خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

معرفی کتاب * امکان * نوشته ی علی سخاوتی

emkan.jpg

سلام به همه ی دوستام توی سایت کنکور.شمایی که کنکوری 94 ، 93 ، 92 ، 91 یا هر سال دیگه ای بودی.شمایی که کنکوری آینده ای.کنکوری 95 ، 96 یا 97.همه ی ما حداقل یک سال از عمرمون ، اون هم یه بازه ی زمانی خیلی خاص رو ، به کنکور اختصاص دادیم یا خواهیم داد.و چون توی دل اون ، و زیر آسمون تاریک اون بودیم یا خواهیم بود ، هیچ وقت به ذهنمون حتی برای یک لحظه اجازه ی پرواز و اوج گرفتن ندادیم ، که بریم و روی شاخه ی یه درختی بشینیم و از بیرون به این محیط بسته ی تاریک اون نگاه کنیم.خیلی هامون اصلا فکر نمیکردیم بیرونی وجود داشته باشه.اما وجود داره."امکان" داره.

header11.jpg

به نظرم الآن بهترین زمان برای معرفی این کتاب هست.کتابی بی نظیر از نویسنده ای که خودش این غول بزرگ یعنی کنکور رو به ناجور ترین شکل یعنی با قبولی در برق صنعتی شریف به خاک زد و حال تجربیات گران بهای خودشو با ماها در میون گذاشته.نه اشتباه نکنید.آقای سخاوتی قرار نیست از ساعت مطالعه ی خودشون در سال کنکور ، یا کتاب های اتوبان ویژه و همیشه سبز و کاج و لقمه ی آفتاب مهتاب ، یا آزمون های استرس آور f و گزینه ی 1 و 3 و 4 و کاج ، و حتی راجع به اساتید برجسته ی کنکور که دی وی دی هایی با قیمت های کمر شکن برای پدران زحمت کش دارن ، با ما صحبت کنن.قرار هست از این دنیای تاریک و شلوغه کنکور حتی برای یک ساعت خارج بشیم و ببینیم که ما بیشتر از یک عددیم.و اینکه من و تو توی یه رتبه خلاصه نمیشیم.

و اینکه تا الآن کنکور ما رو در چه خوابی فرو برده بود.که ما چقدر قابلیت داشتیم و زیر سقف کنکور در سکوت مرد.
      اما هیچ وقت دیر نیست...

این کتاب رو به همه پیشنهاد میکنم.

لینک دانلود

ویرایش توسط Behrus58 : 26 خرداد 1394 در ساعت 23:35

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

درود بر شما ،
      با سرعت نور در حال مطالعه ی این کتاب هستم ، به اشتراک گذاشتن این کتاب توسط شمایی که دانشجو هستین بسیار ارزشمنده برای ما

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      فایل صوتیشو دارم ، خیلی خوبه

حتما مطالعه کنید .

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بله فایل صوتی هم داره.

هر سال نزدیک به یک میلیون نوجوان هجده ساله در کنکور یا همان آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت می کنند. مغز آنها در طی سالها آموزش مادون متوسط شستشو داده شده است تا باور کنند دانشگاه رفتن تنها گزینه آنها در زندگی است. آنها باور کرده اند که اگر دانشگاه نروند زندگیشان تباه می شود و دیگر به درد هیچ کس و هیچ چیز نخواهند خورد.
      بیست سال پیش یعنی زمانی که من در آزمون کنکور شرکت کردم و همه هم سن و سالهای من، بدون کوچکترین شکی باور داشتیم که دانشگاه رفتن تنها گزینه ممکن برای ماست. قانون نانوشته ای می گفت که اگر رتبه خوبی برای قبولی در دانشگاه بدست نیاوری، مجبوری سال بعد دوباره برای کنکور درس بخوانی. حتی اگر سال بعد هم قبول نشوی و پسر باشی و مجبور به سربازی رفتن، در حین خدمت سربازی باید برای کنکور بخوانی و کنکور بدهی. باز هم اگر قبول نشدی، بعد از خدمات سربازی. و اینقدر پشت کنکور بمانی و بمانی و بخوانی تا بالاخره قبول بشوی! چاره دیگری نیست!
      - See more at: http://alisekhavati.com/2012/05/%DA%....nQ1QSVnK.dpuf

ویرایش توسط Behrus58 : 27 خرداد 1394 در ساعت 11:04

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من راستش با نویسنده کتاب موافق نیستم......نمیگم همه ولی بعضی ها کنکور میدیم که به اهداف مون در زندگی نزدیک بشیم.... و در ایران رفتن به دانشگاه ما رو قدری به اهداف مون نزدیک تر می کنه........

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نویسنده کتاب الان اگه خودش دانشگاه نرفته بود مردم کتابشو نگاه هم نمی کردن.......

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ارمان 2 نمایش پست ها
      من راستش با نویسنده کتاب موافق نیستم......نمیگم همه ولی بعضی ها کنکور میدیم که به اهداف مون در زندگی نزدیک بشیم.... و در ایران رفتن به دانشگاه ما رو قدری به اهداف مون نزدیک تر می کنه........
      نوسینده به کل مسیر دانشگاه رو منسوخ ندونسته و دلیله قلمه تندشون توی اوایله کتاب ، دشواریه روشن کردن ذهنه خیلی از ماهاس که تا حدی غرق کنکور و دانشگاه شدیم که خیلی چیز ها رو نمیبینیم.
      من کمتر از 1 درصد افراد رو دیدم که با دانشگاه رفتن به چیزی که میخواستن رسیدن.شخصا هنوز هم معتقدم باید دانشگاه رفت اما رشته باید کاملا با علاقه هم سو باشه.و دانشگاهی که جو دبیرستانی داره برابر هست با اتلافه زمان.شریف هم جو دبیرستانی داره و به همین دلیل علی سخاوتی با توجه به زاویه ی دیدش کمی تندروی کرده.

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نویسنده کتاب الان اگه خودش دانشگاه نرفته بود مردم کتابشو نگاه هم نمی کردن.......
      این جمله رو خودم به کسی که کتاب رو بهم معرفی کرد گفتم.و بعدا به این موضوع فکر کردم که الآن مقصر آقای سخاوتی هستن یا جامعه ؟ تا کی میخوایم برای اینکه به چشم مردم بیایم زندگی کنیم ... ؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونم منم دانلود میکنم واز همین الان شروع میکنم ب خوندنش

اندیشیدن به پایان هر چیز
      شیرینی حضورش را تلخ می کند
      بگذار پایان تو را غافلگیر کند درست مانند آغاز .

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Behrus58;473426]این جمله رو خودم به کسی که کتاب رو بهم معرفی کرد گفتم.و بعدا به این موضوع فکر کردم که الآن مقصر آقای سخاوتی هستن یا جامعه ؟ تا کی میخوایم برای اینکه به چشم مردم بیایم زندگی کنیم ... ؟[

اینجا ایران وبا دانشگاه میشه تا حدی پیشرفت کرد... کاری به نگاه مردم ندارم..... ولی ایران پتانسیل اینو نداره که بدون دانشگاه بشه به جایی رسید./QUOTE]

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من احساسم اینه که نویسنده ی این کتاب دروازه ای رو باز میکنه به روی کسانیکه همه چیز رو در دانشگاه میبینند ، و اتفاقا کتاب بسیار ضروری ای هستش
      باید قبول کنیم که زیاد از دانشگاه نباید توقع داشت ،
      نویسنده ی این کتاب میگه ، تنها دانشگاه نیست که یک نفر شخصیت اجتماعی پیدا میکند ، صاحب پول میشود و ..
      و اینطور احساس میکنم که نویسنده ی این کتاب میخواد عقاید مذخرفی رو که به خورد ما دادن رو دور بریزیم
      واقعا میشه بدون دانشگاه رفتن صاحب همه چیز شد این حرف درسته حتی تو ایران ، از خودم نگفتم ، تو فامیل داریم چنین افرادی که اولش به معنای واقعی کلمه هیچ چی نداشتن
      نویسنده ی این کتاب ، ما رو دعوت میکنه به شکوفایی ذهنمون و دور ریختن کلیشه ها و خلاقیت و نوآوری
      ممنون از شما

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Al I نمایش پست ها
      من احساسم اینه که نویسنده ی این کتاب دروازه ای رو باز میکنه به روی کسانیکه همه چیز رو در دانشگاه میبینند ، و اتفاقا کتاب بسیار ضروری ای هستش
      باید قبول کنیم که زیاد از دانشگاه نباید توقع داشت ،
      نویسنده ی این کتاب میگه ، تنها دانشگاه نیست که یک نفر شخصیت اجتماعی پیدا میکند ، صاحب پول میشود و ..
      و اینطور احساس میکنم که نویسنده ی این کتاب میخواد عقاید مذخرفی رو که به خورد ما دادن رو دور بریزیم
      واقعا میشه بدون دانشگاه رفتن صاحب همه چیز شد این حرف درسته حتی تو ایران ، از خودم نگفتم ، تو فامیل داریم چنین افرادی که اولش به معنای واقعی کلمه هیچ چی نداشتن
      نویسنده ی این کتاب ، ما رو دعوت میکنه به شکوفایی ذهنمون و دور ریختن کلیشه ها و خلاقیت و نوآوری

ممنون از شما
      بستگی داره شکوفایی رو تو چی ببینم. برای همه نمیشه یک نسخه واحد پیچید.....

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما دنبال خواسته هات بری قطعا شکوفا میشی ، مشکل خیلیا اینه که ، به قول نویسنده زودتر این حرفا بهشون زده نمیشه زودتر چشماشون به دنیای اطرافشون باز نمیشه تا سن 25 ، 26 سالگی همینطوری دور خودش میچرخه و یهو چششو باز میکنه میبینه ای دل غافل الان 26 سالشه و این شغل درست و حسابی ای نداره و از یه طرفم بهش دائم میگن برو ازدواج کن ، بعد میاد دنبال کار میره ولی میبینه سال ها زمان لازمه که به شکوفایی برسه ولی دلسرد میشه میشینه خونه میگه کار نیست ، اتفاقا درست هم میگه
      نویسنده این کتاب نمیگه که تحصیلات نداشته باش ، میگه اون هدفی رو که داری خوب بشناس و زیاد از دانشگاه توقع نداشته باش که مهارتهای اجتماعی رو بهت یاد بده فن بیان رو یاد بده و خیلی چیزای دیگه

من این دو قسمت از کتاب رو انتخاب کردم شاید جواب شما باشد

ca2.pngpic.png

14. Top | #14
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 2 نمایش پست ها
      شاید یه نفر شکوفایی رو توی تحقیق و کار علمی ببینه نه ؟ خب چه بهتر که بره دنبالش.
      شاید هم از این همه کنکوری که وارده مهندسی و پزشکی میشن کسایی واقعا برای این کار به دنیا اومدن.ولی متاسفانه چیزی که الآن داره تو کشور اتفاق میوفته اینه که کمتر از 1 درصد افراد به چیزی که باید تبدیل بشن تبدیل میشن.طرف باید یه آشپز حرفه ای میشده با جریان آموزشی اومده جلو رسیده به مهندسی کامپیوتر ! طرف باید کارگردان یا نویسنده یا هر چیز دیگه ای میشده و یه دفعه برای پزشک شدن میمونه پشت کنکور و یک سال دیگه هم برای هدفی که فقط بهش القا شده که هدف خودشه، میجنگه ...

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن