خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 126
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      معنی هوش از نظر من : درک سریع - خلاقیت - سرعت عمل
      One Day Someone Is Going To Hug You So Tight, That All Of Your Broken Pieces Will Stick Back Together

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      کسی برای بالا بردن سرعت راهکاری داره ؟؟؟

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sama نمایش پست ها
      پس هوش رو بر اساس برخورد اجتماعیش حتما سنجیدین ...

من که باورم نمیشه ...

شما هوش به چی میگین ؟

ی آدم با هوش معمولی به نظر من کنکور سالهای اخیر رو نمیتونه توی 4 ساعت جواب بده و رتبه زیر 100 بیاره ... به نظر من اگه خیلی خونده باشه چون هوشش معمولیه شاید توی 6 ساعت بتونه ...

ولی توی 4 ساعت با این سوالا امکان نداره ... شما بگو از 10 سال قبل داشته میخونده ... ربطی نداره بازم ...

البته این نظر منه ...
      شما توی فامیل های نزدیکتون بعد 18-20 سال میتونین تشخیص بدین توی زمینه های مختلف هوشش به چه صورته نیاز نیست ارسطو و فیثاغورث باشی
      بعدم بحثی نیست
      هر کس با افکارش زندگی میکنه من یه مثال زدم که همه چی هوش نیست
      هوش ممکنه یک الی دو درصد کمک بده اما مهم تلاش و پیشتکار و برنامه ریزی خود شخصه
      مشاور

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببینید چرا در تست زنی مشکل دارید؟چرا 100 نمیزنید

من الان یه مطلب میذارم از 100 نفر 2 نفر پیدا نمیشه حوصلش بکشه که اینو بخونه ...خب همین میشه دیگه....

