خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات

چند تا راهنمایی از دوستان تجربی

سلام دوستان
      من پیش دانشگاهی هستم و میخوام امسال پشت کنکور بشینم
      اما چند تا راهنمایی از دوستان
      1- اول این که یکی از دوستان در انجمن گفته بود برای قبولی در پردیس خودگردان نیاز به معدل کتبی 16 هست و باید سه درس زیست و فیزیک و شیمی رو هم بالای 16 داشته باشی من معدلی کتبی ام اصلا خوب نیست و 15.50 هست و علاوه بر اون نمره این درس ها هم بالای 16 نیست حالا اگر برای سال بعد هر چقدر تلاش کنم و حتی رتبه 3000 هم بیارم یعنی امکان رفتن به پردیس پزشکی و دندان نیست؟(چون تا جایی که میدونم این رتبه رو پردیس خیلی راحت قبول می شوند )
      2-این 25 درصد اثر معدل چه فایده داره؟یعنی خب طبعا وقتی ده بشی (که حداقل باید برای قبولی این نمره رو بدست بیاری )از این 25 درصد 12.5 درصد رو بدست میاری یعنی کلا بحث سرهمین 12.5 درصد هست که 15 بگیری میشه نزدیک به 6 درصد که خب دو تا تست بیشتر بزنی جبران میشه ؟این که اثرش خیلی کم هست حتی اگر برای رتبه های مثلا زیر 1000 هم در نظر بگیری این 6 درصد هر درس دیگه اخرش خیلی جا به جا کنه 400تا رتبه میشه
      3-شرط معدل برای بنده در کنکور 95 افزایش پیدا میکنه یا ما که سال قبل معدل سوم را بدست اوردیم همان 25 درصد هر زمان کنکور بدیم باقی می مونه
      4-دانشگاه ازاد برای رشته دندان و پزشکی تا جای که فهمیدم 3 هزار جذب میکنه ایا این هم شرط معدل داره ؟
      5-و اخرین سوال :ایا اگر برای سال بعد تمام تلاشم رو کنم و با برنامه ریزی و از اول تابستان مطالعه رو شروع کنم (روزی 12 ساعت یا حتی بیشتر )امیدی به قبولی در رشته پزشکی یا دندان هست یا معدل کارم رو بی اثر میکنه ؟
      ممنون از شما

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شما اگه از اول تابستون واقعا روزی 12 ساعت بخونید و با برنامه پیش برید،شک نکن با معدلی که داری،میتونی رتبه زیر 100 هم بیاری و دندون دولتی تهران قبول شید.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DEATH LORD نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من پیش دانشگاهی هستم و میخوام امسال پشت کنکور بشینم
      اما چند تا راهنمایی از دوستان
      1- اول این که یکی از دوستان در انجمن گفته بود برای قبولی در پردیس خودگردان نیاز به معدل کتبی 16 هست و باید سه درس زیست و فیزیک و شیمی رو هم بالای 16 داشته باشی من معدلی کتبی ام اصلا خوب نیست و 15.50 هست و علاوه بر اون نمره این درس ها هم بالای 16 نیست حالا اگر برای سال بعد هر چقدر تلاش کنم و حتی رتبه 3000 هم بیارم یعنی امکان رفتن به پردیس پزشکی و دندان نیست؟(چون تا جایی که میدونم این رتبه رو پردیس خیلی راحت قبول می شوند )
      2-این 25 درصد اثر معدل چه فایده داره؟یعنی خب طبعا وقتی ده بشی (که حداقل باید برای قبولی این نمره رو بدست بیاری )از این 25 درصد 12.5 درصد رو بدست میاری یعنی کلا بحث سرهمین 12.5 درصد هست که 15 بگیری میشه نزدیک به 6 درصد که خب دو تا تست بیشتر بزنی جبران میشه ؟این که اثرش خیلی کم هست حتی اگر برای رتبه های مثلا زیر 1000 هم در نظر بگیری این 6 درصد هر درس دیگه اخرش خیلی جا به جا کنه 400تا رتبه میشه
      3-شرط معدل برای بنده در کنکور 95 افزایش پیدا میکنه یا ما که سال قبل معدل سوم را بدست اوردیم همان 25 درصد هر زمان کنکور بدیم باقی می مونه
      4-دانشگاه ازاد برای رشته دندان و پزشکی تا جای که فهمیدم 3 هزار جذب میکنه ایا این هم شرط معدل داره ؟
      5-و اخرین سوال :ایا اگر برای سال بعد تمام تلاشم رو کنم و با برنامه ریزی و از اول تابستان مطالعه رو شروع کنم (روزی 12 ساعت یا حتی بیشتر )امیدی به قبولی در رشته پزشکی یا دندان هست یا معدل کارم رو بی اثر میکنه ؟
      ممنون از شما
      جواب سوال 3:شرط معدل اگه در 95 تغییری بکنه , شامل حال شما هم میشه .
      جواب سوال 5:موافقم اما نه باروزی 12 ساعت , چرا که اواخر ترم اول یا زمستان , احتمال اینکه خسته بشین خیلی زیاده , با همون ساعت مطالعه 5یا 6 ساعت شروع کنین , وبه مرور بالا ببرین از شروع سال تحصیلی هم با ییکی از برنامه های ازمون های ازمایشی همراه بشین و مطمین باشین اگه همین روال رو طی بفرمایین , طبق گفته دوستمون درپست قبل راحت میتونین نتیجه مطلوب رو کسب کنین .
      در مورد سوال های دیگه تون , در جواب شون تردید دارم ونمیخوام بیشتر گمراه بشین , دوستان دیگه راهنمایی میکنن.

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      1:شرط معدل پردیس برداشته شده و فقط برای پردیس دانشگاه تهران باید نمره کتبی چهار درس اختصاصی تجربی بالای 16 شده باشه.
      2:برای کنکور شما 2 تا تراز داری.اول درصد هر درس رو تراز میکنن بعد نمره کتبی رو و حاصلش میشه تراز تو توی اون درس با نسبت 1 به 3!اینجوری نیست که بگیم معدل 10 نصفشو میگیره.به هر اندازه که نمره داوطلب از میانگین کشور بالاتر باشه تاثیر مثبت و هر اندازه که پایین باشه تاثیر منفی تری میگیری پس همه چیز به میانگین کشوری بستگی داره.
      3:در مورد شرط معدل اگه امسال مثلااا تاثیر معدل بشه 35 درصد برای شما هم همین 35 درصد حساب میشه.همونجوری که واسه دیپلمه های سال های قبل از 92 که تاثیر مثبت داشت معدلشون الان تاثیرش مستقیم.البته اینم بگم که سال 93 خیلیا معدل دیپلمشون پایین شد پس خیلی نگران نباش.
      4:دانشگاه آزاد شرط معدل نداره برای انتخاب رشته.بومی گزینی و سهمیه جنسیتی هم نداره.
      5:اگه از تابستون شروع کنی حتما موفق میشی اصلا هم به معدلت فکر نکن.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ممنون از پاسخ همه ی دوستان خیلی کمک کرد تعداد زیادی از ابهام ها برای بنده برطرف شد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)