خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 90
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Angry ضعف در Reading & Cloze Test

ما تو reading , cloze test مشکل داریم کتاب دکتر شهاب اناری خوبه؟؟؟؟؟؟؟
      چکار کنیم که ریدینگ و کلوز تست رو قوی کنیم تروخدا کمکم کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1371 نمایش پست ها
      آقای روزبه مدیر بخش زبــان سایت میفرمودند بلـــه !!
      شـــما برید داخل بخش زبـــان یه چـــرخــی بزنید ، حــتما به جوابتون میرسید ...
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

3. Top | #3
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      اقا سعید سلام..یک جمله بهت بگم برو تا اخرش..2 ماه هر شب کلوز و ریدینگ بزن..بعدش مثل اوباما ریدینگ و کلوز کنکور رو میزنی..فقظ یه لطفی کن..به ان پستی که راجع به ریدینگ گفتم یه سری بزن..اگر سوالی داشتی بپرس تا در مورد کلوز بهت بگم چه کنی.. اصلا مبحث سختی نیست.. قول میدم بهت..با تمرین همه رو میزنی..

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سجاد جان ممنون از لطفت..اقایی از خودته

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ، این منبع هایی که میگین کجاست ؟!! منم خیلی اوضاعه زبانم داغونه ... میشه کمکم کنین ؟!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای کسب مهارت در این دو مورد باید تمرین زیاد بکنید:
      روش خوندن Reading ها هم به این صورته که شما باید به سرعت متن رو بخونید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. زیر جملات کلیدی که مضمون خاصی دارن هم خط بکشید
      اینطوری مجبور نیستید برگردید بالا رو نگاه کنید و وقتتونو تلف کنید.

در ضمن سعی کنید دایره لغاتتون رو بالا ببرید

7. Top | #7

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط روزبه نمایش پست ها
      اقا سعید سلام..یک جمله بهت بگم برو تا اخرش..2 ماه هر شب کلوز و ریدینگ بزن..بعدش مثل اوباما ریدینگ و کلوز کنکور رو میزنی..فقظ یه لطفی کن..به ان پستی که راجع به ریدینگ گفتم یه سری بزن..اگر سوالی داشتی بپرس تا در مورد کلوز بهت بگم چه کنی.. اصلا مبحث سختی نیست.. قول میدم بهت..با تمرین همه رو میزنی..
      من کتاب درک مطلب گاج دارم 30تا درک مطلب ساده داره اونا رو خوب اومدم جلو تو متوسط ها گیر کردم چون متن هاش خیلی بده(معنیشو به فارسی هم میخونم کامل واسم نمی افته مطلب)
      اصولا واسه من دو حالت پیش میاد یا میتونم به همش جواب بدم یا کلا چیزی حالیم نیس
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرتون وقتی یه ریدینگ میدن تا آخر بخونیمشون یا مثلا وقتی یه پاراگراف تموم شد بریم به سوالا یه نگاهی بندازیم برگردیم بقیه ریدینگو بخونیم ؟؟؟
      اصولا وقتی یه ریدینگ میدن اولین کارمون بعد از حفظ خونسردی چی باشه ؟؟؟
      اشکهایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقهایی است که برای پیروزی نریخته ایم .

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_esnovel نمایش پست ها
      سلام ، این منبع هایی که میگین کجاست ؟!! منم خیلی اوضاعه زبانم داغونه ... میشه کمکم کنین ؟!
      مینا خانم..زبان اسون ترین درس کنکوره..چرا میگی داغونم..جو منفی خودش باعث میشه بیفتی عقب.. کتاب اقای اناری یا نوجوان رو نهیه کن.. با کلمات هر درس پیش برو..در قالب جمله یاد بگیرشون..مترادف متضاد های معروف رو به ذهنت بسپر.. جمله های متن کتاب/جمله های موجود در تمرینها/جملات سوالی اول هر درس و ... همه و همه و همه رو بخون.. 30% وقتت رو هم بذار روی گرامر.. وقتی یک درس تمام شد شروع به تست زدن کن.. ولی دنبال این نباش زیاد و حجیم تست بزنی.. مثلا بعد از یک هفته که یک درسی رو مسلط شدی 20 تا تست از لغت و 20 تا تست از گرامر بزن.. ولی تک تک گزینه ها رو بررسی کن.. ببین چرا فلان گزینه نمیتونه جواب این تست باشه.. امکان داره بار اول دوم غلط و بی دقتی زیاد داشته باشی..مهم نیست..چرا که در قالب تست مفاهیم دوره میشه و بهتر در ذهن میمونه.. یه دفتر هم بردار اون کلماتی که یادت میره رو توش یادداشت کن..روزی 5 دقیقه فقط یه نگاه بهشون بکن و رد شو.. ملکه ذهنت میشه دیگه بعد از یه مدت.. دنبال نکات خارج ار کتاب نرو.. فقط کتاب درسی.فکر میکنم هفته ای 5 الی 6 ساعت کافی باشه واست.. مثلا از همین الان که اوایل پیش 2 .. از درس 5 همین کارو شروع کن.. در عرض 2 هفته 100 تا تست هم زده باشی کافیه.. ولی جوری زده باش که اگر مشابه اون تست اومد در ازمونی بدونی اون گزینه چرا غلط بود.. و این وقتی میسر میشه که تست رو در عرض 2 دقیقه نزنی..بعد پاسخنامه رو نگاه کنی بگی ااااههه..راس میگه خوب یاد گرفتم.. رو هر تست 5 دقیقه لازمه .. بازم بیا نقاط ضعفت رو بگو.. به مرور حل میشه.. نگران نباش

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad.6647 نمایش پست ها
      من کتاب درک مطلب گاج دارم 30تا درک مطلب ساده داره اونا رو خوب اومدم جلو تو متوسط ها گیر کردم چون متن هاش خیلی بده(معنیشو به فارسی هم میخونم کامل واسم نمی افته مطلب)
      اصولا واسه من دو حالت پیش میاد یا میتونم به همش جواب بدم یا کلا چیزی حالیم نیس
      جواد جان.. ریدینگ های کنکور دو دسته اند.. یا متن اسونی دارند..یعنی لغات خارج از کتاب یا پیچیده کم دارند ولی سوالات مفهومی تر طرح شده.. یا متن پیچیده ای دارند که عمدتا سوالای اسونی طرح میشه ازش.. به هیچ وجه خواندن معنی فارسی کمکی به ریدینگت نمیکنه.. تو باید یه متن رو بزاری جلوت.. البته این روش واسه شروعه.. بعد خط به خط بخونی.. دقت کن..خط به خط.. نه اینکه کلمه به کلمه.. خیلی از اصطلاحات انگلیسی در ریدینگ میاد که در قالب یه جمله بلندن.. ولی اخر جمله یا مثالی که در جمله بعدش هست یا حتی جملات انتهایی هر پاراگراف منظور نویسنده رو میرسونه.. پس اینکه میگین متن رو نمیفهمین به خاطر اینه که رو یک جمله خاص گیر میکنید.. فن ریدینگ زدن یعنی 80% متن رو بفهمی بری رو سوالا.. از 5 تا 3 تا رو میزنی.. رو 2 تا میمونی.. اون 2تا گزینه های به وضوح غلط هم داره..ردشون کن که استرست کم شه.. مثلا میمونه 2تا گزینه.. مجبور میشی بری به یه خط خاص تو متن رجوع کنی.. مسلما قرینه هایی پیدا میکنی که یه گزینه دیگرم غلط میکنه.. ریدینگ های استاندارد باید اینجوری طرح بشن.. و طراح کنکور اجازه نداره تستیو بده که سلیقه ایه.. اگه داد پس همه گیر میکنن و تو باخت عمده نمی کنی.. همین امسال 3 4 تا سوال وجود داشت که من سعی کردم با مکاتبه با سازمان سنجش حذفشون کنم.. ولی متاسفانه پاسخ نهایی دیر روی سایت اومد.. ودیگه کاریش نمی شد کرد.. در نهایت در شروع متن زدن بدون وقت اینکارو کن.. به تدریج که گرم شدی برسون به 5 دقیقه و پایین تر.. تست های کنکور مهم تر از تست های تالیفیه.. یه 5 تا ریدینگ کنکور رو بزنی میبینی که همیشه 3 4 تا سوال هست که تکراریه سبکش تو ریدینگها.. پس این کارو بکن و با من در ارتباط باش.. موفق باشی

11. Top | #11
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin نمایش پست ها
      به نظرتون وقتی یه ریدینگ میدن تا آخر بخونیمشون یا مثلا وقتی یه پاراگراف تموم شد بریم به سوالا یه نگاهی بندازیم برگردیم بقیه ریدینگو بخونیم ؟؟؟
      اصولا وقتی یه ریدینگ میدن اولین کارمون بعد از حفظ خونسردی چی باشه ؟؟؟
      اصولا وقتی یه ریدینگ دیدی به خودت بگو من از پس همه سوالاش بر میام.. بچه بازیه.... حالا چه جوری.. ریدینگ ها تشکیل شده از چندین پاراگراف.. موضوع اصلی متن در جملات اول پاراگراف و جمله اخر پاراگرافها اومده.. پس با خواندن در مجموع 4 5 خط میتونی سوالیو که گفته به نظرت عنوان اصلیه متن چیه رو جواب بدی.. یه سری دیگه از سوالا هست زیر یه ضمیر خط کشیده میگه مرجعش چیه..اینا در حد ما فوق تصورت سادن..کافیه جمله قبل و بعد او کلمه رو بخونی.. خیلی تابلو میگه که ضمیره داره به چی اشاره میکنه.. البته حواست باشه که باید خیلی اروم این تست رو بزنی..چون گزینه ها رو شبیه میدن.. از خط قبل خوب دنبال کن ببین به چی میخواد برسه.. یه سری دیگه از سوالا هستن زیر یه کلمه خط کشیده میگه معنیش چیه..شاید باورت نشه..اینم جزوه تست های گلابیه.. جمله قبل و بعد رو بخون بعد که رسیدی به کلمه به جا اون کلمه یه معادل فارسی بزار.. مثلا نگاه کن:
      Wagon-ways made of wood en rails were used to convey wagons loaded with coal from the mines n Durham and Northumberland...
      1)The word "convey" is closest in meaning to .......... .
      1)carry
      2)stretch
      3)control
      4)follow
      ببین دقت کن که فرض بر اینه که تو تک تک گزینه ها رو بلد باشی (چون در کتابند).. حالا بیا اینجوری معنی کن:
      مسیر های واگن ها که از چوب ساخته میشن واسه convey کردن لود های(فرض کن نمیدونی load یعنی بار و محموله)زغال سنگ از معدن ها ...... استفاده میشن. خوب.. convey کردن یه لودی از زغال سنگ.. بجاش چی منطقی میشینه؟ 1)حمل کردن 2)کشیدن/کش دادن 3)کنترل کردن 4)دنبال کردن .. واضحه که carry مناسب تر این جمله رو پوشش میده.درسته؟ پس اینم اینجوری بزن
      بقیه سوالات میاد یه قسمت از متن رو میپرسه.. تو میری خط سوال رو در متن پیدا میکنی و اون پاراگراف رو میخونی.. باز میفهمی که طراح منظورش چی بوده.. به همین راحتی.. حالا یه ریدینگ بزن.. باز بیا بپرس اشکالتو که بقیه بچه ها هم استفاده کنند
      .

12. Top | #12

نمایش مشخصات
      عالی بود منون که روحیه دادین
      فک کنم موتور زبانم روشن تر شد
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad.6647 نمایش پست ها
      عالی بود منون که روحیه دادین
      فک کنم موتور زبانم روشن تر شد
      جـــواد جــون حــالا که روشـــن شــد ، خـــوب گــاز بده یه وقت خــاموش نشـــه ...
      عشــــــق ؛
      همین خنده های ساده توست . . . !

وقتی با تمام غصه هایت میخندی ؛
      تا از تمام غصه هایم رها شوم . . .

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام آقای روزبه ممنون که اطلاعات مفید و ارزشمند در اختیارمون قرار میدی
      بار اول یه تست 5 دقیقه وقت بذاریم و دفعات بعدی کمتر ازش وقت بذاریم؟
      زبان اگه بالای 80 تا بزنیم روش کار چطوریه؟

15. Top | #15
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام آقای روزبه ممنون که اطلاعات مفید و ارزشمند در اختیارمون قرار میدی
      بار اول یه تست 5 دقیقه وقت بذاریم و دفعات بعدی کمتر ازش وقت بذاریم؟
      زبان اگه بالای 80 تا بزنیم روش کار چطوریه؟
      اقا سعید سلام.. فعلا اگر در مراحل اول ریدینگ زدنی وقتی نزن.. سعی کن یه خورده اشنا شی بعد بری سراغ وقت گرفتن.. یه چند تا ریدینگ تالیفی بزن.. تا با نوع سوالا اشنا شی.. بعد بیا تا بهت بگم چی کارکنی.. مرتب در تماس باش.. برای درصد خوب تو زبان اول به کتاب باید مسلط شی.. فکر کنم اینو تو بیشتر پست ها گفتم.. یه کتاب تست خوب بگیر باهاش پیش برو.. به پست های دیگه هم که دوستات پرسیدند سر بزن..ببین چی بهشون گفتم.. بعد باز بیا در خدمتم..

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن