خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

کسانی که ترش میکنند بخوانند

سلامت نیوز: یک متخصص داخلی با تاکید بر اینکه رفلاکس معده ارتباط مستقیمی با خوابیدن و غذا خوردن دارد، گفت: این مشکل در دراز مدت منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان ناحیه تحتانی مری می‌شود.دکتر امیر باغانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه رفلاکس معده همان سوزش سر دل و برگشت غذا به دهان است، اظهار کرد: این بیماری گاهی اوقات ممکن است با دردهای قلبی و بیماری‌های گوش، گلو و بینی اشتباه گرفته شود.وی در خصوص علائم رفلاکس معده گفت: سرفه، استفراغ، برگشت غذا به دهان و سوزش سر دل از علائم اصلی این بیماری است و در بعضی موارد ممکن است تورم صدا هم در بیمار ایجاد کند.این متخصص داخلی، بیماری رفلاکس معده را در افراد چاق شایع‌تر دانست و گفت: در بعضی از خانواده‌ها نیز به طور ارثی این مشکل وجود دارد که ارتباط مستقیمی با نوع غذا مانند ادویه جات، ترشی‌جات، غذاهای چرب و خیلی شیرین دارد.باغانی با تاکید بر اینکه این بیماری ارتباط مستقیم با غذا خوردن و خوابیدن دارد، گفت: پرخوری، خوابیدن پس از صرف غذا، استرس، مصرف سیگار، الکل، چای و قهوه از عوامل تشدید رفلاکس معده است که باید از آنها اجتناب شود تا بهبودی بیمار حاصل شود.وی در خصوص راه‌های پیشگیری از این مشکل تصریح کرد: بیماران می‌توانند با مصرف داروهای کاهنده اسید معده، داروهای تشدید کننده انقباض دریچه معده، عدم مصرف سیگار، الکل و بلند کردن زیر سر هنگام خواب از ابتلا به بیماری رفلاکس معده جلوگیری کنند.این متخصص داخلی در پایان خاطر نشان کرد: رفلاکس معده در دراز مدت منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان ناحیه تحتانی مری می‌شود؛ چرا که مخاط این قسمت نسبت به اسید حساس است.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      وای
      من هم برگشت غذا به دهان و هم سوزش سر دل رو دارم
      واهاااای

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان اگر کسی تجربه مفیدی در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه خسته شدم واقعا از بس فاموتیدین مصرف کردم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شربت آلومینیم منیزیم بهتر از فاموتیدینه پلاس عرق نعنا
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      دوستان اگر کسی تجربه مفیدی در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنه خسته شدم واقعا از بس فاموتیدین مصرف کردم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تاپیک قدیمیه اما چون آپ شده منم چندتا نکته بگم
      برای اینکه رفلاکس معده قطع بشه و از شر قرص و شربت خوردن راحت بشید کافیه چندتا نکته و راهکار رو رعایت کنید
      1-از عوامل محرک دوری کنید برای مثال من هر وقت غذاهای خیلی شیرین یا سرخ کردنی میخورم دچار رفلاکس میشم پس از این غذاها دوری میکنم و واقعا کار سختی نیست بعدا میتونید کم کم به خوردن این غذا ها برگردید اما قطعا مقدار اون به اندازه ی یه فرد عادی نخواهد بود
      ازادویه زیاد دوری کنید مثلا من خودم به شخصه تو غذاها زردچوبه باشه تا 24 ساعت بعدش نمیتونم غذا بخورم برا همینم زردچوبه رو از لیست ادویه ها حذف کردم و چیزای دیگه جایگزین کردم
      برای مدتی کافئین مصرف نکنید یعنی از نوشیدن چای و قهوه پرهیز کنید این موقتیه و همیشگی نیست مثلا یکسال چایی و قهوه و ... نخوردن مشکلی ایجاد نمیکنه
      تنقلاتی مثل چیپس و پفک و چیزهایی که موااد نگهدارنده و شیمیایی دارند رو کنار بزارید این گزینه هم موقتیه و بعدا میتونید بخورید
      2-چیزهایی که برای معده مفیده بخورید مثلا سیر و زنجبیل برای تقویت معده بسیار مفیده و تو غذا استفاده کنید اگر هم طعمشون رو دوس ندارید اونا رو با چیزی مخلوط کنید که طعمش قابل تحمل تر بشه مثلا دیدم کسایی که سیر رو با آب لیمو مخلوط میکنن و اینطوری راحت تر هستن و یا میشه زنجبیل رو تو غذا ریخت مزه ش معلوم نباشه

من خودم خیلیاشو رعایت کردم و الان مدتهاست رفلاکس ندارم
      LEFT
      4/19/2021

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)