با عرض سلام من سال پيش در رشته ي آي تي براي مقطع كارشناسي ارشد شركت كردم.پارسال سال اول من بود و حدودا" 5 ماه درس خوندم اما با رتبه 840 نتونستم جابي قبول بشم.راستش من هنوز شروع نكردم براي امسال بخونم .اما ميخواستم شروع كنم امروز اومدم قسمت مشاوره را خوندم و بسيار زياد نا اميد شدم .چون احتمالا" اينطوري كه شما به همه پيشنهاد كرديد كه آي تي شركت نكنند چون قبول نميشن منم قبول نميشم .تورو خدا منو كمك كنيد.بگيد آيا شانسي هست براي من .من آي تي را خيلي بيشتر از نرم افزار دوست دارم ولي رشته تحصيلي من نرم افزار بود و با معدل 17.82 فار غ التحصيل شدم.شما براي من چه پيشنهادي داريد؟خواهش ميكنم اگه فكر ميكنيد قبول نميشم به من بگيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط جوابمو بديد؟چه منابعي بخونم يا اينكه ...........

پاسخ : سلام بنده به داوطلباني يادآوري كردم كه در رشته IT، رقابت بيشتر است كه تصور مي كردند كه قبولي در اين رشته به علت تعداد درس هاي كمتر و رياضيات كمتر آسان تر است. اين مساله براي تمام افراد صادق نيست. براي افرادي كه به اين رشته علاقه دارند و با برنامه درس مي خوانند، قبولي كار ساده اي مي باشد. بنده به افرادي كه در رشته IT شركت مي كنند و به دنبال قبولي هستند پيشنهاد مي كنم كه درس ها را ابتدا اولويت بندي كنند و نسبت به اولويت درس ها را مطالعه كنند. به شما هم براي كسب نتيجه بهتر اين پيشنهاد رو مي كنم. اين اولوين بندي در پيغام قبل به صورت كامل ارائه شده است و منابع مطالعاتي پيشنهادي هم به صورت زير مي باشد : نام درس منابع زبان زبان عمومي و تخصصي كتاب 504 تافل دروس مشترك ساختمان هاي گسسته كتاب رياضيات گسسته Rosen كتاب رياضيات گسسته گريمالدي ساختمان داده ها كتاب مقدمه اي بر الگوريتم ها CLRS كتاب ساختمان داده در C++ هورويتز طراحي الگوريتم ها كتاب مقدمه اي بر الگوريتم ها CLRS جزوه دكتر حاج سيد جوادي دانشگاه اراك مهندسي نرم افزار كتاب مهندسي نرم افزار، پرسمن شبكه هاي كامپيوتري كتاب شبكه هاي كامپيوتري تننباوم، ترجمه ي دكتر پدرام 3000 مسئله ي حل شده در شبكه هاي كامپيوتري و انتقال داده، دكتر فتحي و مهندس صفائي. تخصصي تجارت و IT اصول و مباني مديريت مديريت عمومي، دكتر الواني اصول مديريت، دكتر رضاييان جزوه دانشگاه اميرگبير اصول طراحي پايگاه داده ها پايگاه داده ها، سي جي ديت اصول طراحي بانك هاي اطلاعاتي، مصطفي حق جو پايگاه داده ها، مقسمي هوش مصنوعي هوش مصنوعي، نوشته راسل و نوروينگ سيستم عامل كتاب سيستم عامل تننبام، ترجمه دكتر حقيقت كتاب سيستم عامل مقسمي تخصصي امنيت و شبكه اصول طراحي پايگاه داده ها پايگاه داده ها، سي جي ديت اصول طراحي بانك هاي اطلاعاتي، مصطفا حق جو پايگاه داده ها، مقسمي هوش مصنوعي هوش مصنوعي، نوشته راسل و نوروينگ سيستم عامل كتاب سيستم عامل تننبام، ترجمه دكتر حقيقت كتاب سيستم عامل مقسمي معماري كامپيوتر كتاب معماري كامپيوتر پترسن كتاب معماري كامپيوتر مهندس يوسفي شما معدل خوبي داريد و مي تونيد با برنامه ريزي و مطالعه مناسب رتبه خوبي بياوريد. اگر باز احساس كرديد نياز به مشاوره دقيق تري داريد مي تونيد در ساعات حضور بنده در موسسه به صورت حضوري سوالاتتون رو بپرسيد. موفق باشيد.