خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کمک برای زیست شناسی

سلام کسی میتونه در مورد زیست به من کمکی بکنه خیلی داره اذیتم میکنه اومدم تست بزنم از کتاب نشر الگو به تست بیستم که رسیدم خالی کردم انگار داشتم کنکور میدادم کل تابستون بخونم و تست نزنم بهتره یا نه ؟تو این تست هایی که میزنم نکات برای فصل های دیگه خیلی بود از فصل 1 زیست شناسی 1 تست زدم نظر دوستان چیه فعلا فقط کتاب بخوانم یا همین جوری ادامه بدم کم کم راه میفتم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مملی تن ها نمایش پست ها
      سلام کسی میتونه در مورد زیست به من کمکی بکنه خیلی داره اذیتم میکنه اومدم تست بزنم از کتاب نشر الگو به تست بیستم که رسیدم خالی کردم انگار داشتم کنکور میدادم کل تابستون بخونم و تست نزنم بهتره یا نه ؟تو این تست هایی که میزنم نکات برای فصل های دیگه خیلی بود از فصل 1 زیست شناسی 1 تست زدم نظر دوستان چیه فعلا فقط کتاب بخوانم یا همین جوری ادامه بدم کم کم راه میفتم
      الگو سنگينه و براي كسي خوبه كه روي ٣ كتاب مسلط باشه. به نظرم شما از روي گاج نقره اي تست بزني بهتره.

موفق باشي…
      ...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      up

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زدن تست الگو کار هر کسی نیست.باید رو مطالب کتاب درسنامه هاش کامل مسلط بشی بعد بری سراغ تستاش.گرید c و d واقعا سطح آمادگی بالایی رو میخاد.اگه سوالی داشتی بازم خواستی خصوصی pm بده
      پاسخ به سوالات سربازی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MeHDi96 نمایش پست ها
      الگو سنگينه و براي كسي خوبه كه روي ٣ كتاب مسلط باشه. به نظرم شما از روي گاج نقره اي تست بزني بهتره.

موفق باشي…
      گیج شدم تانک دارم خیلی سبز دارم گاج نقره ای دارم الگو هم دارم خیلی سبزو که کلا نمیزنم درس نامشو میخونم پس اول یک دور کتابارو دقیق با تانک و گاج تموم کنم بعد برم سراغ الگو خدا کنه دوباره گیر نکنم چون وقتی الگو رو نمیتونستم بزنم به توانایی خودم شک کردم بعد دیدم ترکیبی خیلی داره خیالم راحت شد
      ویرایش توسط مملی تن ها : 29 خرداد 1394 در ساعت 03:36

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      کتاب درسی رو تا فول نشدید نرید سراغ الگو یا هر کتابه دیگه چون الان دیگه تستا ترکیبی شده تعداد خیلی کمی از یه جای خاصه پس بهتره اول اول شروع کنید به خوندن دقیق کتاب درسی بعد برید سوال گاج بزنید البته ترکیبی هاشو نه ها بعدش سطحتون رفت بالا از دی بهمن به بعد الگو رو بزنید بعد از عید هم چند بار دیگه کل گاج نقره ای رو کار کنید استاندار د تر ازهمشونه راستی خیلی سبزو از درسنامش استفاده کنید بدک نیس ولی زیاد خودتون همزمان چند تا کتاب تست نزنین چون گیج میکنه ادمو و استرس میده یه دونه از اون کمک درسیا روبردارید باهمون کار کنید تموم که شد دیدی روی اون مسلط شدید برید سراغ بعدی موازیکار کردن ضرر میزنه به ادم چون کند پیشمیریم اونجوری پساینجور شد: اول کتابدرسی درسنامه خیلی سبز دوم گاج بخش اول و دوم و سوم الگو البته همزمان نه ها بازم تاکیید میکنم ضربدری کار نکنید تک منبعی خوبه پیش برید تموم شد کتاب بعدی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من به نظرم از خیلی سبز شروع کن . بعد برس الگو .
      الگو برای زمانیه که فول روی مطالب درسی اشراف داشته باشی و حالا میخوای مثلا تست سنگین بزنی .
      راستی اصلاحیه ی کتاب الگو رو هم از سایتش بردار . چون بعضی از جواب هاش غلطه .
      یاعلی

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

من ی نظری در مورد زیست دادم ولی چون واقعا تاپیکت فرق داره با اون یکیا بازم برات مینویسم
      اولا اگه دوست داشتی بهم بگو شیوه ی زیست خوندنت چجوریه ک با هم درستش کنیم اگه مشکلی داشت
      ببین عزیزم همیشه زیستتو اینجوری بخون بار اول ک دقیق و کامل ی فصلو خوندی برای دوره برگرد از همون صفحه ی اول بدون اینکه ب مطالب نگاه کنی سعی کن مطالب اون صفحه رو ب یاد بیاری و بگی
      ممکنه بار اول فقط ی خط رو بتونی اینجوری بگی ولی هیچ عیبی نداره حتی اگه مطالب پراکنده هم از اون صفحه یادت اومد مثلا ی خط از اول صفحه ی خط از آخر بازم خیلی عالیه بعد از اینکه دیدی دیگه هیچی یادت نمیاد برو و صفحه روکامل ی بار دیگه و دقیق بخون
      گفتم برای زیست ی خلاصه داشته باشید توی زیست قرار نیست خلاصه هامونو بخونیم قراره برای بهتر یاد گرفتن کتاب ازش استفاده کنیم ب چند دلیل وجودش ضروریه
      1) بالاخره قبل آزمونا یا کنکور باید ی دور هر فصل سریع دوره ش بهتره دوره ی شب امتحان از روی مطلبی باشه ک چارت برداری و نموداری هست یعنی مثل کتاب چندین خط زیر هم نیست

2) ت مجبوری مطالب رو بنویسی این بی نهایت توی یادآوری بهت کمک میکنه

3) مطالب کتاب ممکنه پراکنده یا بی نظم باشه شما با اینکار مطالبو منظم ثبت میکنی

حالا خلاصت برای زیست باید چجوری باشه
      1) کاملا خوانا و منظم و تمیز
      2) رنگی
      3) حتما شکلای کتاب علاوه بر اینکه هر بار روی کاغذ برای خودت رسم میکنی و همه ی مطالب مربوط بهشو مینویسی کنار بخشای مرتبط باید تو خلاصتم داشته باشیدباشیش بزرگ و رنگی خیلی بهت توی کنکور یا آزمونا نوشته های رنگی خودت کمک میکنه
      4) ما خلاصه های زیستمونو تا شبای امتحان حق نداریم ازش ب تنهایی استفاده کنیم یعنی ب خوندن همین اکتفا کنیم خلاصه کنار کتاب قرار میگیره ک تو دوره اگه حس کردیم جایی بی نظمه ازش کمک بگیریم
      5) توی خلاصه ها نکات مهم تست ها رو هم مینویسیم

ببین تا جایی ک میتونی صفحات کتاب درسیتو شلوغ نکن یعنی حاشیه نویسی برای زیست رو منتقل بده ب دفتر خلاصه ها فقط کنار پاراگراف هایی ک مطالب مرتبط باهوش تو صفحه های دیگه اومده شماره ی صفحه و شماره ی پاراگراف مرتبط رو بنویس

چندین بار روخونی زیست دردی رو دوا نمیکنه باید سعی کنی چند مرتبه هر فصلو ب یاد بیاری

اما درمورد تست...
      ببین ت اگه حداقل 3 بار هر فصلو اینجوری ک من گفتم دوره کنی کاملا زیست تو ذهنت نشسته دیگه تست نیازی نیست چرا؟!
      شما برو حتما این کارو کن ک سال 92 تا 94 سوال های زیست رو با جواب بخون ببین همون مطالب کتابه یکی دوبار زدن تو خاکی ولی اونم فقط درمورد دو گزینه ک جواب هم نبوده دانش آموز چون نمیدونسته مطلب رو خودش اون دوتا رو حذف میکنه
      سوال های زیست تنها مشکلشون مفهومی و ترکیبی بودنه وگرن سخت اصن تو درسای حفظی معنی نداره! برای مفهومی و ترکیبی فقط تسلط 100 درصد رو مطالب کتاب لازمه

عید سال سوم فصل 4 زیست سال سوم ک راجع ب هورمون هاست بعد از دوبار روخونی رفتم تست بزنم دیدم خیلی غلط دارم جواب ها رو خوندم دیدم تو نکته ها مشکلی ندارم فقط نمیتونم رابطه برقرار کنم بین مطالب گفتم عیبی نداره برم جلو حله 8000 تست گاج رو همش رو با تحلیل زدم رفتم سراغ خیلی سبز روز از نو روزی از نو!!!!
      ولی فصل ایمنی رو 20 بار خونده بودم (اون موقع هنوز کشف نکرده بودم ک مطالب رو ب جای خوندن ب یاد بیارم وگرن با این روش 4 بار این کارو میکردم مخ ایمنی میشدم) رفتم تست تک و توک غلط داشتم
      میخوام بگم آدم از تست نمیتونه درس یاد بگیره باید کتابو فول شی

در ضمن تستای الگو خیلی غلط داره ها با اینکه یکی از بهترین اساتید لطف کردن تالیفش کردن ولی چون نو پاست تازه پارسال یا پیار سال ویرایش جدیدش اومده غلط هاش زیاده ولی من تستاشو زدم اونقدرا هم نکته تو تست نیست ک کلافت کنه. محمد آقاهی ک پارسال ب ما کمک میکرد تو خرید منابع معتقد بود درسنامه های الگو بهترینه البته خودمون برای درسنامه نشر دریافت دکتر عمارلو رو خوندیم خدایی اون عالیه ولی تست نداره ها ولی هر چیو بگی بهم ربط داده اون خیلی کمکم کرد
      نخریشا واستا برم خودم ی تطبیق بدم درسنامه های الگو و دریافت رو فکر کنم همون الگو کافیه

ببین من ک تست میزدم یکی درمیون غلط میشد ولی عیبی نداره تازه باید خوشحال باشی ک غلط زدی میتونی مشکلو یاد بگیری سر کنکور غلط نزنی ریاضی ک داغون همش غلط بود ولی میرفتم آزمون بالای 60 میزدم چون تو خونه شاخ غول رو میشکوندم پس نگران نباش

درمورد اینکه گفتی تست بزنم یا فقط بخونم دبیر زیست مدرسه قبلیم ک پیش درس میداد دکتر شایسته میگفت تا آخر تابستون بفهمم کسی تست زده وای ب روزگارش ی دانش آموز داشت ک هر وقت ازش درس میپرسید با ذکر شماره ی صفحه و خط جواب میداد میخواست شاگرداشم مثل اون ب این تسلط برسن ببین هستن کسایی ک انقدر خوب میخونم خود کتاب رو ک تو آزمونا خیلی بالا میزنن بدون اینکه حتی درسنامه یا جزوه ی خوب یا تست خونده باشن

آزمون میری؟؟؟
      اگه ن هیچ عیبی نداره بخوای با هم ی قرار میذاریم شما ی فصلو 4 بار اینجوری ک گفتم بخون من برات سوال میذارم جواب بده ببینیم بازم نیاز ب تست یا درسنامه با تغییر روش خوندنت داری یا ن
      اگرم نمیخوای و میخوای بری آزمون با در نظر گرفتن سطح سوالا ببین درصدت چجوری تغییر میکنه
      [B][

دریـ~~ا نیــازیــ نــــدارـهـ بــــــزرگـــــیــشـو ثــابـتــ کــنـهــ

ـهــیــــچ صـخـــرـهـ ایــ نـمـیــتــونــهــ رودخـ~~ـونـهــ رو ســ ــاکـتــ کــنــهــ

/B]

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      گیج شدم تانک دارم خیلی سبز دارم گاج نقره ای دارم الگو هم دارم خیلی سبزو که کلا نمیزنم درس نامشو میخونم پس اول یک دور کتابارو دقیق با تانک و گاج تموم کنم بعد برم سراغ الگو خدا کنه دوباره گیر نکنم چون وقتی الگو رو نمیتونستم بزنم به توانایی خودم شک کردم بعد دیدم ترکیبی خیلی داره خیالم راحت شد

چرا اینهمه کتاب داری؟؟!!!!!!
      اگه خیلی سبز داری اتفاقا درسنامه هاشو نخون! از روی الگو اگه لازم شد بخون از خیلی سبز تست بزن
      ببین اون مطالب اضافی ک تو هر درس نامه ای اومده چرنده!!!
      تو کنکور هییییییییچ مطلب اضافی ای نمیاد
      یادمه تو فرصت برابر آقای دیبا آذر اومدن گفتن بچه ها باید تا ترم فلان پزشکی بلد باشن تا بتونن جواب بدن من کلی استرس گرفتم رفتم سراغ سوالای کنکور دیدم متاسفانه جو دادن!!!!
      گاج نقره ای برای دوران بعد عیده شما همون خیلی سبزو بزن
      باور کن لازم نیست اینهمه کتاب تست بزنی ب جای این کلی کتاب درسیتو بخون اگرم گفتن تست فقط برای اینه ک بچه ها یادبگیرن تو خودن سوال دقت کنن یا مثلا فعلای منفی در منفی یا مهارت بهم ربط دادن یا بخاطر اوردن چند مطلب رو تو ی تایم محدود بدست بیارن تازه آینم با چندین بار مطالعه ی درست بدست میاد
      [B][

دریـ~~ا نیــازیــ نــــدارـهـ بــــــزرگـــــیــشـو ثــابـتــ کــنـهــ

ـهــیــــچ صـخـــرـهـ ایــ نـمـیــتــونــهــ رودخـ~~ـونـهــ رو ســ ــاکـتــ کــنــهــ

/B]

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من شما از یه کتاب دیگه استفاده کن بعد اینجوری بخون مثلن اول فصل یک از کتاب بعد ازرو درسنامه کتاب کمک اموزشی بعد تستو بزن(خیلی سبز برای این کارخیلی خوبه)

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از همه دوستان ممنونم واقعا خیلی لطف دارید بخصوص خانم طراوت خیلی تایپ کردند و نکات خوبی گفتند شرمنده که وقت دوستان گرفتم بازم ممنون دوستان خیلی کمکم کردید ممنون

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ده خب این همه کتاب داری که سرگردون میزنی.اول همه شونو به جز یکی بزار یه جا که جلوت نباشه.شروع کن از رو کتاب بخون بعد از خیلی سبز یا تانک تست بزن و درسنامه هاشو بخون.بعد برو تستای مفهومی خیلی سبز و....

13. Top | #13
      Y_m
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ادامه بده

Sent from my iPad using Tapatalk

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فعلا از روی گاج بزن بعد نشرالگو

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن