خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 5141516 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 211 به 225 از 286
    1. Top | #211
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الان منطق الطیر دستمه ... همزمان ممکنه نهج البلاغه رو هم شروع کنم
      خُــــــ ~ بآ طُ بودَنْ زِ هَمــه‍ دَست کِشیـدَن دآرَدْ ~ دا

2. Top | #212
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      قلعه حیوانات
      همین امروز خوندمش . تعریفشو از خیلیا شنیده بودم ولی خب فکر نمیکردم اینقدر کتاب خوبی باشه و ازش خوشم بیاد . کتاب بی نظیری بود فضایی که ترسیم کرده بود و رویدادهایی که اتفاق می افتاد خیلی آشنا و ملموس بود ...... . به شدت مشتاق شدم که کتاب 1984 که از همون نویسندس رو شروع کنم .....
      ویرایش توسط salam55 : 22 تیر 1397 در ساعت 22:44

3. Top | #213
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      photogrid_1531501244109.jpg

سه قطره خون.

4. Top | #214
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dela نمایش پست ها
      ملت عشق ( اِلیف شافاک)
      خیلی خیلی رمان قشنگیه. یه حالت داستان تو داستان داره. در مورد یه خانم آمریکایی که باید از رمانی به اسم ملت عشق گزارش تهیه کنه همون طور که داستان این خانم پیش میره موازی با اون، داستان رمانه (که مربوط به شمس و مولانا هست) هم حکایت میشه. اصلا فکر نکنین که یه زندگی نامه خشک نوشته شده خیلی جالب فکر و راه و رسم این دو نفر رو تو قالب رمان آورده (:
      یکی از نظرات تو یکی از سایت ها

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.65)]با سلام اول از همه مترجم امانت را حفظ نکرده و در بسیاری از جاها نظرات خود را مطرح و حتی متونی را حذف کرده البته با توجه به متن اصلی کتاب که هر کسی میتواند نسخه پی دی اف ان را دانلود کند
      ۲_ اسم اصلی کتاب چهل قانون عشق هست نه ملت عشق بازهم نقص مترجم
      ۳_ kingdom of love معنی ملت عشق را نمیدهد بلکه پادشاهی عشق میدهد
      ۴_ داستان از یک طرف داستان زنی یهودی هست که از زندگی زناشویی خسته شده و بجای راهکار پیدا کردن جذب نویسنده ای میشود که خود صوفی شده و این صوفی حتی قادر به شناخت کامل از مولانا و شمس نشده است و بر خلاف مولانا و شمس که اهل شریعت هم میباشند و شراب را نمیخورد و انرا محک ازمون مولانا میگوید با زنی شوهر دار که طلاق هم نگرفته فرار میکنند و با هم هستند تا مرگ مرد صوفی
      ۴_ زن داستان اللا در خلال داستان زیرکانه دین را تخطئه و اسلام را ایینی سخت گیرانه به زنان معرفی میکند و عشق را فقط همان لذت روحی و جنسی میداند و اوج کمال را در هوس میداند و این نوع عشق فرسنگها با عشق منظور مولانا و شمس فاصله دارد
      ۵_ در این داستان ادرسها غلط داده میشود شمسی که به چهل قانون عشق اعتقاد دارد و یکی از انها این هست که هرگز سعی در بدی و یا تلافی ویا انتقامجویی نداشته باشیم در صحنه درست کردن حلوا توسط کرا ناراحت شده و فردایش تلافی میکند
      ۶_ شمسی که عاشق عشق الهی هست ازدواج میکند بدون تفکر و چندین ماه حتی دست به همسر شرعی خود نمیزند .ایا این اعمال با چهل قانون عشق تطابق دارد .و ایا با دینی که از عزلت نشینی مردان و زنان حتی بواسطه عبادت زیادی بیزار است و سفارش خوب همسر داری را دارد اینگونه یک عابد زاهد بر خلاف عشق خود عمل میکند و دیگر ازاری میکند و باعث خودکشی کیمیا میشود
      به هر جهت از هر لحاظ کتابی ضعیف و مملو از ترجمه های اشتباه و نظرات علط نویسنده که ناشی از عدم شناخت کامل به مولانا وشمس هست و نیز کتابی است که به دنبال استحاله فرهنگی و با استفاده از یک تم عشقی راهکار غلط به زنان و مردان و از بین بردن عشق واقعی و توسل به بی بند وباری میباشد

[/COLOR]

5. Top | #215
      کاربر فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme-s نمایش پست ها
      یکی از نظرات تو یکی از سایت ها

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.65)]با سلام اول از همه مترجم امانت را حفظ نکرده و در بسیاری از جاها نظرات خود را مطرح و حتی متونی را حذف کرده البته با توجه به متن اصلی کتاب که هر کسی میتواند نسخه پی دی اف ان را دانلود کند
      ۲_ اسم اصلی کتاب چهل قانون عشق هست نه ملت عشق بازهم نقص مترجم
      ۳_ kingdom of love معنی ملت عشق را نمیدهد بلکه پادشاهی عشق میدهد
      ۴_ داستان از یک طرف داستان زنی یهودی هست که از زندگی زناشویی خسته شده و بجای راهکار پیدا کردن جذب نویسنده ای میشود که خود صوفی شده و این صوفی حتی قادر به شناخت کامل از مولانا و شمس نشده است و بر خلاف مولانا و شمس که اهل شریعت هم میباشند و شراب را نمیخورد و انرا محک ازمون مولانا میگوید با زنی شوهر دار که طلاق هم نگرفته فرار میکنند و با هم هستند تا مرگ مرد صوفی
      ۴_ زن داستان اللا در خلال داستان زیرکانه دین را تخطئه و اسلام را ایینی سخت گیرانه به زنان معرفی میکند و عشق را فقط همان لذت روحی و جنسی میداند و اوج کمال را در هوس میداند و این نوع عشق فرسنگها با عشق منظور مولانا و شمس فاصله دارد
      ۵_ در این داستان ادرسها غلط داده میشود شمسی که به چهل قانون عشق اعتقاد دارد و یکی از انها این هست که هرگز سعی در بدی و یا تلافی ویا انتقامجویی نداشته باشیم در صحنه درست کردن حلوا توسط کرا ناراحت شده و فردایش تلافی میکند
      ۶_ شمسی که عاشق عشق الهی هست ازدواج میکند بدون تفکر و چندین ماه حتی دست به همسر شرعی خود نمیزند .ایا این اعمال با چهل قانون عشق تطابق دارد .و ایا با دینی که از عزلت نشینی مردان و زنان حتی بواسطه عبادت زیادی بیزار است و سفارش خوب همسر داری را دارد اینگونه یک عابد زاهد بر خلاف عشق خود عمل میکند و دیگر ازاری میکند و باعث خودکشی کیمیا میشود
      به هر جهت از هر لحاظ کتابی ضعیف و مملو از ترجمه های اشتباه و نظرات علط نویسنده که ناشی از عدم شناخت کامل به مولانا وشمس هست و نیز کتابی است که به دنبال استحاله فرهنگی و با استفاده از یک تم عشقی راهکار غلط به زنان و مردان و از بین بردن عشق واقعی و توسل به بی بند وباری میباشد

[/COLOR]
      سلام (:

خیلی ممنونم
      1. متن اصلی رو الان دانلود کردم هنوز نخوندم بعد از خوندن نظرم رو میگم.
      2و3. درسته رمان (طبق گفته ویکی پدیا) همزمان به ترکی و انگلیسی چاپ شده. اسم رمان به ترکی aşk به معنی عشقه.
      4. درسته اول رمان گفته «یک روز صبح از دادگاه تضایای طلاق کرد و خودش را از شر تاهل آزاد کرد.» ولی تهش گفته «کارهای طلاق بدجوری گره خورده بود. به نظر می رسید دیوید هرکاری از دستش بربیاید، میکند تا جدایی را سخت تر کند.» با وجود اینکه دیوید سال ها به اللا خیانت کرده بود با این حال کاش اول جدا میشدن.
      4. همچین چیزی رو اصلا حس نکردم. برداشت اللا از رمان متفاوت از چیزی بود که من فکر میکردم ولی نه این طور که هوس رو اوج کمال بدونه.
      5. آره تناقض هایی داشت. رفتار شمس بعضی جاها درست نبود. البته تو این قسمت به نظرم اومد میخواد درس بده.
      6. ازدواج شمس و کیمیا اشتباهی با عواقب بد بود که حتی خود شمس هم بعد عروسی متوجهش شد. این قسمتاش ناراحت کننده بود.
      نمیدونم چرا فقط معایب رو گفتن قسمت های خوب زیادی داشت. شاید چون من از دید منتقد رمان رو نخوندم این طور حس می کنم ولی این جمله
      "
      به هر جهت از هر لحاظ کتابی
      ضعیف
      "
      بی انصافیه دیگه (:
      بازم خیلی خیلی ممنونم ازت (:

ر.ا. رمان زندگی کوتاه است (یوستین گوردر) رو گرفتم
      و ندایی که به من میگوید : گر چه شب تاریک است دل قوی دار، سحر نزدیک است

6. Top | #216
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من ملت عشق و تموم کردم ولی خیلی خوشم نیومد
      داستان فرعیش که کپی سریالای درپیت خود ترکیه بود ... خیانت ...
      بعدشم شمسی که اون همه عاشق همه کائناته چطور میتونه قاتل همسرش باشه؟ بهرحال شمس مقصر در مرگ همسرشه ...
      اون نویسنده ی مسلمان هم بنظرم آبروی هرچی مسلمان بوده رو برد ... اصلا کارش با فرهنگ اسلامی جور نبود که همینجوری الکی با یه زن شوهردار ارتباط برقرار کرد
      در کل بنظر من ضعیف بوپ
      خُــــــ ~ بآ طُ بودَنْ زِ هَمــه‍ دَست کِشیـدَن دآرَدْ ~ دا

7. Top | #217
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B_m10m_O نمایش پست ها
      امروز سپید دندان رو شروع کردم خیلی جالبه .. قبلا از جک لاندن آوای وحش رو خونده بودم ، اینم فضایی مثل اون داره ... توصیفای بی نظیر و دقیق خصوصا از روحیات حیوانات و مناظر ، قلم روان ، گیرایی و جذابیت داستان ،.... کلا خیلی خوبه این نویسنده باید بازم بیشتر ازش بخونم
      سپید دندان رو چند سال پیش خوندم
      اینقدر فضاسازی قوی ای داره که غرق داستان میشی و انگار اون اتفاقات برای خودت میافته و کاملا لمس میشه
      جک لاندن سبک نوشتنش فوق العاده قوی و منحصر به فرده....

8. Top | #218
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      صفحه 120 کتاب دنیای سوفی...
      عجب کتابیه,اگه فلسفه دوس دارین حتما بخونید...
      حكمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست.بلكه امتحان ریشه هاست...

9. Top | #219
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      کتاب همه نوکرا نویسندش محمدرضا حدادپورجهرمی توصیه میکنم کتاباشون روبخونید
      مخصوصا کف خیابون وحیفا یکی ازاین 2تارو بخونید جذبش کتاباشون میشید ولی کتاباشون باید باترتیب خونده بشه.

10. Top | #220
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کتاب سن عقل و تهوع نویسنده هر دو ژان پل سارتر

سن عقل پیچیدگی کتاب تهوع رو نداشت دوستش داشتم .. درباره چند تا دوسته که یک اتفاق بهم گره شون میده .. جزو کتابای دوست داشتنی بود که خوندم

تهوع کتاب به نسبت پیچیده تری بود ... اگزیستانسیالیسم وارانه تر بود و یکمم افکار پوچی و اینا توش دیده میشد ...
      اما کتاب جالبی بود و نمیشه از سر وقت گذرونی خوندش چون توصیفاتو باید درک کنی
      که تو آن جرعه ی آبی
      که غلامان
      به کبوتران می نوشانند
      از آن پیش تر
      که خنجر
      به گلوگاه ِ شان نهند
      ...”

Heaven is a place on earth with you

11. Top | #221
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      استاد دانشجو.عروس استاد..قصاص...تریکی مهتاب...طریقت عشق.شازده کوچولو

12. Top | #222
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      جدال پر تمنا قشنگ بود واقعا

13. Top | #223
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      داره 19 سالم میشه تاحالا ب جز کتااب درسی هیچ کتابی نخوندم :/
      یکبار خواستم شروع کنم رمان خوندن دیدم 150ص هست اومد تو ذهنم ک به جا اینا برم درسمو بخونم سنگین تره ، از اون موقم علاقه ای ندارم ب اینجور چیزا
      ر ا : حسن کچل

14. Top | #224
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رمان دیه چ کوفتیه
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

15. Top | #225
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Darkbeats نمایش پست ها
      داره 19 سالم میشه تاحالا ب جز کتااب درسی هیچ کتابی نخوندم :/
      یکبار خواستم شروع کنم رمان خوندن دیدم 150ص هست اومد تو ذهنم ک به جا اینا برم درسمو بخونم سنگین تره ، از اون موقم علاقه ای ندارم ب اینجور چیزا
      ر ا : حسن کچل
      بهترین کارو میکنین
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 5141516 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن