خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: Jomle var haye tosifi

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Jomle var haye tosifi

Slm emkanesh hast noktehaye testie jomle varharo begid mersi.shadab bashid.

2. Top | #2

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز لطفا فارسی بنویسین من که با فینگیل مشکل دارم درست و درمون نمیتونم بخونم
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اگه امکانش باشه میشه نکته های تستی جمله وار های توصیفی رو بگید ممنونم.شاداب باشید

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aynaz نمایش پست ها
      سلام اگه امکانش باشه میشه نکته های تستی جمله وار های توصیفی رو بگید ممنونم.شاداب باشید
      سلام....مشکلت در تشخیص جمله فاعلی یا مفعولیه یا کلا ساختار گرامری وصفی رو ایراد داری؟ بگو تا واضح تر بتونم کمکت کنم..

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام نه مشکلم تو تشخیص شه ساختارشو بلدم تستشو نمتونم تشخیص بدم مرسی ممنون

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. اقای دکتر.. ؟؟؟؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جمله واره هاي توصيفي جملاتي هستند كه به نقش صفت بعد از يك اسم قرار مي گيرند و اطلاعات بيشتري در مورد اسم به ما مي دهند. اين گونه جملات با يك ضمير موصولي (who, whom, which, that, whose, ……) شروع مي شوند. ما در اين درس فقط با جملاتي سروكار داريم كه با who و which و that شروع مي شوند و به دو حالت فاعلي ( توصيف اسمي كه انجام دهنده ي كار) و مفعولي ( توصيف اسمي كه كار روي آن انجام مي شود) در مورد اسم توضيح مي دهند.

......Wh+اسم

1. The tree which/ that was planted last year already has blossoms.

2. The people who/ that were injured in the car crash were taken to hospital.

3. The passengers who/ that are waiting for the bus often shelter under the tree.

4. The birds which/ that are flying south come here in summer.

5. The boys who/ that attend this school have to wear uniform.

6. The factories which/ that cause too much pollution must be fined and closed.

روش كوتاه كردن جمله واره هاي توصيفي

جمله واره هاي توصيفي را مي توان با حذف ضمير موصولي و مشتقات فعل to be ( در صورت وجود ) به دو صورت كوتاه نمود:

1- در حالت مفعولي: در اين حالت چون در تمام جمله واره هاي توصيفي ساختار مجهول يعني ( to be + P.P ) وجود دارد، كافي است كه فقط ضمير موصولي (wh- ) و فعل to be (was, were, is , are, ……) را حذف كنيم. در اين صورت قسمت سوم فعل (P.P) به عنوان صفت مفعولي بعد از اسم قرار مي گيرد. (جملات 1 و 2 )

1. The tree planted last year already has blossoms.

2. The people injured in the car crash were taken to hospital.

2- در حالت فاعلي: در اين حالت به دو صورت عمل مي كنيم

الف: اگر در جمله واره هاي توصيفي بعد از ضمير موصولي فعل to be باشد، مثل حالت قبل هر دو ( ضمير موصولي و فعل to be ) را حذف كنيم. فعل (ing) به عنوان صفت فاعلي بعد از اسم قرار مي گيرد. ( جملات 3 و 4 )

3. The passengers waiting for the bus often shelter under the tree.

4. The birds flying south come here in summer.

ب: اگر در جمله واره هاي توصيفي بعد از ضمير موصولي فعل to be نباشد، فقط ضمير موصولي را حذف مي كنيم و فعل بعد از آن را به صورت فعل ing بعد از اسم قرار مي دهيم. ( جملات 5 و 6 )

5. The boys attending this school have to wear uniform.

6. The factories causing too much pollution must be fined and closed.

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aynaz نمایش پست ها
      سلام نه مشکلم تو تشخیص شه ساختارشو بلدم تستشو نمتونم تشخیص بدم مرسی ممنون
      سلام..اگر هنوز هم مشکل داری با توجه به توضیحات بالا بگو که من در قالب یک فایل اینجا بگذارم..در چند روز اینده.. چون خیلی گرفتارم..ولی حتی 1% اگر نیاز داری من در ان فایل 20 تا تست جمع بندی هم قرار میدم که جا بیفته واست..

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مرسی واقعا ممنونم اگه بذارید خوشحال میشم تستارو اگه هم گرفتارید من اشکالای تستی خودمو بنویسم بی نهایت ممنونم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)