خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 43
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دانشگاه پيام نور خيلي خوبه

سلام خدمت تمام بچه هاي انجمن.هدف از اين تاپيك دفاع از دانشگاه پيام نوره كه مظلوم واقع شده.لطفا تا اخر اين مطلب بخونيد ممنون .پارسال اين موقع ها من هم مثل خيلي كنكوري هاي ديگه براي كنكور آماده بودم و من هم تا قبل كنكور مخالف بادانشگاه پيام نور بودم .اما به علت يك سري مشكلات نتونستم سر جلسه كنكور خوب ظاهر بشم و اين شد كه موقع اعلام نتايج رتبم نجومي شد.موقع انتخاب رشته راهي جز پيام نور نداشتم واين جوري شد كه من پيام نور اراك قبول شدم.اما حالا كه دو ترم از زمان دانشگاه كه مي گذره نظرم كلي درباره دانشگاه پيام نور فرق كرده واين جوري كه ديگران ميگن نيست به قول قديمي ها شنيدن كي بود مانند ديدن.به خدا يك سري افكار غلط انداز درباره اين دانشگاه وجود داره كه آدم خودش خندش ميگره مثلا كتاباش زياده يا كلاساش كمه.خوب دانشجو اگر اهل مطالعه باشه چرا بايد از حجم كتاب بترسه و تازه دانشجو بايد به جز اين ها كتاب هاي اصلي كه همون منابع هست رو بخونه تاعلممون دربهره اون كاب زياد تر بشه ياكم بودن تعدادكلاس ها براي دهه 80 بوده نه الان كه دهه 90 هستيم وبرابر با دانشگاه هاي ديگه حالا شايد يكم كمتر كلاس داره ودر اين دانشگاه مي توان دروس را خود خوان برداشت كه به نظر من مزيت خوبيه.خوبيش به اين كه دانشجو خود كفا ميشه ودر سخت ترين شرايط زندگي ميتونه روي پاي خودش بايسته چرا چون ياد درس هاي سختي ميفته كه توانسته با اراده خودش ،با تفكر خودش بهترين نمره رو از اون درس بگيره و باعث ميشه كه براي هميشه ملكه ذهنش بشه.(مثل خودم كه رياضي رو خود خوان برداشتم و نمره خوبي رو ازش گرفتم) و حاضري خيلي چيز هاي ديگه رو خودتون با تلاش كوشش ياد بگيريد بدون اينكه بخواهيد هزينه اي كنيدبحث بعدي درباره امتحاناي اين دانشگاهه.يكي ديگر از افكار غلط انداز درباره همين امتحاناتشه.درسته كه امتحاناتش سخته وبراي قبول شدن ويا حتي نمره 20 گرفتن كلي بايد زحمت كشيد اما اين زحمات بعدا (يعني كنكور ارشد)جواب ميده و همين سختي امتحانات هست كه باعث تفاوت دانشجو هاي پيام نور با ساير دانشجو هاست از لحاظ بار علمي..طبق آيه قرآنت بعد از هرسختي آساني هست مشكل اصلي خودمان هستيم نه دانشگاه بارها شده كه اين جمله راتكرار كردم كه شريف را كي شريف كرد ،دانشجوهاش.مشكل اصلي دانشجو هاي پيام نور اينه كه به خودشودن اعتماد ندارند فكر مي كنند كه اگر برن دانشگاه هاي سراسري موفقيتشون حتمي ميشه كه به خدا اينطوري نيست من خيلي در اين باره تحقيق كردم ودانشجو هاي پيام نور زيادي ديدم كه موفق شدن هم در زندگي وهم در درس هاشون. اوقات فراغت زيادي در دانشگاه پيام نور وجود داره كه هم ميتوان سركار رفت به عنوان خرجي ،هم به عنوان كارآموزي در رشته مربوط به خودت براي سابقه وهم براي يادگيري خيلي مطالب ديگهكه هر كدامشون زمان زيادي مي خواد اما به راحتي در اين سيستم ميتوان به همه آن ها رسيدگي كرد مثلا ياد گيري زبان خارجه. بحث بعدي كه بحث آخرم هم هست درباره اعتبار مدركش است.خيلي ها فكر ميكنن كه كه اگردر پيام نور درس بخوانند بيكار ميشوند كه اين طور نيست شما خودتون يك سري به استخدام ها بزنيد ببينيد كدامشون حرف از اعتبار مدرك و يا دانشگاه ميزنن تمام آگهي ها فقط به تخصص فرد نياز دارند نه به اسم و رسم دانشگاه .در اخرين رتبه بندي كه پايگاه علوم جهان اسلام منتشر كرد پيام نور رتبه 1 آموزشي و 10 پژوهشي كشور را كسب كرد كه اون رتبه 1 آموزشيش همتراز با داشگاه شريف و علوم پزشكي تهران شد.اين ترم استاداد هايي داشتم كه مدرك هايشون از بهتري دانشگاه كشور بود به عنوان مثال يكيشون ليسانس رو از تهران،فوق را از تربيت مدرس و دكتراش رو از علامه گرفته بود و به كشور هاي اروپايي زيادي هم رفته بود(قابل توجه كساني كه ميگن استاد خوب فقط در دانشگاه هاي سراسريه) و كلي از سيستم پيام نور تعريف ميكرد هدفم از اين همه مطالب فقط يك چيزه اينه كه دانشگاه پيام نور خيلي خوبه فقط بايد به خودمون اعتماد داشته باشيم تا بتوانيم به موفقيت هاي بزرگ برسيم و گول حرف هاي مردم رو هم نخوريم .ممنون از اين كه مطلب رو خونديد ببخشيد اگر طولاني شد

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کلا هر رشته ای ک پیام نور بیاره باید فاتحش خوند
      در حد ی دبستان هم نیس انصافا

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farnazcr7 نمایش پست ها
      کلا هر رشته ای ک پیام نور بیاره باید فاتحش خوند
      در حد ی دبستان هم نیس انصافا
      دوست گلم بر چه اساس ومعياري اين حرف رو زدي؟تجربه اي ازاين دانشگاه داري يا شما هم مثل بقيه به خاطر يك سري حرف هاي بي ربط نظر دادي؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کلا از این لحاظ که دانشجو مجبوره کل کتاب رو بخونه و بار علمیشو ببره بالا خوبه ولی ...
      کتابهای پیام نور مشکلات علمی زیاد دارن...
      امتحانا هم طوری شده که بعضا سوالات کلیشه ای مطرح میشه و دانشجو ها نمونه سوالا رو میخونن واسه پاس شدن
      همونطور که گفتید دانشجوهاش سطح دانشگاه رو میارن پایین وگرنه پیام نور تهران رو میشه با دولتی شهر های کوچک مقایسه کرد!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaban.in نمایش پست ها
      کلا از این لحاظ که دانشجو مجبوره کل کتاب رو بخونه و بار علمیشو ببره بالا خوبه ولی ...
      کتابهای پیام نور مشکلات علمی زیاد دارن...
      امتحانا هم طوری شده که بعضا سوالات کلیشه ای مطرح میشه و دانشجو ها نمونه سوالا رو میخونن واسه پاس شدن
      همونطور که گفتید دانشجوهاش سطح دانشگاه رو میارن پایین وگرنه پیام نور تهران رو میشه با دولتی شهر های کوچک مقایسه کرد!
      كتاب هاي پيام نور هر چقدر هم كه مشكلات علمي داشته باشند(كه من بعيد ميدونم) بهتر از دانشگاه هاي ديگه است كه يك سري مطالب رو حذف مي كنند اما در پيام نور استاد مجبوره كل كتاب رو درس بده چون سوالات از تهران مياد بحث امتحانات رو هم كه گفتيد خوب امتحاناي پيام نور معروفا به كنكور سراسري وهمين سوالات كليشه اي هست كه بايد كتاب رو دقيق خوند و اگر هم ازلحاظ علمي مشكل داشته باشه اين دانشجو كه بايد از طريق منابع اصلي مشكل رو برطرف كنه پس همه چيز بر مي گرده به خود دانشجو نه دانشگاه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دانشجو های پیام نور از دانشجو های دانشگاه آزاد باسواد تر هستند
      چون مجبور هستن بیشتر درس بخونن (1کتاب پیام نور = 10 کتاب آزاد)
      توی پیام نوی دانشجو خودش میره دنبال درس و حرفه ای میشه و وقت آزاد زیادی هم واسه کارکردن و یادگیری داره. اما دانشگاه آزاد پول بده و امتحان بده و نمره الکی بگیر

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      حیف ادم که بره پیام نور دیگه خخخ والا بخدا

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      هیچوقت به هیچکس ربطی نداره که من چی میگم خودتو نخود هر اشی نکن خانوم x !!

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza673 نمایش پست ها
      كتاب هاي پيام نور هر چقدر هم كه مشكلات علمي داشته باشند(كه من بعيد ميدونم) بهتر از دانشگاه هاي ديگه است كه يك سري مطالب رو حذف مي كنند اما در پيام نور استاد مجبوره كل كتاب رو درس بده چون سوالات از تهران مياد بحث امتحانات رو هم كه گفتيد خوب امتحاناي پيام نور معروفا به كنكور سراسري وهمين سوالات كليشه اي هست كه بايد كتاب رو دقيق خوند و اگر هم ازلحاظ علمي مشكل داشته باشه اين دانشجو كه بايد از طريق منابع اصلي مشكل رو برطرف كنه پس همه چيز بر مي گرده به خود دانشجو نه دانشگاه
      فکر میکنم شما دارید از روی تعصب این حرفا رو میزنید،وقتی کتابی مشکل علمی داشته باشه و بر فرض مبحث رو اشتباه توضیح داده باشه،دانشجو (البته نه همه دانشجو ها) از کجا قراره بفهمه که بره از رفرنس استفاده کنه؟! دانشجویی که بخواد چیزی یاد بگیره توی هر دانشگاهی یاد میگیره ولی صرف خوندن کل کتاب برای گرفتن نمره در پیام نور تضمین کننده یادگیری و بالارفتن سطح دانشجو نیست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پیام نور خیلیم خوبه فقط رشته هاش جالب نیست

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      این روزا طرف سراسری روزانس پزشکی هست سر کار نیست و به مدرکش اعتباری نیس دیگه بری پیام نور خخخخخ

یه بنده خدایی هست میاد تو کوچه ما با وانت کاهو می فروشه لیسانس پیام نور داره

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaban.in نمایش پست ها
      فکر میکنم شما دارید از روی تعصب این حرفا رو میزنید،وقتی کتابی مشکل علمی داشته باشه و بر فرض مبحث رو اشتباه توضیح داده باشه،دانشجو (البته نه همه دانشجو ها) از کجا قراره بفهمه که بره از رفرنس استفاده کنه؟! دانشجویی که بخواد چیزی یاد بگیره توی هر دانشگاهی یاد میگیره ولی صرف خوندن کل کتاب برای گرفتن نمره در پیام نور تضمین کننده یادگیری و بالارفتن سطح دانشجو نیست
      سلام کسی که بخواد علمش زیاد شه دانشگاه نره هم می تونه این کار رو بکنه مقصود دانشگاه بازار کارش هست که اونم پیام نور واقعاً داغون هست و آزاد معتبر تر و دولتی که معمولا 90% شعل به شما می دهند
      پس از مرگم، بدنم را طلاکاری یا نقره کاری نکنید یا در تابوت یا چیزی همانند این مگذارید. زودتر آنرا در آغوش خاک بسپارید. آیا جایی فرخنده تر از خاک برای آرمیدن است؟! خاک مادر زیبایی هاست و دایه نیکی ها. در سراسر زندگی دوستار مردمان بوده ام؛ شاد خواهم شد که دوباره بخشی از آن
      چیزی بشوم که برای مردمان خوبی فراوان ببار می آورد.
      وصیت نامه ی کوروش بزرگ، به نقل از کوروش نامه گزنفون، دفتر ٨، بخش ٧، بند ٢۵

13. Top | #13
      nak
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اره خیلی خوبه
      فقط میبینی 2 هفته مونده به امتحانات منبع 400 صفحه ای عوض میشه
      90درصد میفتن
      ریزشی هم اعلام نمیشه

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام
      1.میخواستم بپرسم میتونم ترم تابستونه پیام نور بخونم بعد نتایج کنکور اومد اگر مورد دلخواهم بود اون رو هم برم؟
      2. هزینه ی یک ترم حسابداری فراگیر پیام نور تقریبا چند میشه؟ اصن راجبه قیمتاشون اطلاعی ندارم....

با دلام*_*

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کتی ملیح نمایش پست ها
      سلام
      1.میخواستم بپرسم میتونم ترم تابستونه پیام نور بخونم بعد نتایج کنکور اومد اگر مورد دلخواهم بود اون رو هم برم؟
      2. هزینه ی یک ترم حسابداری فراگیر پیام نور تقریبا چند میشه؟ اصن راجبه قیمتاشون اطلاعی ندارم....
      بله دو رشته ای میشه یک رشته پیام نور اما به شرطی که رشته دوم کارشناسی باشه رشته های پزشکی دارو دندان نمیشه
      مشاور

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)