خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

راهنمایی در مورد کلاس های اضافه بر دانشگاه!

سلام بچه ها
      من دانشجوی ترم اول رشته کارشناسی کامپبوتر هستم! و میخوام واسه فوق لیسانس برم IT
      دانشگاه آزادم....
      همونطور که میدونید در دانشگاه زیاد چیزی یاد نمیگیریم میخواستم علاوه بر دانشگاه کلاس های دیگه هم درمورد رشته کامپیوتر برم!
      میخواستم راهنمایی کنید چه کلاس هایی برم که در آینده بدردم بخوره و تو کارم بدردم بخوره؟!
      مثلا کلاس های شبکه و....
      یا مثلا تعمیرات کامپیوتر برم یاد بگیرم،خوبه؟
      لطفا راهنمایی کنید دیگه چه کلاس هایی برم؟
      و در کنار دانشگاه میخواستم کار کنم!میخوام بدونم چه کارایی میتونم درمورد رشته ام انجام بدم که هم درآمدی داشته باشم و هم تجربه ای بشه واسه بعدا!
      مرسی منتظرم
      با تشکر

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pure_love نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      دانشگاه آزادم....
      همونطور که میدونید در دانشگاه زیاد چیزی یاد نمیگیریم میخواستم علاوه بر دانشگاه کلاس های دیگه هم درمورد رشته کامپیوتر برم!
      میخواستم راهنمایی کنید چه کلاس هایی برم که در آینده بدردم بخوره و تو کارم بدردم بخوره؟!
      مثلا کلاس های شبکه و....
      و در کنار دانشگاه میخواستم کار کنم!میخوام بدونم چه کارایی میتونم درمورد رشته ام انجام بدم که هم درآمدی داشته باشم و هم تجربه ای بشه واسه بعدا!
      مرسی منتظرم
      با تشکر
      در دانشگاه زیاد چیزی یاد نمیگیری؟؟؟؟ پس میری چکار
      همون شما دروس دانشگات رو با نمرات بالا پاس کن کافیه
      فقط روی برنامه نویسی که ابتدا بصورت زبان c هست و بعد میشه c++ خوب مسلط شو
      مشاور

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pure_love نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      دانشگاه آزادم....
      مثلا کلاس های شبکه و....
      مرسی منتظرم
      با تشکر
      سلام
      به نرم افزار علاقه داری یا سخت افزار ؟
      بگو تا بهت بگم چیکار کنی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      شما هم مثل بقیه - مدرک متفرقه میگیرن ولی تخصص - استعاد و حرفشون یه چیز دیگست - که به اصطلاح بش میگیم شغل کاذب

کلاس های دانشگاه فرمالیته هستن - فقط به درد مدرک گرایی میخورن - درسته علمتون زیاد میشه ولی علمی هست لاینفع - یعنی به درد هیچی نمیخوره و چون ازش استفاده نمیکنی به ترم بعد نکشیده فراموش میکنی
      کلا این طور بگم که درس های دانشگاه جواب گوی نیاز بازار نیستن - خوده اساتید وارد بازار کار بشن تررررر میزنن چه برسه به دانشجو ها

------
      از سخت افزار برات بگم
      سخت افزار یک دنیای خاص خودش رو داره - وباید به الکترونیک گرایش پیدا کنی - این صنف نیاز به اعصاب فولادین و تجربه زیاد داره - شما چه سیکل داشته باشی چه ارشد - تا وارد بازار کار نشی و تجربه کسب نکنی نمیتونی نیاز بازار رو تامین بکنی - میدونی چرا ؟‌ چون اکثر وسایلی الکترونیک در بازار اعم از کامپیوتر لپ تاپ - ال سی دی - دی وی دی - تبلت - موبایل و ... غیر قابل تعمیرن و طوری طراحی شدن که فقط شرکت سازندش میتونه اون رو زنده کنه -ولی تعمیرکاران با تجربه های خودشون برخی از اشکالاتش رو رفع مکینه - در دنیای تعمیرات الکترونیک فقط 30 تا 40 درصد وسایل درست میشن - مورد دوم اینه که وسایل ریز الکترونیک در بازار یافت نمیشن - مثلا لنز دی وی دی رایتر ضعیف بشه این لنز تو بازار یافت نمیشه و ما ها اون رو از اوراقی در میاریم - همیچنین ایسی ها و یا قطعه ای از یک لپ تاپ موبایل تبلت ال سی دی و... خراب میشه تو بازار که یافت نمیشه و ما ها اون رو از قطعات اوراقی در میاریم
      پس تا اینجا شد دو تا نکته - یکی اینکه نیاز به تجربه هست و یکی هم نیاز به جمع کردن قطعات اوراقی
      از یه دیدگاه دیگه بخوای نگاه کنی بازار تعمیرات کامپیوتر به شدت رو به افته - و اگه الان هم میبینی که تعمیرات انجام میدیم به خاطر گرون شدن دلار و...است- مثلا یه زمانی هارد 500 گیگ - 40 هزار تومن بود - اون موقع اگه هارد خراب میشد هیچ دیونه ای نمی اومد اینو تعمیر کنه - و با 40 تومن یه دونه نو براش می انداختیم - ولی الان که هارد شده 170 تومن - خب طرف مجبوره که تعمیر کنه و... - پس فعلا تا موقعی که دلار گرونه شده میشه گفت تعمیرات به صرفه شده و اگه دلار ارزون بشه یا قطعات کامپیوتر ارزون بشن دیگه امیدی به تعمیر نیست
      از این ور هم تبلت جایگزین کامپیوتر شده - دیگه کسی از کامپیوتر استفاده نمیکنه - و نیازهایی مثل نت و گوش کردن اهنگ رو تبلت انجام میده و نیازی به کامپیوتر ندارن
      اینا همه از دیدگاه منفی بود و طوری بهت گفتم که بفهمی چی به چیه -ولی از دیدگاه مثبت بخوای نگاه کنی کار خیلی شیرین و باحالیه - اگه بتونی الکترونیک پایت رو قوی بکنی - و وارد بازار تعمیرات تبلت و لپ تاپ بشی نونت تو روغنه

واسه یادگیری الکترونیک پایه میتونی فنی حرفه ای ثبت نام بکنی - کاملا رایگانه - یه دوره پنج ماهه داره یک هشت ماهه - پنج ماهه یکم فشردست - به خدا صد شرف داره به دانشگاه و... - با همون مدرکش میتونی تا خدا تومن وام بگیری و تو کل دنیا هم اعتبار داره - اونجا مثل دانشگاه نیست که بت تئوری درس بدن - استادش هم تئوری بت یاد میده هم عملی - مثلا وقتی بت ولتاژ dc رو توضیح میده - همون جا تو رو میبره کارگاه و سره دستگاه همه چیز رو نشون میده - شما همین الان بیای دانشگاه یارو ترم آخره الکترونیکه هنوز نمیدونه ولتاژ dc چیه - اینم بگم که استاد های فنی حرفه ای همیشه به روز هستن و هر مدت واسشون دوره میذارن - کلا شما وقتی دوره فنی حرفه ای رو بگذرونی مستقیما وارد کار میشی چون با توجه به نیاز بازار اموزش میبینی

اما نرم افزار
      شبکه واسه خودش دنیاییه و شما با یه دوره و دو تا کتاب خودندن نمیتونی به حدی برسی که جوابگوی نیاز بازار بشی - خواهشا بیخیال کلاس و مدرک بشو - چون هیچ کدومشون تو رو به کار نمیرسونن - البته باز فنی حرفه ای این طور دوره هایی داره - ولی ازادن - شبکه یادت میدن - ومدرک معتبر و بین اللملی فنی حرفه ای هم بت میدن ولی باز خب در حد بازار نیست و شما باید خیلی خیلی تجربه کسب تا بتونی وارد بازار کار بشی و مشتری کسب کنی که به علاقه و همتت بستگی داره
      اگه پیشنهاد من رو میخای وارد دنیای طراحی شو - برنامه های نقشه کشی و طراحی مثل اتوکد - تری دی مکس - کورل - فتوشاپ و... رو یاد بگیر - بازار به شدت به اینا نیاز داره - اینا رو میتونی توی چند ماه یاد بگیری - به اینا تسلط داشته باشی همیشه یه جایی به دردت میخورن
      حالا هر کدوم رو که خواستی که آموزش هاش رو بهت بدم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      در دانشگاه زیاد چیزی یاد نمیگیری؟؟؟؟ پس میری چکار
      همون شما دروس دانشگات رو با نمرات بالا پاس کن کافیه
      فقط روی برنامه نویسی که ابتدا بصورت زبان c هست و بعد میشه c++ خوب مسلط شو
      واقعاً دانشگاه توی رشته های کامپیوتر چیزی یاد نمیدن. کتاب های برنامه نویسی برایان کرنیگان رو بخونی خیلی خوب یاد میگیری.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
      واقعاً دانشگاه توی رشته های کامپیوتر چیزی یاد نمیدن. کتاب های برنامه نویسی برایان کرنیگان رو بخونی خیلی خوب یاد میگیری.
      بستگی به دانشگاهت داره
      من نرم افزار بوعلی بودم اتفاقا خوب یاد میدادن
      تنها رشته ای از مهندسی که فقط درسش رو نمیخونی نرم افزار هست چون باید کار کنی همراهش
      دانشگاه با دبیرستان فرق داره حتی نرم افزار دانشگاه تهران هم که باشی استاد یکسری کلیات رو میگه جزییات رو باید خودت از روی منبع بخونی
      در دانشگاه هم اکثرا از قبلش میگن کدام کلاس ها بریم که مکمل اش باشن اما وقتی وارد دانشگاه میشن قضیه عوض میشه
      مشاور

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
      این یه چیزی گفت شما جدی نگیر

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان در مورد سخت افزار و الکترونیک خوب توضیح دادن جا داره ازشون تشکر کنم اما من در مورد نرم افزار و شبکه چند موردی را اضافه می کنم

1-شبکه : ببینید شما در دانشگاه چیزهای ساده و کمی و البته بیشتر تئوری در مورد شبکه به شما یاد میدن که در عمل و مخصوصا در بازار کار واقعا بدرد نمی خوره اگر میخوای شبکه را خوب یاد بگیری حتما باید بری یا دوره های تخصصی مایکرسافت و یا شرکت سیسکو را بخونی این دوره ها در ایران برگزار میشه و حتی میتونی مدارک بین الملل هم بگیری که در خارج از کشور هم خیلی مفید هستند

2-برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی : این شاخه امروز خیلی گسترده شده ، دیگه مثل قبل نیست که یک بانک اطلاعاتی چندتا جدول ورکورد داشته باشه ، امروز همه سازمانها و موسسات با بانکهای اطلاعاتی بسیار بزرگی سروکار دارند که به افرادی نیاز دارن که بتونن این اطلاعات را نگه داری و سامان دهید کننبطور کلی دوتا تخصص لازم داری هر کدام علاقه داشتی میتونی روش کار کنی
      sql-server , يا oracle و my sql هر كدام از اینها برای خودش دنیای بزرگی هست حتما باید حداقل یکی دوسال باهاش سرو کله بزنی تا بتونی مسلط بشی ،فراموش نکن که به دلیل حساسیت بالای اطلاعات باید حتما تجربه و علم زیادی داشته باشی چون کار واقعا حساسی هست

3-برنامه نویسی موبایل : مشخصه باید انتخاب کنی و بری سراغ پلت فرم اندروید یا ios و هر كدام که انتخاب کردی بر یو قشنک حرفه ای بشی

4-برنامه نویسی تحت وب : اینجا دنیای گسترده ای هست و زبانها زیادی برای یاد گیری هست اما شدیدا توصیه می کنم که ابتدا با یک زبان شروع کن و حداقل دو سال باهاش حرفه ای کار کن وقتی حرفه ای شدی حالا براحتی می تونی ربانها دیگر را در عرض مدت دو الی سه ماه یادبگیری چون اکثر زبانها برنامه نویسی قواعد یکسانی دارن بهترین زبانها برای برنامه نویسی تحت وب

سی شارپ ، جاوا ، پی اچ پی ، روبی ، پایتون و غیره

5-برنامه نویسی تجاری : باز دنیای گستر ده ای هست اما عمدتا به زبانها سی شارپ و جاوا نیاز داره

6-امنیت شبکه ها و هکر : توصیه می کنم این بحث را بعد از فراگیری دوره های شبکه ها پی گیری کن

7-مهندسی سیستمهای نرم افزاری : در واقع تحلیل نیازمندیها و جمع آوری آنها برای ایجاد و نوشتن یک نرم افزار هست بیشتر حالت تحلیل و مدیریت داره البته پیش نیازش اینکه حتما با اصول برنامه نویسی آشنا باشی

فعلا در همین حد اکتفا می کنم چون بحث خیلی مفصله

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)