خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دینی که الان داری بهت ارث رسیده و یا با تفکر بهش رسیدی؟

رأی دهندگان
    118. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • ارثی

83 70.34%
    • با تفکر

35 29.66%
    صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2111213 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 166 به 180 از 181
    1. Top | #166
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اافتخار میکنم دین من شیعه هست شیعه امام جعفر صادق

و کامل ترین دین هم دین اسلام هست

2. Top | #167
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سامان آیرملو نمایش پست ها
      من هم تا 17 18 سالگی لاجرم مسلمان بودم اما بعدش روز به روز بیشتر با گوشت و پوست و استخوانم به این جمله کارل مارکس ایمان آوردم که : دین افیون توده هاست .

الانم 7 8 سالی هست که خودم رو آگنوستیک میدونم و معرفی میکنم .

چقدر جالب !!

من هم تا 16 ، 17 سالگی مخالف مذهب بودم (طوری که همکلاسی هام و حتی معلم ها !! تو کلاس بهم میگفتن کمونیست)اما بعدش روز به روز بیشتر با گوشت و پوست و استخوانم به این جمله علی شریعتی ایمان آوردم که :

خدایا: این آیه را که بر زبان داستایوسکی رانده ای، بر دلهای روشنفکران فرود آر که: "اگر خدا نباشد، همه چیز مجاز است". جهان فاقد معنی و زندگی ، فاقد هدف و انسان پوچ است ؛ و انسان فاقد معنی، فاقد مسئولیت نیز هست.

پ.ن : البته امروز چیزی به اسم روشنفکر در کشور ما وجود نداره !! الآن روشنفکر به کسانی گفته میشه که 1- دین ندارن
      2- بدون تحقیق و فقط از روی ظاهر مسلمین ، اسلام رو میکوبند
      3- به جای چای قهوه میخورن و به جای آبگوشت
      بیف استراگانوف !!

3. Top | #168
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Putin نمایش پست ها
      چقدر جالب !!

من هم تا 16 ، 17 سالگی مخالف مذهب بودم (طوری که همکلاسی هام و حتی معلم ها !! تو کلاس بهم میگفتن کمونیست)اما بعدش روز به روز بیشتر با گوشت و پوست و استخوانم به این جمله علی شریعتی ایمان آوردم که :

خدایا: این آیه را که بر زبان داستایوسکی رانده ای، بر دلهای روشنفکران فرود آر که: "اگر خدا نباشد، همه چیز مجاز است". جهان فاقد معنی و زندگی ، فاقد هدف و انسان پوچ است ؛ و انسان فاقد معنی، فاقد مسئولیت نیز هست.

پ.ن : البته امروز چیزی به اسم روشنفکر در کشور ما وجود نداره !! الآن روشنفکر به کسانی گفته میشه که 1- دین ندارن
      2- بدون تحقیق و فقط از روی ظاهر مسلمین ، اسلام رو میکوبند
      3- به جای چای قهوه میخورن و به جای آبگوشت
      بیف استراگانوف !!

این سه مورد برداشت شخصی شماس جمع نبندین.
      در مورد *۲* هم باید بگم باید تو کشوری دین واقعی باشه بعد راجب اینچیزا حرف زد دینی که تو ایرانه صرفا برای کسانی معرفی شده که بدون هیچ اگاهی هرچی راجب خدا و پیغمبر باشه قبول نمیکنن ولی نمیدونن اسلام ایران اسلامیه که از بیخ و بن ساختگیه و واسه یه عده منفعت داره فقط همین
      البته کلا اعتقاد ندارم به اسلام . ما هم قبلا دین داشتیم ولی برای رواج اسلام و بهتره بگم به اسم رواج اسلام اومدن زدن کشتن تجاوز کردن و غارت کردن الان یه نفر نمیتونه بگه من مسیحیم یا یهودیم انگار خدای محمد با خدای عیسی و موسی و زرتشت فرق میکرد....
      مشکله درک کردنش....
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

4. Top | #169
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
      این سه مورد برداشت شخصی شماس جمع نبندین.
      در مورد *۲* هم باید بگم باید تو کشوری دین واقعی باشه بعد راجب اینچیزا حرف زد دینی که تو ایرانه صرفا برای کسانی معرفی شده که بدون هیچ اگاهی هرچی راجب خدا و پیغمبر باشه قبول نمیکنن ولی نمیدونن اسلام ایران اسلامیه که از بیخ و بن ساختگیه و واسه یه عده منفعت داره فقط همین
      البته کلا اعتقاد ندارم به اسلام . ما هم قبلا دین داشتیم ولی برای رواج اسلام و بهتره بگم به اسم رواج اسلام اومدن زدن کشتن تجاوز کردن و غارت کردن الان یه نفر نمیتونه بگه من مسیحیم یا یهودیم انگار خدای محمد با خدای عیسی و موسی و زرتشت فرق میکرد....
      مشکله درک کردنش....
      بعله ، حق با شماست نباید جمع می بستم ، اما برداشت شما مگه چیز دیگریست ؟! میتونم بدونم شما در این مورد چی فکر می کنید ؟!

تشیع صفوی دینیست که برای اداره حکومت ساخته و پرداخته شده ، و در این راه از احادیث ساختگی و حتی قرآن!! استفاده شده ، اما تشیع حقیقی هنوز زندست و قابل دسترسی ، فقط کافی حق طلب بود ، منبع خواستید با کمال میل میتونم کمکتون کنم ،

اما در مورد اینکه خدای موسی ، عیسی و محمد و .... یکی بوده حق با شماست ، اما دین اسلام با مسیحیت و یهود یکی نیست !! مخصوصا به این دلیل که یهود و مسیحیت دستکاری شدند و اسلام مسخ ،

به عنوان مثال ، در مسیحیت گفته میشه که اگر سیلی زدند به گونه شما ، شما اونور صورتت رو هم ببر تا بزنن !!

اما در اسلام میگه اگر کسی به شما ظلمی کرد شما هم همانگونه برخورد کنید ، و بر دشمنانتون بتازید و بکشید و جهاد کنید و .....

به همین دلیل هم هست که ویل دورانت تاریخ نگار مطرح جهان در مورد اسلام و مسیحیت میگه ، اسلام اخلاق مردانه رو تبلیغ میکنه و مسیحیت زنانه ،

5. Top | #170
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعله ، حق با شماست نباید جمع می بستم ، اما برداشت شما مگه چیز دیگریست ؟! میتونم بدونم شما در این مورد چی فکر می کنید ؟!

تشیع صفوی دینیست که برای اداره حکومت ساخته و پرداخته شده ، و در این راه از احادیث ساختگی و حتی قرآن!! استفاده شده ، اما تشیع حقیقی هنوز زندست و قابل دسترسی ، فقط کافی حق طلب بود ، منبع خواستید با کمال میل میتونم کمکتون کنم ،

اما در مورد اینکه خدای موسی ، عیسی و محمد و .... یکی بوده حق با شماست ، اما دین اسلام با مسیحیت و یهود یکی نیست !! مخصوصا به این دلیل که یهود و مسیحیت دستکاری شدند و اسلام مسخ ،

به عنوان مثال ، در مسیحیت گفته میشه که اگر سیلی زدند به گونه شما ، شما اونور صورتت رو هم ببر تا بزنن !!

اما در اسلام میگه اگر کسی به شما ظلمی کرد شما هم همانگونه برخورد کنید ، و بر دشمنانتون بتازید و بکشید و جهاد کنید و .....

به همین دلیل هم هست که ویل دورانت تاریخ نگار مطرح جهان در مورد اسلام و مسیحیت میگه ، اسلام اخلاق مردانه رو تبلیغ میکنه و مسیحیت زنانه ،
      میشه بگید کجای مسیحیت چنین چیزی نوشته شده؟
      تورات و قرآن بیشتر از ۵۰درصد شباهت دارند و تمامی داستانهایی که در تورات در مورد پیامبران
      یوسف
      یعقوب
      ابراهیم
      نوح
      آدم و حوا و... اومده با شباهت فوق العاده عجیبی در قرآن آمده ....همین مکتبی که شما تحریف شده می نامیدش

6. Top | #171
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس چون ماه‏هاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بنشينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند راه برايشان گشاده گردانيد زيرا خدا آمرزنده مهربان است

سوره توبه آیه ۵

اینجا نوشته شده که باید مشرک رو کشت و اگر نماز و زکات داد ازش دست بردار
      مشرک به کسی گفته می شود که به خدا و روز قیامت و معاد شرک بورزند

نظرتون چیه؟؟لطفا بی تعصب بگو
      ویرایش توسط sam-n : 01 دی 1393 در ساعت 23:44

7. Top | #172
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده‏اش حرام گردانيده‏اند حرام نمى‏دارند و متدين به دين حق نمى‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏خود جزيه دهند
      سوره توبه آیه ۲۹

و در اینجا هم میگه کسانی که به روز باز پسین ایمان نمی آورند
      و اون چیزی که فرستاده خدا فرستاده رو‌ حرام نمی دونند قتال و کارزار کنید

معنیش خیلی واضحه
      نظرت رو در این باره هم بگو

8. Top | #173
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      پس چون ماه‏هاى حرام سپرى شد مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بنشينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند راه برايشان گشاده گردانيد زيرا خدا آمرزنده مهربان است سوره توبه آیه ۵

اینجا نوشته شده که باید مشرک رو کشت و اگر نماز و زکات داد ازش دست بردار
      مشرک به کسی گفته می شود که به خدا و روز قیامت و معاد شرک بورزند

نظرتون چیه؟؟لطفا بی تعصب بگو
      خداوکیلی به خاطر طرز صحبت های قبلیت دیگه نمیخواستم باهات بحثی داشته باشم ، اما حالا که داری با لحن مناسب برای بحث (یعنی احترام متقابل)صحبت میکنی ، با کمال میل اینکارو انجام میدم ؛

در واقع یکی از مشکلات اصلی جامعه امروز ما شرکه ، شرک بیشتر در بین قشر مذهبی ما موجوده ، یک شرک پنهان که یکی از دلایل اصلی شیعیان با اهل تسنن هم محسوب میشه ، و اون پرستید اهل بیت در جامعه امروز ماست ،

در کشور ما ، علماء(بع خاطر منافع شخصی که ذکرشون در حوصله بحث نمیگنجه) دست به تحریف دین میزنن و تو مخ یک مشت بچه شیعه تعصبی فرو میکنند که حسین هم یجورایی خداست !!

میتونه بر خلاف نظر خدا کسی رو ببخشه و راه بده بهشت ، علی (ع) در زمان زندگیش میتونست فلان کارو بکنه و ....... مثال های زیادی از این دست هست که پای هر منبری بشینی میشنوی ،

و این کاملا برخلاف عدل خداوند ، و از نظر خدا فقط اعمال و حسنات هست که ارزش داره و نه گریه و زاری بر حسین و ......

این فقط یکی از نمونه های شرک در جامعه ما بود ، اما در جواب شما ، اگر ممکنه سوالتون رو واضح تر بگید ، مثلا با کدوم قسمت آیه مشکل دارید ؟؟ اینکه مشرک کیه ؟؟ یا اینکه چرا خدا گفته باید مشرکین رو بکشیم ؟؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

با كسانى از اهل كتاب كه به خدا و روز بازپسين ايمان نمى‏آورند و آنچه را خدا و فرستاده‏اش حرام گردانيده‏اند حرام نمى‏دارند و متدين به دين حق نمى‏گردند كارزار كنيد تا با [كمال] خوارى به دست‏خود جزيه دهند
      سوره توبه آیه ۲۹

معنیش خیلی واضحه
      من نمیدونم سوالتون در مورد اهل کتابه یا کفار ،

اما اگر در مورد اهل کتابه ، در قرآن در مورد اهل کتاب واقعی و حق جو چنین گفته شده :

سوره قصص آیات 51 الی 53

وَلَقَدْ وَصَّلْنَا لَهُمُ الْقَوْلَ لَعَلَّهُمْ یتَذَكَّرُونَ«51»
      ما آیات قرآن را یکی پس از دیگری برای آنان آوردیم شاید متذکر شوند!

الَّذِینَ آتَینَاهُمُ الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِهِ هُمْ بِهِ یؤْمِنُونَ«52»
      کسانی که قبلا کتاب آسمانی به آنان داده‌ایم به آن [= قرآن‌] ایمان می‌آورند!

وَإِذَا یتْلَى عَلَیهِمْ قَالُوا آمَنَّا بِهِ إِنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّنَا إِنَّا كُنَّا مِنْ قَبْلِهِ مُسْلِمِینَ«53»
      و هنگامی که بر آنان خوانده شود می‌گویند: «به آن ایمان آوردیم؛ اینها همه حق است و از سوی پروردگار ماست؛ ما پیش از این هم مسلمان بودیم!»

یعنی وقتی مثلا یک مسیحی حق طلب و به دور از تعصب بیاد قرآنو با دقت تمام بخونه و تفکر کنه ، به این نتیجه میرسه که اسلام دین برحق و کامل تره ؛

9. Top | #174
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خداوکیلی به خاطر طرز صحبت های قبلیت دیگه نمیخواستم باهات بحثی داشته باشم ، اما حالا که داری با لحن مناسب برای بحث (یعنی احترام متقابل)صحبت میکنی ، با کمال میل اینکارو انجام میدم ؛

در واقع یکی از مشکلات اصلی جامعه امروز ما شرکه ، شرک بیشتر در بین قشر مذهبی ما موجوده ، یک شرک پنهان که یکی از دلایل اصلی شیعیان با اهل تسنن هم محسوب میشه ، و اون پرستید اهل بیت در جامعه امروز ماست ،

در کشور ما ، علماء(بع خاطر منافع شخصی که ذکرشون در حوصله بحث نمیگنجه) دست به تحریف دین میزنن و تو مخ یک مشت بچه شیعه تعصبی فرو میکنند که حسین هم یجورایی خداست !!

میتونه بر خلاف نظر خدا کسی رو ببخشه و راه بده بهشت ، علی (ع) در زمان زندگیش میتونست فلان کارو بکنه و ....... مثال های زیادی از این دست هست که پای هر منبری بشینی میشنوی ،

و این کاملا برخلاف عدل خداوند ، و از نظر خدا فقط اعمال و حسنات هست که ارزش داره و نه گریه و زاری بر حسین و ......

این فقط یکی از نمونه های شرک در جامعه ما بود ، اما در جواب شما ، اگر ممکنه سوالتون رو واضح تر بگید ، مثلا با کدوم قسمت آیه مشکل دارید ؟؟ اینکه مشرک کیه ؟؟ یا اینکه چرا خدا گفته باید مشرکین رو بکشیم ؟؟

من نمیدونم سوالتون در مورد اهل کتابه یا کفار ،

اما اگر در مورد اهل کتابه ، در قرآن در مورد اهل کتاب واقعی و حق جو چنین گفته شده :

سوره قصص آیات 51 الی 53

وَلَقَدْ وَصَّلْنَا لَهُمُ الْقَوْلَ لَعَلَّهُمْ یتَذَكَّرُونَ«51»
      ما آیات قرآن را یکی پس از دیگری برای آنان آوردیم شاید متذکر شوند!

الَّذِینَ آتَینَاهُمُ الْكِتَابَ مِنْ قَبْلِهِ هُمْ بِهِ یؤْمِنُونَ«52»
      کسانی که قبلا کتاب آسمانی به آنان داده‌ایم به آن [= قرآن‌] ایمان می‌آورند!

وَإِذَا یتْلَى عَلَیهِمْ قَالُوا آمَنَّا بِهِ إِنَّهُ الْحَقُّ مِنْ رَبِّنَا إِنَّا كُنَّا مِنْ قَبْلِهِ مُسْلِمِینَ«53»
      و هنگامی که بر آنان خوانده شود می‌گویند: «به آن ایمان آوردیم؛ اینها همه حق است و از سوی پروردگار ماست؛ ما پیش از این هم مسلمان بودیم!»

یعنی وقتی مثلا یک مسیحی حق طلب و به دور از تعصب بیاد قرآنو با دقت تمام بخونه و تفکر کنه ، به این نتیجه میرسه که اسلام دین برحق و کامل تره ؛
      خواهش میکنم واضح حرف بزنید و مفید
      سوال اولی که من دارم
      مثلا من به خدا اعتقادی ندارم و به روز قیامت مشرک شدم آیا باید کشته بشوم؟؟

حالا اگر مسیحیها و خیلیا دیگه قوانین اسلام رو بشنون و قبول نکنن طبق آیه ۲۹سوره توبه باید کشته بشن ؟؟

10. Top | #175
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم واضح حرف بزنید و مفید
      سوال اولی که من دارم
      مثلا من به خدا اعتقادی ندارم و به روز قیامت مشرک شدم آیا باید کشته بشوم؟؟

حالا اگر مسیحیها و خیلیا دیگه قوانین اسلام رو بشنون و قبول نکنن طبق آیه ۲۹سوره توبه باید کشته بشن ؟؟
      ببین دوست عزیز ، کسی که خدا رو قبول نداره میشه کافر ، کسی که خدارو قبول داره اما در کنارش خدا های دیگری رو هم برا خودش درست میکنه میشه مشرک ، مثل بعضی از نمونه های بت پرستی یا چیزی که الآن در مسیحیت وجود داره که مسیح رو فرزند خدا میدونن و......

اما حکم قرآن در مورد آدم کافر چیه ؟! به قول شما قرآن میگه کفار رو بکشید !! بعله کاملا درسته ، بارها و بارها در قرآن گفته شده که کفار رو بکشید یا به دوستی نگیرید و ......

اما سوال بعدی که پیش میاد اینه که ، کفار چه کسانی هستند ؟؟

قرآن در این باره میگه :

إِنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ وَشَاقُّوا الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَینَ لَهُمُ الْهُدَى لَنْ یضُرُّوا اللَّهَ شَیئًا وَسَیحْبِطُ أَعْمَالَهُمْ

آنان که کافر شدند و (مردم را) از راه خدا بازداشتند و بعد از روشن‌شدن هدایت برای آنان (باز) به مخالفت با رسول (خدا) برخاستند، هرگز زیانی به خدا نمی‌رسانند و (خداوند) بزودی اعمالشان را نابود می‌کند!

سوره محمد _ آیه 32

خوب حالا باید پرسید آیا برای به عنوان مثال شخص شما ، هدایت روشن شده یا خیر !!

در واقع کافر(طبق قرآن و حرف خدا ، نه حرف شیخ و ملا) یعنی کسی که بعد از اینکه قبول کرد اسلام دین برحقه و درسته و کاملا انسانیه و دینیست کامل و از سوی خدا نازل شده و......بعد از پذیرش همه اینها باز برگرده بگه که من میخوام به راه خودم برم و دوست دارم فساد کنم ، دروغ بگم و ظلم کنم ؛

به چنین کسی میگن کافر و سزاش مرگه !! حتی در جوامع غربی هم سزای چنین شخصی مرگ یا جریمست !! فقط با این تفاوت که اسلام برای ما یعنی قانون اساسی برای اونها !! و کافر برای ما یعنی مجرم برای اونها !!

اوکی ؟؟

11. Top | #176
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین دوست عزیز ، کسی که خدا رو قبول نداره میشه کافر ، کسی که خدارو قبول داره اما در کنارش خدا های دیگری رو هم برا خودش درست میکنه میشه مشرک ، مثل بعضی از نمونه های بت پرستی یا چیزی که الآن در مسیحیت وجود داره که مسیح رو فرزند خدا میدونن و......

اما حکم قرآن در مورد آدم کافر چیه ؟! به قول شما قرآن میگه کفار رو بکشید !! بعله کاملا درسته ، بارها و بارها در قرآن گفته شده که کفار رو بکشید یا به دوستی نگیرید و ......

اما سوال بعدی که پیش میاد اینه که ، کفار چه کسانی هستند ؟؟

قرآن در این باره میگه :

إِنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ وَشَاقُّوا الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ مَا تَبَینَ لَهُمُ الْهُدَى لَنْ یضُرُّوا اللَّهَ شَیئًا وَسَیحْبِطُ أَعْمَالَهُمْ

آنان که کافر شدند و (مردم را) از راه خدا بازداشتند و بعد از روشن‌شدن هدایت برای آنان (باز) به مخالفت با رسول (خدا) برخاستند، هرگز زیانی به خدا نمی‌رسانند و (خداوند) بزودی اعمالشان را نابود می‌کند!

سوره محمد _ آیه 32

خوب حالا باید پرسید آیا برای به عنوان مثال شخص شما ، هدایت روشن شده یا خیر !!

در واقع کافر(طبق قرآن و حرف خدا ، نه حرف شیخ و ملا) یعنی کسی که بعد از اینکه قبول کرد اسلام دین برحقه و درسته و کاملا انسانیه و دینیست کامل و از سوی خدا نازل شده و......بعد از پذیرش همه اینها باز برگرده بگه که من میخوام به راه خودم برم و دوست دارم فساد کنم ، دروغ بگم و ظلم کنم ؛

به چنین کسی میگن کافر و سزاش مرگه !! حتی در جوامع غربی هم سزای چنین شخصی مرگ یا جریمست !! فقط با این تفاوت که اسلام برای ما یعنی قانون اساسی برای اونها !! و کافر برای ما یعنی مجرم برای اونها !!

اوکی ؟؟
      در جوامع غرب که کمونیست و سکولار هستند اصلا نمی پرسند دین تو چیست که حالا بخواهند اعدامت بکنند

آخه این چه خداییه که میگه هر کسی که منو قبول نداره سزاش مرگه

طبق آیاتی که من برات گذاشتم میگه هرکسی به روز باز پسین معتقد نیست هم سزاش مرگه....شما اینارو حکم خدا میدونید ؟؟

چه راحت حکم مرگ انسانهارو صادر میکنید

12. Top | #177
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      سوره توبه آیه ۲۹

معنیش خیلی واضحه

متن عربی+آیه ی قبل و بعد
      ...
      خزش کردی تو دویستا تایپیک اینارو گذاشتی
      هرکسی هم سعی کرده توجیهت کنه نخواستی...
      معنیاشم که از خودت در میاری...
      خب....دیگه حرفی میمونه؟؟؟؟؟

13. Top | #178
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      در جوامع غرب که کمونیست و سکولار هستند اصلا نمی پرسند دین تو چیست که حالا بخواهند اعدامت بکنند

آخه این چه خداییه که میگه هر کسی که منو قبول نداره سزاش مرگه

طبق آیاتی که من برات گذاشتم میگه هرکسی به روز باز پسین معتقد نیست هم سزاش مرگه....شما اینارو حکم خدا میدونید ؟؟

چه راحت حکم مرگ انسانهارو صادر میکنید
      در مورد کمونیست که اصلا حرفشو نزن ، چون حاصل تفکر کمونیستی رو در شوروی سابق دیدیم و در کره شمالی هم میتونیم ببینیم ،

اما دوست عزیز ، احساس میکنم شما اصلا نوشته بنده رو مطالعه نکردید !!

! قرار نیست یک آیه از قرآن بیار و فقط همونو نقد کنی ، قرآن یک مجموئه کامل و به هم وابستست ؛

خدا نمیگه هرکی منو قبول نداره باید بمیره !! خدا(طبق همون آیه 32 سوره محمد) میگه کسی که منو قبول کرده ، و درستی دین من و پیامبر منو پذیرفته ، و قبول کرده که این دین حقه ، اما بعد دست به کتمال حقیقت زده و زده زیر همه چیز و در همان حال که اسلام رو قبول داره اما میگه من بهش عمل نمیکنم باید کشته بشه !!

و حتی اگر موقع مرگش رسید و خواستید بکشیدش اما او توبه کرد ببخشیدش و اجازه حیات بدین بهش ؛

نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها

متن عربی+آیه ی قبل و بعد
      ...
      دوست عزیز اگر سعی در تبادل اطلاعات داری این شیوه برخورد درست نیست ،

خداوند در سوره فصلت می فرماید :

وَلَا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَلَا السَّیئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَینَكَ وَبَینَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِی حَمِیمٌ«34»
      هرگز نیکی و بدی یکسان نیست؛ بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه (خواهی دید) همان کس که میان تو و او دشمنی است، گویی دوستی گرم و صمیمی است!

وَمَا یلَقَّاهَا إِلَّا الَّذِینَ صَبَرُوا وَمَا یلَقَّاهَا إِلَّا ذُو حَظٍّ عَظِیمٍ«35»
      اما جز کسانی که دارای صبر و استقامتند به این مقام نمی‌رسند، و جز کسانی که بهره عظیمی (از ایمان و تقوا) دارند به آن نایل نمی‌گردند!

14. Top | #179
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Faghat Pezeshki نمایش پست ها

متن عربی+آیه ی قبل و بعد
      ...
      شما خودتونو توجیه میکنین همیشه شروع میکنین به مغلطه کردن
      خز شمایین خز عقاید امثال شما است که یه چیز مزخرف رو بر دیده منت میذارین
      شما اینقدر ایزوله ای که ارزش بحث کردنم ندارین

15. Top | #180
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در مورد کمونیست که اصلا حرفشو نزن ، چون حاصل تفکر کمونیستی رو در شوروی سابق دیدیم و در کره شمالی هم میتونیم ببینیم ،

اما دوست عزیز ، احساس میکنم شما اصلا نوشته بنده رو مطالعه نکردید !!

! قرار نیست یک آیه از قرآن بیار و فقط همونو نقد کنی ، قرآن یک مجموئه کامل و به هم وابستست ؛

خدا نمیگه هرکی منو قبول نداره باید بمیره !! خدا(طبق همون آیه 32 سوره محمد) میگه کسی که منو قبول کرده ، و درستی دین من و پیامبر منو پذیرفته ، و قبول کرده که این دین حقه ، اما بعد دست به کتمال حقیقت زده و زده زیر همه چیز و در همان حال که اسلام رو قبول داره اما میگه من بهش عمل نمیکنم باید کشته بشه !!

و حتی اگر موقع مرگش رسید و خواستید بکشیدش اما او توبه کرد ببخشیدش و اجازه حیات بدین بهش ؛

دوست عزیز اگر سعی در تبادل اطلاعات داری این شیوه برخورد درست نیست ،

خداوند در سوره فصلت می فرماید :

وَلَا تَسْتَوِی الْحَسَنَةُ وَلَا السَّیئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِی بَینَكَ وَبَینَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِی حَمِیمٌ«34»
      هرگز نیکی و بدی یکسان نیست؛ بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه (خواهی دید) همان کس که میان تو و او دشمنی است، گویی دوستی گرم و صمیمی است!

وَمَا یلَقَّاهَا إِلَّا الَّذِینَ صَبَرُوا وَمَا یلَقَّاهَا إِلَّا ذُو حَظٍّ عَظِیمٍ«35»
      اما جز کسانی که دارای صبر و استقامتند به این مقام نمی‌رسند، و جز کسانی که بهره عظیمی (از ایمان و تقوا) دارند به آن نایل نمی‌گردند!
      روسیه کنونی هم کمونیست هستش
      اتفاقا کمونیست ها خیلی خوشبخت تر از مسلمانان هستن
      چه از لحاظ علمی و چه انسانیش
      آیه قرآن سوره توبه آیه های ۵و ۲۹میگن اگر کسی به خدا و روز قیامت مشرک شد و حرفهای پیامبر رو نپذیرفت باید کشته بشه
      شما اول اونها رو معنی کن
      من تعجب میکنم شما چرا خودتو داری میزنی به اون راه

شما میتونی خداتو بپرستی
      به قول استیون هاوکینگ
      روزی حقیقت جهان بر تمامی مردم آشکار می شود و خرافات در آن روز به دست همان خرافه پرستان آتش خواهد گرفت

صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2111213 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)