خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط perspolis نمایش پست ها
      نیاز به اجازه نبود بپرسید:

شما سروری
      میخوام بپرسم چطوری میشه به تسلطی توی زیست رسید که زود فراموش نشه ؟؟
      من فراموشکارم
      ^______________________^

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roshana نمایش پست ها
      شما سروری
      من فراموشکارم
      روش خودم رو میگم بهتون شاید بدردتون بخوره :
      هر موقه کتاب درسی زیست یا جزوه یا هر چیزی که کلا نیاز به مرور زیاااد داره حالا نه لزوما زیست
      اگه یه کتابی 100 صفحه باشه به فرض امروز ص 1تا 20 رو میخونم فردا به جای خوندن ص 20 تا 40 صفحه 1 تا 40 رو میخونم و همین طور الی اخر و روز اخر 1 تا 100 رو ...
      میدونم کمی وقت گیر ولی برا ی درسی مثل زیست ارزشش رو داره من از همین طریق نتیجه میگیرم
      ضمن این که همیشه از خودم ازمون 50 تایی میگیرم تو زیست به این طریق که تو کتاب تستام ضریب 10 ها یا ضریب 5 ها رو نمیزنم ازشون رد میشم بعد چن تا فصل که شد با هم از خودم ازمون میگیرم هر جا رو فراموش کرده بودم یا نتونستم تستشو بزنم میرم یه بار دیگه میخونمش
      ...

3. Top | #18
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      زیست رو باید از پایه قوی شروع کنی به خوندن اگه بخوای بزاری واسه پیش دانشگاهی کارت سخت

1 - یکی دو بار عمقی مطلب کتاب رو میخونی

2 - شروع می کنی تست زدن با نشرالگو و گاج و نکات تست هارو هم در کتاب یادداشت می کنی

باقیشو دیگه باید بسپاری دست آزمون قلم چی. حالا این نکات و تست ها و مطالب توسط برنامه قلم چی تا موقع کنکور بارها تکرار میشه و در ذهن سپرده میشه

فقط زیست رو باید عمقی و کامل خوند و مرور کرد. اینکه ول کنید و بزارید واسه بعد خیلی مشکل پیدا می کنید. شما تابستان سوم که تموم میشه باید کامل پایه زیست رو تموم کرده باشید و تست هارو زده باشید که در طول سال پیش دانشگاهی مرور مرور و مرور داشته باشید و 10-20 درصد هم به داشته هاتون اضافه شه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما سروری
      من فراموشکارم
      این موضوع دو تا وجه داره:یکی اینکه آیا در بقیه ی موضوعات هم شما فراموشکارید؟مثلا از یه فیلم هیجانی و اکشن چقدر از موضوع و صحنه های فیلم رو به ترتیب میتونید تو ذهنتون بازسازی کنید؟آیا صداهایی که تو ذهنتون میسازید دقیقا همون صداها ی تو فیلمه؟دیالوگ ها چی ؟میتونید بعد از فیلم 10 سطر دقیقا همون دیالوگ های فیلم رو تو ذهنتون بیارین؟اگه آره که خب,شما به طور عمومی فراموشکار نیستید فقط این درس زیسته که به نابه دلائلی فراموش میکنید.مهمترین دلیلش همون اضطراب از نتیجه مطالعه تونه.اگه بتونید این اضطراب رو مدیریت کنید حداقل نصف فراموشی تون حل میشه.در ضمن نوع چیدمان موضوعات منبع تون باید جوری باشه به تثبیت موضوع کمک کنه.مثلا من بعضی منابع رو دیده ام که قوی هستند ولی متاسفانه از یک طبقه بندی خوب برای ماندگاری در ذهن سازمان نیافته اند.ببینید با قلم کدام نویسنده احساس راحتی و یه جور اعتماد به نفس پیدا میکنید.البته مسائل دیگه هم هس ولی این موارد بیشتر جنبه عمومی داره یعنی اکثر افراد اینجوری اند.

دوم اینکه من یه نسخه براتون میگم یه هفته این کار رو انجام بدین ببینید آیا به طور محسوس تغییری در توان ذهن و حافظه شما ایجاد میشه یا نه؟البته این همون نسخه های رایج حداقل از زمان ابن سینا و شاید قبل ترهاش هست.ولی ما به کلی فراموش کردیم که نیاکان ما چه حافظه هایی داشتند.میدونید چرا چون تغذیه اونها 180 درجه با نوع تغذیه ما فرق داشت.دکتر روازاده و خیلی از دکترهای دیگه هم میگن که تو ظروف آلمینیومی غذا درست نکنید که شدید برای فراموشی و شاید در آینده برای آلزایمر تسریع کننده است.بعد اینکه خواهشا پولی که شاید برای تنقلات دیگه میدید عوضش برین مویز بخرین.خیلی عالیه.در ضمن روزی نیم گرم خوردن کندر حسابی حال قشر مخ شما رو میگیره.پس کندر مهمه.حتما از زعفران استفاده کنید.عسل خوب سرعت ئرک شما و نیز حاظه شما رو افزایش میده.عسل نبود لااقل یه کربوهیدرات خوب مثل خرما بخورید.ولی عسل نمیشه ها!آبلیموی طبیعی حتما استفاده کنید.
      خواهشا برای اینکه ببنید میزان تاثیر اینها در شما چقدره یه برنامه دقیق بریزین تا ببینین چقدر در شما اثر
      خواهد کرد.اگر قبلش به اثرات تغذیه ایمان نداشته باشید تاثیراتش کمتر خواهد بود.سوخت مغز خود را درست و حسابی تامین کنید بعدا ازش انتظار داشته باشید که شما رو رقیب ابن سینا کند.به همین سادگی.آنقدر که به فکر غذای مورد نیاز بدنتان و معده تان هستید به فکر غذای مورد علاقه مغز خود باشید.مغز غذایی رو دوس نداره.خیلی هم دقت میکنه پس لطفا غذایش را بدید.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما سروری
      من فراموشکارم
      یه توصیه به همه کنکوریا
      اگه نماز میخونین که میخونین بعدش 1 صفحه قران را تلاوت کنید تا عمر دارید نه نتها چیزی را فراموش میکنید بلکه حافظتونم قوی میشه
      اگه هم خدایی نکرده نمیخونین بازم روزی 1 صفحه را تلاوت کنید
      حتما تاثیرشا میبینین
      شک نکنید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ترس از شکست خیلی بدتر از شکسته ترس هارو با حمله کردن بهشون نابود کن و اجازه نده آرزوت از بین بره به خودت اعتماد داشته باش و با دقت درستو بخون
      همین که تو زیست نمره بالا گرفتی یعنی صفر نیستی
      برای در صد هم بیشتر برو سراغ 4 فصل آخر پیش و 4 فصل آخر سوم و فصل 4و6 دوم بیشتر سوالای کنکور (حدود50درصد)مربوط به این فصلهاست بعد هم تست کنکور از 87 تا 93 داخل و خارج یادت نره
      اگه مفید بود یه دعا هم واسه ما کن که چشمم به حال اولش برگرده
      اینم همیشه میگم که حضرت علی گفته که بزرگترین گناه نا امیدیست

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همین فصل هایی که آقا حمید گفتن رو بخون و بعد همین فصل ها رو از رو کتاب همایش زیست آقای عمارلو بخونین

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)