خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question سوال از درس 12 دینی سال دوم

سلام

در درس 12 دینی سال دوم یه قسمتش در مورد جلوه های عفاف و پاکدامنی حضرت یوسف چند تا ایه اورده و توضیح داده.تو کتاب خط ویژه و گاج کامل به عنوان یه نکته گفته ایه: کذلک لنصرف عنه السوء و الفحشاء...... به جلوه های عفاف حضرت یوسف اشاره ای نداره ولی معلم دینی من میگه گاج غلط گفته و این ایه مربوط به عفاف هست.من واقعا گیج شدم.به نظرتون کدوم درسته؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آراستگی همراه با عفت و حیا نشانه ی شخصیت روحی و درک متعالی فرد از زندگی است و آیه شریفه "قال معاذ الله انه ربی احسن مثوای انه لا یفلح الظالمون" جلوه ی عفت و پاکدامنی حضرت یوسف می باشد (به نقل از گاج)
      دینی گاج این رو گفته. اما منم شک دارم! چون آیه "کذلک لنصرف عنه السوء و الفحشاء انه من عبادنا المخلصین" از نظر من صحیح تر میتونه باشه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

یادم هست که پارسال معلم دینی ما هم گفت که این آیه مربوط به حضرت یوسف هست.چون حضرت یوسف مخلص شد در راه دین خداوند هم در هارو بروش باز کرد و نگذاشت مرتکب گناه بشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این آیه مربوط به حضرت یوسف هست ولی ربطی به عفاف حضرت ندارد،چون فرموده:
      "(ما) اینچنین کردیم تا بدی و فحشا را از او دور سازیم چرا که او از بندگان مخلص ما بود" و اشاره به امداد و برهان الهی دارد که پاداش اخلاص حضرت یوسف است و همچنین مقام بالا و عصمت حضرت یوسف

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اين بحثي كه شما مي كنيد سليقه ايه تا حدودي و تجربه ثابت كرده سليقه توي كنكور جايي نداره ... هر چند از اونجايي كه اين آيه توي درس اخلاص اومده و تاكيدش روي اخلاص حضرت يوسف و عدم نفوذ شيطان در فرد با اخلاص (اولين ثمره ) هست اين مفهوم به نظرم بيشتر از عفاف حضرت يوسف توي اين ايه مورد قبوله ولي عفافم به نظر من غلط نيست ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)