خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 66
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

دانشگاه افسری ارتش یا کنکور سراسری ؟؟( لطفا هر کی میتونه و میدونه بیاد جواب بده )

سلام .
      همین اول ازتون ممنونم که اومدین به این تاپیک تا به سوالم جواب بدین .
      من واسه افسری ارتش ( دریایی ، زمینی ، هوایی و ... ) شرکت کردم و قبول هم شدم ولی هیچ رتبه و کارنامه ای به من ندادن و فقط گفتن قبولی ( کلا به هیچ کس در باره رتبه هیچی نگفتن ) و گفتن فلان روز برو تهران به فلان آدرس و ی سری تست ورزش و معاینه پزشکی و مصاحبه عقیدتی و سیاسی و مکتبی و فرماندهی و امنیتی رو در طی 4 روز باید انجام بدم که تو هر روز احتمال مردود شدن وجود داره .

من با تشویق خانواده و اقوام رفتم ثبت نام کردم و آزمون دادم و تا الان نزدیک به 110 هزار تومن واسه آزمون و کارت و رفت وآمد و .... هزینه کردم . ولی خودم هیچ علاقه ای به ارتش و نظام ندارم . الان هم که چند روز دیگه واسه 4 روز تهران باید باشم حدود 500 هزار تومن دیگه باید هزینه کنم . یه حسی بهم میگه نرو ولی از سه طرف فشار روحی دارم . یک اینکه فقط به خاطر آینده شغلی تضمین شدش میخوام برم ( ترس از این دارم که درس بخونم ولی کار پیدا نکنم ) و دو اینکه تشویق خانواده تبدیل شده به زور ( حق هم دارن و خانواده ام میگن به خاطر شغل تضمین شدش برو .) و سه اینکه پدرم میگه برو معلمی و منم میگم معلمی نمیرم واگه بخوام برم زیر دست دولت خب میرم ارتش .
      کلا الان ذهنم خیلی مشغوله .

راستی شرایط من هم اینه :
      رشته : ریاضی
      معدل کتبی دیپلم : 12.26
      معدل کل دیپلم : بالای 17
      امسال هم اولین سالی هست که دارم کنکور سراسری میدم ( پیش دانشگاهی هستم )
      بدون هیچ گونه پارتی در هیچ کدام از ارگان دولتی به غیر ، از آموزش و پرورش ( که پارتی خیلی کمی دارم ) چون پدرم فرهنگی هستش البته شغلش معلمی نبود و جزو خدمه مدرسه یعنی ( سرایدار ، بوفه و ... ) بود و الان حدود 7 سال هستش که بازنشسته شده .
      --------------------------------------
      واسه رشته های مهندسی مثله : مواد ، مکانیک ، برق ، عمران ، معماری ، شیمی به نظرتون آینده شغلی ( تا حدودی تضمینی) وجود داره ؟؟؟؟
      -------------------------------

به نظرتون چی کار کنم ؟
      -------------------------------------
      راستی شنیدم کسی که لیسانس یا فوق لیسانس مهندسی داره میتونه بره وزارت دفاع یا سپاه با یه سری مراحل آزمون و مصاحبه استخدام بشه ؟؟ راسته ؟؟ هر سال وزارت دفاع و سپاه چینین کاری میکنن واستخدامی دارن ؟

اگه آره خب منم برم دانشگاه مدرکم رو بگیرم بعدش برم وزارت دفاع یا سپاه بهتره ؟؟ آره یا نه ؟؟؟؟

راستی یه اطلاعی از شرط معدل کتبی و کل دیپلم واسه وزارت دفاع یا سپاه مییتونین واسم گیر بیارین و بهم بگین . ؟؟؟ ممنون میشم .
      ----------------------------------------------------
      راستی باید تصمیم خودم رو تا پایان خرداد بگیرم که برم ارتش ( در صورت رفتن به تهران و قبولی در آزمونا ) یا برم دانشگاه از طریق کنکور .

مـــــــــــــمــــــــــ ـــــــــنـــــــــــــــ ـــونــــــــــــم ، لطفا به همه سوالا جواب بدین .

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام رفیق

یکی از دوستام یکی از رشته های فنی دانشگاه هوایی شهید ستاری قبول شد..... اما قبل از اینکه دانشگاه شروع بشه ... یک دوره آموزشی نظامی تقریبا 45 روزه رو باید گذروند .........
      این بنده خدا 18 روز توی این دوره رفت و بعدش انصراف داد........ازش پرسیدم چرا انصراف دادی ... تو که رشتت فنی مهندسی بود .... یه مهندس داخل ارتش خیلی پرستیژ داره ....
      گفت باید روحیه نظامی داشته باشی

هر ارگان نظامی میخوای بری برو ، فقط نیروی انتظامی نرو واقعا مزخرفه و بدرد نخور

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دوست عزیز نرو ارتش خودتو بدبخت نکن. بخصوص که علاقه هم نداری. فکر نکن وارد ارتش شدی خوشت نیومد میایی بیرون. وارد شدی دیگه تا آخر عمرت باید بمونی
      من تو این تاپیک چند تا نظر تنوشتم بخون بعد تصمیم بگیر.
      راهنمایی در مورد مصاحبه و معاینه دانشگاه افسری

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نسبت به اون سوال تضمین رشته ها :

ببین مهندس تا مهندس داریم، اگه میخوای پیشرفت کنی باید زحمت بکشی تلاش کنی تا درآمدی بدست بیاری..........یه مهندس برق داریم که فقط درساشو پاس کرده و یه مهندس برقی داریم که در کنار درساش رفته عملی و کاربردی کار کرده ،زحمت کشیده، عرق ریخته و الان یه شرکت زده و درآمدی داره ..........

میخوام بگم اینا بستگی به خودت داره ..... یاد حرف یکی از استادام افتادم میگفت یه مهندس باید خودش کار ایجاد کنه ،خودش باید کارآفرین باشه، هیچ وقت به فکر کار دولتی نباشین چون از اون هدف اصلی ، از اون کاری باید درواقع انجام بدید دور میشید(مثلن یه مهندس نرم افزار کارش برنامه نویسی اینا هسته ، اگه استخدام دولت بشه این مهندس مسلما باید بره پشت یه کامپیوتر بشینه و یه سری کار آسون و کسل کننده که یه فرد دیپلمه هم میتونه انجام بده) ..... بچه ها رو تشویق به کار میکرد که برن شرکت بزنند کار کنند

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درمورد رشته پرسیدی
      اگه تهران هستین. شما برنامه نویسیت خوب باشه( مربوط به رشته کامپیوتر) حقوقت از ساعتی 7 تومن میشه تا 30 تومن و به بالا.
      بالاخره پیشرفت میکنی ولی وارد ارتش شدی دیگه پیشرفت معنی نداره. چون خودت نیستی بلکه خودتو میسپری به یک سیستم که تو رو هرطرف و هرجا بخواد میبره. ممکنه پیشرفتت بده یا پسرفتت بده ممکنه حتی جونتو از دست بدی. اراده ای نداری قدرت تصمیم گیری نداری و ..
      کارگری ساده کنی حقوقش بیشتر و راحتتری. امیدت به پیشرفت و ساختن آینده بیشتره
      موفق باشی
      ویرایش توسط sepanta1990 : 07 اردیبهشت 1394 در ساعت 11:05

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من نظرم اینه:خودتو بیچاره نکن.به نظرم ارتش رفتن گزینه ی اخره و اینکه اگه از همه چی بریدی دیگه برو.ولی بری ارتش خیلی سخته و پول بخور نمیر و یه عمر خدمت باید کنی و خارج هم نمی تونی بری.به جاش هر چی بری هم آزادی هم امید داری.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      منی که خدمت رفتم بهت میگم نرو چون اینده نداره و با روح و روانت بازی میکنن به نظر من بیکار بمون ولی نظام نرو.
      ?

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      ارتش و نظام برا کسی به درد میخوره که -یا مشکل مالی داره و کار گیرش نمیاد -معمولا کسایی که دنبال درس نیستن میرن ارتش....و از همه مهم تر اینه که بهش علاقه داشته باشی
      چون اگه خوشت نیاد هر روزی که میگذره برات عذاب اور میشه...
      HA SIN YA NON

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      یکی از دوستامم میخواست بره نظام ولی میگفت سپاه بهتره مزایاش ولی برا ورود بهش باید حد اقل 6 ماه بسیج فعال داشته باشی اگه اشتباه نکنم . بستگی به روحیت داره ولی من خودم هیچ وقت نمیتونم تصور کنم که کل عمرمو یه جور زندگی کنم اونم اونجور :/ آدم یه بار که بیشتر زندگی نمیکنه که (البته فک کنم ) . اگه بخوای بخاطر تضمین شغل و این حرفا بری یعنی تسلیم شرایط اجتمایی شدی و شکست ! بنظرم یکی دو سال سفت درس خوندن برا کنکور خیلی بهتر از 30 سال کار الکی و عذابه پس فک کنم بهتره بشینی سفت درستو بخونی و البته سخت ترین کار دنیا درس خوندنه و حتی از کوه کندنم سخت تر بخصوص اینکه یه پدر مادر داشته باشی که سر اینکه همش درس میخونی و کارت معلوم نیست هی بهت گیر بدن . ولی نا امید نشو و تصمیمی بگیر که وقتی دیگه فهمیدی رفتنی ای با خودت نگی **** تو این زندگی :/
      run forrest runnn

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من رفتم ازمون های دانشگاه افسری هم علمی هم بدنی هم عقیدتی سیاسی
      سوالی بود در خدمتم
      مشاور

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Arrow چه تیپ سوالاتی در آزمون عقیدتی و سیاسی میپرسند؟با مطالعه چه کتابو منبعی میشه جواب داد

نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      من رفتم ازمون های دانشگاه افسری هم علمی هم بدنی هم عقیدتی سیاسی سوالی بود در خدمتم
      سلام ببخشید برای آزمون عقیدتی و سیاسی میتوانید اشاره کنید و بفرمائید که چه سوالاتی را میپرسند؟.....چندتاشو که خاطرتون هست میفرمائید؟....آیا برای پاسخ گویی باید کتاب یا منبع خاصی را مطالعه کرده باشیم..... در معاینات پزشکی بیشتر به چه مواردی اهمیت میدهند؟....مثلا در مورد معاینه دندان اگر شرایط به چه صورتی باشه قابل قبول ؟....و اگر نه شرایط دندان ها به چه شکلی باشه شخص را رد میکنند؟.....آیا واریکوسل گرید 1 در سونوگرافی راهم رد میکنند؟.....یا نه گرید بالا و 2 و 3 را رد میکنند؟.....البته درسته و لازمه اینگونه باشه چون افراد برای نبرد با هجوم کشور بیگانه آماده باید باشند. ممنونم و تشکر.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رضا نمایش پست ها
      سلام ببخشید برای آزمون عقیدتی و سیاسی میتوانید اشاره کنید و بفرمائید که چه سوالاتی را میپرسند؟.....چندتاشو که خاطرتون هست میفرمائید؟....آیا برای پاسخ گویی باید کتاب یا منبع خاصی را مطالعه کرده باشیم..... در معاینات پزشکی بیشتر به چه مواردی اهمیت میدهند؟....مثلا در مورد معاینه دندان اگر شرایط به چه صورتی باشه قابل قبول ؟....و اگر نه شرایط دندان ها به چه شکلی باشه شخص را رد میکنند؟.....آیا واریکوسل گرید 1 در سونوگرافی راهم رد میکنند؟.....یا نه گرید بالا و 2 و 3 را رد میکنند؟.....البته درسته و لازمه اینگونه باشه چون افراد برای نبرد با هجوم کشور بیگانه آماده باید باشند. ممنونم و تشکر.
      نام چند رییس جمهور کشور های همسایه. بلد بودن نماز جمعه. جماعت.ادعیه و بلد بودن مسایل سیاسی کشور و اطراف و.....
      همه اعضای بدن در معاینه پزشکی مورد معاینه قرار میگیرد. دندان ها نباید فاصله داشته باشد
      اینها فقط واسه اینه که تقاضا زیاده و مجبورن رد کنن
      مشاور

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببین روحیه فرد و طرز تفکر و نگاه به زندگیش تو این زمینه خیلی مهمه واگر کسی شرایط نظام رو دوست داشته باشه و بدونه که میتونه سختی های اولش رو تحمل کنه، باید خیالش راحت باشه که هم در طول دوران تحصیل حقوق داره ، هم کارش تضمینه ، هم یه ابهت خاصی برای خودش پیدا میکنه که من نظامی ام و از این جور چیزا... الان من سال سوم هم هست که میخوام کنکور بدم و ایشالله امسال دیگه تمومش میکنم ولی خوب تو این مدت چنان پدرم دراومد که همش حسرت خوردم که چرا همون سال اول وارد نظام نشدم و خودمو راحت نکردم، ولی خداییش بقل دستی من در پیش دانشگاهی همون سال اول رفت ارتش و الان داره یه کیفی میکنه که نگو ، البته برای بچه های تجربی کار یه مقدار به خاطرعلوم پزشکی بودن دانشگاه راحت تره، حالا من پیشنهادم برای شما بر حسب این چندسال که دیگه تو این زمینه ها خبره شدم اینه که الان این مدت رو خوب روی عمومی ها و شیمی متمرکز شی و بخونی و یه رشته نسبتا خوب قبول شی و بعد از گرفتن لیسانس وارد نظام ( ترجیحا سپاه ) بشی که اینجوری هم دانشگاهت رو رفتی و عشق و حالت رو کردی و هم بعدش با خیال راحت مشغول کار میشی... بازم میگم چون رشته ات ریاضی هست اینارو گفتم اگه تجربی بودی قضیه فرق میکرد...

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr. shaahin نمایش پست ها
      ببین روحیه فرد و طرز تفکر و نگاه به زندگیش تو این زمینه خیلی مهمه واگر کسی شرایط نظام رو دوست داشته باشه و بدونه که میتونه سختی های اولش رو تحمل کنه، باید خیالش راحت باشه که هم در طول دوران تحصیل حقوق داره ، هم کارش تضمینه ، هم یه ابهت خاصی برای خودش پیدا میکنه که من نظامی ام و از این جور چیزا... الان من سال سوم هم هست که میخوام کنکور بدم و ایشالله امسال دیگه تمومش میکنم ولی خوب تو این مدت چنان پدرم دراومد که همش حسرت خوردم که چرا همون سال اول وارد نظام نشدم و خودمو راحت نکردم، ولی خداییش بقل دستی من در پیش دانشگاهی همون سال اول رفت ارتش و الان داره یه کیفی میکنه که نگو ، البته برای بچه های تجربی کار یه مقدار به خاطرعلوم پزشکی بودن دانشگاه راحت تره، حالا من پیشنهادم برای شما بر حسب این چندسال که دیگه تو این زمینه ها خبره شدم اینه که الان این مدت رو خوب روی عمومی ها و شیمی متمرکز شی و بخونی و یه رشته نسبتا خوب قبول شی و بعد از گرفتن لیسانس وارد نظام ( ترجیحا سپاه ) بشی که اینجوری هم دانشگاهت رو رفتی و عشق و حالت رو کردی و هم بعدش با خیال راحت مشغول کار میشی... بازم میگم چون رشته ات ریاضی هست اینارو گفتم اگه تجربی بودی قضیه فرق میکرد...
      حرفات درست
      اما وارد شدن در نظام در ایران شرط سنی داره توی هر موقعیت و سنی اجازه نمیدن
      مشاور

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بله حق با شماست ولی خوب بسته به این که مدرکت چی باشه و بسیج فعال داشته باشی و جز خانواده های ایثارگران و جانبازان و ... اینا باشی فرق میکنه ، بعد چون این دوستمون هنوز پیش دانشگاهی هست و فارغ التحصیل نشده به مشکلی بر نمیخوره...

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)