خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question بین صنایع شیمیایی و مهندسی شیمی موندم ?!!

سلام؛

تو تاپیک‌هایی گذشته یه مختصری در مورد رشته‌ام و مقطع‌ام توضیح دادم،
      دوباره توی این تاپیک هم اقتضا میکنه که مطرح کنم:
      رشته‌ای میخونم که شدیدا دروسش مشابه صنایع شمیایی هست، و ترم آخر مقطع کاردانی هستم.
      امسال برای کنکور اصلا اماده نیستم.
      بین چند راه اساسی گیر کردم، که دو راهشو اینجا مطرح میکنم.
      از یه طرف موندم که برم رشته صنایع شیمیایی رو ادامه بدم؛ در مقطع کارشناسی ( که حدوداً بین 68 تا 77 واحد باید پاس بشه )
      از یه طرف دیگه؛ یکی از اساتید توصیه کرد که برم رشته مهندسی شیمی ( حدود صدوخورده‌ای باید پاس کنم )، یعنی دو سالی که توی کاردانی خوندم تقریبا پوچ میشه.

حالا بین صنایع شیمیایی و مهندسی شیمی موندم.
      به هرکدومش فکر میکنم؛ یه سری مزایا داره و یه سری معایب.

مثلاً برای صنایع شیمیایی:
      رشته صنایع شیمیایی چیزی که ازش شنیدم زیاد جالب نبوده و ذهنیتم رو نسبت به رشته عوض کرده؛ یه جورایی بد بین شدم. احساس میکنم این رشته یه جورای صابون سازی و صنایع خیلی نحیف رو شامل میشه.
      اما از طرفی تا مدرک کارشناسی نیازِ که حداکثر 77 واحد پاس بشه. یعنی تقریبا دو سال فاصله دارم تا مدرک کارشناسی.
      از یه طرف دیگه؛ از مقاطع بالاتر این رشته هیچ آشنایی ندارم، نمیدونم چه گرایش هایی در ارشد داره و..

برای شیمی :
      خب اینکه 4سال باید بخونم، و این دو سال کاردانی هیچ میشه، یکم تو ذوق میزنه.
      اما از طرفی هم واقعا مهندسی محسوب میشه ( برخلاف صنایع شیمیایی که خب خیلیا مهندسی حسابش نمیکنن، یا حتی با ارفاق مهندسی بهش میگن )

کلاً موندم چه کار کنم.
      اگر با مهندسی شیمی موافق هستید، در مورد انتخاب دانشگاه ( ازاد ) راهنماییم کنید.
      مرسی
      .If the facts don't fit the theory, change the facts

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      همه چی ب خودت بستگی داره......بااین وجودب نظرمن اونچه که بیشتراز همه اهمیت داره 1ـ بری دنبال علاقت 2ـ رشته ت بازارکارداشته باشه که دست آخرمجبورنباشی بامدرک کارشناسیت بری دنبال شغلایی ک هیچ ربطی ب رشته ت نداشته باشه که خدایی نکرده مدرکت بشه بزرگترین داغ زندگیت.
      ب قول حاج رضا(والا)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.بنظر من رشته مهندسی شیمی به مراتب از صنایع شیمیایی سرتره از هر لحاظ:آینده شغلی،درآمد بالاتر،پرستیژاجتماعی...چه فایده که از یه رشته فاقد امتیاز زودتر فارغ التحصیل بشید ولی بعدش چندسال دنبال کار بگردید.درسته که باید واحدهای بیشتری پاس کنید اما ارزششو داره که برای یک هدف ارزشمند وقت بذارید. بقول معروف هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.این نظر شخصی من بودچون نظرخواهی کرده بودید ولی داداش تصمیم با شماست چون این زندگی و آینده متعلق به شماست.اگر دانشگاه آزاد مدنظرتونه باید حواستون به هزینه هاش هم باشه چون گویا این رشته واحد عملی زیاد داره و نکته مهمتر اینکه اگر میخوایدبرای آزاد هزینه کنیدبا توجه به اینکه شهریه همه جا یکسانه پس برای همون دانشگاه آزاد هم لااقل یه شهری رو انتخاب کنید که واحد دانشگاهیش مطرح باشه و محلش یه ده کوره ی پرت و دورافتاده نباشه که فردا بتونیدبا سرفرازی اسم واحد دانشگاهیتون رو درمصاحبه های شغلی به زبان بیارید. موفق باشید.
      ویرایش توسط Armaghan : 23 اردیبهشت 1394 در ساعت 23:26

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من مهندسی شیمی بری خوبه چون پسر عمم رفته صنایع شیمیایی الان 2 ساله که بیکاره

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pinkrose نمایش پست ها
      بنظر من رشته مهندسی شیمی به مراتب از صنایع شیمیایی سرتره از هر لحاظ:آینده شغلی،درآمد بالاتر،پرستیژاجتماعی..
      نقل قول نوشته اصلی توسط T!G3R نمایش پست ها
      به نظر من مهندسی شیمی بری خوبه چون پسر عمم رفته صنایع شیمیایی الان 2 ساله که بیکاره
      مرسی از نظرات خوبتون؛
      2 نکته رو لازم دونستم طرح کنم:

1- بدون استثنا بحث اشتغال برای تمامی رشته‌ها مطرحِ؛

2- خواهر گرامی؛ پرستیژ اجتماعی و این حرفای (جسارتاً) بیخود
      تا مقطع کارشناسی وجود داره. مقاطع بالاتر نظر شما کاملاً رد میشه.

بازم مچکر
      .If the facts don't fit the theory, change the facts
      ویرایش توسط Lotfolah : 27 اردیبهشت 1394 در ساعت 17:49

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)