خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      UDK
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

قواعد زبان و فراموشی

سلام دوستان.

من زبانم بدک نیست.معنی جمله یک کمی مشکل دارم که مثلا بعضی وقتا نمیدونم فارسیشو ردیف کنم.!

به نظرتون چی کنم اصلاح شده؟

و اینکه واسه کنکور من قواعد یادم نمیمونه.یک کتاب کنکور گرفتم(زبان جامع کنکور خیلی سبز) و قواعدش نمیدونم خیلی زیاده یا گنگه..!!

حتی دقیق نمیتونم قواعدو بفهمم.!(بهترین منبع قواعد چیه؟زیاد نگه:کامل - ولی کلی بگه)

مثلا واسه امتحان زبان بعد از خوندن قواعد 2 روز بعد دیگه یادم نیستن. حالا اگه بخوام واسه کنکور بخونم و دو کتاب هم بخونم دیگه چی کنم؟(حتما باید تا دم در حوزه کنکور قواعدو بخونم.!)

نظرتون چیه؟

چیکار کنم که این غول فراری قواعد تو ذهنم بمونه.!

اونم صد نوع فرمول جمله بندی مختلف که هرکدوم یک نوع جمله میسازه(مثلا سر کنکور از کجا باید فهمید الان این شبیه کدوم الگوی جملست و حالا...اصلا فکرش واسم سنگینه.!)

ممنون

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      تکرار تکرار بازم تکرار
      شما چرا میزاری واسه دو روز بعد(به جای اینکه چند روز یه بار یه ساعت بخونی هروز بخون اما نیم ساعتو بخون)
      یه قانون تو یاد گیری زبان هست میگه:زبان رو با هر سرعتی یاد بگیری با همون سرعت فراموش میکنی
      در ضمن کتاب شما کتاب خوبیه اما نه برای شروع
      من خودم علاوه بر جامع خیلی سبز -آبی کانون هم دارم
      درسنامه کانون خیلی عالی نیست (خیلی پیچونده مطلبو)
      واسه من اینطوریه:درسنامه خیلی سبز+تست کانون
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط UDK نمایش پست ها
      سلام دوستان.

من زبانم بدک نیست.معنی جمله یک کمی مشکل دارم که مثلا بعضی وقتا نمیدونم فارسیشو ردیف کنم.!

و اینکه واسه کنکور من قواعد یادم نمیمونه.یک کتاب کنکور گرفتم(زبان جامع کنکور خیلی سبز) و قواعدش نمیدونم خیلی زیاده یا گنگه..!!

حتی دقیق نمیتونم قواعدو بفهمم.!(بهترین منبع قواعد چیه؟زیاد نگه:کامل - ولی کلی بگه)

مثلا واسه امتحان زبان بعد از خوندن قواعد 2 روز بعد دیگه یادم نیستن. حالا اگه بخوام واسه کنکور بخونم و دو کتاب هم بخونم دیگه چی کنم؟(حتما باید تا دم در حوزه کنکور قواعدو بخونم.!)

نظرتون چیه؟

اونم صد نوع فرمول جمله بندی مختلف که هرکدوم یک نوع جمله میسازه(مثلا سر کنکور از کجا باید فهمید الان این شبیه کدوم الگوی جملست و حالا...اصلا فکرش واسم سنگینه.!)

ممنون
      فقط مهرو ماه زبان بخون کتاب جمع بندی

4. Top | #4

نمایش مشخصات
      من خودم واسه سال سوم دارم یه جزوه درس میکنم فک کنم خیلی خوب بشه
      از کتاب های گاج سبز+ابی کانون+جامع خیلی سبز
      یه جزوه درمیارم اگه خاستین پ.خ بدین درس یک رو بزارم واستون بقیش حاضر نیس
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

5. Top | #5
      UDK
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا جواد اگه داریدش واسم عکسش کنید و بفرستید ممنون میشم...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      منم از رو خیلی سبز میخونم زبانو

خوب توضیح داده که!!!!

برای اینکه فراموش نکنی
      قواعد هر درس رو به طور خلاصه وار بنویس و بزن رو دیوار اتاقت، اینطوری تندتند چشمت بهشون میخوره و هی تو ذهنت مرور میشه

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      گوشی من از اون ساده هاس
      باید با گوشی داداشم درس کنم که اونم الان خونه نیس
      سعی خودمو میکنم سریعتر برسونم
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.

نظرتون چیه؟

ممنون
      سلام. استفاده از فرمول صحیح نیست . البته در برخی موارد الزامی هست. مثل برخی ترتیب ها ...
      درمورد فراموش کردن مطالب هم بهتره زمان بیشتری رو به تکرار دروس اختصاص بدید. هر اندازه که تکرار و مداومتتون روی دروس بیشتر باشه ، تسلطتون بالاتر میره و دوام مطالب در ذهن بیشتر میشه.
      در ضمن بهتره از قواعد و کلماتی که یاد میگیرید استفاده کنید .
      مشاوره ی رایگان کنکور به مناسبت عید سعید قربان

برنامه ریزی و رفع اشکال برنامه از تاریخ 9 مهرماه تا 14 مهرماه 93 بصورت رایگان...

پیشاپیش عید همه ی دوستان مبارک

09306469796 محمودی
      moshaver2026@yahoo.com

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من خودم دوساله این روشو رفتم پارسالم زبانمو خوب زدم
      اول که روزی یک ساعت زبان میخونم بعدش هرچی جلو میرم درسا قبلو با تست مرور میکنم
      بعد یک ماه مرور و خوندنم تستا را با زمان مشخص میزنم و ر کدوم کجا که مشکل بود دوباره از نو
      مهم نیت یک تستو چند بار بزنی مهم اینه که نکاتش ملکه ذهنت بشه
      این روش من بود ممکنه بدتونم بیاد
      خدانگهدار

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.

نظرتون چیه؟

ممنون
      اینکه زبانتون خوبه احتمالا به این معناست که زیاد کار میکنید و دایره لغات خوبی دارید . ضعف شما در درک مطلب و ترجمه ممکنه به خاطر گرامر باشه .
      برای یاد گرفتن یک نکته گرامری مثال اون نکته رو تحلیل کنید ... و مثال رو حفظ کنید و از اون به عنوان یک فرمول برای همه موقعیت های مشابه استفاده کنید. در مورد اون نکته تمرین هارو کامل حل کنید. تمرین و تکرار باعث میشه در ذهن بمونه .

برای درک متن به نظر من باید در اثر تمرین به جایی برسید که ترجمه نکنید . بلکه حین خوندن بفهمید . این تنها روش صحیح یادگیری یک زبانه .
      عنصر کوریم (Cm)
      با عدد اتمی 96
      در سال 1934 با استفاده از روش بمباران پلوتونیم 239 با پرتوی آلفا به دست آمد .
      این عنصر به افتخار
      "ماری و پیر کوری"
      و به پاس خدمات آنها به دانش بشری کوریم نام گرفته است .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن