خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 75
    1. Top | #61
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      مگه تو ریاضی همه قراره مهندس موفق بشن؟؟حتی اگه سی هزار نفر اولو موفق فرض کنیم صدو سی هزار نفر شکست خوردن
      درضمن بحث سر پولدار شدن تو رشته تجربی نیست بحث اینه که تو ریاضی درامد خیلی کمه...خیلی خیلی کممم
      تو تجربی هم همین هستش عزیز.......از 520 هزار نفری که شرکت می کنن نهایتا 2000 نفر میاخن دکتر شن........بقیه هم باید به خیل عظیم پشت کنکوری ها ملحق شن

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

2. Top | #62
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      کار مناسب اینه که همونطور که یه دانشجوی پزشکی یه پاش تو بیمارستانه و جدا از مساعل تعوری یاد میگیره که چجوری وارد بازار کار بشه به یه مهندس هم تو دانشگاه یاد داده بشه...
      کار مناسب اینه که وقتی حقوق ماهیانه یه مهندس تو کانادا بالای بیست ملیونه تو ایران دولت حداقل پنج ملیونشو تضمین کنه...
      کار مناسب اینه که وقتی تو امریکا فارغ میشی دولت موظفه برتت سر کار ولی تو ایران از این خبرا نیست...
      کار مناسب اینه که وقتی ظرفیت پزشکی محدوده بهتره توی مهندسی هم همینطور باشه ن اینکه یه اقایی که هیچی از ریاضی نمیدونه پول بده بره فلان جا مهندسی برق بخونه...
      حرف شما کاملا درست هستش..........ولی این وضع فعلی ما ناشی از همین فرهنگ اشتباه خودمون هست...........اینکه همه باید بریم دکتر شیم باعث میشه تا 5 سال دیگه پیام نور دارغوزاباد هم پزشکی ارائه کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه زمانی تب مهندسی برق خیلی بالا بود ودولت مجبور شد برای ارضا کردن میل به دانشگاه ، غیر انتفاعی و پیام نور بزنه

یا به اندازه خواسته هایت تلاش کن

یا به اندازه تلاشت آرزو کن

سعی کن آنچه را که دوست داری به دست آوری

وگرنه روزی مجبور خواهی شد آنچه را که به دست آورده ای دوست داشته باشی

3. Top | #63
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedh نمایش پست ها
      تو تجربی هم همین هستش عزیز.......از 520 هزار نفری که شرکت می کنن نهایتا 2000 نفر میاخن دکتر شن........بقیه هم باید به خیل عظیم پشت کنکوری ها ملحق شن
      منم منظورم همین بود...منظورم این بودش که کسایی که میگن همه تجربی ها قرار نیست بدونن که تو ریاضی هم از این خبرا نیست
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

4. Top | #64
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کار مناسب اینه که همونطور که یه دانشجوی پزشکی یه پاش تو بیمارستانه و جدا از مساعل تعوری یاد میگیره که چجوری وارد بازار کار بشه به یه مهندس هم تو دانشگاه یاد داده بشه...
      کار مناسب اینه که وقتی حقوق ماهیانه یه مهندس تو کانادا بالای بیست ملیونه تو ایران دولت حداقل پنج ملیونشو تضمین کنه...
      کار مناسب اینه که وقتی تو امریکا فارغ میشی دولت موظفه برتت سر کار ولی تو ایران از این خبرا نیست...
      کار مناسب اینه که وقتی ظرفیت پزشکی محدوده بهتره توی مهندسی هم همینطور باشه ن اینکه یه اقایی که هیچی از ریاضی نمیدونه پول بده بره فلان جا مهندسی برق بخونه...
      عزيز، اين کارا مشخص هستن واسه همین اونايي که اینجا وضع رو ديدن عرضشونو نشون دادن ومبدن ومیرن.. .همه که پزشک و...نخواهند بود توجیه حول مسائل هست دیگر ریاضی ها باس بگن چکار کنن پس

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

عزيز، اين کارا مشخص هستن واسه همین اونايي که اینجا وضع رو ديدن عرضشونو نشون دادن ومبدن ومیرن.. .همه که پزشک و...نخواهند بود توجیه حول مسائل هست دیگر ریاضی ها باس بگن چکار کنن پس
      منم صرفا به این حرفا اکتفا نکردم تو کلی از سایتا گشتمو به این نتیجه رسیدم درصد موفقیت تو رشته ما خیلی کمه(اگه موفقیت رو درامد ماهیانه بالغ بر پنج ملیون در نظر بگیریم)
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم

6. Top | #66
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

ما هم امیدمون به رفتن بود ولی وقتی شرایطشو بررسی کردم از هفت خان رستم سخت تر بود...

7. Top | #67
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ما هم امیدمون به رفتن بود ولی وقتی شرایطشو بررسی کردم از هفت خان رستم سخت تر بود...
      قطعا از شرایط اينحا سخت تر هست منتهی دوستان که آشنا دارن ورفتن مثل شما هم نگفتن،خب بدون تلاش نميشه که بدون مدرک زبان و....نميشه بستگی به جنبه قدرت طرف داره که مشخص هست

8. Top | #68
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

قطعا از شرایط اينحا سخت تر هست منتهی دوستان که آشنا دارن ورفتن مثل شما هم نگفتن،خب بدون تلاش نميشه که بدون مدرک زبان و....نميشه بستگی به جنبه قدرت طرف داره که مشخص هست
      ببین مدرک زبانو بیخیال...فرض کن خوندی برق شریف قبول شدی حالا این که اول راهه باید یه چهار سال دیگه بخونی برسی به ارشد تا بتونی اپلای کنی همین چهار سااااااااااال خوب خوندن تو جو شریفو تهران...الکیه مگه؟؟خب فرض رو بر این میگیریم که خوندی رسیدی به ارشد اینجوری نیست که اونا دستتو بگیرن بگن افرین حالا که شریفی هستی اپلای کن بیا پیش ما ملاک اونا هم رتبت نیست میبینن مدال المپیاد داری؟؟ثبت اختراع داری؟؟مقاله علمی؟؟معدلت تو دانشگاه؟؟فقط میشه رو همین اخری حساب باز کرد که البته توی دانشگاهی با سطح شریف کار خیلی سختیه.یه معلم داشتیم میگفت 15 ساله دارم درس میدم فلانی بهترین دانش اموزم بوده ینی 19.5براش معنا نداشته الان همون مهندسی صنایع دانشگاه تهرانو به زور پاس میکنه...

9. Top | #69
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین مدرک زبانو بیخیال...فرض کن خوندی برق شریف قبول شدی حالا این که اول راهه باید یه چهار سال دیگه بخونی برسی به ارشد تا بتونی اپلای کنی همین چهار سااااااااااال خوب خوندن تو جو شریفو تهران...الکیه مگه؟؟خب فرض رو بر این میگیریم که خوندی رسیدی به ارشد اینجوری نیست که اونا دستتو بگیرن بگن افرین حالا که شریفی هستی اپلای کن بیا پیش ما ملاک اونا هم رتبت نیست میبینن مدال المپیاد داری؟؟ثبت اختراع داری؟؟مقاله علمی؟؟معدلت تو دانشگاه؟؟فقط میشه رو همین اخری حساب باز کرد که البته توی دانشگاهی با سطح شریف کار خیلی سختیه.یه معلم داشتیم میگفت 15 ساله دارم درس میدم فلانی بهترین دانش اموزم بوده ینی 19.5براش معنا نداشته الان همون مهندسی صنایع دانشگاه تهرانو به زور پاس میکنه...
      پس خوبه اعتراف کردی عرضه ميخواد کار هر کسی نيس به ما قرار نيس که پول بدن همه استعداد وتوانایی پزشک موفق وحاذق رو ندارن و دوما چون پول طلبی ظاهر ميشه باید چنین حرفايي از شما بشنوم.... پس شما که نمیتونی حساب باز کنی واسه خودت برو تجربی.... من از اشنامون که تو موسسه فناوری کالیفرنیا هست حرفی از داشتن المپیاد نزده البته عرضه داشت زحمت کشید الانم بسیار موفقه بایدم موفق باشه

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

پس خوبه اعتراف کردی عرضه ميخواد کار هر کسی نيس به ما قرار نيس که پول بدن همه استعداد وتوانایی پزشک موفق وحاذق رو ندارن و دوما چون پول طلبی ظاهر ميشه باید چنین حرفايي از شما بشنوم.... پس شما که نمیتونی حساب باز کنی واسه خودت برو تجربی.... من از اشنامون که تو موسسه فناوری کالیفرنیا هست حرفی از داشتن المپیاد نزده البته عرضه داشت زحمت کشید الانم بسیار موفقه بایدم موفق باشه
      والا ما تو چند تا سایت در مورد اپلای کردنو این حرفا رفتیم این طوری بود...درضمن من پول طلبو این چرتو پرتا نیستم ولی انتظار دارم به اندازه تلاشم بهم بها بدن فقط به اندازه تلاشم...انتظار دارم منی که به فرض از برق امیر کبیر فارغ میشمو نمیتونم برم یا نمیخوام برم تو کشور خودم مث یه دانشگاه ازادی باهام برخورد نشه...من به خاطر علاقه اومدم فقط علاقه...همیشه هم به اون لحظه ای که مشاور ازم پرسید چه رشته ای میخوای بریو من گفتم تجربیو مشاور گفت تجربی نداریم فکر میکنمو خدا رو هزار بار شکر میکنم که باعث شد ریاضی بمونم...فقط این چند روزه بیش از حد افتضاح بودن در امد مهندسین تو ایران بد رفته رو اعصابم
      شما هم بهتره توهین امیز حرف نزنی که در مورد من هیچی نتمیدونی همونطور که من از شما نمیدونم...

