خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

5تا سوال ریاضی تو این مدت باقی مونده...

سلام دوستان

من رشته ریاضی ام.... هر چی که به فیزیک علاقه دارم از ریاضی بدم میاد! بخاطر همین واسه کنکور خیلی یا بهتر بگم اصلا کار نکردم

الان 55تا سوال ریاضی رو اگه بخوام جواب بدم شاید حداکثر بتونم 3-4تاشون رو جواب بدم... اونم مثلا اگه از تابع یه سوال آسون بیاد که بتونم حل کنم که با دو تا سوال آمار بتونم 4تا جواب بدم.. البته مشتق و کاربرد هم خوندم و اینم بستگی به سوالاش داره! چون تست اصلا کار نکردم و نکته های تستس رو نمیدونم...

اینجوری که حساب و کتاب کردم تا کنکور حداکثر بتونم 150 ساعت بخونم که از این 150 ساعت میخوام 50ساعتش رو به ریاضی اختصاص بدم...

حالا سوال اصلیم اینه که با این 50 ساعت وقتی که دارم آسونترین مبحث ها کدوما هستن که پیش نیاز قبلی زیاد نداشته باشن و بشه حداقل 5تا سوال زد و حتما هم ازشون سوال بیاد؟!

ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melis نمایش پست ها
      سلام دوستان

من رشته ریاضی ام.... هر چی که به فیزیک علاقه دارم از ریاضی بدم میاد! بخاطر همین واسه کنکور خیلی یا بهتر بگم اصلا کار نکردم

الان 55تا سوال ریاضی رو اگه بخوام جواب بدم شاید حداکثر بتونم 3-4تاشون رو جواب بدم... اونم مثلا اگه از تابع یه سوال آسون بیاد که بتونم حل کنم که با دو تا سوال آمار بتونم 4تا جواب بدم.. البته مشتق و کاربرد هم خوندم و اینم بستگی به سوالاش داره! چون تست اصلا کار نکردم و نکته های تستس رو نمیدونم...

اینجوری که حساب و کتاب کردم تا کنکور حداکثر بتونم 150 ساعت بخونم که از این 150 ساعت میخوام 50ساعتش رو به ریاضی اختصاص بدم...

حالا سوال اصلیم اینه که با این 50 ساعت وقتی که دارم آسونترین مبحث ها کدوما هستن که پیش نیاز قبلی زیاد نداشته باشن و بشه حداقل 5تا سوال زد و حتما هم ازشون سوال بیاد؟!

ممنون

منم رشتم ریاضیه به نظرم ساده ترین مباحث ریاضی کنکور ریاضی؛
      - بردار هندسه تحلیلی ( 2 تست )
      - آمارومدلسازی ( 2 تست )
      ـ تابع ( 3 تست )
      - دنباله های حسابی و هندسی ( 1 تست )
      - دنباله های حساب دیفرانسیل فصل یک ( 1 تست )
      - گراف ریاضی گسسته ( 1 الی 2 تست )
      -احتمال جبرواحتمال ( 1 الی 2 تست )

به راحتی 12 الی 13 تست رو تو این تایم میتونید بزنید که درصدتون هم حدود 23.5 %

میشه. واقعاً 50 ساعت تایم فقط برای 5 تا تست؟!!!!

موفق باشید

ویرایش توسط saj8jad : 11 خرداد 1394 در ساعت 07:38

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان

ممنون
      به عقیده من اصلا وقت نذارین واسه ریاضی ... شما حتی تو کنکور همون 7 . 8 درصدم بزنید ولی فیزیکو شیمیتون بالا بشه رتبتون بد نمیشه .... سر جلسه هم تمام وقتتون رو بذارید رو اون دو تا درس ... اینجور هم سر جلسه کنکور استرس ریاضیو ندارید هم اینکه چون وقت بیشتری واسه اون دو درس دارید احتمال اینکه 10 الی 15 درصد بیشتر از اون حالتی که واسه ریاضیم وقت بذارید بزنید هست ...
      ویرایش توسط newpath : 11 خرداد 1394 در ساعت 12:15

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      به عقیده من اصلا وقت نذارین واسه ریاضی ... شما حتی تو کنکور همون 7 . 8 درصدم بزنید ولی فیزیکو شیمیتون بالا بشه رتبتون بد نمیشه .... سر جلسه هم تمام وقتتون رو بذارید رو اون دو تا درس ... اینجور هم سر جلسه کنکور استرس ریاضیو ندارید هم اینکه چون وقت بیشتری واسه اون دو درس دارید احتمال اینکه 10 الی 15 درصد بیشتر از اون حالتی که واسه ریاضیم وقت بذارید بزنید هست ...

به نظرم اصلاً این کار رو نکن! چرا؟
      چونکه
      در گروه علوم ریاضی و فنی درس ریاضیات ضریب 4 رو داره و درس
      فیزیک ضریب 3 و درس شیمی هم ضریب 2 رو داره

ارزش یک تست صحیح ریاضیات از 2 تست صحیح شیمی و 1.5 تستصحیح فیزیک بیشتر هستش

به نظر من اصلاً ریاضی رو سفید نگذارید که مطمئن هستم پشیمون میشید از این کارتون!!!!!
      حداقل هم شده 1 تست یا 2 تست یا 3 تست بزنید ولی اصلاً سفید نگذارید درس ریاضی را

موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با توجه به سطح ریاضیتون که گفتید بنظرم بیشتر یه رب سر جلسه واسش وقت نذارید و در حد همون 3 4 تا تستی که گفتید جواب بدید و سعی کنید از فیزیکو شیمی جواب بگیرید ... البته سعی کنید تو همون یه رب بیشتر سوالاتو بررسی کنید ولی نه بطور وسواس گونه که سری از هر سوالی بپرید برید سوال بعدی ....چون بعضی وقتا پیش میاد بعضی سوالایه خیلی آسون تو درسایی مثل احتمال و هندسه بدن ...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احتمالو کلا قورتش بدین چار تا تست راحت میاد مجموعه های جبر هم 2 تاس فک کنم خیلی راحته همینا میشه شیش تا من از کتاب گاج گسسته احتمالو با 220 تا تست 15 ساعت حدودا شد فصل سومش هم مجموعه ها و رابطه و گراف اونم حدود همین قدر. اگه گرافو برا مدرسه خوندین می تونید فصل سه رو کامل بخونید که 93 چار تا تست اومده بود.
      اگه حالشو ندارین فقط مجموعه.
      تحلیلی هم کلا آسونه مثلا ماتریس ها و فصل یکو دو خیلی آسونن.
      با 50 ساعت اگه سریع بخونید می تونید 10 تا یا بیشتر تست ریاضی جمع کنید.
      این درسا خیلی شیرین تر از دیفرانسیله راحت تر می تونید بخونید البته این نظر منه...همون آمار که همه می گن راحته تستاش یه جوریه من حذفش کردم...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان از نظر وقت مشکلی ندارم... چون شیمی و فیزیکم تقریبا خوبه و با آزمونایی که از خودم گرفتم واسه ریاضی حدود 30-40 دقیقه کم کم وقت اضافه میارم..

به نظرتون این مباحث خوبه؟

احتمال (4تا) + بردارها (2تا) + ماتریس(3تا) + آمار(2تا)

اینا میشه 11 تا ... به نظرتون همینا خوبه کار کنم؟! حداقل 7تاشون هم بزنم واسم عالیه!

والا کلافه شدم چیکار کنم آمار رو دیشب تموم کردم و تست هاش رو هم زدم ...الان دوتا تستم قطعیه...

مبحث بعدی رو به نظرتون احتمال بخونم خوبه؟!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان از نظر وقت مشکلی ندارم... چون شیمی و فیزیکم تقریبا خوبه و با آزمونایی که از خودم گرفتم واسه ریاضی حدود 30-40 دقیقه کم کم وقت اضافه میارم..

اینا میشه 11 تا ... به نظرتون همینا خوبه کار کنم؟! حداقل 7تاشون هم بزنم واسم عالیه!

والا کلافه شدم چیکار کنم آمار رو دیشب تموم کردم و تست هاش رو هم زدم ...الان دوتا تستم قطعیه...

از کجا معلوم با همین تعدادی که نوشتی بیاد!؟!؟احتمال مطمئن باش که پیروزی شکست ی سوال داره،شرطی هم یکی،امار بروو سر وقت واریانس،انحراف و جدول فراوانیا،ماتریس فقط ضرب ماتریس و دترمینان و معکوس و حل نموداراش،
      من پیشنهاد میدم مشتقو بخون.چون هم میتونی حدارو با هپیتال بزنی هم اهنگ متوسطو هم ی سوال مشتق گیریشو،،،،اگم قوی باشی معادله خط مماسم میشه
      پاسخ به سوالات سربازی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s5133611 نمایش پست ها

ارزش یک تست صحیح ریاضیات از 2 تست صحیح شیمی و 1.5 تستصحیح فیزیک بیشتر هستش

نه باوو هر تست ریاضی حدود 1.4 تست شیمیه.
      خیر سرت رشتت ریاضی با این حساب کردنت
      (هر تست شیمی 2.8 درصد و هر تست ریاضی 1.8 درصد داره) به این نکته توجه نکرده بودی نه؟

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آره همینا خوبن احتمالو کار کرده باشین میشه همشو زد فقط احتمال پیوسه یکم سخته
      فقط به نظر من مجموعه هارو هم بش اضافه کن خیلی آسونه...
      اگه کتابی مثه خط ویژه دارین دیف کار کنین مثلا مشتق ولی اگه می خواین کامل بخونید خیلی زیاده. ولی می تونید یه تیکشو بخونید که اونم مثلا اگه بیان براکت بدن یا یه چیزی که ترکیبی باشه با ریاضی پایه و نخونده باشید پایه رو معلوم نیس بتونید بزنید ولی اینایی که الان انتخاب کردین دیگه تضمینی هستش چیز غیر اینا نمیاد.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)