خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 53

موضوع: سـوال حــد

1. Top | #31
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SiLeNcE_ نمایش پست ها
      ببخشید بد نوشتم سوال 2 رو.
      توان 3 هست
      خواهش میکنم. پس وجود نداره. (ممکنه sin صفر بشه برای همین وجود نداره)
      سوال اول هم من این حد را براتون حساب کردم و گفتم یک سوم
      msp28301777d66ef15g7e4i000013gabe8eiea0i25b.gif
      منظور شما همین حد بود؟
      ویرایش توسط Alir3zaa : 16 بهمن 1396 در ساعت 00:51

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      خواهش میکنم. پس جوابش میشه مثبت یا منفی بی نهایت
      سوال اول هم من این حد را براتون حساب کردم و گفتم یک سوم
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: MSP28301777d66ef15g7e4i000013gabe8eiea0i25b.gif
مشاهده: 73
حجم: 2.1 کیلو بایت
      منظور شما همین حد بود؟
      بله. خیلی ممنون
      سکوت...مادر فریادها...

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

هم ارزی عدد نپر چی میشه؟ واینکه 1 به توان بی نهایت برای رشته ی تجربی هم هست یا نه؟
      سکوت...مادر فریادها...

4. Top | #34
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ای به توان ایکس هم ارز با 1+x که دو جمله اول سری مک لورن هست. سوال دومی رو نمیدونم...
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ActionSpider نمایش پست ها
      سلام. یک قضیه هم داریم به نام صفر در کراندار
      اگر تابع f در همسایگی a کراندار باشد و حد g در a صفر باشد آنگاه حد (f.g)(x) در a صفر است
      روی این حساب جواب سوال اول میشه یک سوم. (حد چپی صفر میشه و حد راستی یک سوم. جمعش هم یک سوم)

سوال دوم اگه درست دیده باشم توان x توی مخرج ۲ هست درسته؟ اگه درسته حد وجود نداره. چون sin(x) در بی نهایت حد نداره (ولی کرانداره)

سوال سوم هم حدس میزنم x داره میره سمت پی دوم که همونطور که آقای زارع گفتند نمیشه از هم ارزی رفت. برای هم ارزی رفتن از تغییر متغیر استفاده کنید
      اگر x->a پس x-a->0
      پس اگر فرض کنیم x-pi/2=t پس x=t+pi/2
      حالا میشه از هم ارزی استفاده کرد
      اره منم همینو گفتم در مورد سوال اول. سه تو مخرجم رو بی دقتی من بود. ایکس دو دیده نمیشه... صورت x داریم و مخرج 3x ک من ب اشتباه فک کردم xه.
      اون قضیه ای ک در مورد کران هم گفتین با بیان من ک حد ax وقتی ایکس ب 0 میل میکنه مستقل از مقدار ثابت a میشه 0 هم ارزه
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SiLeNcE_ نمایش پست ها
      سلام دوستان

هم ارزی عدد نپر چی میشه؟ واینکه 1 به توان بی نهایت برای رشته ی تجربی هم هست یا نه؟
      من وارد بسط های ماکلورن نمیشم. نیازی نداریم بهشون واسه پیدا کردن هم ارزی ها.

اول هم ارزی رو تعریف کنم. بعدش سعی میکنم چواب سوالت رو بدم.

دو تابع f و g در x=a هم ارز میگیم وقتی که:
      Lim f (x)/g (x)=1 x->a

احتمالا سوال شما این میشه ک دمبال تابعی میگردی ک در نقطه x=0 هم ارز تابع، ای ب توان ایکس منهای یک باشه.

برای جواب، فرض کنیم f هم ارز این تابعه باشه. از تعریف شرو میکنیم، میشه نوشت که... ن ن قبل از اینکه بنویسم ی چیزی بگم. اینکه e^x هم ارز 1+x کلا بی معنیه. ای ب توان ایکس هم ارز هیچی نیست.
      چون میخایم در x=0 هم ارز باشن لازمه
      f (0)=0 در غیر این صورت نسبت دو تابع در ایکس مساوی 0 میشه بینهایت. تعریف رو بکار ببریم:
      Lim (e^x-1)/f(x)=1 x->0

از اعمال شرط اول با ی حد مبهم از نوع مشهور ب 0/0 مواجهیم.ی راه تحلیل استفاده از دستور هوپیتال با علم بر اینکه مشتق e^x رو میدوینم. ک میدونیم. از هوپیتال نتیجه میشه
      (Lim (e^x-1)/f (x) = (H) = lim (e^x)/f'(x) x->0
      میدونیم هر عدد مثبتی ب توان 0 میشه 1. چون e مثبته پس باید داشته باشیم
      f'(0)=1

هر تابعی f ای ک دو شرط f (0)=0 و f'(0)=1و داشته باشه بنا ب تعریف هم ارز e ب توان x منهای 1 در x=0 ه
      پس f متونه f (x)=x باشه. یا میتونه f (x)=Sinx باشه یا میتونه x +0.5x2 باشه.

اینکه ای ب توان ایکس هم ارز یک بزافه ایکسه شبیه حرفایه ک اینجا زده شده. ولی کامل بی معنیه.
      استفاده از هم ارزی ها برای حل کردن حد ها بدون توجه ب شرایط برقراری هم ارزی ب نتایج غلطی منجر میشه. ی ایده خوب اینکه کلا از ام ارزی استفاده نکنی برای حل مسائل حد. چنتا مثال میزنم بهتر بفهمی چی میشه ک استفاده از هم ارزی ب نتایح غلطی منجر میشه. تو پست بعدی میگم. میترسم هر چی نوشتم پاک بشه (:
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 17 بهمن 1396 در ساعت 03:54

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستانمن یه سوال داشتم
      had.png
      اینجا این کسینوس داخل براکت توی چه ناحیه ای قرار میگیره وقتی به سمت ۱/۶ مثبت حد می‌گیریم؟ یعنی علامتش مثبته یا منفی؟ (من فک کردم ۳۰ درجه یکم بیشتر توی ناحیه ۱ عه و کسینوس مثبته ولی توی جوابش زده منفی)
      یکی میشه کامل توضیح بده؟

جواب این سوال:
      javabe-had.png

مرسی
      ویرایش توسط mahdir : 20 فروردین 1397 در ساعت 21:53

8. Top | #38
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdir نمایش پست ها
      سلام دوستانمن یه سوال داشتم

نام: had.png
مشاهده: 31
حجم: 34.2 کیلو بایت
      اینجا این کسینوس داخل براکت توی چه ناحیه ای قرار میگیره وقتی به سمت ۱/۶ مثبت حد می‌گیریم؟ یعنی علامتش مثبته یا منفی؟ (من فک کردم ۳۰ درجه یکم بیشتر توی ناحیه ۱ عه و کسینوس مثبته ولی توی جوابش زده منفی)
      یکی میشه کامل توضیح بده؟

جواب این سوال:

نام: javabe-had.png
مشاهده: 30
حجم: 24.8 کیلو بایت

مرسی
      سلام دوست عزیز
      دقت کنید که نگفته کسینوس منفیه..بلکه گفته مقادیر کمتر از 3..
      کاملا درسته چون میدونیم هرچی زاویه بزرگتر شه کسینوسش کمتر میشه..
      پس وقتی از زاویه ی بیشتر به یک زاویه بهش نزدیک میشیم کسینوسش کمتر از جواب اصلیه چون زاویه بزرگتره

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_1998 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      دقت کنید که نگفته کسینوس منفیه..بلکه گفته مقادیر کمتر از 3..
      کاملا درسته چون میدونیم هرچی زاویه بزرگتر شه کسینوسش کمتر میشه..
      پس وقتی از زاویه ی بیشتر به یک زاویه بهش نزدیک میشیم کسینوسش کمتر از جواب اصلیه چون زاویه بزرگتره
      jjjjjjavab.jpg

اینکه هر چی زاویه بیشتر بشه کسینویس کمتر میشه درسته
      ولی این ناحیه ها چی پس؟
      اگه توی یه ناحیه بود ما باید به اینکه کسینوس باشه یا سینوس باشه نگاه کنیم که بیشتر میشه یا کمتر، درسته؟
      مرسی
      ویرایش توسط mahdir : 20 فروردین 1397 در ساعت 22:08

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

نام: jjjjjjavab.jpg
مشاهده: 29
حجم: 93.5 کیلو بایت

ولی اینکه هر چی زاویه بیشتر بشه کسینویس کمتر میشه درسته
      ولی این ناحیه ها چی پس؟
      اگه توی یه ناحیه بود ما باید به اینکه کسینوس باشه یا سینوس باشه نگاه کنیم که بیشتر میشه یا کمتر، درسته؟
      مرسی
      کاملا متوجه شدم فکر کنم شما متوجه جواب من نشدید .. بله ناحیه ها مهمه و الانم مقادیر بیشتر از پی شیشم توی ناحیه ی اول میفته و کسینوس مثبته ..بحثی در این نیست..
      بله درسته اگه سینوس بود بیشتر میشد..اگرم از مقادیر کمتر نزدیک شیم برعکس میشه
      ویرایش توسط Sh_1998 : 20 فروردین 1397 در ساعت 22:12

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      2018-04-15-19.12.48.jpg
      سلام عزیزان
      باز من توی این حد مثلثاتی به مشکل خوردم :‌ ))
      اینجا وقتی به سمت پی‌دوم از سمت راست و چپ میریم برای حد سینوس، میدونم که توی ناحیه اول و دوم سینوس مثبته، ولی میبینین که توی براکت برای جواب سینوس منفی گذاشته.
      چرا؟

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

نام: 2018-04-15 19.12.48.jpg
مشاهده: 59
حجم: 70.9 کیلو بایت
      سلام عزیزان
      باز من توی این حد مثلثاتی به مشکل خوردم :‌ ))
      اینجا وقتی به سمت پی‌دوم از سمت راست و چپ میریم برای حد سینوس، میدونم که توی ناحیه اول و دوم سینوس مثبته، ولی میبینین که توی براکت برای جواب سینوس منفی گذاشته.
      چرا؟
      ببین وقتی x به سمت پی دوم میل می کنه (چه با مقادیر بزرگتر از پی دوم و چه کوچکتر پی دوم ) سینیوسش یه ذره از 1 کمتره و اونجا هم نوشته Sinx به سمت 1 میره با مقادیره کوچتر از 1 (این منفی برای همینه و میگه مقدارش کمی کوچتر از 1 هست و منفی نذاشته برای سینوس )

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      ببین وقتی x به سمت پی دوم میل می کنه (چه با مقادیر بزرگتر از پی دوم و چه کوچکتر پی دوم ) سینیوسش یه ذره از 1 کمتره و اونجا هم نوشته Sinx به سمت 1 میره با مقادیره کوچتر از 1 (این منفی برای همینه و میگه مقدارش کمی کوچتر از 1 هست و منفی نذاشته برای سینوس )
      من بازم متوجه نشدم
      من برای اون «پی‌دوم کمتر»، متوجه شدم چون وقتی از پی دوم یکم کمتر باشه خب مشخصا سینوس هرچی کمانش کمتر باشه کمتر میشه
      ولی پی‌دوم بیشتر قاعدتا چون کمان بیشتر میشه باید بیشتر از ۱ باشه، نه کمتر (یا همون بار منفی)

بعد این‌که اگه همین مثلا کسینوس بود یا تانژانت باید چیکار میکردم؟
      مرسی : )

14. Top | #44
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من بازم متوجه نشدم
      من برای اون «پی‌دوم کمتر»، متوجه شدم چون وقتی از پی دوم یکم کمتر باشه خب مشخصا سینوس هرچی کمانش کمتر باشه کمتر میشه
      ولی پی‌دوم بیشتر قاعدتا چون کمان بیشتر میشه باید بیشتر از ۱ باشه، نه کمتر (یا همون بار منفی)

ببین تمامشو باید از روی دایره مثلثاتی تجسم کنی tan و cot هم همینطور همین دایره مثلثاتی تو شکلتو ببین زاویه بیشتر و کمتر پی دوم رو مشخص کن میشه چپ و راست پی دوم حالا عمود کن بر محور y ها که همون سینوسه میبینی که اندازه کوچکتر از 1 هست در ضمن برد sin از منفی یک تا مثبت هست و امکان نداره بیشتر از یک باشه !

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من بازم متوجه نشدم

مگه سینوس بزرگتر از 1داریم؟؟؟ چه بیشتر از پی دوم و چه کمتر بازم سینوس کمتره چون بیشترین حد سینوس یکه..
      اگه کسینوس بود توی پی دوم که کسینوس صفره..مقادیر کمتر از پی دوم ینی ناحیه ی اول ک کسینوس بیشتر از صفره و مقادیر بیشتر از پی دوم یعنی ربع دوم که کسینوس منفی و کمتر از صفره

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن