خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 41 از 41
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام من مهر چهارمی میشم...برنامه راهبردی کانون واسه تابستونو سومش رو دانلود کنم یا چارم؟

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام
      طاعاتتون قبول
      کل دی وی دی های فیزیک آقای مسعودی بدستم رسیده فایده داره نگاه کنم یا نه چون حدود60 ساعته

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedh نمایش پست ها

با عرض سلام

بنده خیلی تو این مسائل وارد نیستم. ولی خب نظر من این هستش:

اول از همه بشینید و با خودتون فکر کنید چرا کنکور؟ مگه چه خبره بعد از کنکور؟ شما یه پسری ! پسر هم باید تقریبا بعد بیست سالگی بتونه مستقل بشه. به این فکر کنید. اصلا بعد از کنکور به دنبال چی هستین؟ کنکور قرارهد چه مسیری رو برای شما باز کنه؟
      حتما به این مورد خوب فکر کنید. اگه خوب بهش فک کنید تا آخر عمرتون نتیجش رو میبینید. حتی اگه یه هفته هم طول کشید مشکلی نداره. در ضمن حتما هرچی به ذهنت میرسه روی کاغذ بیار. مزایا و معایب و ......

اگه خواستی بخونی:

اول بشین منابع مناسب رو بررسی کن و در بیار. برای هر درس هم یه کتاب کافی هستش. البته برخی دروس برای هر مبحث یه کتاب میخاد. این رو مد نظر داشته باش که قراره تو در طول این سال این کتاب رو چند بار بخونی. پس منبع خوب گیر بیار و البته به کار خودت اعتماد کن و دنبال حرف این و اون که کدوم منبع خوبه نباش.............

یه آدم با هرکی رودرباسی داشته باشه با خودش که نداره! مشخص کن الان میتونی روزی چند ساعت بخونی؟ سه ساعت یا چهار ساعت مهم نیست. مهم این هستش که بتونی الان هر روز همین مقدار رو بخونی.

پیک و ماکسیمم ساعت مطالعه برای کنکور به نظر من تو روزای تعطیل 12 الی 13 ساعت و روزای مدرسه 5 الی 6 ساعت هستش. البته من هفته ای حساب میکنم. مثلا اگه شما 4 روز بری مدرسه و 3 روز خونه باشی تقریبا 50 ساعت میتونی مطالعه کنی. البته شما میتونی رو کاغد کل یه هفته رو برا خودت برنامه ریزی کنی مثلا 11 شب تا 6 صبح خواب و 6 تا 7 صبحانه و ......
      اینجوری دیگه دقیق میفهمی چند ساعت در هفته رو میتونی بخونی.

در طول تابستون سعی کن ساعت مطالعه الان خودت رو به بیشتری مقدار ممکن برسونی.

به نظر من بدترین و بهترین ویژگی آدم عادت هستش! شما اگه شکست عشقی بخوری بعد یه مدت عادت میکنی و راحت میشه برات. اگه روزی 13 ساعت هم درس بخونی بعد یه مدت برات عادی میشه. پس از الان نگ کی میتونه 13 ساعت بخونه!!!!!!!!!!!

بر اساس ضرایب دروس ساعت مطالعه هفتگی رو بین درس ها تقسیم کن. مثلا ادبیات 3 ساعت و فیزیک 9 ساعت و.....

هر تایم مطالعه رو 1.5 ساعتی بزار. بعدش هم در فشرده ترین حالت یه ربع استراحت کن

بهتره تو شروع و برای دور اول دروس رو درست و مفهومی بخونی . یعنی مثلا بیای و حسابان رو یه بار از روی کتاب یا جزوه با حل تشریحی و دقیق کار کنی و به فرمول ها و روش ها مسلط شی و بعدش تست حل کنی

در انتهای سال هم روی سرعت میشه کار کرد

نکته نهایی :

کنکور مثل یه مسابقه المپیک کشتی هستش.شما یه سال قبلش میری تو اردو و مسابقه میریو تمرین میکنی. مهم نیست تو این مسابقه های الکی حذف میشی یا قهرمان. هدفت این باشه روز المپیک حریفا رو ضربه فنی کنی!!!!!!!!!!

سوالی بود در خدمتم

باسلام وتشکر از توضیحات مبسوطی که دادین.داداش یه سؤال دارم :بعد از لیسانسم میخوام مجددا در گروه تجربی باهدف داروسازی کنکور بدم.مشکلم فقط فراموشی مطالب ریاضی و فیزیکه و بس.امکان کلاس رفتن ندارم برای بازآموزی مطالب .برای ریاضیات که در قبولی داروسازی ضریب و تاثیر بالایی هم داره منبع خوبی ندیدم مهرو ماه را توصیه کردندکه برام مفید نبود.بازم برای فیزیک وضع بهتره چون لااقل گاج منبع خوبیه یا فار و ....شما بخاطر رشته و مقطع تحصیلیتون لابد در مورد این دو درس اطلاعات خوبی دارید .لطف کنید راهنماییم کنید که چطور بازآموزی کنم مخصوصا ریاضی رو؟کتاب محوری گاج سال به سال یا کتاب پرسمان گاج یا رمزینه سال به سال بگیرم خوبه؟چون من دفترهای مدرسه را ندارم که اول از جزوه دبیر بخونم و تشریحی کار کنم و بعد برم سراغ تست ،ابتدا به ساکن هم اصلا نمیتونم برم سراغ کتابای کنکوری با درسنامه خلاصشون.ناگفته نمونه قدرت یادگیریم خوبه البته اگه کتاب یا معلم خوب در دسترسم باشه که نیست.ممنون از راهنماییتون.

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pinkrose نمایش پست ها
      باسلام وتشکر از توضیحات مبسوطی که دادین.داداش یه سؤال دارم :بعد از لیسانسم میخوام مجددا در گروه تجربی باهدف داروسازی کنکور بدم.مشکلم فقط فراموشی مطالب ریاضی و فیزیکه و بس.امکان کلاس رفتن ندارم برای بازآموزی مطالب .برای ریاضیات که در قبولی داروسازی ضریب و تاثیر بالایی هم داره منبع خوبی ندیدم مهرو ماه را توصیه کردندکه برام مفید نبود.بازم برای فیزیک وضع بهتره چون لااقل گاج منبع خوبیه یا فار و ....شما بخاطر رشته و مقطع تحصیلیتون لابد در مورد این دو درس اطلاعات خوبی دارید .لطف کنید راهنماییم کنید که چطور بازآموزی کنم مخصوصا ریاضی رو؟کتاب محوری گاج سال به سال یا کتاب پرسمان گاج یا رمزینه سال به سال بگیرم خوبه؟چون من دفترهای مدرسه را ندارم که اول از جزوه دبیر بخونم و تشریحی کار کنم و بعد برم سراغ تست ،ابتدا به ساکن هم اصلا نمیتونم برم سراغ کتابای کنکوری با درسنامه خلاصشون.ناگفته نمونه قدرت یادگیریم خوبه البته اگه کتاب یا معلم خوب در دسترسم باشه که نیست.ممنون از راهنماییتون.
      به نظر من اگه امکانش هست یه جزوه خوب از اینترنت دانلود کن. البته منظورم از جزوه خوب جزوه کنکوری نیستش. جزوه ای که برای امتحانای تشریحی نوشته شده باشه

تو ریاضی و فیزیک مساله اصلی تکرار و تمرین هستش. شما اگه پایت قوی بوده باشه به سرعت مطالب برات یادآوری میشه. بنابراین نگران نباش

اگه هم پایت ضعیف هستش که خب بگرد و یه کتاب پیدا کن. البته بازهم کتاب تست نباشه بهتره.

بعد که پایت قوی شد تست حل میکنی .

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همه ی عمومیا رو به غیر از دینی, باید موضوعی بخونی. نظر من بر این است که تابستون اکثر وقتتو روی عمومیا بذار ! چون بعد تابستون, حجم اخنصاصیا خیلی زیاد میشه که وقت زیادی رو عمومیا نمیتونی بذاری. در درس عربی تا آخر تابستان سه مبحث : تشکیل, تجزیه و ترکیب و ترجمه رو حتماً ببندش. کتاب درک متن عربی به همین سادگی گاجو بخر و در تابستان هر روز یه متن بزن که نا آخر تابستون حداقل 72 درک مطلب عربی زدی و به درک متن تسلط پیدا میکنی. حالا بعد تابستون میبینی که بچه ها میان و میگن که درک متن رو میخوان بذارن کنار ولی تو نذاشتی کنار و درک متن رو که تراز بیاره رو تستاشو میزنی و در این باره مشکلی نداری
      ویرایش توسط alirezagooneh : 03 تیر 1394 در ساعت 18:19

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بنظرتون عربی و زبان رو میشه هر کدوم رو تو یک ماه و نیم با روزی دو ساعت خوندن تموم کرد...تابستون

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر بد شانس نمایش پست ها
      بنظرتون عربی و زبان رو میشه هر کدوم رو تو یک ماه و نیم با روزی دو ساعت خوندن تموم کرد...تابستون
      روزی دوساعت برای عربی و زبان؟پس بقیه درسا چی؟نه عزیز اینکارو نکن ضربه میخوری... دیدم که میگم
      طبق هر برنامه ای که پیش میری سعی کن متعادل باشی تو اگه یک ماه و نیم یعنی نصف تابستون رو عربی و زبان بخونی و نصف بعدی بقیه عمومی ها هیچ فایده ای نداره اما اگه باهم ترکیبشون کنی و تو سه ماه همشون رو یه دور بخونی خیلی موثر تر خواهد بود

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ما که از امروز شروع کردیم بدون برنامه ریزی

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alirezagooneh نمایش پست ها
      همه ی عمومیا رو به غیر از دینی, باید موضوعی بخونی. نظر من بر این است که تابستون اکثر وقتتو روی عمومیا بذار ! چون بعد تابستون, حجم اخنصاصیا خیلی زیاد میشه که وقت زیادی رو عمومیا نمیتونی بذاری. در درس عربی تا آخر تابستان سه مبحث : تشکیل, تجزیه و ترکیب و ترجمه رو حتماً ببندش. کتاب درک متن عربی به همین سادگی گاجو بخر و در تابستان هر روز یه متن بزن که نا آخر تابستون حداقل 72 درک مطلب عربی زدی و به درک متن تسلط پیدا میکنی. حالا بعد تابستون میبینی که بچه ها میان و میگن که درک متن رو میخوان بذارن کنار ولی تو نذاشتی کنار و درک متن رو که تراز بیاره رو تستاشو میزنی و در این باره مشکلی نداری
      سلام.ببخشید برای درک مطلب عربی باید تمام لغات عربی دوم و سوم رو بلد باشیم ؟میشه در این باره یه کم بیشتر توضیح بدین.
      بازم ممنون.

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام خدمت شما دوست عزیز
      ببینید تابستون بهترین فرصته تا کل دروس پایه تون رو خوب و کامل بخونید و از ابتدای سال تحصیلی با خیال آسوده به دروس پیش بپردازید و در کنارش فقط دروس پایه رو مرور کنید ضمن اینکه با مطالعه کامل دروس پایه که اکثراً پیش نیاز دروس پیش هستند می تونین از ابتدای سال تحصیلی بدون هیچ مشکلی تو پایه مباحث دروس پیشتون رو بخونین
      نکته بعدی اینه که متاسفانه برنامه آزمون ها تو تابستون خیلی خوب نیستن و هنوز روال منظم و هدفمند سال تحصیلی رو ندارن و بهتره که برای استفاده بهینه از تابستون خودتون یک برنامه تنظیم کنین که دروس پایه رو حداقل دو بار بخونین و حتی دروس پیش نیازی که جزو منابع اصلی کنکور نیستن ولی پیش نیاز یادگیری دروس اصلی هستن رو هم بخونین
      این همون روال برنامه ریزی صفر تا صد هستش که یک روش مطمئن و اصولی برای داوطلبانی هست که واقعا میخوان تو کنکور نتیجه خوبی بگیرن و خودشون رشته و دانشگاه خودشون رو انتخاب کنن و بهترین روش برای استفاده بهینه از زمان محدوده چون همون پراکندگی تو فرایند مطالعه باعث میشه زمانتون هدر بره و اگه از نقطه صفر شروع کنین و تا صد برین دیگه نیازی نیست مدام وسط کار برگردین عقب و بیشترین استفاده رو از زمان خواهید داشت و هیچ نکته و یا مبحثی هم از قلم نمیفته
      در پایان دقت داشته باشین که همه دروس عمومی و اختصاصی و کلیه مباحث رو به صورت متوازن پیش برین چون هر کدوم در جای خودش اهمیت خاص خودش رو داره
      پیروز و سربلند باشید
      یا علی

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M-95 نمایش پست ها
      سلام.ببخشید برای درک مطلب عربی باید تمام لغات عربی دوم و سوم رو بلد باشیم ؟میشه در این باره یه کم بیشتر توضیح بدین.
      بازم ممنون.

یادم رفت درباره ی این موضوع توضیح دهم, چون سوال اکثریته. یک دور خوندن لغات کافیه, بقیه ی کلمات رو میتونی از ریشه یابی متوجه شی

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)