-- یه نکته ی مهم در تست زنی:بسیاری از مشاوران کنکور بر این باورند که تست زنی ابتدا باید به صورت آزاد برگزار شود یعنی وقتی شما شروع به تست زنی میکنید نیازی نیست که از همان اول برای هر تست زنی زمان بگیرید(طبق استاندارد کنکور) و حتی درصد گیری هم لازم نیست....این مشاوران بر این اعتقادند که تست زنی همراه با زمان گیری (طبق استاندارد) و درصد گیری باید بعد عید و بعد از دوران جمع بندی صورت گیرد همینطور میگن اگه یه تستو بلد نبودی و سخت بود عیب نداره واسش وقت بذار حتی 10 یا 20 دقیقه و خوب یادش بگیر این باعث میشه دیگه اگه یه همچین تستی تو کنکور اومد ثانیه ای جواب بدی و اون تست و نکاتش میشه ملکه ذهنت باشه.ولی من قسمت اول این نظر رو به شدت رد میکنم برای قسمت دوم هم نظریه بهتری دارم ....طبق تحقیق هایی که من انجام دادم و خود شما هم خیلی هاشو میدونید ذهن ما خیلی زود به یه چیزی عادت میکنه اگه شما از همون ابتدا که شروع به تست زنی میکنید زمان نگیرید و هر کدوم از تست هارو تو 2 یا 3 دقیقه حل کنید و بعدا جواباهر کدوم رو بعد از حل تست چک کنید و نکاتشو یادداشت کنید و تستهایی رو هم که مشکل دارید براشون نیم ساعت وقت بذارید ذهن شما کند میشه... مثال میزنم مثلا بیاید تست فیزیک بزنید سوال 1 رو زود بزنید و بلافاصله جوابشو چک کنید و بعد 2 رو بزنید و جوابشو چک کنید تا 4 و ببینید تست 4 نیاز به فکر دارد و مدتی دربارش فکر کنید و حلش کنید و بعد ادامه دهید تا برسید به سوال 11و12و13 و ببینید تو این تست ها مشکل دارید و برای هر کدوم 10 دقیقه وقت بذارید... اینطوری زدن 13 تا تست یک ساعت زمان خواهد برد و ذهن شما هم به کندی عادت خواهد کرد... از همان ابتدا زمان و درصد بگیرید از همان ابتدا. یعنی زمانی که شاید یک سال به کنکورتان مانده باشد...ولی چطور و چرا باید حرف منوانجام بدید؟؟ببینید من نمیگم که شما برای تست هایی که مشکل دارید 30 دقیقه وقت نذارید بلکه میگم هر کاری در وقت خودش باید صورت بگیرد و تست هایی رو که مشکل دارید نباید در حین تست زنی مورد بررسی قرار بدید همینطور من میگم نباید بعد زدن تست بلافاصله جوابشو چک کنید و نکاتشو یادداشت کنید...به نظر من وقت این کارها بعد از انجام تست زنی هستش مثال میزنم شما برای اولین بار (یا برای دومین بار یا سومین یا...یا..یا...)میخواهید تست فیزیک بزنید و میدانید که در کنکور برای هر تست فیزیک 1 دقیقه وقت دارید.خب شروع به تست زنی میکنید و قصد دارید 13 سوال را در 13 دقیقه جواب دهید سوال 1و2و3 را زود زدید؟خب مشکلی نیست سوال 4 نیاز به فکر دارد؟خب دورش یه علامت بزنید و بگذارید برای اخر که وقت اضافه اومد.سوال 5و6و7و8و9و10 رو هم زدید؟باز مشکلی نیست.سوال 11 را نمیدانید و تا به حال اصلا نمونشم ندیدهاید؟؟خب عیبی ندارد ولش کنید سوال 12و13 هم سخت بودند؟عیب ندارد ولش کنید عین کنکور وبه همین ترتیب ادامه دهید بعد از پایان تست زنی اگر وقت بود بروید سراغ تست 4 که نیاز به فکر داشت بعد از آن برای خود درصد بگیرید تاریخ تست زنی و فصل مربوطرو بنویسید و درصد خود را هم کنارش قید کنید .بعد این کار شروع کنید به بررسی .سوال 1و2و3 که زده بودید را چک کنید ببینید ایا با روشی رفته اید که کتاب رفته و کار شما درست بوده ؟یا جواب را شانسی و به طور اشتباه به دست اورده اید و اگر نکته ی خاصی داشت در جزوه یا کتاب خود یادداشت کنید...سوال 4 را هم چک کنید و ببینید چرا نیاز به فکر کردن داشت.سوال 5و6و7و8و9و10 را هم چک کنید و راه حل های خودتان و کتاب را مقایشه کنید...سوال 11 را چک کنید و ببینید چرا بلد نبودید آیا تا به حال نکته اش را نمیدانستید؟آیا ادبیات نوشتن سوال مشکل داشت و سخت بود؟آیا سخت بود و خیلی به مفهوم و ترکیب ربط داشت؟ خوب حالا برای سوال 11 اگر نیاز هست تا نیم ساعتم وقت بذارید و حلش کنید...سوال 12 و 13 را چک کنید ببینید چرا بلد نبودید؟مشکل کجاست؟ مشکلتان را حل کنید و بعدا این دو سوال را نیز حل کنید.....الان دقیقا متوجه شدید که وقت چک کردن سوال کی هست و همینطور فهمیدید که اگه سوالی سخت بود و نفهمیدید کی باید براش 30 دقیقه(به عنوان مثال) وقت بذارید و حلش کنید؟ فهمیدید که زمان این کارها بعد از تست زنی هستش نه حین تست زدن...فکر میکنم من اولین نفری هستم که این نظریه رو ارایه دادم امیدوارم که بهش عمل کنید چون با عمل کردن بهش اگر نفع هم نکنید ضرر هم نخواهی کرد...
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrab07 نمایش پست ها
      کسی برای بالا بردن سرعت راهکاری داره ؟؟؟
      تست زمان دار
      90 درصد کنکوری ها فقط سر ازمون ازمایشی ها با زمان تست میزنن
      شما از تابستان تست زمان دار بزن کم کم میبینی چقدر سرعتت میره بالا البته اول باید به درسا و مباحث مسلط باشی
      مشاور

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sama نمایش پست ها
      معنی هوش از نظر من : درک سریع - خلاقیت - سرعت عمل
      درک سریع رو قبول دارم ولی خلاقیت و سرعت ربطی به هوش نداره

هوش یعنی : درک و تجزیه و تحلیل

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من مسلط نیستم!
      بعدشم یه سئوال داشتم! چقد تستا تو کنکور مشابهه!؟
      یعنی یک دونه تست پیدا میشه که مشابه سالای پیش باشه منتها با تغییر اعداد و .......
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2
      One day I will Become Successful

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moslem نمایش پست ها
      ما که چند دور کتاب خوندیم چند دور تست حل کردیم ولی سر جلسه بیشتر از 50 درصد نمیشه زد خیلی وقت کم میاد
      خداوکیلی این رتبه های برتر چه طور تمام درس ها رو 80 تا 100 می زنن یا باید تست ها رو از قبل دیده باشن یا قلق خواصی بلندن که ما توی کتابها پیدا نمی کنیم
      من که با دریل کتابها رو سوراخ هم ردم چیزی توش در نیمود
      خیلی ناراحتم زحمتم به باد رفت
      یکی راهنمایی کنه برای سال بعد
      اونا میلیون میلیون خرج میکنن
      تموم شد رفت

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaddd نمایش پست ها
      اونا میلیون میلیون خرج میکنن
      تموم شد رفت
      یکی جواب منو بده |:
      خداوندا، لعنت کن آن کس را که برای اولین بار در ذهنش ساخت امتحانی مانند کنکوررا کرد
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      تست زمان دار
      90 درصد کنکوری ها فقط سر ازمون ازمایشی ها با زمان تست میزنن
      شما از تابستان تست زمان دار بزن کم کم میبینی چقدر سرعتت میره بالا البته اول باید به درسا و مباحث مسلط باشی
      همینطوره داداش...شاید ابتدا در صد فوقالعاده کم باشه ولی زمان زیاده و فرصت برای پیشرفت زیاد
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط petotem نمایش پست ها
      ببینین ما دبیر ریاضیمون میگفت که سیستم کار بچه های تک رقمی خیلی با بقیه فرق داره...مثلا اینکه شما یه سوال ریاضی رو میبینید به چی فکر میکنید....از همکلاسی های خودم بود که ریاضی های سنجش امسال رو توی 27-28 دقیقه 100 میزد...عامل هوش رو جدی بگیرید..باور کنید هوش مهمتر از تلاشه..اینا که میگن تلاش چرت میگن
      اقای محترم بعضی چیزا رو خیلی تک بعدی می بینی بزار یه مثال بزنم برات ازمون وکالت فقط 110 نفر رو قبول میکنه یعنی باید زیر 110 بشی داداش من دوسال امتحان داد بار دوم 53 شد الان دوره کاراموزی رو داره می گذرونه و در حالی بود که دانشگاه آزاد مبارکه)اصفهان( حقوق می خوند یه رفیق داشت دانشگاه بهشتی تهران حقوق می خوند با امسال که حساب کنیم 5 بار یعنی 5 سال متوالی میومد امتحان میداد و قبول نمیشد یعنی تو کنکور انسانی هم زیر 100 شده بود
      من نمیگم فاکتور هوش رو کنار بزاریم ولی شما با برنامه روزی هفت ساعت نه دوازده ساعت درس بخون اگه رتبت زیر 500 نیومد بیا بزن تو گوش من فقط برنامه باید داشته باشی خلاص شد و رفت
      امیدوارم سرت رو هم درد نیاورده باشم

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط java50 نمایش پست ها
      یکی جواب منو بده |:
      بله سوال1زبانتجربی مثال
      فکر کنم 30درصد دقیقا و 40درصدم هم سبک

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کسایی که مطلب بالایی منو خوندن...واقعا چند نفر بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته در تست زنیروو میگم
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina sad نمایش پست ها
      اقای محترم بعضی چیزا رو خیلی تک بعدی می بینی بزار یه مثال بزنم برات ازمون وکالت فقط 110 نفر رو قبول میکنه یعنی باید زیر 110 بشی داداش من دوسال امتحان داد بار دوم 53 شد الان دوره کاراموزی رو داره می گذرونه و در حالی بود که دانشگاه آزاد مبارکه)اصفهان( حقوق می خوند یه رفیق داشت دانشگاه بهشتی تهران حقوق می خوند با امسال که حساب کنیم 5 بار یعنی 5 سال متوالی میومد امتحان میداد و قبول نمیشد یعنی تو کنکور انسانی هم زیر 100 شده بود
      من نمیگم فاکتور هوش رو کنار بزاریم ولی شما با برنامه روزی هفت ساعت نه دوازده ساعت درس بخون اگه رتبت زیر 500 نیومد بیا بزن تو گوش من فقط برنامه باید داشته باشی خلاص شد و رفت
      امیدوارم سرت رو هم درد نیاورده باشم
      دقیقا درست میگی همه چی دست خود امه البته ادم با طرز فکرش زندگی میگنه کسی که فکرش اینه نمیشه اورد سخته خب معلومه نمیاره
      مشاور

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmaddd نمایش پست ها
      بله سوال1زبانتجربی مثال
      فکر کنم 30درصد دقیقا و 40درصدم هم سبک
      زبون انگلیسیو ولش کن |:
      ریاضی و فیزیکو و شیمی رو بچسب!
      یکی نقره ای گاجو خونده باشه چن تا سئوال تکراریه؟
      VIVA Math & Physics
      E=mC2

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)