خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یه تمرین از مدار 1 (رشته برق)

سلام بچه ها

هفته قبل استاد یه تمرین داد که گفت هرکی جوابش بیاره یه نمره به پایان ترمش اضافه میکنم!خیلی واسم مهمه که جوابش پیدا کنم و تحویلش بدم،پس ممنون میشم کمکم کنید.!
      اول استادمون یه نکته گفت :

نکته: چنانچه مدار در بازه زمانی مشخص به مدت طولانی در یک وضعیت تعریف شده به سر برده باشد،با قاطعیت میتوان گفت برای آن لحظات زمانی خازن،رفتاری مشابه مدار باز و سلف،رفتاری مشابه اتصال کوتاه از خود بروز میدهد.

*حالا تمرین که داده اینه:
      1) چرا خازن رفتاری مشابه مدار باز از خود نشان میدهد؟ 2) چرا سلف رفتاری مشابه اتصال کوتاه ازخود نشان میدهد؟

بچه ها لطفا هرکی بلده این دوتا تمرینم جواب بده.
      مرسی منتظرم
    2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام

در صورت سوال باید آورده شود که منابع ثابت هستند نه متغییر.((منابع dc هستند.))

بعد باید گفته شود که مدار در حالت تشدید نیست.((یعنی مدار در فرکانس تشدید قرار ندارد.))

همان طور که میدانید امپدانس خازن به صورت 1 تقسیم بر jwc هست.(((w فرکانس زاویه ای و c مقدار خازن برحسب فاراد.))

می دانیم فرکانس در مدار ((با شروطی که گفته شد.))وقتی زمان طولانی میگذرد به صفر میل میکند.

پس طبق فرمول مقدار امپدانس که معادل مقاومت ظاهری هست بی نهایت میشود که بی نهایت شدن مقاومت به معنای قطع مدار یا مدار باز است.

و همان طور که میدانید امپدانس سلف به صورت jwL هست.(((w فرکانس زاویه ای وL مقدار سلف برحسب هانری.))

می دانیم فرکانس در مدار ((با شروطی که گفته شد.))وقتی زمان طولانی میگذرد به صفر میل میکند.

س طبق فرمول مقدار امپدانس که معادل مقاومت ظاهری هست صفر میشود که صفر شدن شدن مقاومت به معنای اتصال کوتاه است.

این مطالب برای درس مدار 1 دانشگاه میباشد.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      خودت بری دنبالش بهتره
      وقتی استاد بهت یه تمرین یا تحقیق میده مطمن باش اون چیزهایی که تو اون بازه یاد میگیری بیشتر وبهتر تو حافظت میمونن
      به طور کلی در حالت AC خازن اتصال باز کوتاه عمل میکنه و در ولتاژ DC اتصال باز میشه - قبلش این رو بدونی خوبه - که مقاومت خازن با فرکانس رابطه عکس داره - در AC چون فرکانس زیاده ٰ‌ٰمقاومت خازن ناچیز میشه و اتصال کوتاه عمل میکنه - در حالت DC چون فرکانس ضعیف میشه مقاومت زیاد میشه و در این حالت است که خازن اتصال باز عمل میکنه - بعدش هم خازن بای پس و کوپلاژ‌ رو داریم و...
      به صفحه 37 این کتاب مراجعه کن - همه رو با شکل توضیح داده - بعدش سلف رو هم توضیح داده
      الکترونیک عمومی (2) | پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی
      این درس مربوط به هنرستان میباشد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      سلام
      خودت بری دنبالش بهتره
      وقتی استاد بهت یه تمرین یا تحقیق میده مطمن باش اون چیزهایی که تو اون بازه یاد میگیری بیشتر وبهتر تو حافظت میمونن
      به طور کلی در حالت AC خازن اتصال باز کوتاه عمل میکنه و در ولتاژ DC اتصال باز میشه - قبلش این رو بدونی خوبه - که مقاومت خازن با فرکانس رابطه عکس داره - در AC چون فرکانس زیاده ٰ‌ٰمقاومت خازن ناچیز میشه و اتصال کوتاه عمل میکنه - در حالت DC چون فرکانس ضعیف میشه مقاومت زیاد میشه و در این حالت است که خازن اتصال باز عمل میکنه - بعدش هم خازن بای پس و کوپلاژ‌ رو داریم و...
      به صفحه 37 این کتاب مراجعه کن - همه رو با شکل توضیح داده - بعدش سلف رو هم توضیح داده
      الکترونیک عمومی (2) | پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی
      این درس مربوط به هنرستان میباشد
      اره داداش حق با توهه باید خودم تحقیق کنم ولی الان تو شرایطیم که نمیتونم تحقیق کنم وقتش ندارم!!از ترم بعد آزاد میشم و همه تحقیقات خودم انجام میدم!
      توضیحاتت عالی بود مخصوصا اون کتاب که عالی توضیح داده واقعا تشکر

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)