خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات

چرا رشته مورد علاقه ؟

امشب (13 مرداد 1391) آغاز انتخاب رشته کنکوری‌ها است! از قضا امشب اتفاقی افتاد که نامربوط به رشته و انتخاب آن نبود، گفتم برای کسانی که در این مرحله از زندگی هستند، کمی در مورد انتخاب رشته صحبت کنم.یکی از دوستانم که سال‌ها پیش با هم در زمینه کارهای کامپیوتری همکاری می‌کردیم و موقع ورود به دانشگاه، ایشان رشته شیمی و من رشته کامپیوتر را انتخاب کردم، امشب چند مشکل در بحث طراحی وبلاگ داشت و منزل ما بود... بعد از اینکه از اینجا رفت، یک اس.ام.اس برایم ارسال کرد.به این مکالمه اس.ام.اسی بین ما دقت کنید:
      entekhab_reshteh.png
      باور کنید چندین دوست دارم که وضعیت مشابهی دارند. یعنی رشته‌ای را (به هر دلیلی) انتخاب کرده‌اند و حتی در آن رشته موفق هم هستند، اما علاقه‌ای به آن ندارند. حتی برادر کوچک خودم هم همینطور. با اینکه علاثه شدیدی به کارهای فرهنگی و مدیریتی دارد، رشته صنایع شیمیایی خوانده است!به هر حال، من معتقدم انتخاب رشته یعنی انتخاب سرنوشت!
      پس اهمیت بسیار بالایی دارد.
      - علاقه مهم‌تر است یا بازار کار آن رشته؟

باید به این نتیجه برسید که در انتخاب رشته، باید ملاک اول هر شخص، «علاقه» باشد. زمانی که خودم می‌خواستم انتخاب رشته کنم، وقتی می‌گفتم «کامپیوتر»، خیلی‌ها می‌گفتند: ای بابا! این روزها همه کامپیوتر بلدند و هر کسی را ببینی مغازه خدمات کامپیوتری زده است! خیلی‌ها می‌گفتند جامعه اشباع شده! درآمد و زمینه کاری خوبی ندارد و از این جور مسائل. حتی یکی از دوستانم که علاقه زیادی به کامپیوتر داشت و بسیار حساب و کتاب بلد بود، گفت: بیا مثل من برویم رشته ریاضی! الان نان در معلم ریاضی شدن است! کلاس خصوصی می‌گذاری فلان تومان پول می‌گیری! همه هم که با ریاضی درگیر هستند! بعدها بارها از او شنیدم که حالم از این رشته به هم می‌خورد! آخرش هم شغل پدرش یعنی پارچه‌فروشی را ادامه داد.من فکر می‌کنم:علاقه، بازار کار را به همراه می‌آورد اما بازار کار، علاقه را به همراه نمی‌آورد!

بررسی دوستانم من را به این نتیجه رسانده که شما نهایتاً به آن سمتی گرایش پیدا می‌کنید که علاقه دارید حتی اگر هیچ سنخیتی با رشته‌تان نداشته باشد! پس اگر رشته‌تان را طبق علاقه‌تان انتخاب نکرده باشید، مجبورید (احتمالاً) برای همیشه در کاری که علاقه دارید، اما با دست و پای بسته و عقب‌تر از بقیه فعالیت کنید!- بین دانشگاه برتر و رشته‌ای که علاقه ندارم و دانشگاه بدتر و رشته‌ای که علاقه دارم، کدام را انتخاب کنم؟فرض کنید یکی رتبه خوبی دارد و مثلاً می‌تواند رشته برق دانشگاه صنعتی شریف قبول شود، اما به کامپیوتر علاقه دارد و برای انتخاب کامپیوتر باید به دانشگاه آزاد یا دانشگاه دولتی در رده‌های بعدی برود، کدام را انتخاب کند؟طبق چیزی که باز هم بین دوستانم دیده‌ام، اینجا هم علاقه مهم‌تر است. دوستانی دارم که دانشگاه تهران درس خوانده‌اند، اما نهایتاً به سمت علاقه‌شان یعنی رشته کامپیوتر رفته‌اند و الان دستشان واقعاً بسته است. دائم تماس می‌گیرند و چیزهای ساده‌ای را می‌پرسند و در حالی که من هرگز ناراحت نمی‌شوم، اما خودشان به مرور احساس می‌کنند مزاحمت ایجاد می‌کنند و خجالت می‌کشند.حقیقت این است که در دنیای امروز کمتر به اهمیت مدرک شما نگاه می‌کنند. اکثر جاها نمی‌گویند شما مدرکتان را از کدام دانشگاه گرفته‌اید، بلکه از شما کار قوی می‌خواهند. کار خوب و قوی هم حاصل نمی‌شود مگر با علاقه و پشتکار.یکی از اساتید که ناخواسته به رشته کامپیوتر پا گذاشته، همیشه در جمع خودمانی‌مان می‌گوید: من از این رشته بیزارم، بیزار! یکی از دانشجویانش می‌گفت: ایشان هر وقت می‌آید سر کلاس، انگار از زندگی بیزار است! ما هم خیلی مزاحمشان نمی‌شویم تا وقت بگذرد و کلاس تمام شود!!!!
      حالا شما از بهترین دانشگاه دنیا هم مدرک داشته باشید و بهترین حقوق را هم بگیرید. آیا این وضعیت برای شما لذت‌بخش خواهد بود؟
      - آیا مرور زمان، علاقه را به همراه می‌آورد؟

خیلی‌ها در بحث ازدواج و انتخاب رشته می‌گویند: تو فعلاً یک رشته (یا همسر) را انتخاب کن، بعداً علاقه خودش می‌آید!!!
      نمی‌دانم این افراد تعریفشان از لذت از زندگی چیست؟
      وقتی می‌توان با رشته یا همسر مورد علاقه از زندگی لذت برد، چرا به زور به خودمان علاقه را تحمیل کنیم؟
      هرگز موافق این ایده نیستم.
      - علاقه‌ام را چطور کشف کنم؟

مشخص است، ببینید الان بیشتر در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، همان معمولاً علاقه شما است. مثلاً من قبل از ورود به دانشگاه، دائم پشت کامپیوتر، یا طراحی می‌کردم یا نرم افزار تولید می‌کردم یا مجله کامپیوتری می‌خواندم.
      اگر الان شما کارهای هنری می‌کنید، بلاشک در زمینه برق موفق نخواهید بود. اگر کارهای فرهنگی می‌کنید، به سمت رشته‌های فرهنگی بروید. اگر به کارهای سه بعدی کامپیوتر علاقه دارید، به رشته‌های مرتبط بروید و یا حتی به جای دانشگاه، در دوره‌های آزاد طولانی مدت در تهران شرکت کنید. اگر با کامپیوتر بیشتر کار می‌کنید و سماجت کافی دارید به رشته کامپیوتر بروید.
      البته شرط اینکه بعداً پشیمان نشوید این است که رشته‌های دیگر را هم بررسی کنید. در این زمینه این مطلب را بخوانید:یک پدر چگونه می‌تواند شغل آینده فرزندش را تضمین کند؟ (کمی بحث در مورد کسب شغل)- آیا رشته مورد علاقه برابر است با درآمد بیشتر؟

خیر، ممکن است هرگز اینطور نباشد! یعنی مثلاً من اگر دکتر می‌شدم، احتمالاً از نظر درآمد، وضع بهتری می‌داشتم، اما مطمئنم از بس با خون و تصادفی و امثالهم درگیر می‌شدم، به مرور عصبی و دیوانه می‌شدم! و چون علاقه‌ای به این مسائل ندارم، احتمالاً هر روز که می‌گذشت بیشتر از زندگی خسته می‌شدم.
      چیزی که واضح است این است که تمام کسانی که با علاقه رشته‌ای را انتخاب کرده‌اند، در بدترین شرایط اقتصادی، از زندگی‌شان راضی هستند، چون با رشته‌شان زندگی و کیف می‌کنند.
      مثلاً همین که من این توانایی را دارم که پیچیده‌ترین نرم افزارها را برای راحتی کار خودم تولید کنم، حتی اگر یک ریال بابت آن نرم افزار درآمد نداشته باشم، اما همیشه قدردان زندگی و خدا هستم...
      - من در دانشگاه رشته مورد علاقه‌ام را انتخاب نکرده‌ام، چه کار کنم؟

ممکن است به هر دلیلی، مثلاً شرایط اقتصادی خانواده یا نبودن یک رشته در زمان انتخاب رشته و امثالهم، مجبور شده باشید رشته‌ای که مورد علاقه‌تان نیست را انتخاب کنید. مشکلی نیست. چیزی که زیاد است، عمر است! باور کنید! اگر سربازی در پیش دارید، بروید و برگردید و اگر شد، با همان رشته فعلاً جایی مشغول شوید. در کنار آن، رشته مورد علاقه‌تان را فرا بگیرید.
      من دانشجویانی دارم که بیش از 50 سال سن دارند و عجیب است که به خاطر علاقه، از جوان‌ترها بسیار با استعدادتر هستند و نمرات بالاتری می‌گیرند!
      من خودم برنامه دارم که اگر ارشد کامپیوتر تمام شد، سریعاً رشته زبان را از ابتدا شروع کنم. حتی در کنکور قبل در یک دانشگاه خوب قبول شدم، اما چون همزمان ارشد هم قبول شدم، فعلاً زبان را انصراف دادم، اما به محض اتمام کامپیوتر، من را سر کلاس‌های زبان خواهید دید. بعد از آن، رشته برق یا مکاترونیک را خواهم خواند، چون دوست دارم روباتی بسازم که کمکیارم در بعضی کارها باشد... بعد از آن عربی را ادامه می‌دهم. (إن شاء الله)
      به هر حال، عجله نکنید! اگر در سن من باشید، (اگر مرگ ناگهانی نداشته باشیم) حداقل دو برابر این دوران، عمر خواهیم کرد!
      الگوی ما باید همیشه پرفسور حسابی باشد که تا آخرین لحظات عمرش هم تحصیل علم می‌کرد. این مطلب را بخوانید:
      ناگفته‌های «ایرج حسابی» از پدرش، پرفسور حسابی
      توجه: من با آدم‌هایی که دنیا را فقط "پول" می‌دانند، صحبتی ندارم. بله، اگر مادی نگاه کنیم، چنین شخصی الان ممکن است درآمد نداشته باشد یا از دوستش که خانه و ماشین دارد، عقب است، اما اگر از لحاظ لذت از زندگی نگاه کنیم، هنوز دیر نشده و او می‌تواند از زندگی لذت ببرد.
      در مطلبی در وبلاگم این را نوشته بودم که:
      دنیا همچون یک «مسابقه دو» است. مسابقه‌ای که خط شروع و خط پایان ندارد و در نتیجه برنده، کسی نیست که از خط پایان عبور کند!
      در این مسابقه هر کس از هر کجای مسیر می‌تواند وارد مسابقه شود و تا هر کجا که توانست بدود.
      همه شانس برنده شدن دارند.
      پس، برنده کیست؟
      برنده کسی است که هر چقدر دوید، خوب‌تر از بقیه بدود…

منبع : سایت آفتابگردان

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کو گوش شنوا !

پول شده اول و آخر

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soheil-ss1 نمایش پست ها
      کو گوش شنوا !

پول شده اول و آخر
      بله این تاپیکو زدم که همه بدونن پول مهم نی مهم تر از همه علاقه ست ولی امروزه میبینی که همه به خاطر در آمو میان تجربی یا پزشکی در حالی که علاقه ای بهش ندارن و موفق نخواهند شد

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من که دانشگاهش واسم مهم تره شریف یا امیرکبیر یا تهران باشه هر رشته ای باشه باهاش حال میکنم
      اما من که 2تا علاقه دارم چیکار کنم؟!!!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hellion نمایش پست ها
      بله این تاپیکو زدم که همه بدونن پول مهم نی مهم تر از همه علاقه ست ولی امروزه میبینی که همه به خاطر در آمو میان تجربی یا پزشکی در حالی که علاقه ای بهش ندارن و موفق نخواهند شد
      همینطوره نمونمش همین چند روز تاپیک دارسازی فک کنم !

متاسفانه اکثر ایرانی ها فقط در یک کار مهارت عجیبی دارن اونم دلالی هست !

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد3568 نمایش پست ها
      من که دانشگاهش واسم مهم تره شریف یا امیرکبیر یا تهران باشه هر رشته ای باشه باهاش حال میکنم
      اما من که 2تا علاقه دارم چیکار کنم؟!!!!
      منم هزارتا علاقه دارم از جمله هوافضا/روانشناسی/حقوق/شیمی آلی و و و

ولی با یکیشون حال میکنم !

بعد از تحصیلات هم که مثله همین دوران مدرسه عین برقو باد میگزره دانشگاه به زندگیت نمیرسه که ! حالا مدرک داشته باش از دانشگاه شکر سازی هفت تپه ولی کارتو خوب انجام بدی ملت میان سراغت !

چقد کلیشه ایی بود جمله

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

بعد از تحصیلات هم که مثله همین دوران مدرسه عین برقو باد میگزره دانشگاه به زندگیت نمیرسه که ! حالا مدرک داشته باش از دانشگاه شکر سازی هفت تپه ولی کارتو خوب انجام بدی ملت میان سراغت !

چقد کلیشه ایی بود جمله
      یه هفته قبل کنکور این چه جمله ایه میزاری باید یه ساعت فک کنیم معنیش چیه خب من تازه لغتای ادبیات رو حفظ کردم اونا میپرن تا این جمله رو بفهمم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      اقا ما رشته زیست شناسی دوست داریم چه فایده تازه دکترام بگیری سرکار نمیری و علوم پایه تو ایران و جهان سوم ارزش و اعتباری ندارن

میرم همون ستاری از روز اولم حقوق دارم

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      همینطوره نمونمش همین چند روز تاپیک دارسازی فک کنم !

متاسفانه اکثر ایرانی ها فقط در یک کار مهارت عجیبی دارن اونم دلالی هست !

چقد کلیشه ایی بود جمله
      اخه نقصیری هم ندارن ملت

خود شما الان 18-19 سالته سربازی جلو روت هست باید یه شغل هم داشته باشی در امد خوب تشکیل خونواده بدی ماشین زندگی و...
      الان با این اوضا که کار نیست ملت مجبور هست بره دنبال اون رشته های که پول توش هس

متاسفانه اینجا ایران هست دیگه

تو کشور های اروپایی بچه رو از 6 - 7 سالگی می فرستن دنبال استعدادش و اخر سر هم نتیجه میده و...
      ولی یه بچه ایرانی باید 15 -16 سالی انتخاب رشته کنه و بره دنبال علاقه ای که اخرشم معلوم نیس چی میشه ...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      اخه نقصیری هم ندارن ملت

خود شما الان 18-19 سالته سربازی جلو روت هست باید یه شغل هم داشته باشی در امد خوب تشکیل خونواده بدی ماشین زندگی و...
      الان با این اوضا که کار نیست ملت مجبور هست بره دنبال اون رشته های که پول توش هس

متاسفانه اینجا ایران هست دیگه

تو کشور های اروپایی بچه رو از 6 - 7 سالگی می فرستن دنبال استعدادش و اخر سر هم نتیجه میده و...
      ولی یه بچه ایرانی باید 15 -16 سالی انتخاب رشته کنه و بره دنبال علاقه ای که اخرشم معلوم نیس چی میشه ...
      به نظر منطقی میاد ولی اینطور نیست مطلقا،یه جمله قدیمی هست که شنیدین حتما،میگه محدودیت ها ساخته ذهن انسانه.

متاسفانه اینجا تا کسی متاهل نشه + خونه / ماشین کلا تو لیست نخواهد بود ! یعنی حسابش نمیکنن کلا.

اون خط هم که بولد شده هیچکدومش در مورد من صادق نیست.

ما مجبور نیستیم این مسیر رو حتما طی کنیم: درس بخونیم > شاغل شیم > ازدواج کنیم > بمیریم

تو کشور ما این شده عادت سنت و از همه مهمتر طرز تفکر، با یکی اینطوری صحبت کنی میاد میگه پس میخای چیکار کنی زندگی همینه دیگه !!

این بخش کوچکی از زندگی واقعی هست ولی تو ایران (جدیدا بهتر شده) اینطور نیست یعنی این تمام کاریه که ما براش بدنیا اومدیم(؟) حتما باید عادی باشی تا باهات صحبت کنن! این بحث به جایی ختم نخواهد شد . بهتره یک گوشه بشینیم و بگیم برو دنبال علاقه ات ، این بهترین کاریه که میشه کرد ! هرچند تقریبا کسی قبولش نداره چون خودشو نشناخته.

درود

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      به نظر منطقی میاد ولی اینطور نیست مطلقا،یه جمله قدیمی هست که شنیدین حتما،میگه محدودیت ها ساخته ذهن انسانه.

