خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال در مورد اتمام سنوات تحصیلی و عدم صلاحیت برای ادامه تحصیل

سلام عزیزان، وقت بخیر

من دوره کاردانی مکانیک خودرو رو طی 7 ترم تونستم تموم کنم، الان هم در شرف فارغ التحصیلی هستم.
      الان که تصمیم گرفتم برای مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام کنم به یه مشکل برخوردم.
      "توجه: داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در مقطع کاردانی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند."
      سنوات تحصیلی برای من که ورودی بهمن 90 هستم حداکثر 2.5 سال یعنی پنج ترم هستش، با این اوصاف یعنی من به هیچ وجه نمیتونم از طریق دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم؟!

خواهش میکنم راهنمایی کنید از وقتی این اطلاعیه رو دیدم واقعا نگران شدم.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Preza نمایش پست ها
      سلام عزیزان، وقت بخیر

من دوره کاردانی مکانیک خودرو رو طی 7 ترم تونستم تموم کنم، الان هم در شرف فارغ التحصیلی هستم.
      الان که تصمیم گرفتم برای مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بدون آزمون ثبت نام کنم به یه مشکل برخوردم.

سنوات تحصیلی برای من که ورودی بهمن 90 هستم حداکثر 2.5 سال یعنی پنج ترم هستش، با این اوصاف یعنی من به هیچ وجه نمیتونم از طریق دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم؟!

خواهش میکنم راهنمایی کنید از وقتی این اطلاعیه رو دیدم واقعا نگران شدم.
      متاسفانه خیر.مگه اینکه ترم6و 7رو جز1سال اضطراری مورد تایید نظام وظیفه حساب کنید در اینصورت میشه.هرکسی هم حق داره 1سال به معافیت تحصیلی بیافزاید در صورت اضطراری بودن.مطمن شماهم از اون سنوات استفاده کردید بازم از دانشگاهتون بپرسید چون اگه اینجور باشه و معافیت تحصیلی شما تموم شده باشه و ترم6و7هیچ معافیت نداشته باشید غیبت میخورید و مدرکتون هیچ ارزشی نداره
      زندگی پانتومیم است

حرف دلت را به زبان بیاوری باخته ای...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط djamin نمایش پست ها
      متاسفانه خیر.مگه اینکه ترم6و 7رو جز1سال اضطراری مورد تایید نظام وظیفه حساب کنید در اینصورت میشه.هرکسی هم حق داره 1سال به معافیت تحصیلی بیافزاید در صورت اضطراری بودن.مطمن شماهم از اون سنوات استفاده کردید بازم از دانشگاهتون بپرسید چون اگه اینجور باشه و معافیت تحصیلی شما تموم شده باشه و ترم6و7هیچ معافیت نداشته باشید غیبت میخورید و مدرکتون هیچ ارزشی نداره
      خیلی ممنون بابت پاسخگویی دوست عزیز.

این که میگین یک سال میشه به معافیت تحصیلی اضافه کرد قطعی هستش؟ بعد در چه صورتی بهش "اضطراری" اطلاق میشه؟
      چون اگه اینطور باشه من میتونم ادامه تحصیل بدم. همونطور که گفتم من ورودی بهمن 90 هستم، و همین ترم یعنی بهمن 93 هم فارغ التحصیل میشم. یعنی در طول 3.5 سال تونستم کاردانی رو بگیرم.
      بعد در طول این 7 ترم من اصلا مشروط نشدم، فقط بخاطر مشغله کاری مجبور بودم تعداد واحد ها رو کم بردارم که باعث شد انقدر طول بکشه.
      کلا به نظرتون امکانش هست که در مورد این قضیه استثنا قائل بشن؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Preza نمایش پست ها
      خیلی ممنون بابت پاسخگویی دوست عزیز.

این که میگین یک سال میشه به معافیت تحصیلی اضافه کرد قطعی هستش؟ بعد در چه صورتی بهش "اضطراری" اطلاق میشه؟
      چون اگه اینطور باشه من میتونم ادامه تحصیل بدم. همونطور که گفتم من ورودی بهمن 90 هستم، و همین ترم یعنی بهمن 93 هم فارغ التحصیل میشم. یعنی در طول 3.5 سال تونستم کاردانی رو بگیرم.
      بعد در طول این 7 ترم من اصلا مشروط نشدم، فقط بخاطر مشغله کاری مجبور بودم تعداد واحد ها رو کم بردارم که باعث شد انقدر طول بکشه.
      کلا به نظرتون امکانش هست که در مورد این قضیه استثنا قائل بشن؟
      بله قطعی هستش.درصورتی که مث شما بیش از دو نیم سال درس بخونن میدن این یکسال.استثنایی که نیستش.ولی خوب ممکنه اگر ریزنمراتتون ببین و ببین که هیچی نیفتاده اید بتونید
      زندگی پانتومیم است

حرف دلت را به زبان بیاوری باخته ای...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)