خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

سراسری یا افسری ؟

سلام دوستان...

خدا رو شکر ما هم برا کنکور خوب خوندیم همم امتحان افسری دادیم و تمام مصاحبه و... همه چی دادیم و قبول شدیم و جوابش شش تیر ماه درست بعد از 14 15 روز که از کنکور گذشت میاد

اما افسری یه سری مزایای خوب داره که اصلا دلم نمیخاد برم سراسری و...

مثلا همین که کمک هزینه تحصیلی داره و هر سال به مراتب زیاد تر میشه
      کار تضمینی و افزایش درجه

مشکل خونه نداشتن و اینکه خونه سازمانی راحت میدن

مزایای بورس و وام های 100 200 300 میلیونی بدون سود و کم کردن مقدار ناچیز از حقوق

معاف از سربازی

و.....

نمی دونم اینا تمام مزایای افسری هست و چندتا از دوستامم فارغ التحصیل شدن و راضی هستن البته اونا ستاری بودن و ستاری هم که همه می دونن چطوری هست

معروف به هتل ستاری یا هتل هوایی خخ ولی سطح علمی بسیار بالایی داره

ار طرفی امکاناتی تو دانشگاه داره که هیچ نداره کدوم دانشگاه ایران سه تا زمین چمن داره یا زمین پینت بال یا دو تا باشگاه بدنسازی یا ... ؟

از اون طرفم سراسری که مشخص نیست اینده بری سرکار یا ن الان دختر عموی بنده با رتبه زیر 500 سراسری پزشکی شیراز می خونه و زیاد راضی نیست از طرفی پسر عموی بنده هم پزشکی فارغ شده و الان ماهی دو میلیون حقوق میگیره !

بازار کار هم که همه اطلاع دارند ...

ممشکل سربازی ؟

دوستان شما بودید چیکار میکردید ؟ کدومو می رفتن

اینم اضافه کنم روحیه نظامی دارم از این جهت مشکلی نیس

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خو برو افسری دیگه

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amiredge نمایش پست ها
      خو برو افسری دیگه
      تو فکرشم منتظرم یکی بیاد دلایل قانع کننده و خوبی بیاری واسه سراسری که تو تصمیم اشتباه نکنم

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب داداش من میگم کنکور بده و از اونجا پزشکی بورسیه ارتش رو بزن...به نظرت بهتر نیس؟
      ویرایش شده توسط مدیریت
      خلاف قوانین.

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed735 نمایش پست ها
      خب داداش من میگم کنکور بده و از اونجا پزشکی بورسیه ارتش رو بزن...به نظرت بهتر نیس؟
      اره سعید پزشکی هم بورسیه میکنه ولی خب معمولا در اینده شهر های خوب نمیندازتت همش شهر های محروم ولی نیرو هوایی فقط مرکز استان ها

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما اگه میدونی حتما پزشکی قبول میشین میتونین رو نظر اقا سعید فکر کنین وگرنه افسری با توجه ب مزایای ثابتی ک داره و مزایایی ک بعدا در هر شرایطی بهتون تعلق میگیره بهترین گزینه اس..چن نفر هم ک افسر و پزشک هستنو انتخاب کنین از فامیل نه .. ازشون شرایطشونو بپرسین.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام وادب دوستان

الان من کنکور 94 رو دادم اگر خواستم برم یه دانشگاه نظامی یا همون افسری باید
      چیکار کنم؟
      یعنی زمان انتخاب رشته کنکور سراسری باید چی کار کنم؟

یکی راهنمایی کنه

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      سلام وادب دوستان

الان من کنکور 94 رو دادم اگر خواستم برم یه دانشگاه نظامی یا همون افسری باید
      چیکار کنم؟
      یعنی زمان انتخاب رشته کنکور سراسری باید چی کار کنم؟

یکی راهنمایی کنه

عاقا کسی نیشت جواب من رو بده؟

داریم میریم جانمونی!

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      شما باید از دی ماه تا اواخر اسفند سال پیش اقدام میکردین

هر سال مهلت ثبت نام از دی تا اسفند هست

کنکورش هم جدا هست و اواخر فروردین هست

3 اردیبهشت هم جوابش میاد دیگه اگه قبول شده باشید باید طبق تاریخی که برات مشخص کرده بری تهران

تست بدنی مصاحبه عقیدتی سیاسی مصاحبه حفاظت اطلاعات و مصاحبه فرماندهی و تست ورزش بدین در صورت قبولی انتخاب رشته میکنین و منتظر میمونین تا

6 تیر جواب کلیش بیاد که بگه بهتون کدوم رشته و کدوم دانشگاه قبول شدین

کلا قبول شدنش از رتبه یک شدن سخت تر هست خخ
      ویرایش توسط SAMAN_SAM : 13 خرداد 1394 در ساعت 19:49

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN_SAM نمایش پست ها
      شما باید از دی ماه تا اواخر اسفند سال پیش اقدام میکردین

هر سال مهلت ثبت نام از دی تا اسفند هست

کنکورش هم جدا هست و اواخر اسفند هست

3 اردیبهشت هم جوابش میاد دیگه اگه قبول شده باشید باید طبق تاریخی که برات مشخص کرده بری تهران

تست بدنی مصاحبه عقیدتی سیاسی مصاحبه حفاظت اطلاعات و مصاحبه فرماندهی و تست ورزش بدین در صورت قبولی انتخاب رشته میکنین و منتظر میمونین تا

6 تیر جواب کلیش بیاد که بگه بهتون کدوم رشته و کدوم دانشگاه قبول شدین

کلا قبول شدنش از رتبه یک شدن سخت تر هست خخ

دست درد نکنه داداشی قشنگ توضیح دادی

باریکلا نِـــــــــــــه باریکلـا نِـــــــــــــه باریکلــا نِـــــــــــــه باریکلـــا

باریکلا نِـــــــــــــه باریکلـا نِـــــــــــــه باریکلــا نِـــــــــــــه باریکلـــا

ویرایش توسط saj8jad : 13 خرداد 1394 در ساعت 19:56

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان...

خدا رو شکر ما هم برا کنکور خوب خوندیم همم امتحان افسری دادیم و تمام مصاحبه و... همه چی دادیم و قبول شدیم و جوابش شش تیر ماه درست بعد از 14 15 روز که از کنکور گذشت میاد

اما افسری یه سری مزایای خوب داره که اصلا دلم نمیخاد برم سراسری و...

مثلا همین که کمک هزینه تحصیلی داره و هر سال به مراتب زیاد تر میشه
      کار تضمینی و افزایش درجه

مشکل خونه نداشتن و اینکه خونه سازمانی راحت میدن

مزایای بورس و وام های 100 200 300 میلیونی بدون سود و کم کردن مقدار ناچیز از حقوق

معاف از سربازی

و.....

نمی دونم اینا تمام مزایای افسری هست و چندتا از دوستامم فارغ التحصیل شدن و راضی هستن البته اونا ستاری بودن و ستاری هم که همه می دونن چطوری هست

معروف به هتل ستاری یا هتل هوایی خخ ولی سطح علمی بسیار بالایی داره

ار طرفی امکاناتی تو دانشگاه داره که هیچ نداره کدوم دانشگاه ایران سه تا زمین چمن داره یا زمین پینت بال یا دو تا باشگاه بدنسازی یا ... ؟

از اون طرفم سراسری که مشخص نیست اینده بری سرکار یا ن الان دختر عموی بنده با رتبه زیر 500 سراسری پزشکی شیراز می خونه و زیاد راضی نیست از طرفی پسر عموی بنده هم پزشکی فارغ شده و الان ماهی دو میلیون حقوق میگیره !

بازار کار هم که همه اطلاع دارند ...

ممشکل سربازی ؟

دوستان شما بودید چیکار میکردید ؟ کدومو می رفتن

اینم اضافه کنم روحیه نظامی دارم از این جهت مشکلی نیس
      سلام دوست عزیز
      معلومه که تصمیمتو گرفتی بری افسری و دنبال اینی که کسی بهت قوت قلب بده. همین که خیلی بدبینانه به وضعیت رشته پزشکی نگاه کردی در حالی که همه میدونن اگه فقط دو تا رشته تو این کشور از نظر بازار کار و درآمد به درد بخور باشن بینشون پزشکی اول نباشه حتما دوم هست. منم مثل تو ام یعنی کافیه یه تصمیمی بگیرم کلا میرم تو نخش..مثلا یه زمانی تصمیم گرفته بودم برم دانشگاه افسری چقدر رویا پردازی میکردم و چقدر آرمانی به قضیه داشتم نگاه میکردم هیمنجوری مثل شما کلی مزایا برا خودم لیست کرده بودم و اصلا هیچ عیبی تو افسری نمیدیدم. حتی دانشگاه افسری رو بهتر از شریف میدونستم!
      حالا زمان گذشت و اتفاقایی افتاد که قسمت نشد که برم افسری. الان که چند سال گذشته وقتی به اون موقع فکر میکنم میبینم چقدر آرمانی به قضیه نگاه میکردم و واقعا افسری اونطوری نیست که اون زمان به نظرم میومد ولی اونموقه این قضیه رو نیمتونستم قبول کنم.

خیلیا میرن افسری خیلیاشون پشیمون میشن و خیلیاشونم راضین. بستگی به روحیه خودت داره.اما شما فقط مزایاشو گفتی منم چند تا عیبشو میگم
      کمک هزینه ای که میدن چیزی نیست. شما یکم زرنگ باشی دانشجوی هر دانشگاهی باشی میتونی همون درآمدو داشته باشی.
      کارش بیگاریه بخصوص نیروی زمینی ارتش. واقعا الان که جنگ نیس کار خاصی ندارن هر روز یه سری کارای الکی قراره بکنی و وقتتو تلف کنی تا شب بشه
      از سربازی معاف نیستی بلکه تا آخر مرت سربازی
      وام 100 میلیونی؟ الان ارتش پول نداره حقوق کارمنداشو بده 100 میلیون وام از کجا میاره؟ ارتش هیچ منبع درآمدی نداره و چشمش به دست دولته و همیشه هم با کمبود بودجه مواجه میشه چون فقط یک سازمان مصرف کننده اس و در حال حاضر که جنگی نیس یجورایی مفت خوری میکنه برا همین تا جایی که میتونن دارن بودجه شو کم میکنن.
      امکاناتم اکثر دانشگاها دارن همین شریف شما هر رشته ای بگی براش یه باشگاه داره کلاس رایگان داره..اما من فقط یه مدت استخرشو استفاده میکردم. شمام دانشگاه بری فوقش از یکی دو تا از این باشگاها استفاده کنی . خلاصه اینکه به نظرم اصلا ملاک نیست.

همه اینا به کنار..اما مهمترین ایرادی که افسری داره اینه که شما دیگه اختیارت دست خودت نیس...
      30 سال باید در خدمت باشی و بدون اجازه ما فوق کاری نیمتونی بکنی. حتی بخوایی ازدواج کنی میان از خونواده خانومت تحقیق میکنن ممکنه بخاطر چادری نبودن دختر مورد نظرت بهت اجازه ازدواج با اونو ندن! رفتی ارتش حتی بیرون اومدنت دست خودت نیست فک نکن دوس نداشتی استعفا میدی میگن خدافظ برو.. بیرون اومدن از ارتش خیلی سخته...خیلی اذیت میکنن و باید تا آخر تو ارتش بمونی. کلا آب میخوری باید اجازه بگیری.
      در ضمن خونه سازمانی هم اصلا راحت نیست گرفتنش..بعد 20 سال شاید بدن..اونم به سختی. و به راحتی هم ممکنه بگیرن ازت.
      من خواهر زاده م دو سال تو قسمت اداری ارتش خدمت کرده خواستی بگم باهاش صحبت کن. یه حرفایی میزنه که ادم مخش سوت میکشه
      موفق باشی
      زندگی برای خردمند رویاست

یک بازی برای احمق

یک کمدی برای ثروتمند

و یک تراژدی برای مستمند

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان...

خدا رو شکر ما هم برا کنکور خوب خوندیم همم امتحان افسری دادیم و تمام مصاحبه و... همه چی دادیم و قبول شدیم و جوابش شش تیر ماه درست بعد از 14 15 روز که از کنکور گذشت میاد...........
      به قول دوستمون شما خیلی به قضیه آرمانی نگاه میکنید
      خودم هم سابقه قبولی در دانشگاه افسری رو دارم منتها وسط تست های بدنی پشیمون شدم و برگشتم
      موقعی که تست بدنی میرفتن نگاهشون به ما مثل یه تیکه گوشت بود نه یه ادم که روح داره!یعنی فقط جسم شما رو میخون عقل و روحتون رو نمیخوان!!!
      مزایاش رو هم یکمی زیاده روی کردی،در ضمن تا آخر عمر سربازی اگر همین الان هم بگن برو با داعش بجنگ مجبوری بری!!!
      خیلی معذرت میخوام،اگر بری توی ارتش هر دو سال مثل کولی ها جابه جات میکنن باید بری یه شهر دیگه،اینجور هم خودت هم خانوادت و هم زن وبچه ات! اذیت میشن
      در کل نمیخوام منصرفت کنم ولی به نظرم به عنوان پلن (plan) آخر به این قضیه نگاه کنی بهتره البته اگر روحیه نظامی داری و خیلی به این کار علاقه داری و از تو سری خوردن از بالادستی هات ابایی نداری و میتونی همه سختی هاش رو به حون بخری کار خوبی میتونه باشه

در ضمن ممکنه اطلاعات من ناقص باشه،هر کس اشتباهی در اطلاعات من دید لطفا اصلاح کنه،باتشکر

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دانشگاه بقیه الله خیلی بهتره

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaban.in نمایش پست ها
      به قول دوستمون شما خیلی به قضیه آرمانی نگاه میکنید
      خودم هم سابقه قبولی در دانشگاه افسری رو دارم منتها وسط تست های بدنی پشیمون شدم و برگشتم
      موقعی که تست بدنی میرفتن نگاهشون به ما مثل یه تیکه گوشت بود نه یه ادم که روح داره!یعنی فقط جسم شما رو میخون عقل و روحتون رو نمیخوان!!!
      مزایاش رو هم یکمی زیاده روی کردی،در ضمن تا آخر عمر سربازی اگر همین الان هم بگن برو با داعش بجنگ مجبوری بری!!!
      خیلی معذرت میخوام،اگر بری توی ارتش هر دو سال مثل کولی ها جابه جات میکنن باید بری یه شهر دیگه،اینجور هم خودت هم خانوادت و هم زن وبچه ات! اذیت میشن
      در کل نمیخوام منصرفت کنم ولی به نظرم به عنوان پلن (plan) آخر به این قضیه نگاه کنی بهتره البته اگر روحیه نظامی داری و خیلی به این کار علاقه داری و از تو سری خوردن از بالادستی هات ابایی نداری و میتونی همه سختی هاش رو به حون بخری کار خوبی میتونه باشه

در ضمن ممکنه اطلاعات من ناقص باشه،هر کس اشتباهی در اطلاعات من دید لطفا اصلاح کنه،باتشکر
      دوست عزیز اول هر کاری سخت هست حتی دانشگاه عادی ! توقع نداشته باش اونا با گل و شیرینی ازت پذیرایی کنن !

چون روزانه به مدت یک ماه 300 نفر مثل شما رو چک میکنن شمام بودی خسته میشدی و خوب رفتار نمیکردی اتفاقا خودمم گفتم مثل سگ با ادم رفتار میکنن که البته دلیل داره

میخان هر کس مرد کار نیس و مرد لحظه های سخت و طاقت فرسا نیس مرد جنگ نیس ول کنه بره همین اول کار و نه وقت خودشو تلف کنه نه ارتش !

مزایا هم که گفتم همونجا با یه مهندس تعمیرات هواپیما ارتش اشنا شدم که جز اونا نبود ینی جز هیئت اون پادگان و جداگانه با داداشش اومده بود تست بده همه چیز رو اون بهم

گفت و از کسای دیگه هم شنیده بودم !

ادم بره تو ارتش حداقل می دونه کارش تضمین هست ! عمر ما انسان ها هم محدود ! فرصت ازمون و خطا وجود نداره که من برم دانشگاه عادی درس بخونم ایا بروم سر کار یا نروم ؟

اگه نرم بد میشه یه جووون 27 28 ساله هستم که هیچ حرفه ای بلد نیستم و فقط درس خوندم سن ازدواجمم گذشته و دیگه هیچی ! پولم که ندارم !

واسه جنگ شدن هم مطمن باش جنگ بشه یقه همه رو میگیرن میبرن جنگ ! یادت نره خیلیا رفتن جنگ و واس ما جنگیدن که الان من و تو زنده ایم و داریم راحت می حرفیم

دفاع از کشور افتخار هست و چیز بدی نیس ادم بخاد فراری باشه چقدر زمان جنگ ما تو وطنمون مرد داشتیم بچه 15 ساله می رفت جبهه نمونش پدر خودم 14 سالش بود رفته

سوم راهنمایی !!! ولی الان ما ها از جنگ فراری شدیم و به عنوان یه امتیاز منفی بهش نگاه میکنیم که اگه یه زمانی رفتیم افسری جنگ شد میبرنمون !...

واقعا چقدر ارزش و رفتار ها و.... عوض شدن

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepanta1990 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      معلومه که تصمیمتو گرفتی بری افسری و دنبال اینی که کسی بهت قوت قلب بده. همین که خیلی بدبینانه به وضعیت رشته پزشکی نگاه کردی در حالی که همه میدونن اگه فقط دو تا رشته تو این کشور از نظر بازار کار و درآمد به درد بخور باشن بینشون پزشکی اول نباشه حتما دوم هست. منم مثل تو ام یعنی کافیه یه تصمیمی بگیرم کلا میرم تو نخش..مثلا یه زمانی تصمیم گرفته بودم برم دانشگاه افسری چقدر رویا پردازی میکردم و چقدر آرمانی به قضیه داشتم نگاه میکردم هیمنجوری مثل شما کلی مزایا برا خودم لیست کرده بودم و اصلا هیچ عیبی تو افسری نمیدیدم. حتی دانشگاه افسری رو بهتر از شریف میدونستم!
      حالا زمان گذشت و اتفاقایی افتاد که قسمت نشد که برم افسری. الان که چند سال گذشته وقتی به اون موقع فکر میکنم میبینم چقدر آرمانی به قضیه نگاه میکردم و واقعا افسری اونطوری نیست که اون زمان به نظرم میومد ولی اونموقه این قضیه رو نیمتونستم قبول کنم.

خیلیا میرن افسری خیلیاشون پشیمون میشن و خیلیاشونم راضین. بستگی به روحیه خودت داره.اما شما فقط مزایاشو گفتی منم چند تا عیبشو میگم
      کمک هزینه ای که میدن چیزی نیست. شما یکم زرنگ باشی دانشجوی هر دانشگاهی باشی میتونی همون درآمدو داشته باشی.
      کارش بیگاریه بخصوص نیروی زمینی ارتش. واقعا الان که جنگ نیس کار خاصی ندارن هر روز یه سری کارای الکی قراره بکنی و وقتتو تلف کنی تا شب بشه
      از سربازی معاف نیستی بلکه تا آخر مرت سربازی
      وام 100 میلیونی؟ الان ارتش پول نداره حقوق کارمنداشو بده 100 میلیون وام از کجا میاره؟ ارتش هیچ منبع درآمدی نداره و چشمش به دست دولته و همیشه هم با کمبود بودجه مواجه میشه چون فقط یک سازمان مصرف کننده اس و در حال حاضر که جنگی نیس یجورایی مفت خوری میکنه برا همین تا جایی که میتونن دارن بودجه شو کم میکنن.
      امکاناتم اکثر دانشگاها دارن همین شریف شما هر رشته ای بگی براش یه باشگاه داره کلاس رایگان داره..اما من فقط یه مدت استخرشو استفاده میکردم. شمام دانشگاه بری فوقش از یکی دو تا از این باشگاها استفاده کنی . خلاصه اینکه به نظرم اصلا ملاک نیست.

همه اینا به کنار..اما مهمترین ایرادی که افسری داره اینه که شما دیگه اختیارت دست خودت نیس...
      30 سال باید در خدمت باشی و بدون اجازه ما فوق کاری نیمتونی بکنی. حتی بخوایی ازدواج کنی میان از خونواده خانومت تحقیق میکنن ممکنه بخاطر چادری نبودن دختر مورد نظرت بهت اجازه ازدواج با اونو ندن! رفتی ارتش حتی بیرون اومدنت دست خودت نیست فک نکن دوس نداشتی استعفا میدی میگن خدافظ برو.. بیرون اومدن از ارتش خیلی سخته...خیلی اذیت میکنن و باید تا آخر تو ارتش بمونی. کلا آب میخوری باید اجازه بگیری.
      در ضمن خونه سازمانی هم اصلا راحت نیست گرفتنش..بعد 20 سال شاید بدن..اونم به سختی. و به راحتی هم ممکنه بگیرن ازت.
      من خواهر زاده م دو سال تو قسمت اداری ارتش خدمت کرده خواستی بگم باهاش صحبت کن. یه حرفایی میزنه که ادم مخش سوت میکشه
      موفق باشی

تا حدودی حرفاتون درست هستش ولی شما اگه از اشناهاتون و... شنیدید ما هم شنیدیم

من به پزشک توهین نکردم نگفت درامد نداره و... الان دارم میبینم پزشک هایی که بیکارن یا ماهی 2 میل نهایتا میگیرن ...

در مورد خونه سازمانی هم خدمتت عرض کنم که الان از دوستای خودم ستوان دو هست درجه داری بوده و کم کم بازنشست هست از روز همون اول بهش خونه دادن تازه نیرو انتظامی !!!!

این یه نمونش بود و کلا ادمای زیادی هم میشناسم که اینجورین اگه نیرو زمینی باشی که صد در هزار خونه گیرت میاد و خونه خالی هم زیاد دارن ....

چسبیده به خونه ما پادگان هس و یه سرگرد همسایمون تازه نیرو زمینی هم هست بیا ببین بد زندگی میکنه ؟ ساعت کاریشم مثل اداره ها هست 7 تا 2 عصر !

باهاش صحبت کردم مشکلی هم نداره راضی هست

تو این اوضا بیکاری و بدبختی هیچی بهتر از افسری واس سرکار رفتن نی مگه که بند پ داشته باشی که اونم ما نداریم ....

اینا به کنار شما تا اخر عمرت زیر دست نمیمونی ! افسری بخونی 22 23 سالی ستوان دو هست و بعد 30 سال خدمتت کم کم یه سر تیپ هستی واس خودت پس مثل خیلی جاها

دیگه درجه و رتبتم ثابت نیس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)