متاسفانه اینجا تا کسی متاهل نشه + خونه / ماشین کلا تو لیست نخواهد بود ! یعنی حسابش نمیکنن کلا.

اون خط هم که بولد شده هیچکدومش در مورد من صادق نیست.

ما مجبور نیستیم این مسیر رو حتما طی کنیم: درس بخونیم > شاغل شیم > ازدواج کنیم > بمیریم

تو کشور ما این شده عادت سنت و از همه مهمتر طرز تفکر، با یکی اینطوری صحبت کنی میاد میگه پس میخای چیکار کنی زندگی همینه دیگه !!

این بخش کوچکی از زندگی واقعی هست ولی تو ایران (جدیدا بهتر شده) اینطور نیست یعنی این تمام کاریه که ما براش بدنیا اومدیم(؟) حتما باید عادی باشی تا باهات صحبت کنن! این بحث به جایی ختم نخواهد شد . بهتره یک گوشه بشینیم و بگیم برو دنبال علاقه ات ، این بهترین کاریه که میشه کرد ! هرچند تقریبا کسی قبولش نداره چون خودشو نشناخته.

درود
      فرضا من علاقم فلان رشتس رفتم درس خوندم تا تهشم رفتم کاری به خرج و هزینه تحصیل ندارم اخرشم نرفتم سرکار با این وضعیت جامعه
      خب قطعا سنم بالا رفته چون درس خوندم نمیرم کاری با حقوق ماهی 200 -300 تومن انجام بدم ... دیگه پدر و مادر اگه زنده باشن ساپورت مالیت نمیکنن نباشنم که نیستن

کسی و کاری هم نیست بخاد تو این سن خرجت بده میخای چیکار کنی بفرما یه جووون 28 ساله که فقط درس خونده سر کارم نرفته جیبش خالیه کسیم ساپورت مالیش نمیکنه
      چون درس هم خونده سر هر کاری نمیره ....

تکلیف چیست الان ؟

من همیشه گفتم ادم دنیا نیومده درس بخونه فقط ! لذت های دیگم هست یه لذت خوب و بزرگ ازدواج هست با جیب خالی میشه زن گرفت ؟

اصلا بیخیال زن میخام ماشین بگیرم سرکار که نیستم !؟ پولم که هیچ از کجا بیارم !؟

دلم میخاد مثلا فلان جنس بگیرم موبایل یا .... کو پول ؟

و.....

بعضی وقتا منطق و علم و... همه چی درست میگن که زندگی درس نیست زندگی این نیست که بریم درس بخونیم بریم سرکار درس بخونیم و زن بگیرم و بمیریم

ببخشید این رو به خر هم بگی میفهمه ما ها که ادم هستیم !

ولی بعضی وقتا هم ادم تو شرایطی نیست که بخاد خودش تصمیم بگیره بعضی وقت ها اجبار هست مثل همین جامعه خودمون

طرف تو سن بالا فقط درس خونده و توقع داره با همین درس هم بره سرکار پول در بیاره وقتی کار نیست وقتی درامد خوب نیست ! همه چی خراب میشه چون حرف اول و اخر کار و پول توی جیب شما میزنه

شما برو یه نونوایی بگو من دکتر هستم بهت نون میده ؟! ولی صدتومن بهش بده بهت نون میده !

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      فرضا من علاقم فلان رشتس رفتم درس خوندم تا تهشم رفتم کاری به خرج و هزینه تحصیل ندارم اخرشم نرفتم سرکار با این وضعیت جامعه
      خب قطعا سنم بالا رفته چون درس خوندم نمیرم کاری با حقوق ماهی 200 -300 تومن انجام بدم ... دیگه پدر و مادر اگه زنده باشن ساپورت مالیت نمیکنن نباشنم که نیستن

کسی و کاری هم نیست بخاد تو این سن خرجت بده میخای چیکار کنی بفرما یه جووون 28 ساله که فقط درس خونده سر کارم نرفته جیبش خالیه کسیم ساپورت مالیش نمیکنه
      چون درس هم خونده سر هر کاری نمیره ....

تکلیف چیست الان ؟

من همیشه گفتم ادم دنیا نیومده درس بخونه فقط ! لذت های دیگم هست یه لذت خوب و بزرگ ازدواج هست با جیب خالی میشه زن گرفت ؟

اصلا بیخیال زن میخام ماشین بگیرم سرکار که نیستم !؟ پولم که هیچ از کجا بیارم !؟

دلم میخاد مثلا فلان جنس بگیرم موبایل یا .... کو پول ؟

و.....

بعضی وقتا منطق و علم و... همه چی درست میگن که زندگی درس نیست زندگی این نیست که بریم درس بخونیم بریم سرکار درس بخونیم و زن بگیرم و بمیریم

ببخشید این رو به خر هم بگی میفهمه ما ها که ادم هستیم !

ولی بعضی وقتا هم ادم تو شرایطی نیست که بخاد خودش تصمیم بگیره بعضی وقت ها اجبار هست مثل همین جامعه خودمون

طرف تو سن بالا فقط درس خونده و توقع داره با همین درس هم بره سرکار پول در بیاره وقتی کار نیست وقتی درامد خوب نیست ! همه چی خراب میشه چون حرف اول و اخر کار و پول توی جیب شما میزنه

شما برو یه نونوایی بگو من دکتر هستم بهت نون میده ؟! ولی صدتومن بهش بده بهت نون میده !

سامان جان عزیز من، من که نگفتم شما اشتباه میگی گفتم مطلقا(احتمال 100 درصدی برای تمام افراد جامعه) اینطور نیست همین ! چرا جبهه میگیری

بله توی ایران وضعیت همینطور به نظر میاد.

اما سوال، اگر بشه از راهی بجز درس پول در آورد ، اونوقت سناریو شما راجب تحصیل هم معنی نمیده. همین دلالی اصن. نگاه کن.. طرف یک زمینی خونه ایی چیزی بهش ارث میرسه بعد میفروشه..میره هند با روپیه جنس میخره میاد اینجا باقیمت دلار + شیپینگ + مالیات + گمرکی میفروشه ! خب پس دیدیم که بدون رفتن اون مسیر میشه پول در آورد، بازم شما یکجا اشاره کردی به اجبار،من هم میگم اجبار وجود نداره چون ما نمیتونیم راه دیگه ایی رو بسازیم یا خودمونی بگم جرعتشو نداریم خودمون رو محدود میکنیم به یک راهی که قبلا بقیه طی کردن حالا یا موفق شدن یا نه،یعنی دستی دستی میشیم تخم مرغ شانسی. حالا این راه میتونه هرچیزی باشه مثله تحصیلات که متاسفانه مدرک گرایی درحال رشد هست،یعنی ما بخاطر پول یک رشته ایی رو میخونیم ولی مورد علاقه ما نیست بعد پشت میز نشستیم فقط ساعت رو نگاه میکنیم اینطوری بازم همون مسیر تحصیل> شغل>اردواج>مردن طی میشه بدون چشیدن لذت شاید از نظر شما مسافرت اخر هفته به پارک شهر لذت محسوب شه. خب که چی؟ منظورم اینه الان شغل داری که پول توشه، حالا این بنظرت زندگیه؟ ولی پول مارو خوشحال میکنه باعث میشه به علاقه و استعدادمون پشت کنیم نتیجه ش میشه اونی که دیگران دوست دارن،پول داری ... خودت پیر شدی ولی اسناد کاغذی این رو نمیگن چون عدد بزرگی نشون نمیده ، لحظه بدیه خب.

اما بدون پول هم نمیشه زندگی کرد همونطور که خودت گفتی، بحرحال بنظرم پول نمیتونه جای سبک زندگی کسی رو بگیره درسته نبودش = نبود فرد ولی اگر بخواد زندگی من نوعی رو اونطور که نخوام تغییر بده همون بهتر که نباشه البته این فقط نظره !

منم نظرم عوض نمیشه معمولا. آدم یکبار حق زندگی داره باید بره دنبال چیزی که میخواد نه چیزی که میخوان.

مطمئنن رشته ی تحصیلی بدرد نخوری وجود نداره،اما رشته ایی هست که تو بازار خریدار نداره و کسی که میره دنبال علاقه اش مطمئنن دور بقیه رو خط کشیده و ابتکاری پشتش هست نیازی نیست مثل ... تقلید کنیم ، چون تضمینی نیست که شخصی یک جارو کنده رسیده به نفت منم برم مهندسی حفاری بخونم برسم به نفت ! اما علاقه که باشه پشتش ابتکار و اختراع میاد و مطمئنن پول هم دنبالش.

درود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن