خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22

موضوع: تابستان 95

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تابستان 95

با سلام به دوستان عزیز
      من یه سوال در باره تابستان داشتم واقعا سره یه دو راهی گیر کردم من تابستونو قلم چی ثبت نام کردم قلم چی تابستون یا میتونی پیش و سال سوم بدی یا دوم و سوم خوده اقای کاظم قلم چی با بیشتر پشتیبانای قلم چی میگن پیش و سوم بهتره ولی من از چن نفرم درست برعکس اینو شنیدم میگن که تو تابستون دوره کنی بهتر از اینه که درس های تازه پیش رو بخونی البته اینم بگم من بخوام نخوام مجبورم پیش رو یکی دو فصل شو بخونم چون مدرسون از تابستونه اما الان موندم ازمون ها رو چی کار کنم لطفا نظرات تونو با دلیل بگین

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aidinrezayi نمایش پست ها
      با سلام به دوستان عزیز
      من یه سوال در باره تابستان داشتم واقعا سره یه دو راهی گیر کردم من تابستونو قلم چی ثبت نام کردم قلم چی تابستون یا میتونی پیش و سال سوم بدی یا دوم و سوم خوده اقای کاظم قلم چی با بیشتر پشتیبانای قلم چی میگن پیش و سوم بهتره ولی من از چن نفرم درست برعکس اینو شنیدم میگن که تو تابستون دوره کنی بهتر از اینه که درس های تازه پیش رو بخونی البته اینم بگم من بخوام نخوام مجبورم پیش رو یکی دو فصل شو بخونم چون مدرسون از تابستونه اما الان موندم ازمون ها رو چی کار کنم لطفا نظرات تونو با دلیل بگین
      شروع پیش مناسب تره دوست عزیز
      مثلا فیزیک حرکت یا دینامیک مبحث سنگینی و وقت گیری هست و برای یادگیری باید تابستون وقت بذاری وگرنه توی سال تحصیلی سخت میشه جمع کرد
      یا سینتیک وتعادل از شیمی رو میشه توی تابستون جمع کرد البته برای معادله نویسی وتمرین باید فصل1 شیمی 3 رو کار کنی اما توی این دروس پیش کار کردن بهتره
      اما برای زیست بهتره که پایه مخصوصا اول زیستو کامل جمع کنی و تست برنی به مراتب ساده تر جمع میشه و نسبت به پیش و دوم زیست سوم ساده تر هست
      پس توی هر درسی باید مطابق با یک برنامه حرفه ای بری جلو نه اینکه صرفا این آزمون اون آزمون میخوای بری سعی کن بهترین شکل بتونی از تابستون استفاده کنی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط modares konkor نمایش پست ها
      شروع پیش مناسب تره دوست عزیز
      مثلا فیزیک حرکت یا دینامیک مبحث سنگینی و وقت گیری هست و برای یادگیری باید تابستون وقت بذاری وگرنه توی سال تحصیلی سخت میشه جمع کرد
      یا سینتیک وتعادل از شیمی رو میشه توی تابستون جمع کرد البته برای معادله نویسی وتمرین باید فصل1 شیمی 3 رو کار کنی اما توی این دروس پیش کار کردن بهتره
      اما برای زیست بهتره که پایه مخصوصا اول زیستو کامل جمع کنی و تست برنی به مراتب ساده تر جمع میشه و نسبت به پیش و دوم زیست سوم ساده تر هست
      پس توی هر درسی باید مطابق با یک برنامه حرفه ای بری جلو نه اینکه صرفا این آزمون اون آزمون میخوای بری سعی کن بهترین شکل بتونی از تابستون استفاده کنی
      من میخواستم ریاضی و زیست پیش رو بخونم حالا با توضیحاتتونتوضیحاتتون ینی فیزیک و شیمی رو هم باید بخونم؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh2net نمایش پست ها
      من میخواستم ریاضی و زیست پیش رو بخونم حالا با توضیحاتتونتوضیحاتتون ینی فیزیک و شیمی رو هم باید بخونم؟
      درباره زیست وریاضی باید برنامه هرفرد و توانایی هاشو درنظر گرفت وگفت ریاضی پایه الان مناسبه یا پیش زیستم هم همچنین
      اما توی فیزیک قطعا شروع پیش مناسبه چون حرکت ودینامیک مباحث وقت گیر سختی هست که عموم بچه ها مشکل دارن حتی توکنکورم نمیزنن واس تسلط روی این مباحث خیلی باید تست ومثال حل بشه واس همین بهتره شروع شه چون باشروع سال تحصیلی وقت زیادی نیست که این دوفصل خوب یاد گرفته شه.
      شیمی هم چون سینتیک وتعادل جز مباحث سطح نرماله ومیشه خوب جمعش کرد وهمون بحث وقت باشروع سال تحصیلی هست میتونی تابستون شروع به خوندن کنی
      البته بازم بستگی به برنامه وهدف گذاری هرشخص داره که ممکنه متفاوت باشه

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عزیزم آقای مدرس کنکور کاملا درست میگن من یادمه اون موقع ها کلی بچه ها تو پروفایلشون مزاحمشون بودن
      استاد جسارتا منم ی پیشنهاد بدم؟!
      ببین عزیزم استاد ی صحبت کاملا منطقی داشتن گفتن باید برنامه ریزی حرفه ای داشته باشی ن صرفا ب خاطر آزمونا خودتو مجبور ب خوندن ی سری مطالب کنی.
      اولا یادمون باشه ما آزمون شرکت کردیم چون میخوایم بارها و بارها تجربه ی رفتن ب کنکورو داشته باشیم یعنی جمعیت زیاد آدما با استرس های مختلف صحبت بچه ها قبل از آزمون زمان بندی 4 ساعت نشستن رو صندلی تنظیم اینکه کی چی بخوری چی ببری سر جلسه بهت بیشتر انرژی میده چجوری خودتو آروم کنی چطور از 10 تا سوال سخت پشت هم بگذری و استرس نگیری سوالی رو ک نمیتونی ب جواب برسی حتی اگه مطمینی بلدی ضرب در بزنی و راحت رد شی با شلوغی حوضه کنار بیای و....
      پس آزمون نمیدیم بخاطر نتیجه ک اگر بد شد دو هفته تو لاک باشیم!
      ی چیز خیلی مهمی هم بهت بگم حتما حتما حتی اگه درسی رو فقط الانا تو آزمونات تا دو هفته ی آخر تابستون نخونده بودی همون تایم رو روش بمون ک یاد بگیری تو زمان مربوط ب هر درس باید اون تعداد سوال رو جواب بدی چون شما الان خیلی قوی نشدین برای شیمی مثلا 45 وقت میذاری 60 میزنی چون فیزیک رو نخوندی ولی سر کنکور ت همه ی درسا رو خوندی پس درصدایی ک زمان رو رعایت نکرده بودی الکیه
      و حتما زمان نقصانی رو رعایت کن حتی اگه همه گفتن چرنده!
      عمومی ها رو از پایه شرو کن و همون دوم سعی هم نکن دوم و سوم رو با هم بخونی. هر پایه رو جدا جم کن این کار قلم چی تو تابستون بی نهایت مسخرست منم آزمون میدادم ولی برنامه داشتم ک جدا جدا پایه ها رو بخونم شما اگه ی پایه رو خوب بخونی ترازت ب 6000 هم میرسه با اینکه فقط ی پایه زدی.
      زمین حتی برای داروسازی 50 کافیه یا بذار آخر تابستون یا خودت خورد خورد بخون مثلا هر دو روز 1 ساعت.
      زیست باید از دوم شرو کنی هر چند سوم مهم تره ولی باید فصلهای دوم ک زیر بنای زیست هست رو خوب بلد باشی.
      تو تابستون فقط زیست پایه بخون پیش مسخرست اگه پایتو خوب جمع کنی قول میدم هر فصل زیستو تو خود پیش 10 بار بخونی زیست پیش ها!
      حتی نگران فصل شارش هم نباش خیلی آسونه!
      شیمی سوم و پیش رو بخون فصل دوم سال دوم ک درباره ی خواص عناصر هم از مبتکران بخون چون خیلی تو حفظیات کنکور از مندلیف سوال میدن ببین من وقتی داشتم این فصلو میخوندم ی جدول مندلیف کاغذی داشتم همه چیزو کنارش خلاصه مینوشتم خیلی برات راحت میشه البته اول یاد بگیر بعد بنویس حتما هم گروه های اصلی با سطر اول واسطه رو حفظ کن فقط عدد اتمی و جایگاه خیلی زود یاد میگیری روزی س تا زنگ تفریحات حفظ کن. ببین قرار بوده شما س فصل شیمی سوم بخونی 5 تا شیمی دوم ب جای دوم سینتیک و تعادل بخون و فصل 2 و4 خود دوم! چون فصل 4 بی نهایت مهم و کاربردیه!
      فیزیک سوم و فصل 1و2و3و4 پیش رو بخون
      ریاضی حتما از پایه شرو کن
      هندسه و آمارو ب هیچ وجه کنار نذار وبرای خوندنش هم درسنامه هم تستای آبی کافی و کامله

برو جلو ی دنیاااااااااااا موفق باشی عزیزکم
      [B][

دریـ~~ا نیــازیــ نــــدارـهـ بــــــزرگـــــیــشـو ثــابـتــ کــنـهــ

ـهــیــــچ صـخـــرـهـ ایــ نـمـیــتــونــهــ رودخـ~~ـونـهــ رو ســ ــاکـتــ کــنــهــ

/B]

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من الان ی ترتیب خوب از ریاضی میفرستم اول بگم اختصاصی ها رو چجوری بخونی
      البته برای دومین بار! تاپیکای مشترک میزنید ناز دونه ها!
      ریاضی و فیزیک و شیمی حتما خلاصه ب معنی مطالب مهم فرمولای دسته بندی شده و مطالب مشابه داشته باش و حتما رنگی! سوالای مهم ک راه حل سختی داره یا مفهومی یا طرز فکر قشنگ با ذکر شماره ی سوال صفحه و کتاب آخر هر فصل بنویس و جواب رو روی ی برگه بعد پشت رو بچسبون زیر سوال برای این سوال ها رو بار ها بخون اینجوری سخت ترین سوالا میشه ساده ترین و اگه میبینی سوالی هست ک طول کشیده تا راه حل رو بفهمی حتما مراحل حل رو ب فارسی کنارش توضیح بده ن ریاضی!
      برای زیست هم خلاصه داشته باش اما اینبار قرار نیست خلاصه هاتو بخونی قراره برای بهتر یاد گرفتن کتاب ازشون استفاده کنی گاهی کتاب مطالب رو پراکنده گفته یا بی نظم ت از روی خلاصه هات مطالب مرتبط رو پیدا میکنی و از روی کتاب میخونی و ب مطالب با خلاصه نوشتن توی ذهنت نظم میدی پاراگراف هایی هم ک ب هم مرتبط هستن کنارشون شماره ی صفحه و پاراگراف مرتبت رو بنویس ک موقع دوره های بعدی همه چیزای ی مطلب رو با هم بخونی
      شکلای کتاب رو بارها رسم کن و حتما توضیحاتش رو با فلش بنویس روی برگه چون تو ذهنت ثبت میشه، چندین مرتبه خوندن زیست ب معنی مطالعه و رو خونی نتیجه نمیده باید سعی کنی مطالب رو چندین بار ب یاد بیاری یعنی بعد از خوندن کامل ی فصل برای دوره برگردی هر صفحه رو بدون اینکه بهش نگاه کنی کامل بگی اول ممکنه فقط ی خط رو بتونی بگی ولی عیبی نداره این کارو تو دفعات مختلف تکرار کن سعی کن اول کل مطالبی ک راجع ب اون صفحه یادت میاد حتی اگه پراکندست رو بگی بعد اون صفحه رو دوباره بخون.
      ی چیزی راجع ب آیات دینی روزی پنج خط آیه با معنی حفظ کن اصلا هم نگران وقت نباش کلیییییییییییییی وقت داری
      [B][

ـهــیــــچ صـخـــرـهـ ایــ نـمـیــتــونــهــ رودخـ~~ـونـهــ رو ســ ــاکـتــ کــنــهــ

/B]

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      احتمال
      تابع (همه چیز راجع ب تابع نمودار، علامت ریشه، ساخت معادله از روی ریشه های ی معادله ی دیگه، همه چیز از روی آبی قلم هر چی در مورد تابع هست رو بخون اگه کتاب کمک آموزشی دیگه داری از روی اونم بخون راستش من کلاس میرفتم ریاضی رو درسنامه ها رو نمیدونم ولی دو ماه اول تابستون ک. خودم میخوندم از روی خیلی سبز درسنامه میخوندم ولی یادمه استادمون میگفت خلاصه های قلم هم خوبه)

براکت
      قدر مطلق
      مثلثات
      لوگ
      مشتق
      حد
      بعد هم بقیه طبق نظر خودت ب نظرم قلم آمار رو اول از همه میگیره آخر هم هندسه ت هم همین کارو واسه هندسه و آمار کن
      [B][

/B]

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه آبی قلم چی رو داشته باشی برای تابع از توی فهرست ب ترتیب فصل 2 بعد 3 از بخش اول / فصل 2 از بخش دوم رو بخون
      [B][

/B]

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان عزیز کنکوری اون دسته از دانش آموزانی که میتونن ای ن پیشنهاد بنده رو انجام بدن خیلی موفق میشن ما اکثرا توی مدارسی که هستیم و بصورت حرفه ای برای کنکور کار میکنیم سعی اینکارو انجام میدیم
      دانش اموز باید آزمون بده اما این آزمون نباید جوری باشه سردرگم کنه طرفو بعضی وقتا مباحث زیاده نمیرسه
      بعضی وقتا میخوای یه چیزی دیگه بخونی آزمونت ی چیز دیگس نمیرسی و....
      عموما توی مدارسی که حرفه ای کار میشه اساتید تدریس میکنن توی یک هفته و پایان اون هفته یک آزمون داخلی از مباحث کار شده استاد گرفته میشه این کار هم باعث میشه اون مباحثی که کم هست واستاد به تازگی کارکرده بصورت آزمون داده شه وهم جمع بندی شه
      حالا بجای هر2هفته یک بار میتونید ی ماه ی بارهم قلمچی برین وخودتون رو توی آزمون با جامع آماری بیشتری بسنجید
      این یکی از راهکارهایی هست برای حرفه گری و جلوگیری از هدر رفتن وقت و اینکه آزمون های الکی بدین و به مباحث نرسین وقت خودتون میره و مباحث استادم که تدریس کرده میمونه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید ولی به نظر من باید تو تابستون پایه رو خوند...چون سال تحصیلی اینقدر حجم مطالب بالاست که فقط وقت میکنیم پیش دانشگاهیو بخونیمو تست بزنیم...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reyhaneh.mre نمایش پست ها
      ببخشید ولی به نظر من باید تو تابستون پایه رو خوند...چون سال تحصیلی اینقدر حجم مطالب بالاست که فقط وقت میکنیم پیش دانشگاهیو بخونیمو تست بزنیم...
      بستگی به درس و مبحث داره
      طبیعتا مبحث حرکت ودینامیک توی فیزیک توی سال تحصیلی نمیشه خوب یاد گرفت چون حتی کتاب های تست رو نگاه بندازین میبینید کم کم 1000 تست ازاین مبحث هست پس وقت گیره و باید بخوبی یاد گرفته شه.ولی درسی مثل ریاضی شروع پایه وتست زنی برای ادامه کار مناسبه
      همونطور که توضیح دادم باید حرفه ای و اصولی درس خوند تا نتیجه اون زحمات گرفته شه
      صرفا با درس خوندن همه موفق نمیشن دوست عزیز

12. Top | #12
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط modares konkor نمایش پست ها
      بستگی به درس و مبحث داره
      طبیعتا مبحث حرکت ودینامیک توی فیزیک توی سال تحصیلی نمیشه خوب یاد گرفت چون حتی کتاب های تست رو نگاه بندازین میبینید کم کم 1000 تست ازاین مبحث هست پس وقت گیره و باید بخوبی یاد گرفته شه.ولی درسی مثل ریاضی شروع پایه وتست زنی برای ادامه کار مناسبه
      همونطور که توضیح دادم باید حرفه ای و اصولی درس خوند تا نتیجه اون زحمات گرفته شه
      صرفا با درس خوندن همه موفق نمیشن دوست عزیز
      سلام.
      سینماتیک و دینامیک سال دوم تا چه حد از مباحث پیش رو پوشش میده؟!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ب نظر من تابستون پایه بردارین بهتره........چون در طول سال سوم اینقدر دبیرا رو درسای پیش کار میکنن ک دیگه نیازی ب خوندن تو تابستون نداره ..........پایه رو بخونین تابستون
      میتونید ی کار دانشجویی خوب بهم معرفی کنید؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aidinrezayi نمایش پست ها
      با سلام به دوستان عزیز
      سلام
      منم ضربه بدی خوردم از اینکه تابستون پپیش شرو کردم اخه من پایم خیلی ضعیف بود و این نخوندن پایه تا خود دوران جمع بندی همراهم اومده بود

اما کاری که من فک میکنم درسته اینه که....اگه درسیو کلاس میرین که پیشو شرو کرده یا مدرسه پیشو شروع کرده...حتما اون درسو از قلم چی پیش انتخاب کنین...اگه نکنین بعد چن تا ازمون دیگه درس های کلاسو نمیخونید...و با این کار هم ضربه بزرگی به خودتون زدید..چون مهر که باید برین سراغ این درسا...اما چون معلم دیگه درس نمیده..هی باید جزوه رو نیگا کنین بگین .اینجا چرا اینجوری حل شد؟!
      اما اگه درسیو مدرسه پیش کار نمیکنه..بهترین زمانه که اون درسو تو تابستون پایشو جمع کنین..

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      سلام.
      سینماتیک و دینامیک سال دوم تا چه حد از مباحث پیش رو پوشش میده؟!
      تقریبا 90%
      اگه دقت کرده باشی گاج تو چاپای جدیدش اینا رو از کتاب پایه برداشت و فقط تو پیش گذاش

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن