خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

اطلاعیه(امروز روز ام داوود است)

بسم الله الرحمن الرحیم
      با عرض سلام خدمت همه ی انجمنی های عزیز..
      امروز روز ام داوود است..
      100 تا حمد
      100 تا توحید
      و 10 تا سوره یس

و استجابت دعا...
      (اعمال زیاد داشت اما همین ها کفایت میکند)

ان شاالله در پناه حق تعالی به قله ی موفقیت برسیم...

ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.tehran نمایش پست ها
      بسم الله الرحمن الرحیم
      با عرض سلام خدمت همه ی انجمنی های عزیز..
      امروز روز ام داوود است..
      100 تا حمد
      100 تا توحید
      و 10 تا سوره یس

و استجابت دعا...
      (اعمال زیاد داشت اما همین ها کفایت میکند)

ان شاالله در پناه حق تعالی به قله ی موفقیت برسیم...

ممکنه کمی راجع به روز ام داوود توضیح بدی ؟ اولین باره شنیدم!!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Majid-VZ نمایش پست ها
      ممکنه کمی راجع به روز ام داوود توضیح بدی ؟ اولین باره شنیدم!!
      یکی از اعمالی که در ماه رجب وارد شده ، اعمال و دعای امّ داود است . مرحوم حاج شیخ عباس قمی ( ره ) در مفاتیح فرموده : انجام اعمال امّ داود برای برآمدن حاجات و رفع گرفتاریها و دفع ظالمان مؤثر است و کیفیت آن اینگونه است که : روز سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم رجب را روزه بگیر و روز پانزدهم هنگام ظهر غسل کن و نماز ظهر و عصر را در جایی که خلوت باشد و چیزی تو را مشغول نسازد و کسی مزاحمت نشود با رکوع و سجود نیکو بجا بیاور وو بعد از نماز عصر رو به قبله سوره ی حمد را صد بار ، توحید را صدبار ، آیة الکرسی را ده بار و سپس سوره های انعام ، بنی اسرائیل ( اسراء ) ، کهف ، لقمان ، یاسین ، صافات ، سجده ، شوری ، دخان ، فتح ، واقعه ، ملک ، قلم ، انشقاق تا آخر قرآن را بخواند و بعد از فارغ شدن از تلاوت سوره ناس بگوید : . . . در اینجا مرحوم حاج شیخ عباس قمی دعای مفصّلی نقل کرده که همان دعای امّ داود است . در انتهای دعا فرموده : سر به سجده بگذار و بگو : اللهم لک سجدت و بک آمنت فارحم ذلی و فاقتی و اجتهادی و تضرعی و مسکنتی و فقری الیک یا رب و سعی کن اشک چشمت جاری شود که علامت استجابت است...(به جای اون سوره ها میتونی 10 تا یس بخونی)ولی خوندن اون سوره ها کاری نداره...میتونین بخونین)

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اما ام داود که بوده است ؟
      امّ داود نام زنی در مدینه بوده که مأموران حکومتی ی خلیفه ی وقت فرزندش داود را بازداشت نموده و به نقطه نامعلومی در عراق برده بودند . این درحالی بود که قبل از آن دو فرزندش محمد و ابراهیم نیز به شهادت رسیده بودند . ام داود میگوید : مدّت زیادی از فرزندم بی خبر بودم و هر چه برای رهایی او دعا و زاری میکردم ، فایده ای نداشت به حدی که در اواخر تنها خواسته ام از خدا این بود که قبل از مرگم یکبار دیگر روی فرزندم را ببینم . بعد از مدتها که کاملا از از دیدار فرزندم ناامید شده بودم روزی در مدینه خدمت حضرت صادق (ع) رسیدم و حضرت درباره داود از من پرسیدند . گریستم و عرض کردم : دیگر از دیدنش ناامید شده ام . حضرت فرمودند : ماه رجب نزدیک است . سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم این ماه را روزه بگیر و هنگام ظهر روز پانزدهم غسل کن و بعد از هشت رکعت نافله ی ظهر که رکوع و سجود آن را کامل و نیکو بجا می آوری ، نماز ظهر را بخوان و بعد از نماز ظهر هشت رکعت نافله عصر را بجا آور و بعد از نماز دعایی را که برایت خواهم نوشت بخوان و بعد از دعا به سجده برو و بگو : لَکَ سَجَدْتُ وَ بِکَ آمَنْتُ فَارْحَمْ ذُلِّي وَ فَاقَتِي وَ كَبْوَتِي لِوَجْهِي و سعی کن حتی به مقدار بال مگس هم که شده اشک از چشمانت جاری گردد که همین جاری شدن اشک و سوزش قلب نشانه ی اجابت دعاست

ام داود میگوید : حضرت دعا را برایم نوشتند و به دستم دادند . من نیز صبر کردم تا ماه رجب رسید و سه روز را همانگونه که حضرت فرمود روزه گرفتم و در عصر روز سوم آن دعا را خواندم . شب که خوابیدم ، حضرت رسول ( صلی الله علیه و آله ) در خواب دیدم که بشارت آزادی فرزندم را به من دادند . چیزی نگذشت که فرزندم آزاد شد و از عراق به مدینه آمد و گفت : در شب نیمه ی رجب در حالیکه در زندان ابوالدوانیق و در سختترین حالات بودم و مرا با زنجیر و آهن بسته بودند ، در عالم رؤیا حضرت رسول ( صلی الله علیه و آله ) را زیارت کردم که به من بشارت آزادی را دادند . فردای آن شب مأمور ابوالدوانیق آمد و دستور آزادی من را صادر نمود و به من ده هزار درهم داد و بر اسبی پرسرعت سوار نمود و به سوی مدینه روانه کرد

سزاوار است بعد از دعای ام داود برای آزادی همه ی اسیران مظلوم دنیا دعا کنیم و از خدا بخواهیم که همه ی ما را از اسارت شیطان و نفس امّاره آزاد فرماید

ذکر این نکته هم لازم است که انجام اعمال ام داود مشروط به اعتکاف نیست و انسان حتی اگر معتکف هم نشود ، میتواند در خانه ی خودش بعد از سه روز روزه گرفتن ، این سوره ها و دعا را بخواند همانطور که خود ام داود این اعمال را در خانه ی خودش انجام داد

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)