خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات

چه رشته ای چه دانشگاهی؟؟رشته تربیت بدنی چطوره؟؟

سلام
      برای رشته تربیت بدنی چه رتبه ای میخواد؟البته من دانشگاه فردوسی مشهد رو میخوام..خودمم منتطقه 3 هستم..
      برای قبولی چه رتیه ای میخواد؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اپ

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadReZa.m نمایش پست ها
      سلام
      برای رشته تربیت بدنی چه رتبه ای میخواد؟البته من دانشگاه فردوسی مشهد رو میخوام..خودمم منتطقه 3 هستم..
      برای قبولی چه رتیه ای میخواد؟
      اگه منظورتون تربیت بدنی مختص دانشگاه فرهنگیانه که دوست من امسال با12هزار منطقه3قبول شد..نیمه متمرکز هم بود
      ی سوال
      اون رشته علوم ورزشی که تودفترچه انتخاب رشته هست همین تربیت بدنیه؟یعنی اگه کسی علوم ورزشی خوند بعدش میشه معلم ورزش؟
      هرکه اطلاعی داره بگه ممنون
      میخواهی قضاوتم کنی؟؟؟
      کفش هایــــم را بپــوش
      راهـــم را قــدم بزن
      دردهایـــم را بکــش
      سـال هایـم رابگـذران
      بعـــد قضـاوت کن...!!!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara1895 نمایش پست ها
      اگه منظورتون تربیت بدنی مختص دانشگاه فرهنگیانه که دوست من امسال با12هزار منطقه3قبول شد..نیمه متمرکز هم بود
      ی سوال
      اون رشته علوم ورزشی که تودفترچه انتخاب رشته هست همین تربیت بدنیه؟یعنی اگه کسی علوم ورزشی خوند بعدش میشه معلم ورزش؟
      هرکه اطلاعی داره بگه ممنون
      سلام.آره علوم ورزشی همون تربیت بدنی هست که به این نام تغییر داده شده که دو شاخه علوم زیستی ورزش و علوم انسانی ورزش تقسیم میشه.نه اگه کسی علوم ورزشی خوند حتمن دبیر نمیشه.ولی اگه کسی تو دانشگاه فرهنگیان بخونه فکر کنم حتمن میشه معلم ورزش.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      معرفی رشته تربیت بدنی

تربیت بدنی فرآیندی است آموزشی- تربیتی که هدف آن بهبود بخشیدن به اجزا و رشد انسان از طریق فعالیت های جسمانی است. تربیت بدنی شامل کسب و پردازش مهارت های حرکتی، توسعه و نگهداری آمادگی جسمانی برای تندرستی و سلامتی است.
      فارغ التحصيل تربيت بدني مي تواند به عنوان مربي و مسوول ورزش در وزارتخانه ها (در بخش تربیت بدنی) همچنين مي تواند در ساخت وسايل و البسه ورزشي مشاور يک طراح باشد. چون نظرات يک کارشناس ورزشي نقش موثري در بهبود وسايل ورزشي دارد. در کل فارغ التحصيل اين رشته اگر فرد فعالي باشد، هيچ وقت بيکار نمي ماند چون مي تواند به عنوان مربي در باشگاههاي ورزشي آزاد فعاليت کند و يا به عنوان مربي، کارشناس يا مربي بدنسازي جذب سازمان تربيت بدني شود.
      دروس رشته تربیت بدنی

این رشته در مقطع کارشناسی از دو گرایش علوم زیستی و علوم انسانی تشکیل شده است. دانشجویان رشته تربیت بدنی در گرایش علوم ریستی می بایست واحد های زیر را در طول تحصیل خود بگذرانند:
      ۲۰ واحد دروس عمومی، ۱۴ واحد دروس پایه نظری، ۳۰ واحد دروس پایه عملی، ۲۰ واحد دروس نظری اصلی، ۱۶ واحد دروس عملی اصلی، ۲۰ واحد دروس تخصصی نظری، ۶ واحد دروس عملی انتخابی و ۶ واحد دروس انتخابی نظری.
      همچنین دانشجویان رشته تربیت بدنی در گرایش علوم انسانی موظف به گذراندن واحد های زیر هستند:
      ۲۰ واحد دروس عمومی، ۱۴ واحد دروس پایه نظری، ۳۰ واحد دروس پایه عملی، ۲۰ واحد دروس نظری اصلی، ۱۶ واحد دروس عملی اصلی، ۲۰ واحد دروس تخصصی نظری، ۶ واحد دروس عملی انتخابی و ۶ واحد دروس نظری انتخابی.
      همچنین این رشته در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایش های فیزیولوژی ورزشی، رفتار حرکتی، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، روان شناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی و مدیریت ورزشی است.
      راه های ورود به رشته تربیت بدنی

برای ورود به رشته تربیت بدنی دو راه وجود دارد:

• از طریق هنرستان

در این شرایط متقاضی باید در یکی از هنرستان های سطح کشور که این رشته را دارا است مراجعه کرده و پس از اخذ مدرک دیپلم در دانشگاه در مقطع کاردانی و سپس در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل بپردازد.

• از طریق شاخه های نظری در دبیرستان

در این روش پس از قبولی در کنکور و مصاحبه حضوری دانشجو می تواند در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل در این رشته بپردازد.

منبع : سایت مشاوره تلفنی مشاتل

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)