خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در نظر سنجی شرکت بفرمایید

رأی دهندگان
    42. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • عالیه ادامه بده

32 76.19%
    • خوبه

6 14.29%
    • خوب نیست ادامه نده

4 9.52%
    صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 124
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      @artim
      پس این چی میگه؟؟؟
      فایل پیوست 32216

مگه گلبولهای سفید جز سلولهای خونی نیستن؟؟؟

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در رابطه با سوال 205 گزینه 2 و 3 رو میشد رد کرد ولی گزینه 1 رو چگونه با متن کتاب رد می کنید یا گزینه 4 رو چگونه تأیید می کنید تنها سوالی که بعد از کنکور بنده واقعأ نتونستم هیچ توجیهی براش پیدا کنم همین بود به نظرم برای پاسخگویی به این سوال شانس بیشتر دخیل بود تا اطلاعات

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها
      @artim
      پس این چی میگه؟؟؟
      فایل پیوست 32216

ببین توی گزینه 4 گفته در دفاع غیر اختصاصی انواعی از سلول های خونی شرکت دارن
      سلول های خونی شامل نوتروفیل و هم خانواده اش + لنفوسیت ها و.... میباشد
      خب در دفاع غیر اختصاصی لنفوسیت که یک نوع سلول خونی هست شرکت نداره
      سوال گفته انواعی از سلول های خونی شرکت داره پس نادرست گفته
      مشاور
      ویرایش توسط artim : 29 خرداد 1394 در ساعت 21:15

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      @artim
      پس این چی میگه؟؟؟
      فایل پیوست 32216

کاملا حق با شماست...یکی از غلطای من همین بود...گلبول سفید نوعی سلول خونی..نباید این گزینه اشتباه میشد

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      خط در دفاع غیر اختصاصی لنفوسیت که یک نوع سلول خونی هست شرکت نداره
      یعنی باید نوتروفیل ها ، مونوسیت ها ، ائوزینوفیل ها و بازوفیل ها رو یک نوع سلول خونی به حساب بیاریم خوب فرضاً که بشه این رو از کتاب درسی به این صورت برداشت کرد که این ها همه جزء گروه فاگوسیت ها هستند و یک نوع سلول خونی به حساب میان ولی آیا قبل از اعلام کلید سنجش هیچ کس همچین دیدگاهی داشت ؟!
      درسته که اغلب سوالات با مطالعه دقیق و تفهیم متن کتاب درسی و تا حدودی قوه استدلال قابل پاسخگویی بودند ولی شما هم دارید کمی کم لطفی می کنید
      در دفاع از خودتون به من بگید آیا در دو روزی که کلید سنجش منتشر نشده بود هیچکس چه دانش آموز چه دبیر با تجربه حتی به ذهنش هم خطور کرده بود که با چنین برداشتی گزینه 4 رو انتخاب کنه اگر بوده من حرف شما را با کمال میل می پذیرم.

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      حالا چون لنفوسیت نیست دلیل نمیشه این گزینه جواب درست باشه...چون خود سوال گفته انواع..اگه میگفت همه اره این گزینه غلط میشود

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kahkoo نمایش پست ها
      یعنی باید نوتروفیل ها ، مونوسیت ها ، ائوزینوفیل ها و بازوفیل ها رو یک نوع سلول خونی به حساب بیاریم خوب فرضاً که بشه این رو از کتاب درسی به این صورت برداشت کرد که این ها همه جزء گروه فاگوسیت ها هستند و یک نوع سلول خونی به حساب میان ولی آیا قبل از اعلام کلید سنجش هیچ کس همچین دیدگاهی داشت ؟!
      درسته که اغلب سوالات با مطالعه دقیق و تفهیم متن کتاب درسی و تا حدودی قوه استدلال قابل پاسخگویی بودند ولی شما هم دارید کمی کم لطفی می کنید
      در دفاع از خودتون به من بگید آیا در دو روزی که کلید سنجش منتشر نشده بود هیچکس چه دانش آموز چه دبیر با تجربه حتی به ذهنش هم خطور کرده بود که با چنین برداشتی گزینه 4 رو انتخاب کنه اگر بوده من حرف شما را با کمال میل می پذیرم.
      شما بگو لنفوسیت سلول خونی هست یا نه؟؟؟
      مشاور

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در حد کتاب درسی اغلب تو خون دیده میشه

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      حالا چون لنفوسیت نیست دلیل نمیشه این گزینه جواب درست باشه...چون خود سوال گفته انواع..اگه میگفت همه اره این گزینه غلط میشود

وقتی میگه انواعی شما باید از دفاع اختصاصی و غیر اختصاصی چند نوع انتخاب کنی و بررسی کنی
      از دفاع غیر اختصاصی مثلا نوتروفیل از دفاع اختصاصین مثلا لنفوسیت b
      خب بعد نتیجه میگیریم که لنفوسیت که جزو سلول خونیه در دفاع غیر اختصاصی نیست
      مشاور

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در حد کتاب درسی اغلب تو خون دیده میشه

خب در سلول خونی خودتم قبول داری
      وقتی میگه انواعی شما باید از دفاع اختصاصی و غیر اختصاصی چند نوع انتخاب کنی و بررسی کنی
      از دفاع غیر اختصاصی مثلا نوتروفیل از دفاع اختصاصی مثلا لنفوسیت b
      مشاور

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات

از دفاع غیر اختصاصی مثلا نوتروفیل از دفاع اختصاصی نثلا لنفوسیت b
      این استنباطو کی کرده؟ که باید تو هردوتا باشه؟

انواع معنیای مختلفی میده نه صرفا چیزی که شما میگید..توروقران نگاه کنید سر ادبیات داریم بحث میکنیم نه زیست..لعنت به طراحای سوال

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این استنباطو کی کرده؟ که باید تو هردوتا باشه؟

انواع معنیای مختلفی میده نه صرفا چیزی که شما میگید..توروقران نگاه کنید سر ادبیات داریم بحث میکنیم نه زیست..لعنت به طراحای سوال
      اخه ببین وقتی میگه انواعی از سلول خونی و اشاره نمیکنه به چیز خاصی مجبوری همه سلول های خونی که در کتاب درسی هست رو بررسی کنی
      مشاور

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      خب در دفاع غیر اختصاصی لنفوسیت که یک نوع سلول خونی هست شرکت نداره
      کاملا حق با شماست...یکی از غلطای من همین بود...گلبول سفید نوعی سلول خونی..نباید این گزینه اشتباه میشد
      شما بگو لنفوسیت سلول خونی هست یا نه؟؟؟
      دوستان یکی از دلایلی که من این سوال رو مورد بحث قرار دادم همین بود...
      خب حالا به گزینه 1 توجه کنید...
      گفته هر لنفوسیتی که .....
      در این که لنفوسیت های دارای گیرنده فاگوسیتوز رو افزایش میدن شکی نیست اما مشکل اینجاست که هر لنفوسیتی
      گیرنده ی سطحی نداره
      متن کتاب:
      سلول هایtکشنده به طور مستقیم به سولهای آلوده به ویروس حمله وبا تولید پروتئینی خاص بنام پرفورین منافذی در
      این سلولها ایجاد میکنند
      با این توضیح گزینه1 نادرسته چون هر لنفوسیتی گیرنده سطحی نداره و احتمالا جواب همین گزینست
      اما درمورد گزینه4 انواعی رو اشتباه فهمیدید چون منظور همه ی انواع نیست بلکه نوعی منظور بوده
      البته من هنوز کلید این سوال رو ندیدم واصلا یادم نیست کدوم گزینه رو انتخاب کردم

ویرایش توسط Faghat Pezeshki : 29 خرداد 1394 در ساعت 21:32

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این دیدگاه شماست دوست عزیز و کاملاً قابل احترام هست اما آیا منظور از "انواعی سلول خونی" یعنی همه نوع سلول خونی بدیهیه که چنین نیست اگر اینطور باشه که شما میگید این گزینه خیلی راحت تر غلط هست اریتروسیت ها هم نوعی سلول خونی هستند ولی در دفاع غیر اختصاصی نقش مشهودی ندارند.
      از نظر من این دیدگاه شما اصلاً منطقی نیست
      تا همین جا که سلیقه ی من و شما در پاسخگویی به این سوال دخیل شده این موضوع رو که این سوال، سوال مناسبی هست رد می کند آیا خودتون هم قبول ندارید ؟!

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان یکی از دلایلی که من این سوال رو مورد بحث قرار دادم همین بود...
      خب حالا به گزینه 1 توجه کنید...
      گفته هر لنفوسیتی که .....
      در این که لنفوسیت های دارای گیرنده فاگوسیتوز رو افزایش میدن شکی نیست اما مشکل اینجاست که هر لنفوسیتی
      گیرنده ی سطحی نداره
      متن کتاب:
      سلول هایtکشنده به طور مستقیم به سولهای آلوده به ویروس حمله وبا تولید پروتئینی خاص بنام پرفورین منافذی در
      این سلولها ایجاد میکنند
      با این توضیح گزینه1 نادرسته چون هر لنفوسیتی گیرنده سطحی نداره
      اما درمورد گزینه4 انواعی رو اشتباه فهمیدید چون منظور همه ی انواع نیست بلکه نوعی منظور بوده
      البته من هنوز کلید این سوال رو ندیدم واصلا یادم نیست کدوم گزینه رو انتخاب کردم

جواب که گزینه 4 هست و بحث ام گزینه 4
      خب نوعی رو شما اگه لنفوسیت در نظر بگیری جواب درست میشه
      مشاور

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)