خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

اشتباه در زیست سوم؟!

سلام به همه اساتید و دوستان، تو فصل 11 زیست سوم (البته چاپ 93)، ص 239، زیر شکل نوشته "این سلول ها وقتی که فرد در دوران جنینی قرار دارد، وارد تقسیم میوز می شوند و تعداد زیادی سلول به نام اووسیت اولیه تولید می کنند."، امروز دبیرمون میگفت که این میوزی که اونجا نوشته، اشتباهه و باید به جاش میتوز می نوشت، چون اول سلول های اووگونی تقسیم میتوز می کنن و بعد میوز رو شروع میکنن، میخواستم بدونم که نظر اساتید در مورد این حرف دبیرمون چیه؟ واقعا کتاب اشتباه کرده؟ خیلی ممنون.

2. Top | #2
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      من دراین مورد اطلاعات کافی ندارم و نمیتونم نظر بدم
      اما چیزی که هست کتاب وحی منزل نیست و غلط علمی داره.....زیادم داره....فقط تو یه صفحه شکل تناوب نسل خزه دوتا غلط علمی داره
      اما خوب منبع امتحانی ما اینه و ما باید این کتابو حفظ کنیم....
      اما یه سوال کلی داشتم از کسایی که بلدن
      سلول های بنیادی چجوری تقسیم میشن؟حالا چه تو اندام جنسی چه تو مغز استخوان
      تقسیمشون چجوریه؟؟؟دبیر ما هم میگفت اول میتوز بعدش یک نسل از سلول های حاصل تمایز پیدا میکنه و اون یکی سلول حاصل از میتوز بازم تقسیم میشه
      حالا تو اندام جنسی به جای تمایز اول میوز انجام میده
      یه چنین حرفی درسته؟؟؟

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ?!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      سلام به همه اساتید و دوستان، تو فصل 11 زیست سوم (البته چاپ 93)، ص 239، زیر شکل نوشته "این سلول ها وقتی که فرد در دوران جنینی قرار دارد، وارد تقسیم میوز می شوند و تعداد زیادی سلول به نام اووسیت اولیه تولید می کنند."، امروز دبیرمون میگفت که این میوزی که اونجا نوشته، اشتباهه و باید به جاش میتوز می نوشت، چون اول سلول های اووگونی تقسیم میتوز می کنن و بعد میوز رو شروع میکنن، میخواستم بدونم که نظر اساتید در مورد این حرف دبیرمون چیه؟ واقعا کتاب اشتباه کرده؟ خیلی ممنون.

نه اتفاقا درسته در اسپرم سازی اگه دقت کنی نوشته اول میتوز میکنن بعد میوز میکنن به این علت که باید تعداد زیادی اسپرم ساخته بشه ولی در تخمک سازی میتوز انجام نمیشه و سریع مرحله ی میوز انجام میشه چون فقط و فقط یه تخمک لازمه و ماهی یدونه هم ازاد میشه ولی اسپرم باید زیاد تولید بشه تا امکان لقاح بره بالا
      فهمیدی ؟؟؟؟؟؟
      کدامین پل؟
      در کجای دنیا ؟
      شکسته شده که هیچکس
      به خانه آرزوهایش نمیرسد؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه جای کتاب هم مشکل داره اینکه میگه قارچ پنی سیلین دارای یک جفت کرومزومه.درحالیکه در سال چهارم میخوونیم قارچ ها هاپلوییدند.اما ما باید غلطه رو حفظ کنیم...

6. Top | #6
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      saviz خب درسته یک جفت داره ولی همتا نیستد
      در واقع n=2 هست نه 2n=2

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamadabfm نمایش پست ها
      saviz خب درسته یک جفت داره ولی همتا نیستد
      در واقع n=2 هست نه 2n=2
      حرفت کاملا متین اما درستش اینه که بنویسه دو کرومزومیه نه یک جفت

8. Top | #8
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      تازه یه اشتباه دیگه ام داره . در مورد تخمک. یه بار میگه به گامت بالغ ماده که در هر ماه آزاد میشه میگن تخمک. یه بار دیگه میگه به اووسیت ثانویه بعد از لقاح با اسپرم میگن تخمک. کدومش درسته؟؟

فرستاده شده از GT-I9060Iِ من با Tapatalk
      اینکه بازنده به دنیا اومدی از اجتماع توئه
      اینکه بازنده از دنیا بری اشتباه توئه
      بیباک

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_h نمایش پست ها
      تازه یه اشتباه دیگه ام داره . در مورد تخمک. یه بار میگه به گامت بالغ ماده که در هر ماه آزاد میشه میگن تخمک. یه بار دیگه میگه به اووسیت ثانویه بعد از لقاح با اسپرم میگن تخمک. کدومش درسته؟؟

من تا حالا به این نکته توجه نکرده بودم، برای منم سوال شد این موضوع، دوستان نظری ندارن در این مورد؟!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان منم کلی غلط تو فصل 11 پیدا کردم دلیلش اینه که این مفاهیم امسال به کتاب اضافه شده و نتونستن حداقل اگر دارن از روی یه کتاب کپی می کنن یکم درست ترجمش کنن.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_h نمایش پست ها

لفظ تخمک بدون هیچ پسوندی می تونه به 3 نوع سلول اشاره کنه، گرچه در کتاب درسی منظور از تخمک
      معمولا مورد سومه:

1) تخمک نابالغ:حاصل میوز 1 سلول زاینده

2)تخمک تمایز نیافته:حاصل میوز 2 سلول زاینده است

3)تخمک تمایز یافته یا بالغ: که حاصل تمایز مورد بالا است...

میوز 1 کمی قبل از آزادسازی تخمک(تقریبا روز 13 ام چرخه تخمدان) ، میوز 2 و تمایز هم در هنگام ورود سر اسپرم به داخل تخمک روی میده.
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      لطفا سوالاتتونو در این تاپیک بپرسید : مهم سوالات زیست شناسی - صفحه 348
      @Defne

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arasre نمایش پست ها
      سلام دوستان منم کلی غلط تو فصل 11 پیدا کردم دلیلش اینه که این مفاهیم امسال به کتاب اضافه شده و نتونستن حداقل اگر دارن از روی یه کتاب کپی می کنن یکم درست ترجمش کنن.
      اگه مطلبی به نظرتون غلط اومد بهتره که اون رو در این بخش مطرح کنید چون یک مطلب ممکنه از دید شما غلط باشه در حالی که شاید واقعا درسته ...
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...
      ویرایش توسط moho : 28 تیر 1394 در ساعت 20:10

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)