11. Top | #71
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      والا ما تو چند تا سایت در مورد اپلای کردنو این حرفا رفتیم این طوری بود...درضمن من پول طلبو این چرتو پرتا نیستم ولی انتظار دارم به اندازه تلاشم بهم بها بدن فقط به اندازه تلاشم...انتظار دارم منی که به فرض از برق امیر کبیر فارغ میشمو نمیتونم برم یا نمیخوام برم تو کشور خودم مث یه دانشگاه ازادی باهام برخورد نشه...من به خاطر علاقه اومدم فقط علاقه...همیشه هم به اون لحظه ای که مشاور ازم پرسید چه رشته ای میخوای بریو من گفتم تجربیو مشاور گفت تجربی نداریم فکر میکنمو خدا رو هزار بار شکر میکنم که باعث شد ریاضی بمونم...فقط این چند روزه بیش از حد افتضاح بودن در امد مهندسین تو ایران بد رفته رو اعصابم
      شما هم بهتره توهین امیز حرف نزنی که در مورد من هیچی نتمیدونی همونطور که من از شما نمیدونم...
      من آقا سجاد، با شما توهين آميز صحبت نکردم با هیچکس اینطور نبوده بد متوجه شدی و برداشت کردی، خب وقتی بها نميدن برو تجربی با پزشکی خوش باش

12. Top | #72
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

من آقا سجاد، با شما توهين آميز صحبت نکردم با هیچکس اینطور نبوده بد متوجه شدی و برداشت کردی، خب وقتی بها نميدن برو تجربی با پزشکی خوش باش
      دوس ندارم برم باید کیو ببینم؟؟

13. Top | #73
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.گفتم انتخاب رشته نزدیکه این تایپیکه بیاد بالا. خب اخرین پستش مال دو سال قبله دوستانی که از بازار کار و موقیعیت شعلی و کلا هر اطلاعات بروزی دارن لطف کنن اطلاعاتشون رو با ما در میون بذارن ببینیم چند چندیم

راستی به نظرتون کدوم رشته مهندسی اپلای خورش ملسه؟ یعنی راحت تر میشه بورسیه گرفت و رفت؟

14. Top | #74
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان تاپيك قديمي اپ كردم يكم انجمن رو خاكي كنم
      خب چن سوال
      ١- كسي كه رشته تجربي بوده ؛ بره مكانيك براش مشكلي پيش نمياد؟ تو سختي درسا گير نميكنه؟
      ٢- بازار كارش ايران چطوره؟
      ٣-بازار كارش خارج چطوره؟
      ٤-براي اپلاي رشته مناسبيه؟
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

15. Top | #75
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      سلام دوستان تاپيك قديمي اپ كردم يكم انجمن رو خاكي كنم
      خب چن سوال
      ١- كسي كه رشته تجربي بوده ؛ بره مكانيك براش مشكلي پيش نمياد؟ تو سختي درسا گير نميكنه؟
      ٢- بازار كارش ايران چطوره؟
      ٣-بازار كارش خارج چطوره؟
      ٤-براي اپلاي رشته مناسبيه؟
      1-بستگی به خودش داره چطور بخونه
      مثلا اکثرا همون اول بچه ها از درسهایی مثل استاتیک نمره خوبی نمیگیرن
      ولی خب سختیش به دانشگاهشم بستگی داره
      مثلا پسر عموم تو دانشگاه آزاد بود همه نمره هاش بالای 17 بود اومد دولتی همش رفت زیر 15
      باید تو ریاضی و فیزیک خوب باشین کمی وگرنه از همون ترم اول به مشکل بر میخورین
      2-بازار کارش بر اساس آخرین آمار نسبت به بقیه مهندسی ها بهتره
      3-بازار کار جهانیش خیلی خوبه ولی خب نسبت به مهندسیهایی مثل برق و کامپیوتر تو خارج کمتر درامد داره
      4-بله مناسبه اما در نظر داشته باش که اپلای خیلی سخت شده و باید خیلی آدم شاخی باشی

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن