خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      درود بر شما.
      فرق برانگيختگي و يونش اينه که در يونش الکترون از اتم خارج ميشه و "خودبه خود" برنميگرده سر جاي اولش. ولي در برانگيختگي الکترون موقتا انرژي رو ميگيره و خود به خود برش ميگردونه به محيط. منظورم اين بود که به واژه ها دقت کنيد و جابجا به کار نبريد که شديدا کار دستتون ميده.
      اما جهت اطلاع عموميتون عرض کني که با صرف انرژي,ميشه الکترون يونش يافته رو به يون برگردوند و اتم گازي ايجاد کرد. يعني معادل انرژي که به اتم داديم تا الکترونشو ازش بگيريم , به يون اون اتم انرژي بديم و الکترونشو برگردونيم. اين کارو شما وقتي محلول حاوي يون هاي مثلا سديم رو به آتش افشانه ميکنيد,
      انجام ميديد. در اين حالت اتم گازي توليد شده انرژي,ميگيره از خودش نوري رو ساطع ميکنه که با اندازه گيري اون نور ميشه غلظت يون سديم رو اندازه گرفت.
      غلظت سديم خون رو هم اينطوري اندازه ميگيرن. به اين روش فليم فوتومتري ميگن...
      اينم واسه سينه چاکاي شيمي
      سلام
      1- خدا رو شكر دوست استارتر اين تاپيك به جواب رسيد
      2- اين من نبودم كه گفتم الكترون يونش يافته بر نمي گرده
      3- يه معلم داريم كه وقتي مي بينه حق با دانش آموز هست فوري به جاي قبول اشتباه، شروع مي كنه به حرفاي خيلي علمي زدن
      4- خوب بود مي پذيرفتيد كه در جواب من اشتباهي نبود و پستي رو كه واسه نوشته من زده بوديد حذف مي كرديد.
      5- با اين حال من از آشنائي با شما خوشوقتم.
      6- ديگه جوابي به نوشته هاي شما نمي دم كه سو تفاهم پيش نياد.

2. Top | #17
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      نه داداش گزینه 3 نمیشه!
      چون الکترون های برانگیخته ی اتم هیدروژن هنگام بازگشت میتونن ب لایه های مختلف برن!
      دوست من ممنون بابت پاسخ ولی هیدروژن 1 الکترون بیشتر نداره اون هم توی حالت پایه یعنی تراز اول قرار داره.

من درست نمیدونم 4 درسته یا 3 ولی چون وقتی یونش انجام میشه الکترون دیگه خارج شده و برنمیگرده که بخواد انرژی به صورت تابش بده و ما انرژی یونش رو اندازه بگیریم.

با دلایل ارائه شده بنده قانع نشدم. ولی از دبیر شیمیمون میپرسم.

ممنون

تویی که یه دریا امیدی برام
      مثل حسرتی بی کرانم نکن/
      بگیر از من این زندگی رو ولی

دیگه با خودت امتحانم نکن

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masoumeh_n نمایش پست ها
      کجاست؟؟
      میشه ادرس بذارید
      خب پست دوم هست دیگه!!!!
      ...

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط waffen ss نمایش پست ها
      دوست من ممنون بابت پاسخ ولی هیدروژن 1 الکترون بیشتر نداره اون هم توی حالت پایه یعنی تراز اول قرار داره.

من درست نمیدونم 4 درسته یا 3 ولی چون وقتی یونش انجام میشه الکترون دیگه خارج شده و برنمیگرده که بخواد انرژی به صورت تابش بده و ما انرژی یونش رو اندازه بگیریم.

ممنون
      سلام خواهش میکنم
      والا دیگه نمیدونم
      بهتره از دبیرتون کمک بگیرید
      ...

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط waffen ss نمایش پست ها

ممنون
      تو گزینه سه کلمه ی تنها کارو خراب کرده چون ممکنه تا مدتی در حالت برانگیخته باشه و به تراز اول بر نگرده
      گزینه ی چهار درست تره بنظرم چون ما n های بزرگتر از 7 رو n=بینهایت در نظر میگیریم و وقتی الکترون به این لایه بره یعنی یونش پیدا کرده
      و اگه از تراز n=بینهایت به لایه ی خودش برگرده به اندازه IE انرژی ازاد میکنه
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بچه ها
      توی سوال 161
      میشه دلیل رد گزینه های 1 تا 3 رو برام بگید
      فکر کنم دلیل رد گزینه اولی این میشه که انرژی اوربیتال های یک زیر لایه یکسان است نه زیر لایه های یک لایه
      کلا واسم این سوال هم پیش اومد - اینکه زیر لایه های یک لایه ایا هم انرژی نیستن ؟‌ چرا
      وقتی میگیم که هر چی از هسته دور بشیم سطح انرژی اون لایه بیشتر میشه ربطی به زیر لایه هاش نداره دیگه ؟‌
      ویرایش توسط Yek.Doost : 25 اردیبهشت 1394 در ساعت 01:14

7. Top | #22
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      بچه ها
      توی سوال 161
      میشه دلیل رد گزینه های 1 تا 3 رو برام بگید
      فکر کنم دلیل رد گزینه اولی این میشه که انرژی اوربیتال های یک زیر لایه یکسان است نه زیر لایه های یک لایه
      کلا واسم این سوال هم پیش اومد - اینکه زیر لایه های یک لایه ایا هم انرژی نیستن ؟‌ چرا
      وقتی میگیم که هر چی از هسته دور بشیم سطح انرژی اون لایه بیشتر میشه ربطی به زیر لایه هاش نداره دیگه ؟‌
      در مورد هیدروزن و یون های تک اتمی انرزی زیر لایه ها فقط به nبستگی داره یعنی زیرلا یه های یک لایه انرزی یکسانی دارند اما در مورد اتم های چند الکترونی به دلیل وجود دافعه ی الکترونی انرزی زیر لایه ها به nو l بستگی دارد یعنی هر چقدر N+Lبیشتر باشه انرزی اون زیر لایه هم بیشتره.
      در مورد سوال آخرتون که مربوط میشه به نظریه ی بور که اونم فقط مخصوص هیدروزن و گون های تک اتمیه یعنی تو هیدروزن این طوریه.
      در مورد گزینه 3 هم از حالت برانگیخته میتونه به هر حالت دیگه ای بیاد.مثلا رنگ های مرئی که در طیف هیدرزون مشاهده میشه حاصل انتقال الکترون به n=2هست
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

ویرایش توسط ali761 : 25 اردیبهشت 1394 در ساعت 09:09

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      در مورد هیدروزن و یون های تک اتمی انرزی زیر لایه ها فقط به nبستگی داره یعنی زیرلا یه های یک لایه انرزی یکسانی دارند اما در مورد اتم های چند الکترونی به دلیل وجود دافعه ی الکترونی انرزی زیر لایه ها به nو l بستگی دارد یعنی هر چقدر N+Lبیشتر باشه انرزی اون زیر لایه هم بیشتره.
      در مورد سوال آخرتون که مربوط میشه به نظریه ی بور که اونم فقط مخصوص هیدروزن و گون های تک اتمیه یعنی تو هیدروزن این طوریه.
      در مورد گزینه 3 هم از حالت برانگیخته میتونه به هر حالت دیگه ای بیاد.مثلا رنگ های مرئی که در طیف هیدرزون مشاهده میشه حاصل انتقال الکترون به n=2هست
      مرسی - سه تا سوال دیگه دارم
      سوال اول - اینکه هیدروژن چون تک الکترونی هست - زیر لایش با لایش انرژی یکسانی داره درسته ‌؟‌ - ولی در اتم های چند الکترونی به N+L بستگی داره مثلا در تراز N=4 - زیر لایه P انرژیش از S بیشتر درست میگم ؟ - حالا سطح انرژی 2P میشه 3 - و همین طور 3s هم میشه 3 - حالا سطح انرژی کدوم زیر لایه بیشتره ؟‌
      سوال دوم - دلیل رد گزینه دو رو نگفتید ؟‌
      سوال سوم - واسه رد گزینه سوم یه نگاه به کتاب مبتران که انداختم دیدم نوشته الکترون ها در حالت برانگیخته میتونن از تراز 7 به 1 بیان - یا مثلا از 3 بیان تراز 1 - یا مثلا از تراز 6 بیاد 4 - ولی موجی که ازاد میکنند طول موج کوتاه یا بلندی داره که قابل رویت نیست -
      حالا توی تست میگه الکترون ها در حالت بر انگیخته فقط به تراز یک میان - که این اشتباهه - دلیل ردش اکدوم یک از این گزینه ها میشه ؟ 1- چون الکترون میتونه به همه ترازها برگرده - طبق چیزی که توی کتاب مبتکران گفته و نشون هم داده - 2- الکترون برانگیخته در اتم هیدروژن فقط به تراز 2 بر میگرده

9. Top | #24
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yek.Doost نمایش پست ها
      مرسی - سه تا سوال دیگه دارم
      سوال اول - اینکه هیدروژن چون تک الکترونی هست - زیر لایش با لایش انرژی یکسانی داره درسته ‌؟‌ - ولی در اتم های چند الکترونی به N+L بستگی داره مثلا در تراز N=4 - زیر لایه P انرژیش از S بیشتر درست میگم ؟ - حالا سطح انرژی 2P میشه 3 - و همین طور 3s هم میشه 3 - حالا سطح انرژی کدوم زیر لایه بیشتره ؟‌
      سوال دوم - دلیل رد گزینه دو رو نگفتید ؟‌
      سوال سوم - واسه رد گزینه سوم یه نگاه به کتاب مبتران که انداختم دیدم نوشته الکترون ها در حالت برانگیخته میتونن از تراز 7 به 1 بیان - یا مثلا از 3 بیان تراز 1 - یا مثلا از تراز 6 بیاد 4 - ولی موجی که ازاد میکنند طول موج کوتاه یا بلندی داره که قابل رویت نیست -
      حالا توی تست میگه الکترون ها در حالت بر انگیخته فقط به تراز یک میان - که این اشتباهه - دلیل ردش اکدوم یک از این گزینه ها میشه ؟ 1- چون الکترون میتونه به همه ترازها برگرده - طبق چیزی که توی کتاب مبتکران گفته و نشون هم داده - 2- الکترون برانگیخته در اتم هیدروژن فقط به تراز 2 بر میگرده
      سوال 1:در واقع یه جورایی سوالتون اینکه زمانی که n+lبرابر باشه اون وقت چی؟هر کدوم که nبیشتری داشته باشه انرزی بیشتری داره.پس 3sانرزی بیشتری از 2pداره و واسه همینه که دیر تر پر میشه.
      سوال2:وقتی روی دو الکترون از دست میده آرایشش رو اگه بنویسید به 3d10ختم میشه.کدوم گاز نجیب چنین آرایشی داره؟
      سوال3:اولین گزینه درسته.تو هیدروزن مثل اتم های دیگه به تراز های دیگه ای هم انتقال پیدا میکنن.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      آغا برای تحقیر نیست متن زیر رو بخون

گر به تنها تصویر محمد خان قاجار نگاه کنید، برخلاف تمام شاهان قاجار که یا ریشی بلند و سبیلی مردانه و صورتی فربه، به چهره ای تکیده برمی خورید با چین وچروک های فراوان وفاقد ریش! آیا شاه قاجار مبتلا به بیماری بوده ویا از مشکلی رنج می برد.
      در تاریخ آمده است که این چهره مردی است که اخته وآغا بوده است. در کتاب های تاریخ نوشته شده است: آغا محمد خان در سن یازده سالگی به دلیل اینکه چهره جذابی داشت توسط خواجگان حرمسرای عادلشاه - حاکم مشهد- در حال معاشقه با یکی از همسران وی دیده شد و به دستور عادلشاه که از بستگان محمود افغان بود - به روایتی پسر عموی محمود افعان بود - اخته گردید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)