین کردم ، من که واقعا یادم نیست اما اگر هم چنین چیزی بوده از این فرصت استفاده میکنم و معذرت میخوام ؛
      من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم! هر وقت تونستید پاشخ بنده رو بدید سوالتون رو بپرسید! این از قوانین بحث و مناظرس! متشکرم!

ویرایش توسط M.AMIN.D : 30 خرداد 1394 در ساعت 14:52

8. Top | #113
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اقا این بیچاره یه تاپیک زد دیگه چرا بحثو به شیعه و سنی میکشین پیشنهاد میکنم برای رفع ابهاماتتون دربارهی شیعه و سنی تاپیک جدا بزنین

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 78

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن