خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 79
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو تجربی سه رشته تاپ که الان همه برای همین ها دارن تلاش میکنن پزشکی دندون پزشکی و دارو سازی بین این سه رشته دندون پزشکی شمارو زودتر به پول میرسونه و دروس دندون پزشکی و مشکلات رشته آش نسبت به اون دو تا کمتر است
      رشته دارو سازی رشته سختی هست نسبت به دو رشته دیگه چرا که با دروس شیمی کاربردی و محاسباتی در محدوده شیمی کاربردی مثل بیوشیمی فارماکولوژی (که البته این دو درس در رشته پزشکی هم هست) ولی مشکلات رشته دارو الان گرفتن مجوز داروخانه است که دیگه قوانین سختی شد و به هر کس نمیدن
      رشته پزشکی سخت هست و واقعا شما باید عاشق این رشته باشید ( مورد داشتیم تو دانشگاه که درس خوندم دختری پزشکی میخوند سال اول بود با دیدن خون یا جنازه برای درس اناتومی گریه کرد یا غش کرده ! البته ایشون مهندسی خونده بودن دوباره برای پزشکی اقدام کرده بودن!)
      سختی پزشکی عملا میتونم بگم طولانی بودن طول دوره تحصیل دیر به پول رسیدن و سختی شغل در بیمارستان و محیط اونجا !
      اما یه واقعیت هم هست پزشکی کسی علاقه داشته باشه ‌‌استعداد سقف برای درآمد نداره شما همینطور بخون برو تخصص بعد فوق تخصص بعد دوره ها حرفه ای و خارج از کشور ... البته اگر عمر شریفتون کفاف بده !
      بین رشته های مهندسی دو رشته خوب هم که بازار کار خوب دارن ولی متاسفانه همش به خودتون بستگی داره معماری و مهندسی کامپیوتر
      معماری ساده ترین رشته بین مهندسی هاست اصولا ریاضیات کم مباحث فیزیک بسیار کم و بیشتر رشته که خلاقیت میطلب
      مهندسی کامپیوتر اگه به روز نباشید در حوزه نرم افزار چون بازار کار مهندسی نرم افزار هر سال با فناوری جدید روبرو هست ممکن توش زود بیکار بشید
      در ارتباط با مهندسی ها خیلی سخت که اکثرا به اون رشته ها میرن و فکر می‌کنند اگر تا دکتری ادامه بدن فرجی میشه باید بگم
      به نظر خودم دو رشته مهندسی یکی مهندسی برق گرایش مخابرات و دیگری رشته مهندسی هوافضا با هر چهار گرایش که خودم در گرایش سازه ها هوافضایی تحصیل کردم سخت ترین رشته ها هست و عملا دروس شما با رشته های ریاضیات کاربردی و فیزیک محض چندان تفاوتی ندارد برای مخابرات عملا شما وارد گرایش از ریاضیات کاربردی میشوید به نام آنالیز تابعی و یا اگر در گرایش های ارشد مثل آنتن و میدان امواج وارد فیزیک پیشرفته الکترومغناطیس میشوید که خود بچه های این رشته ها هم از اسمش میدونن چه دردسری هست برای مهندسی هوافضا تو ایران متاسفانه دانشگاه خوب کم هست و تحصیل در ارشد مثل مخابرات و حتی مکانیک عملا وارد شاخه از ریاضیات محض میشوید و دروس شما با اونا تقریبا چند درسی در آنالیز حقیقی و مختلط یکی هست ولی شما با نام های مکانیک مواد پیوسته و خیلی دروس دیگه ای که عملا ریاضی هست دارید
      ولی بازار کار افتضاح هست و برای رفتن به خارج از کشور برای هوافضا ریسک بسیار بالا هست و جایی بخاطر تحریم ها به شما و حساسیت رشته شما ویزا و پذیرش نمیده پس عملا خودتون تو ایران زندانی میکنید و بیکار میشید
      مهندسی نفت هم همین صورت رشته مثل هوافضا و کنترل و هسته ای تحریم و در ایران الان استخدامی ندارن حتی دانشجو های بورس خود شرکت نفت بهترین مهندسی کامپیوتر هست ولی به شرط اینکه به روز باشید و معماری هم امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی حرف اول میزنه

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kia_k نمایش پست ها
      تو تجربی سه رشته تاپ که الان همه برای همین ها دارن تلاش میکنن پزشکی دندون پزشکی و دارو سازی بین این سه رشته دندون پزشکی شمارو زودتر به پول میرسونه و دروس دندون پزشکی و مشکلات رشته آش نسبت به اون دو تا کمتر است
      رشته دارو سازی رشته سختی هست نسبت به دو رشته دیگه چرا که با دروس شیمی کاربردی و محاسباتی در محدوده شیمی کاربردی مثل بیوشیمی فارماکولوژی (که البته این دو درس در رشته پزشکی هم هست) ولی مشکلات رشته دارو الان گرفتن مجوز داروخانه است که دیگه قوانین سختی شد و به هر کس نمیدن
      رشته پزشکی سخت هست و واقعا شما باید عاشق این رشته باشید ( مورد داشتیم تو دانشگاه که درس خوندم دختری پزشکی میخوند سال اول بود با دیدن خون یا جنازه برای درس اناتومی گریه کرد یا غش کرده ! البته ایشون مهندسی خونده بودن دوباره برای پزشکی اقدام کرده بودن!)
      سختی پزشکی عملا میتونم بگم طولانی بودن طول دوره تحصیل دیر به پول رسیدن و سختی شغل در بیمارستان و محیط اونجا !
      اما یه واقعیت هم هست پزشکی کسی علاقه داشته باشه ‌‌استعداد سقف برای درآمد نداره شما همینطور بخون برو تخصص بعد فوق تخصص بعد دوره ها حرفه ای و خارج از کشور ... البته اگر عمر شریفتون کفاف بده !
      بین رشته های مهندسی دو رشته خوب هم که بازار کار خوب دارن ولی متاسفانه همش به خودتون بستگی داره معماری و مهندسی کامپیوتر
      معماری ساده ترین رشته بین مهندسی هاست اصولا ریاضیات کم مباحث فیزیک بسیار کم و بیشتر رشته که خلاقیت میطلب
      مهندسی کامپیوتر اگه به روز نباشید در حوزه نرم افزار چون بازار کار مهندسی نرم افزار هر سال با فناوری جدید روبرو هست ممکن توش زود بیکار بشید
      در ارتباط با مهندسی ها خیلی سخت که اکثرا به اون رشته ها میرن و فکر می‌کنند اگر تا دکتری ادامه بدن فرجی میشه باید بگم
      به نظر خودم دو رشته مهندسی یکی مهندسی برق گرایش مخابرات و دیگری رشته مهندسی هوافضا با هر چهار گرایش که خودم در گرایش سازه ها هوافضایی تحصیل کردم سخت ترین رشته ها هست و عملا دروس شما با رشته های ریاضیات کاربردی و فیزیک محض چندان تفاوتی ندارد برای مخابرات عملا شما وارد گرایش از ریاضیات کاربردی میشوید به نام آنالیز تابعی و یا اگر در گرایش های ارشد مثل آنتن و میدان امواج وارد فیزیک پیشرفته الکترومغناطیس میشوید که خود بچه های این رشته ها هم از اسمش میدونن چه دردسری هست برای مهندسی هوافضا تو ایران متاسفانه دانشگاه خوب کم هست و تحصیل در ارشد مثل مخابرات و حتی مکانیک عملا وارد شاخه از ریاضیات محض میشوید و دروس شما با اونا تقریبا چند درسی در آنالیز حقیقی و مختلط یکی هست ولی شما با نام های مکانیک مواد پیوسته و خیلی دروس دیگه ای که عملا ریاضی هست دارید
      ولی بازار کار افتضاح هست و برای رفتن به خارج از کشور برای هوافضا ریسک بسیار بالا هست و جایی بخاطر تحریم ها به شما و حساسیت رشته شما ویزا و پذیرش نمیده پس عملا خودتون تو ایران زندانی میکنید و بیکار میشید
      مهندسی نفت هم همین صورت رشته مثل هوافضا و کنترل و هسته ای تحریم و در ایران الان استخدامی ندارن حتی دانشجو های بورس خود شرکت نفت بهترین مهندسی کامپیوتر هست ولی به شرط اینکه به روز باشید و معماری هم امروزه طراحی و دکوراسیون داخلی حرف اول میزنه
      سخترین رشته نوشتی هوافضا؟؟ پرفسور جان یک زمانی هوافضا از دل مکانیک بود چند ساله جدا شده..تو مکانیک رو اصلا نیاوردی مگه میشه...در مورد مهندسی نفت درس گفتی کسی نره که بدبخت میشه...مگر نخبه نخبه باشه اونم تهش معلومه چیه...

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه هوافضا مسکو روسیه خوندم گرایش سازه های موشک های بالستیک چون رشته ام تحریم هست و تو ایران هم جز مسائل نظامی نمیتونم کاری دیگه بکنم تصمیم به دادن کنکور شدم امسال
      درضمن پروژه ها و دروسی که ما گذروندیم با دوستای که اونجا داشتم تو دانشکده مکانیک مقایسه میذاشتم واقعا برای هوافضا خیلی خیلی سخت تر بود
      خیلی از دروس هم کاملا یکی بودند مکانیک هم رشته ای سخت هست ولی تو مسکو رشته من عملا با دانشکده ریاضیات کاربردی موازی کار می‌کردند تو زمینه پایان نامه ها و میان رشته های زیادی داشتن
      از دید من مخابرات و هوافضا سخت ترین رشته ها هست بخاطر پیچیدگی و سنگینی مباحث ریاضیات و استدلالی و محاسباتی که داره
      حالا شما بیا بعد از اینا مکانیک قرار بده یا کنترل هر چیزی دیگه
      درضمن تو ایران واقعا رشته ای به اسم هوافضا نداریم یه میان رشته ای با فقدان کارگاه ها و آزمایشگاه های مربوطه است بیشتر همون مکانیک بسط دادن تو هوافضا
      مخابرات و الکترونیک و کامپیوتر هم از دل رشته ای به اسم برق اومدن بیرون این دلیل الان میشن برق قدرت سخت تر از الکترونیک ؟! استدلالت نمیفهمم
      ویرایش توسط Megan_Mccarthy : 03 اسفند 1397 در ساعت 11:53

4. Top | #34
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه هوافضا مسکو روسیه خوندم گرایش سازه های موشک های بالستیک چون رشته ام تحریم هست و تو ایران هم جز مسائل نظامی نمیتونم کاری دیگه بکنم تصمیم به دادن کنکور شدم امسال
      درضمن پروژه ها و دروسی که ما گذروندیم با دوستای که اونجا داشتم تو دانشکده مکانیک مقایسه میذاشتم واقعا برای هوافضا خیلی خیلی سخت تر بود
      خیلی از دروس هم کاملا یکی بودند مکانیک هم رشته ای سخت هست ولی تو مسکو رشته من عملا با دانشکده ریاضیات کاربردی موازی کار می‌کردند تو زمینه پایان نامه ها و میان رشته های زیادی داشتن
      از دید من مخابرات و هوافضا سخت ترین رشته ها هست بخاطر پیچیدگی و سنگینی مباحث ریاضیات و استدلالی و محاسباتی که داره
      حالا شما بیا بعد از اینا مکانیک قرار بده یا کنترل هر چیزی دیگه
      درضمن تو ایران واقعا رشته ای به اسم هوافضا نداریم یه میان رشته ای با فقدان کارگاه ها و آزمایشگاه های مربوطه است بیشتر همون مکانیک بسط دادن تو هوافضا
      مخابرات و الکترونیک و کامپیوتر هم از دل رشته ای به اسم برق اومدن بیرون این دلیل الان میشن برق قدرت سخت تر از الکترونیک ؟! استدلالت نمیفهمم
      واقعا حیفه... نکن این کارو ..
      باورم نمیشه همچین تصمیمی گرفتی ..
      این تانیه ها که دارن میگذرن از عمر تو کم می کنن ..
      من اگه جای تو بودم همین رشته رو ادامه میدادم... تو این همه درس خوندی .. تویه کشور غریب به یه زبان دیگه..رشته ای که خوندی و ارشدی که گرفتی و زبان روسی که احتمالا بهش مسط شدی چی میشه پس ؟اینا همش نکته مثبته.. چرا برای کشورایی که روی رشتت حساسیت ندارن اقدام نمیکنی ؟
      چرا اصلا تو همون روسیه نموندی ؟
      من از این کیس ها زیاد میبینم و می شنوم.. کسایی که سال ها توی یه رشته تحصیل می کنن و بعد دوباره به خاطر نبودن بازرا کار تصمیم میگیرن دوباره کنکور بدن.. هیچکدومشون به اندازه کیس شما باعث ناراحتی من نشد.همیشه هم باور دارم تمام کسایی که همچین تصمیمی میگیرن حماقت محض می کنن (بلانسبت شما )..
      فکر می کنم بلاخره هرکس هر رشته ای رو که انتخاب کرده.. یه روزی با امید و هدف و کلی رویا از آینده سورئالی که همیشه دلش می خواست درس خوندن تو اون رشته رو شروع کرده...
      نباید بزاریم شرایط جامعه باعث شه دست بکشیم از رویاهامون...
      البته من نمیدونم.. شما برای کنکور 98 خوندین ؟ یا به تازگی تصمیم گرفتین بخونید برای کنکور؟
      اگه برای 98 خوندین که نیمی از راه رو رفتین.. تصمیمتون محترمه و براتون آرزوی موفقیت میکنم... اگه به تازگی تصمیم گرفتین دوباره کنکور بدین.. پیشنهاد میکنم دوباره فکر کنید.. بیشتر فکر کنید

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام میشه یکی از وضعیت معماری بگه ؟!
      خواهر من میخواد انتخاب رشته کنه و نمیدونه چی بره !!
      از تجربی بدش میاد میگه حوصله پشت کنکور موندن و درس خوندن ندارم
      و از طرفی از سختیه ریاضی و فیزیک هم تو رشته ریاضی فیزیک میترسه ...
      ولی به معماری علاقه مند هست...
      و کلا اهل هنر و این جور چیزاست
      و متاسفانه پدر و مادرم موافق نیستن که بره هنرستان !
      Great men are not born great but they grow great

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      حرف شما کاملا درست هست من خودم عاشق رشته ام هستم
      متاسفانه قوانین کار و مهاجرت تو روسیه به اینصورت نیست که شما بعد از فارغ التحصیلی جذب شرکت هوافضایی مثل روسکاسموس یا شرکت های دیگه بشید! اولا برای بدست آوردن اقامت روسیه تنها انتخاب پیش رو شما و ساده ترینش ازدواج با یه روس هست بعد وقتی ازدواج کردید به دلیل اینکه شما اصالت برای روسیه نیست شرکت های هوافضایی حساس مثل روسکاسموس تیپلوتخنیکا سوخو و ... اصلا شمارو نمیپذیرن من دوستی داشتم متولد روسیه بود پدرش روس بود ولی چون مادرش اصالتش بلاروسی بود اجازه کار بهش ندادن اتفاقا پسر خیلی باهوشی بود از شاگرد اول های کلاس ما بود !
      متاسفانه رشته ام و به خصوص پروژه و پایانامه ای که ازش دفاع کردم کاملا جنبه دوگانه نظامی و اکتشافی فضایی داره ولی همه جنبه اول مد نظر میگیرن خیلی دوست داشتم برای امریکا اقدام کنم ولی با شرایط فعلی حتی اگر پذیرش دانشگاه بگیرم برای ویزا صد درصد رد میشم
      برای ایران هم بهم پیشنهاد کار تو سپاه و وزارت دفاع شد ولی این میدونی یعنی چی کلا دور خارج رفتن خط بکشی و تمام عمرت باید با یه زندگی دیگه تو ایران بگذرونی شاید خیلی پول خوبی هم توش باشه اما تو دیگه سرباز نظام میشی عملا و مسئولیت های سنگینی داری
      برای کنکور ۹۸ میخونم تو ریاضیات و فیزیک و شیمی عملا مشکلی ندارم جز دروس عمومی امیدوارم بتونم جمعش کنم رشته ای بدون دردسر برم
      دیگه به هر حال این تصمیمی که متاسفانه گرفتم با وجود اینکه بازم میگم عاشق رشته ام هستم و یکی از جذاب ترین رشته های مهندسی هست
      وای خدایا داریم به کجا میریم: (
      حیف امثال شماهاست واقعا که نه تو خارج میتونید پیشرفت کنید نه ایران
      ۲۰ سال بعد وضع پزشکیم‌همین خواهد شد: (
      ♡Be your Own HERO

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پول تو پاچه خوارییه . از اونجا که دیدم و شنیدم

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      حرف شما کاملا درست هست من خودم عاشق رشته ام هستم
      متاسفانه قوانین کار و مهاجرت تو روسیه به اینصورت نیست که شما بعد از فارغ التحصیلی جذب شرکت هوافضایی مثل روسکاسموس یا شرکت های دیگه بشید! اولا برای بدست آوردن اقامت روسیه تنها انتخاب پیش رو شما و ساده ترینش ازدواج با یه روس هست بعد وقتی ازدواج کردید به دلیل اینکه شما اصالت برای روسیه نیست شرکت های هوافضایی حساس مثل روسکاسموس تیپلوتخنیکا سوخو و ... اصلا شمارو نمیپذیرن من دوستی داشتم متولد روسیه بود پدرش روس بود ولی چون مادرش اصالتش بلاروسی بود اجازه کار بهش ندادن اتفاقا پسر خیلی باهوشی بود از شاگرد اول های کلاس ما بود !
      متاسفانه رشته ام و به خصوص پروژه و پایانامه ای که ازش دفاع کردم کاملا جنبه دوگانه نظامی و اکتشافی فضایی داره ولی همه جنبه اول مد نظر میگیرن خیلی دوست داشتم برای امریکا اقدام کنم ولی با شرایط فعلی حتی اگر پذیرش دانشگاه بگیرم برای ویزا صد درصد رد میشم
      برای ایران هم بهم پیشنهاد کار تو سپاه و وزارت دفاع شد ولی این میدونی یعنی چی کلا دور خارج رفتن خط بکشی و تمام عمرت باید با یه زندگی دیگه تو ایران بگذرونی شاید خیلی پول خوبی هم توش باشه اما تو دیگه سرباز نظام میشی عملا و مسئولیت های سنگینی داری
      برای کنکور ۹۸ میخونم تو ریاضیات و فیزیک و شیمی عملا مشکلی ندارم جز دروس عمومی امیدوارم بتونم جمعش کنم رشته ای بدون دردسر برم
      دیگه به هر حال این تصمیمی که متاسفانه گرفتم با وجود اینکه بازم میگم عاشق رشته ام هستم و یکی از جذاب ترین رشته های مهندسی هست
      خوب کاری میکنید طرف میشناسم دکترای مهندسی داشت الان ترم 3 دندانپزشکیه
      خود منم مهندسی مکانیک خوندم والان دارم واسه کنکورتجربی میخونم
      شما چندسالتونه؟
      کنکور تجربی واقعا کنکور سنگینه خیلی اراده وتلاش میخواد خیلی هم دلخوش ریاضی وفیزیکتون نباشید
      تلاش کنید ایشاله که موفق میشید

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عجب..شما رفتی یک کشور دیگه اونم روسیه که کلا کارش ساخت ادوات نظامی هست..بعدش هوافضا چهارتا گرایش داره که مضصه شما رفتی موشک بالستیک خوندی..اولا همینجوری هوافضا خودش رشته
      HiTech و حساسیه...ویزاش برای کشور های خوب محاله..شما این همه میتونستی چیزهای کم حساستری کار کنی رفتی رو موشک بالستیک کار کردی؟؟؟ اشتباه کردی..خود هوافضایی های ایرو بیگیر سازه جلو همه بیکارن...حالا اونم روسیه...خب معلمومه تهش چیه..راجب درسات ببین پسر خوب همه رشته ها سخته..اما خب باز بستگی داره کجا باشه این که شما اوجا چندتا مشکل داشتی یکی اینکه باید زبان روسی مزخرف میخونید و درساش دیگه ربطی به این که رشتت سخت بوده نداره..شما تشریف بیار مکانیک شیراز بهت بگم درس چیه...خود صنعتی شریف نمیان تابستون تو مکانیک شیراز درس وردارن..بعد اینکه اینجا نه بیا تو اپلای ابرود تلاش بچه ها رو بخون .و این وبدون هوافضا گرایشی از مکانیک که تخصصی تر بحث هوافضایی و مکانیک جامدات رو میخونه..تو سازه ها.موففق باشی...

10. Top | #40
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برادرانه میگن اینک میگن پزشکی سخته ،عله،بله ...خدایش کدوم شغل سخت نیس؟؟؟ول کنین این جوی ک بعضابعضی ازدلسوزنماهامیدن ...شمادوبارخون ببین سه بارغش کن بارچهارم برات عادی میشه وبه نظرمن دندون توشهرما البته زیاد اینده نداره من هرمطب شهرمون میرم خالیه البته این واسه شهرماس ....درکل یه لحضه به شغل کارگری ک تواین تابستون سرساختمون داره جون میده فک کنین خودتونم خجالت میکشین ازاین بهونه ها...یاحق

11. Top | #41
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها
      وای خدایا داریم به کجا میریم: (
      حیف امثال شماهاست واقعا که نه تو خارج میتونید پیشرفت کنید نه ایران
      ۲۰ سال بعد وضع پزشکیم‌همین خواهد شد: (
      اون زمان کیفیت مهمه ..به نظرم اگ پزشکی اشباع ام بشه مثه مهندسی نیست چون علم بروزیه خودت باتلاش میتونی خودتونجات بدی باکشف جدید

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      فوق تخصص خ ا ی ه مالی
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب سه رشته تاپ تجربی با توجه به چیزی که توی دانشگاه دیدم و با فارغ التحصیلا حرف زدم، پزشکی و دندان و داروعه
      پزشکی: این رشته دوران تحصیلش سخته و دانشجو رو حسابی اذیت میکنه. بعد ۷ سال که عمومی گرفتن میتونن بیان و برن کار کنن و حدودا ۱۰ تا ۲۰ تومن در میارن. اما واقعا باید کار کنن
      ولی اگه ۴ سال تخصص بخونن دیگه واقعا حسابی پول در میارن و حتی خودمون یه استاد داریم یه ازمایشگاه داره و ماهی حداقل ۷۰۰ میلیون درامدشه
      ولی به طور معمول بین ۵۰ تا ۱۵۰ تومن درامد یه متخصصه
      اینکه میگن پزشکی هم اشباع شده و دیگه کاری براش نیست شایعاته. کسی که واقعا بخواد کار کنه درامد داشته باشه کار براش هست

دندان: رشته ایه که به نسبت پزشکی و دارو درساش خیلی سبک ترن و دوران تحصیلشون هم خیلی اذیت نمیشن. بعد از تموم شدن دوران تحصیلشون میتونن برن مطب بزنن یا توی کلینیک ها کار کنن و حداقل ۱۰ تومن درامد دارن و دندان پزشک هم داریم ماهی ۱۰۰ تومن در میاره. اما خب خیلی بستگی به کار شما داره که کیفیت کارتون چطوره و چقدر بیمار به شما مراجعه میکنن
      دندان یه خوبی که داره اینه مثل پزشکی گرفتن تخصص واجب نیست و با همون عمومی درامدشونو دارن

دارو: این رشته دوران تحصیلش سخته و این همه فارما دارن
      دارو بعد از تموم شدن تحصیلشون اگه بتونن داروخانه بزنن که دیگه نونشون توی روغنه و پول پارو میکنن. ولی یه مشکلی هست. اینکه انقدر داروخانه زیاد شده که دیگه امتیاز داروخانه به کسی نمیدن. اگه هم بخواید امتیاز یه داروخانه رو بخرید یه پول خیلی زیاد میخواد که از توان خیلیا خارجه. به همین دلیل دارو تقریبا داره اشباع میشه
      ولی بجز این، میتونن برن توی داروخانه ها به عنوان مسئول فنی کار کنن و یه درامد معقولی داشته باشن
      من خودم سال اول کنکورم دارو اوردم اما با یه داروساز حرف زدم اینو بهم گفت که چون مخصوصا توی شهرای کوچیک دارو اشباع شده، یه سال بمونی و سختی بکشی و بری پزشکی بهتره چون کار و بارت جوره و خیالت هم راحت تره

اما یادتون نره که کسی این رشته ها رو انتخاب میکنه، باید این انتظارو داشته باشه چند سال بدون درامد و فقط درس بخونه و سختی بکشه. حتما حتما به اون چیزی که توی این سه رشته بیشتر علاقه دارید برید وگرنه واقعا اذیت میشید

یه چیز دیگه اینکه بجز این سه رشته تاپ، سه تا رشته لیسانس هم هست که درآمد خیلی خوبی دارن و البته قبولی شون هم راحت نیست
      یکی پروتز دندان و یکی بینایی سنجی و یکی دیگه هم فیزیوتراپی
      هم درسشون سخت نیست و هم بعدا درامدشون خیلی بیشتر از رشته های پیرا هست

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط دندون

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به غیر از پزشکی و دندان و دارو که تکلیفشون روشنه
      فیزیوتراپی و کاردرمانی ، رشته های واقعا خوبی ان و البته به نسبت مابقی در آمد خوبی هم ازشون میشه داشت...
      بعد از اینا ، بینایی سنجی و شنوایی سنجی
      یه رشته ای هم هست که زیاد بهش توجه نمیشه = دامپزشکی
      که اگه علاقه داشته باشین میشه گفت یه رشته ی خیلی خوب به شمار میاد ، هم میتونین مستقیما وارد مشاغل این رشته بشین که اتفاقا خیلی هم متنوعه، هم میتونین وارد زمینه های تحقیقاتی بشین

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن