خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 47 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 705
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      سلام دکتر
      یه سوال :
      تا اینجای کار مدرک پزشک عمومی گرفته میشه
      برای گرفتن مدرک تخصصی و فوق تخصصی و...
      روال کار به چه صورت هستش؟
      "قبیله یعنی یک نفر"

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با اجازه
      نیاز به ازمون تخصص هست
      مشاور

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_ss نمایش پست ها
      آها خوب شد گفتی. تا دوره اینترنی که این وزارت بهداشت به هیچکس پولی نمیده (حالا میگن دانشگاه شهید بهشتی به استاژر هم حقوق میده ولی تایید شده نیست)
      توی اینترنی ماهی 300-400 تومن میدن که البته بازم توی دانشگاه های مختلف متفاوته. حقوق رزیدنت هم ماهی 800 تومن تا یه تومنه. البته برای متاهل ها بیشتره.
      طرح هم بستگی داره سربازی داشته باشی یا نه و یا اینکه بری کدوم شهر.
      اگه سربازی داشته باشی که حقوقت همون حقوقه سربازه.
      اگه سربازی نداشته باشی متوسط ماهی 5-6 تومن میدن. البته به میزان کشیک های شب و حجم کارت هم بستگی داره. گاهی تا 10 تومن هم توی شهرهای کوچیک و روستاها میرسه
      ممنون دکتر توضیحات عالی بود
      فقط واسه من یه ابهامی پیش اومد
      برفرض مثال اگه کسی سربازی معاف شده باشه بازم تو طرح حقوق همون سرباز رو بهش میدن یا 5-6 تومنی که فرمودین رو میدن ؟

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی سربازی نداشته باشه حقوق سربازی نمیگیره در طرح
      مشاور

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یعنی فرضا یکی مثه من که سربازی معاف شده وقتی میره طرح حقوق سرباز رو نمیگیره دیگه درسته ؟ اخه 5-6 میلیون کجا 120-30 هزار تومن کجا

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminreza_star نمایش پست ها
      یعنی فرضا یکی مثه من که سربازی معاف شده وقتی میره طرح حقوق سرباز رو نمیگیره دیگه درسته ؟ اخه 5-6 میلیون کجا 120-30 هزار تومن کجا
      بله
      مشاور

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دست شما درد نکنه عالی بود.ایشالا با بهترین نمره ها قبول شی

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seminar نمایش پست ها
      سلام دکتر
      یه سوال :
      تا اینجای کار مدرک پزشک عمومی گرفته میشه
      برای گرفتن مدرک تخصصی و فوق تخصصی و...
      روال کار به چه صورت هستش؟
      سلام دوست عزیز؛
      بعد از اینکه پزشک عمومی تموم شد، باید طرح خدمت عمومی انجام بشه که دو سال هستش (البته فکر کنم اخیراً بیشترش کردن)
      بعد از اینکه طرح انجام شد یا یه مدت مشخص ازش گذشت (که هرسال قانونش فرق میکنه)، پزشک اجازه شرکت در آزمون دستیار تخصصی رو پیدا میکنه. البته به شرطی که سنش زیر 40 سال باشه.
      البته یه سری تبصره هم هست. مثلاً 1% برتر هر دانشگاه یا 3% برتر آزمون پره اینترنی یا کسانی که قبل از آزمون پره اینترنی متاهل بشن و ... میتونن فقط یک بار در ترم آخر دوره اینترنی (یعنی قبل از اینکه درس تموم بشه و طرح شروع بشه) توی آزمون دستیاری شرکت کنن. اصطلاحاً به این حالت Straight میگن. چونکه مستقیماً وقتی اینترنی تموم بشه این افراد رزیدنت میشن اگر قبول بشن. (که جدیداً میخوان قانونی تصویب کنن که کلاً استریتی رو وردارن و من نمیدونم بالاخره تصویب شد یا نه)

آزمون رزیدنتی (دستیاری): یه آزمون 200 سوالی با منابع مشابه آزمون پره اینترنی (حدود 27 کتاب) که هر سال حوالی اردیبهشت و گاهاً اسفند برگزار میشه. این آزمون هر سال حدود 15000-20000 شرکت کننده داره و در کل حدود 1500 نفر میشن که فقط 300 نفر در رشته های پرطرفدار پذیرفته میشن.

تا امسال پزشک ها آژمون میدادن و بعد رتبه ها میومد و بعد انتخاب رشته انجام میشد. اما از امسال هرکس سه رشته که بیشتر به اونا علاقه داره انتخاب میکنه و بعد تو آزمون شرکت میکنه!!!

دوره دستیاری (رزیدنتی): این دوره یکی از سخت ترین دوره هاییه که توی پزشکی هست. فرض کنید مسئولیت یک بیمارستان و تموم مریضاش به عهده شما و چند نفر دیگه ست.
      رزیدنت ها از صبح تا بعد از ظهر همراه اساتید هیأت علمی بیمارا رو در بخش های مختلف و درمانگاه ویزیت میکنن و دستورهای پزشکی رو مینویسن و همزمان وظیفه نظارت بر استاژر ها و اینترن ها هم به عهده اون هاست. یعنی به معنای واقعی "دستیار" اساتید هستن.

نکته: به طور کلی توی رشته پزشکی قانونی مشابه سیستم های نظامی وجود داره. یعنی شما نمیتونی به کسی که بالاتر از خودته حرفی بزنی. مثلا اگر یه استاژر به تشخیصی برسه که به ذهن کسی نرسیده، نباید بگه "این تشخیص درست تره" یا همچین چیزایی. بهتره بگه "به نظر شما میتونیم با این علائم به فلان تشخیص هم فکر کنیم؟؟". به همین منوال، رزیدنت های سال بالایی به سال پایینی ها میتونن دستور بدن یا حتی براشون کشیک های اضافه (به عنوان تنبیه) در نظر بگیرن. و در کل اساتید هم از روی احترام، رو حرف رزیدنت های سال آخر حرف نمیزنن و کل بخش و بیمارستان دست اوناس.

به طور کلی، اکثر دوره های تخصصی 4 سال هستند به جز رشته جراحی مغز و اعصاب که 5-6 ساله. محبوب ترین رشته های تخصصی رو براتون میگم شاید براتون جالب باشه:

رشته هایی که اعمال جراحی ندارن:
      - بیماری های داخلی
      - بیماری های اطفال
      - بیماری های عفونی و گرم سیری
      - رادیولوژی
      - بیماری های قلب و عروق
      - مغز و اعصاب (نورولوژی)
      - اعصاب و روان (روان پزشکی)
      و ...

رشته هایی که اعمال جراحی دارن:
      - جراحی عمومی
      - اورتوپدی
      - گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن
      - جراحی کلیه و مجاری ادراری
      - چشم پزشکی
      - پوست، مو و زیبایی
      - زنان و زایمان
      - جراحی مغز و اعصاب

آزمون ارتقای دستیاری: هر سال یه آزمون سراسری از همه رزیدنت ها (چه سال اول چه سال آخر) با سوال های یکسان گرفته میشه و در صورت پاس کردن رزیدنت ها به سال بالاتر ارتقا پیدا میکنن. فقط رزیدنت های سال پایینی باید تعداد سوالات کمتری رو جواب بدن تا قبول شن.

آزمون بورد تخصصی: سخت ترین امتحان یک پزشک در طول عمرش!!! توی این امتحان که هم کتبیه و هم شفاهی، همه رزیدنت های فارغ التحصیل شده، توی یه امتحان مشترک شرکت میکنن و بزرگترین اساتید هر رشته میان از اونا امتحان میگیرن. فرض کنین ده تا از بزرگترین اساتید رشته ی شما جلوی شما نشستن و شروع به سوال کردن میکنن. باید برای پاس کردن این امتحان خط به خط کتاب تخصصی اون رشته (مثلا 4000 صفحه) رو حفظ کرد.

طرح دوره تخصصی: در صورتیکه پزشک از سهمیه مناطق محروم استفاده کرده باشه تا توی اون رشته پذیرفته بشه، باید سه برابر مدت تحصیل، یعنی 12 سال توی منطقه ی محروم خدمت کنه!!! اما اگر از سهمیه آزاد استفاده کرده باشه (که طبیعتاً قبولیش صد برابر سخت تره) دو سال طرح داره.

در مورد رشته های فوق تخصصی و فلوشیپ هم بیشتر با مصاحبه و معرفی نامه و گاهاً آزمون های کتبی پذیرش انجام میشه که دانشگاه های خیلی کمی رشته های فوق تخصصی دارند.

بازم اگه سوالی بود من در خدمتم

9. Top | #24
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز؛
      بعد از اینکه پزشک عمومی تموم شد، باید طرح خدمت عمومی انجام بشه که دو سال هستش (البته فکر کنم اخیراً بیشترش کردن)
      بعد از اینکه طرح انجام شد یا یه مدت مشخص ازش گذشت (که هرسال قانونش فرق میکنه)، پزشک اجازه شرکت در آزمون دستیار تخصصی رو پیدا میکنه. البته به شرطی که سنش زیر 40 سال باشه.
      البته یه سری تبصره هم هست. مثلاً 1% برتر هر دانشگاه یا 3% برتر آزمون پره اینترنی یا کسانی که قبل از آزمون پره اینترنی متاهل بشن و ... میتونن فقط یک بار در ترم آخر دوره اینترنی (یعنی قبل از اینکه درس تموم بشه و طرح شروع بشه) توی آزمون دستیاری شرکت کنن. اصطلاحاً به این حالت Straight میگن. چونکه مستقیماً وقتی اینترنی تموم بشه این افراد رزیدنت میشن اگر قبول بشن. (که جدیداً میخوان قانونی تصویب کنن که کلاً استریتی رو وردارن و من نمیدونم بالاخره تصویب شد یا نه)

آزمون رزیدنتی (دستیاری): یه آزمون 200 سوالی با منابع مشابه آزمون پره اینترنی (حدود 27 کتاب) که هر سال حوالی اردیبهشت و گاهاً اسفند برگزار میشه. این آزمون هر سال حدود 15000-20000 شرکت کننده داره و در کل حدود 1500 نفر میشن که فقط 300 نفر در رشته های پرطرفدار پذیرفته میشن.

تا امسال پزشک ها آژمون میدادن و بعد رتبه ها میومد و بعد انتخاب رشته انجام میشد. اما از امسال هرکس سه رشته که بیشتر به اونا علاقه داره انتخاب میکنه و بعد تو آزمون شرکت میکنه!!!

دوره دستیاری (رزیدنتی): این دوره یکی از سخت ترین دوره هاییه که توی پزشکی هست. فرض کنید مسئولیت یک بیمارستان و تموم مریضاش به عهده شما و چند نفر دیگه ست.
      رزیدنت ها از صبح تا بعد از ظهر همراه اساتید هیأت علمی بیمارا رو در بخش های مختلف و درمانگاه ویزیت میکنن و دستورهای پزشکی رو مینویسن و همزمان وظیفه نظارت بر استاژر ها و اینترن ها هم به عهده اون هاست. یعنی به معنای واقعی "دستیار" اساتید هستن.

نکته: به طور کلی توی رشته پزشکی قانونی مشابه سیستم های نظامی وجود داره. یعنی شما نمیتونی به کسی که بالاتر از خودته حرفی بزنی. مثلا اگر یه استاژر به تشخیصی برسه که به ذهن کسی نرسیده، نباید بگه "این تشخیص درست تره" یا همچین چیزایی. بهتره بگه "به نظر شما میتونیم با این علائم به فلان تشخیص هم فکر کنیم؟؟". به همین منوال، رزیدنت های سال بالایی به سال پایینی ها میتونن دستور بدن یا حتی براشون کشیک های اضافه (به عنوان تنبیه) در نظر بگیرن. و در کل اساتید هم از روی احترام، رو حرف رزیدنت های سال آخر حرف نمیزنن و کل بخش و بیمارستان دست اوناس.

به طور کلی، اکثر دوره های تخصصی 4 سال هستند به جز رشته جراحی مغز و اعصاب که 5-6 ساله. محبوب ترین رشته های تخصصی رو براتون میگم شاید براتون جالب باشه:

- بیماری های داخلی
      - بیماری های اطفال
      - رادیولوژی
      - بیماری های قلب و عروق
      - مغز و اعصاب (نورولوژی)
      و ...

- جراحی عمومی
      - اورتوپدی
      - چشم پزشکی
      - پوست، مو و زیبایی
      - زنان و زایمان
      - جراحی مغز و اعصاب

آزمون ارتقای دستیاری: هر سال یه آزمون سراسری از همه رزیدنت ها (چه سال اول چه سال آخر) با سوال های یکسان گرفته میشه و در صورت پاس کردن رزیدنت ها به سال بالاتر ارتقا پیدا میکنن. فقط رزیدنت های سال پایینی باید تعداد سوالات کمتری رو جواب بدن تا قبول شن.

آزمون بورد تخصصی: سخت ترین امتحان یک پزشک در طول عمرش!!! توی این امتحان که هم کتبیه و هم شفاهی، همه رزیدنت های فارغ التحصیل شده، توی یه امتحان مشترک شرکت میکنن و بزرگترین اساتید هر رشته میان از اونا امتحان میگیرن. فرض کنین ده تا از بزرگترین اساتید رشته ی شما جلوی شما نشستن و شروع به سوال کردن میکنن. باید برای پاس کردن این امتحان خط به خط کتاب تخصصی اون رشته (مثلا 4000 صفحه) رو حفظ کرد.

طرح دوره تخصصی: در صورتیکه پزشک از سهمیه مناطق محروم استفاده کرده باشه تا توی اون رشته پذیرفته بشه، باید سه برابر مدت تحصیل، یعنی 12 سال توی منطقه ی محروم خدمت کنه!!! اما اگر از سهمیه آزاد استفاده کرده باشه (که طبیعتاً قبولیش صد برابر سخت تره) دو سال طرح داره.

در مورد رشته های فوق تخصصی و فلوشیپ هم بیشتر با مصاحبه و معرفی نامه و گاهاً آزمون های کتبی پذیرش انجام میشه که دانشگاه های خیلی کمی رشته های فوق تخصصی دارند.

دکتر طول مدت تحصیل پزشکی دانشگاه تهران شنیدم 6 ساله، درسته ؟ کسایی که لیسانس داشتن دروس عمومیو میتونن تطبیق بدن .. میشه اونوقت جایه درس عمومی دروس ترمایه بعدو برداشت با رعایت پیش نیاز که سریعتر تموم کرد ؟

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      دکتر طول مدت تحصیل پزشکی دانشگاه تهران شنیدم 6 ساله، درسته ؟ کسایی که لیسانس داشتن دروس عمومیو میتونن تطبیق بدن .. میشه اونوقت جایه درس عمومی دروس ترمایه بعدو برداشت با رعایت پیش نیاز که سریعتر تموم کرد ؟
      تا جایی که من خبر دارم دوره پزشکی عمومی دانشگاه های تهران یک ترم هم از بقیه دانشگاه ها بیشتره. چونکه دوره استاژری همه جا 4 ترمه، ولی دانشگاه های تهران 5 ترمه.
      به طور کلی از 7 سال کمتر امکان نداره، چون تموم دوره ها و درس ها مصوب وزارت بهداشته و هیچ دانشگاهی نمیتونه کمترش کنه حالا بعضی جاها درسایی هم اضافه تر دارن.
      در مورد تطابق هم گویا این کار انجام میشه، البته با یه سری ضوابط. فقط درسایی که گذرانده نشده باید پاس بشه. مثلا به جای 5 ترم علوم پایه یه ترم درس هایی که پاس نشده، پاس میشه بعد ادامه درس ها...

11. Top | #26
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تا جایی که من خبر دارم دوره پزشکی عمومی دانشگاه های تهران یک ترم هم از بقیه دانشگاه ها بیشتره. چونکه دوره استاژری همه جا 4 ترمه، ولی دانشگاه های تهران 5 ترمه.
      به طور کلی از 7 سال کمتر امکان نداره، چون تموم دوره ها و درس ها مصوب وزارت بهداشته و هیچ دانشگاهی نمیتونه کمترش کنه حالا بعضی جاها درسایی هم اضافه تر دارن.
      در مورد تطابق هم گویا این کار انجام میشه، البته با یه سری ضوابط. فقط درسایی که گذرانده نشده باید پاس بشه. مثلا به جای 5 ترم علوم پایه یه ترم درس هایی که پاس نشده، پاس میشه بعد ادامه درس ها...
      تو سایتشون نوشته 6 سال ..
      برنامه هاي درسي و سرفصل دروس-معاونت آموزشی - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران-برنامه درسي رشته پزشكي عمومي - قسمت اول
      ویرایش توسط newpath : 04 تیر 1394 در ساعت 01:03

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      عالی بود عالی بود عاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااالی بود
      کمـــ
      کمـــ
      عـــادتـــــ
      میـــــ کـــنـــیــــ
      بـــهـــــ
      هــــیــــچــــکــــیــــ ـ
      عـــــــادتــــ
      نـــکــنـــیـــــ

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من از خوده دانشگاه تهران اطلاع دقیقی ندارم. ولی دانشگاه ایران رو که مطمئنم.
      الان هم اینی که شما فرمودین رو نگاه کردم، فکر کنم این ماله قدیم باشه.
      چون یه سری از درسا رو اصلا توش ننوشته.
      بعد اومده فیزیوپاتولوژی رو یه ترم نوشته که من هرکس رو دیدم دو ترم داشته.
      علوم پایه هم 4ترم نوشته که باز من از هرکس پرسیدم 5ترم بوده.
      حالا شاید دانشگاه تهران فرق داره

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز؛

- بیماری های داخلی
      - بیماری های اطفال
      - رادیولوژی
      - بیماری های قلب و عروق
      - مغز و اعصاب (نورولوژی)
      و ...

- جراحی عمومی
      - اورتوپدی
      - چشم پزشکی
      - پوست، مو و زیبایی
      - زنان و زایمان
      - جراحی مغز و اعصاب

سلام مجدد دکتر
      ممنون از این راهنمایی عااااالی
      چندتا سوال داشتم

1. یکی از دوستان میگفت چون پزشکی رو حداقل تو 7 و حداکثر تو 9.5 سال باید تموم کرد خیلیا میان 5 ترم اخر رو مرخصی میگیرن و میخونن واسه تخصص. ایا این امکانپذیره ؟ و اگر هست دقیقا توضیح میدین داستان به چه صورته ؟
      2. ازمون ارتقای دستیاری چیه دقیقا ؟ مگه یه رزیدنت بعد از 4 سالی که اموزش تخصص میبینه دکتر متخصص نمیشه ؟
      3. این ازمون بورد تخصصی همون ازمون تخصصه ؟
      4. بین فلوشیپ و فوق تخصص فرقی وجود داره ؟ آخه من شنیده بودم یه چیزن
      5. در هیچ صورتی نمیشه یکی از دوره های طرح و مخصوصا طرح بعد از تخصص رو پیچوند ؟

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminreza_star نمایش پست ها
      سلام مجدد دکتر
      ممنون از این راهنمایی عااااالی
      چندتا سوال داشتم

1. یکی از دوستان میگفت چون پزشکی رو حداقل تو 7 و حداکثر تو 9.5 سال باید تموم کرد خیلیا میان 5 ترم اخر رو مرخصی میگیرن و میخونن واسه تخصص. ایا این امکانپذیره ؟ و اگر هست دقیقا توضیح میدین داستان به چه صورته ؟
      2. ازمون ارتقای دستیاری چیه دقیقا ؟ مگه یه رزیدنت بعد از 4 سالی که اموزش تخصص میبینه دکتر متخصص نمیشه ؟
      3. این ازمون بورد تخصصی همون ازمون تخصصه ؟
      4. بین فلوشیپ و فوق تخصص فرقی وجود داره ؟ آخه من شنیده بودم یه چیزن
      5. در هیچ صورتی نمیشه یکی از دوره های طرح و مخصوصا طرح بعد از تخصص رو پیچوند ؟
      سلام. خواهش میکنم
      در مورد سوال اول، من همچین چیزی تا الان ندیدم، ولی بهرحال با تصویب قانون جدید تحول دستیاری، همه پزشکا باید حداقل 9 ماه به عنوان پزشک عمومی کار کنن تا بتونن آزمون تخصص بدن. پس عملاً مرخصی گرفتن بی فایده میشه.
      سوال دوم؛ همه رزیدنت ها هر سال یه آزمون میدن تا بتونن ارتقا پیدا کنن به سال بالاتر. مثلا رزیدنت سال اول باید اون آزمون رو پاس کنه تا بتونه بشه رزیدنت سال دوم و ...
      سوال سوم؛ نه آزمون بورد اون آزمونیه که در انتهای دوره رزیدنت ها ازشون میگیرن. درواقع اونایی که دیگه درسشون تموم شده باید این آزمون رو بدن تا به عنوان متخصص شناخته بشن. شاید رو تابلوی برخی پزشکا دیده باشی که نوشتن "دارای بورد تخصصی"
      سوال چهارم؛ بله فرق دارن. ما در 3-4 تا رشته تخصصی چیزی به اسم فوق تخصص داریم. چند تاش رو میگم واستون:

فوق تخصص های رشته داخلی: کلیه (نفرولوژی)، گوارش، غدد و متابولیسم، هماتولوژی و انکولوژی (خون شناسی و سرطان شناسی)، روماتولوژی، ریه، قلب و عروق (یعنی ما هم متخصص قلب داریم و هم فوق تخصص قلب که از فوق تخصص های رشته داخلیه)

فوق تخصص های رشته اطفال: قلب کودکان، طب نوزادان، خون و سرطان کودکان، کلیه کودکان، گوارش کودکان، عفونی کودکان، غدد کودکان، مغز و اعصاب کودکان، روماتولوژی کودکان، ریه کودکان

فوق تخصص های رشته جراحی عمومی: جراحی پلاستیک ترمیمی و سوختگی، جراحی توراکس (قفسه سینه)، جراحی کودکان، جراحی قلب و عروق، جراحی عروق

فوق تخصص رشته روان پزشکی: روان پزشکی کودک، نوجوان و خانواده

بقیه رشته هایی که وجود دارن، فلوشیپ هستن. یعنی یه دوره رو در ارتباط با یه مسئله خاص از رشته تخصصی خودشون میگذرونن. حتی فوق تخصص ها هم میتونن فلوشیپ بگیرن. مثلاً:

رشته اورتوپدی: فلوشیپ دست، فلوشیپ زانو، فلوشیت اسپاین (ستون فقرات) و ...

رشته جراحی: فلوشیپ جراحی سرطان، فلوشیپ جراحی سر و گردن (مشترک با رشته گوش و حلق و بینی) و ...

رشته پاتولوژی: فلوشیپ سایتوپاتولوژی، فلوشیپ درماتوپاتولوژی (مشترک با رشته پوست مو و زیبایی)، فلوشیپ هماتوپاتولوژی (مشترک با فوق تخصص های خون و انکولوژی) و ...

رشته رادیولوژی: فلوشیپ CT-Scan، فلوشیپ MRI، فلوشیپ Interventional Radiology و ...

رشته قلب و عروق: فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، فلوشیپ Interventional Cardiology و ...

رشته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن: فلوشیپ راینولوژی (بینی)، فلوشیپ اتولوژی (گوش)، فلوشیپ لارینگولوژی (حلق)، فلوشیپ جراحی سر و گردن و ...

رشته چشم پزشکی: فلوشیپ قرنیه، فلوشیپ شبکیه، فلوشیپ استرابیسم و ...

رشته زنان و زایمان: فلوشیپ نازایی، فلوشیپ پریناتولوژی و ...

در مورد سوال پنجم هم چرا راه های مختلفی هست. مهم ترین هاش ایناس: خانواده شهدا، دانشجویان پردیس بین الملل. در غیر این صورت تقریباً امکان ناپذیره (هرچند اینجا کار نشد نداره)

صفحه 2 از 47 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)